Šta je novo?

Problem sa 4x1GB

shoomy11

Poštovan
Učlanjen(a)
27.05.2014
Poruke
168
Poena
69
Ovako imam problem sa ram memorijom. Posedujem vise stapica Kingston KVR800D2N6/1GB. Imam plocu ASUS P5B SE. Komp radi odlicno sa jednom, sa dve i sa tri memorije, bez obzira u kojim su slotovima stavljene. Problem nastaje kada hocu cetvrtu memoriju da stavim, pojavljuje se blue screen u toku podizanja sistema i tako svaki put. Da li bi mi neko pojasnio u cemu je problem, mozda ga je imao i pomogne mi da resim?

Drugi problem koji sam imao ranije kada sam imao module od po 2GB (3x2GB), ista oznaka, je taj da je komp koristio samo 3.5GB.
Sistem je Win 7 Ultimate SP1 64bit
 
Koji procesor ti je na ploci?
 
Procesor je E8400, update je poslednja varijanta, nisam radio nikad
 
Probaj u biosu da rucno namestis napon za memoriju na na 1.8 ili 1.9v
 
Nemoj da ti bude poslednja varijanta, nije to tezak-zeznut-opasan proces. A uglavnom popravi tako glupe probleme.

Procitaj u uputstvu za plocu i pogledaj ovaj video: http://www.youtube.com/watch?v=NQKQj_aASCQ

Sve ce ti biti jasno, ne mozes da pogresis.
 
Ma nebitno, isti su to fajlovi. Ionako radis update izvan Windowsa. :D

A nema nista iz ove godine, odavno je "prestala" podrska za te ploce.

Znaci skines poslednji koji ima najnoviji datum. Prebacis fajl iz tog .zip-a na flesku i dalje znas kako vec ide...
 
Probao sam preko 3 flesa, kada udjem u asus EZ Flash 2 vide se samo dve particije A i C i obe su prazne.
Ostavio sam bios i na C particiji ali kao sto sam rekao prazne su obe...
Znam da nema nece, ne znam. Sledece sta mi je ciniti da se nesto pojavi? :)
 
Formatiraj flesku u FAT32 ako vec nije. Pa onda ponovo probaj.
 
Jel si otpakovao bios? Ako ti je zip nece moci...
 
Update je prosao
I varijanta, sa 1.8V i 4 stapa, kad krece da podize sistem dolazi do restarta i vrti u krug.
II varijanta, sa 1.9V i 4 stapa, prvi put je bio blue screen, posle toga restartovanje i mota kao u prvom slucaju.

Sa tri radi normalno kao i ranije, bez obzira na napon.
 
Ubaci sve 4 memorije i odradi reset biosa.
Ako nece, vidi kako stoje latencije trebalo bi 6-6-6-18.
Ako ne stoje tako namesti ih rucno.
To su indenticni moduli zar ne?
 
Poslednja izmena:
Ubacio sam sve 4, stajalo mi je 5-6-6-15
prebacio sam na 5-5-5-15, jer 18 za poslednju cifru ne mogu da izaberem
radi, sada je dostupno 3.5GB od 4GB koliko ih ima, a primetio sam jos da mi je real clock pao sa 333 na 267, a effective clock sa 666 na 533, ni ovo mi nije jasno zasto...
Memorija je takva da bi trebalo da bude 400 i 800, a i brzina procesora je pala na 2266
Indenticni su svi moduli KVR800D2N6/1GB
 
Podigni rucno na 333.
 
mogu li na 400?
a ovamo da ne stavljam 6-6-6-15?
 
Poslednja izmena:
Probaj, ne znam sta sve moze da se podesava.
Sada cu da pogledam tvoj bios.
 
Imas DRAM frequency stavi na 800.
 
Clock je sada uredu, ali i dalje pise da se koristi 3.5GB od 4GB
 
Ima li ta ploca integrisanu grafiku? nesto gledam ne vidim da ima.
 
U biosu imas opciju initiate graphic adapter, kada udes biras koja ti je grafika primarna
PCI/PEG je ako imas pci-e kartu, ako je integrisana stavis PEG/PCI.
Imas i PEG port auto ili disabled, ako ne koristis integrisanu stavi disabled.
 
Jesi li ti siguran da ti je to 64-bitna verzija windowsa?
To mi lici na 32-bita, desni klik na my computer- properties pa vidi sta pise.
 
Vidi jel ima opcija u BIOS-u memory remapping, ako ima stavi je na enable...
 
Ima Memory Hole.
Ima i remapping default trebalo da bude na disable, moguce da je to.
 
Poslednja izmena:
Ljudi sa 4 modula kada izadjem iz BIOSa nece da se pokrene nikako sem da vadim iz zida, rade ventilatori ali nikako da se pokrene, crn ekran. Vratio sam se na 3 stapa, clock je na 800MHz, ali sad je procesor na 2400. Nemoguce mu je podici brzinu u bios-u, tj mogu samo da menjam onaj broj od 6 do 9, ali nema nikakvu svrhu koliko vidim. Probacu da nadjem jednu iza verziju biosa. Probao sam sve varijante, ako bude zezalo i dalje menjam plocu, jedino je do nje. Hvala puno

P.S. 64bit-na verzija 100%, znam sta sam instalirao, a i pise da je 64-bit
 
Poslednja izmena:
Nadji u biosu opciju memory remap i stavi na enable da bi ti koristio sva 4gb.
Ja sam imao ASUS P5K-PRO plocu i nikakvih problema od starta nisam imao sa memorijom. Vrlo moguce da je do ploce.
Ali probaj da resetujes preko CMOS-a i izvadi bateriju na desetak sekundi. Vidi na youtube-u ako nisi radio ranije.
 
Poslednja izmena:
Problem je do ploce, moze da se koristi, ali za overclock cpu, 4 memorije i da rade na 800MHz nema nista.
 
Nazad
Vrh Dno