Šta je novo?

Konfiguracija za oko 45000 do 50000 dinara

probotzor

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2012
Poruke
4,696
Poena
315
Pozdrav,vec 6 godina ne koristim desktop,pa nisam pratio kakvo je stanje sa komponentama.Zadesio sam se u situaciji u kojoj bi mi najpogodnije bilo da imam desktop,pa bih vas zamolio da mi preporucite neku konfiguraciju za oko 45-50k dinara bez monitora.Konfiguracija ne treba uopste da ima opticki drive,ne bih isao ispod 8gb rama i voleo bih da imam intel procesor i nvidia grafiku...Ne igram igre preterano,igram samo mmo i moba igre,a one nisu preterano zahtevne,tako da ne bih davao vise para od 50k da bih dobio bolje gaming iskustvo.Treba mi samo nesto najbolje do 45- 50k a da zadovoljava gorenavedene stvari.
Hvala puno.
 
moje licno misljenje je da nema poente robovati brendovima,treba gledati sta ce nabolje tebi da zavrsi posao za dati novac.iako svi mi koji smo imalo entuzijasti imamo favorite,koliko to hteli ili ne hteli da priznamo. :d
 
Mislim da ne možeš pogrešiti koju god ddr5 grafiku da uzmeš. Ne znam koliko ti je neophodna zasebna grafika. Mozda da uzmeš i3-4330, on ima hd4600 koja je bolja od te zasebne u laptopu, pa kasnije da uzmeš dodatnu grafiku ako ti zatreba.

Inače odličan je taj i3 za to što ti treba :)
 
Poslednja izmena:
hvala svima,uzecu tu konfiguraciju definitivno
verovatno cu prvo uzeti bez graficke,pa cu staviti onu bolju sto ste preporucili kada skupim para

imam samo jos jedno pitanje
da li je napajanje u ovom kucistu ok za ovaj pc? http://emmi.rs/kućišta-kuciste-420w-lc-power-2001mb.11.html?productId=40074
koliko sam video maticna odgovara za ovo kuciste po velicini i znaci mi da je kuciste sto manje
jedino me interesuje da li je napajanje dovoljno,ne toliko u smislu koliko je 420w dovoljno,vec kakvog je kvaliteta,s obzirom da sam koristio samo chiftec napajanja do sad
 
imam samo jos jedno pitanje
da li je napajanje u ovom kucistu ok za ovaj pc? http://emmi.rs/kućišta-kuciste-420w-lc-power-2001mb.11.html?productId=40074
koliko sam video maticna odgovara za ovo kuciste po velicini i znaci mi da je kuciste sto manje
jedino me interesuje da li je napajanje dovoljno,ne toliko u smislu koliko je 420w dovoljno,vec kakvog je kvaliteta,s obzirom da sam koristio samo chiftec napajanja do sad
Napajanje sasvim ok, i više nego dovoljno za taj tvoj pc. Nekad kad čitam komentare forumskih omladinaca steknem utisak da bez 100 EUR za napajanje nećeš moći upaliti komp. Nije LC Power neki kvalitet, ali definitivno iznad kung-fu klase. Za budžet PC koji hoćeš da uzmeš nema svrhe kupovati neko skuplje napajanje.
 
Nema svrhe kupovati jedino ako sada nece uzeti i graficku. Nekako je to nepouzdano cak i za i3+gtx750.

Solidan je LC, ali tek oni skuplji modeli. A to sto kazes definitivno iznad kung-fu klase - i nije bas neki savet. :D
 
Ako mu se troše pare, uvek može da kupi skuplje. Ja sam takav LC 420 W uzeo uz Phenom X4 840, i Radeon 5670, i radi, naravno, već više od 3 godine bez bilo kakvih problema. Ima garanciju na njega, ako vidi da se greje, ili da pravi probleme uvek može da ga proda, ili zameni.
 
e naišao sam na ove sklopljene konfe u gigatronu. Trenutno je neka akcija za keš dodatnih 10% popusta!!
http://www.gigatronshop.com/gigatron_racunari/gigatron_kataklizma-41005
i
http://www.gigatronshop.com/gigatron_racunari/gigatron_top_gear-41003

izvini ako unosim konfuziju sa amd-om :d

mislim da stvarno vrede te novce i imaju CM kućišta i napajanja.

ovaj za 57k mi je vec skup

kompjuter od delova koje ste mi predlozili me izadje 45500 sa monitorom,ako uzmem bez graficke za sad i sa onim kucistem

inace @DeRadicci naravno da bih i ja uzeo taj chiftec sto si predlozio,uvek sam koristio njihova napajanja i odlicna su,komsija koristi moj stari kompjuter sa chiftec napajanjem vec 6 godina,ni jedan problem nije imao :D

ali pitao sam za ovo lc power,posto sad ne uzimam graficku,a i kuciste mi se svidja jer je manje od ostalih,a trenutno nemam pare da dam 4500 za golo kuciste pa jos 4000 za napajanje

kada dodje graficka,bice i napajanje,polako :D
 
imam samo jos jedno pitanje

kada sam narucivao pc,prodavac mi je rekao da ovo napajanje od 420w nece biti dovoljno kad budem uzimao grafiku
ja sam sve jedno planirao da uzmem i napajanje uz grafiku sledeci put,ali bih voleo da znam da li mi je to rekao samo zato sto je lc power ili je 420w stvarno malo,sto sumnjam...naravno da izuzmemo to sto zeli da proda nesto
 
koga god sam pitao uvek su bili podeljeni odgovori
neki su mu govorili da necu sa 420w napajanjem koje ide uz lc power kuciste moci ni bez graficke koristim (nadam se da je ******stina)
neki kazu da cak i da stavim graficku opet ce biti dovoljno (bilo bi lepo)
neki kazu bez 600w nema price (tesko moguce)
a neki kazu da nije toliko bitno koliko vati ima,vec koja je firma (e ovo mene zanima)

verovatno cu ja uzeti neko chiftec napajanje kad bude graficka dosla na red,jer sam imao ranije dobra iskustva sa njim,mada opet ne planiram 600w,meni to deluje preterano
 
Sve moze.

Svi su u pravu.

Procitaj jos jednom celu ovu temu.

Da.


Za onu preporucenu konfiguraciju ti ne treba vise od 500W. Chieftec je ok. ;)
600 i vise vati ti je gotovo pod obavezno kada je u kombinaciji neki jaci AMD procesor i AMD graficka.
 
Sve moze.

Svi su u pravu.

Procitaj jos jednom celu ovu temu.

Da.


Za onu preporucenu konfiguraciju ti ne treba vise od 500W. Chieftec je ok. ;)
600 i vise vati je gotovo obavezno kada ides na jaci AMD procesor i AMD graficku.
 
Sve moze.

Svi su u pravu.

Procitaj jos jednom celu ovu temu.

Da.


Za onu preporucenu konfiguraciju ti ne treba vise od 500W. Chieftec je ok. ;)
600 i vise vati je gotovo obavezno za jaci AMD procesor i AMD graficku.
 
evo stigao je kompjuter :D
jedina izmena je intel i3 4160 procesor posto nisu imali 4130
za sad mi graficka ni ne treba,sve igre koje sam igrao na laptopu,rade i sa ovom integrisanom i to podjednako dobro :D

zadovoljan sam skroz,tih je i ne greje se

hvala na preporuci
 
ne znam gde su nestali postovi pa cu opet napisati

kompjuter je stigao,zadovoljan sam,jedina razlika je sto sam uzeo i3 4160 jer nisu imali 4130
tih je i ne greje se i igre koje sam ranije igrao mi rade i sa ovom integrisanom grafikom isto tako dobro kao i na laptopu sa diskretnom

hvala na preporuci
 
Nazad
Vrh Dno