Šta je novo?

greška radnice u MTSu

bonda93

Poštovan
Učlanjen(a)
22.10.2014
Poruke
4
Poena
51
Najprije da se izvinim ako ovaj post ne pripada ovdje, neka ga moderatori premjeste.

Početkom septembra sam išla da potpišem novi ugovor u MTSu. Tražila sam Lumiu520 i tarifu mix net M. Radnica se vratila sa Lumiom 630, jer nisu imali 520. Tačno se sjećam njenih riječi da je 630 svakako bolji telefon, ionako je dinar u toj tarifi, neću moći bolji naći za dinar i bla bla... Na mom primjerku ugovora samo piše koji je telefon i koja je tarifa, nikakvi iznosi nisu navedeni. Nije mi stigao račun, ni sms, a 2-3 dana nisam mogla da vidim stanje ni na 797. Juče gledam da je račun 6500. Zovem korisnički servis, radnica mi čita stavke, telefon 4800. SIGURNA sam da je radnica u MTSu rekla da je telefon dinar, još se i raspričala o tom, to mi bilo malo neobično i tad. Na sajtu stoji da je 4800, provjerila sam sad. To nisu ogromne pare, platiću ja to nekako, ali student sam, svaki dinar mi je bitan. Ne sviđa mi se samo što sam baš napravljena budalom, jer ako ne mogu da vjerujem radnici koja mi donosi telefon, kome mogu. Nisam baš zdrava, tek u ponedjeljak ću u poslovnicu. Molim vas za savjet kako da se ponašam kad odem, šta da im kažem i to sve?
 
pa valjda pise nesto na ugovoru koji si potpisala sa tom radnicom
pise li nesto u vezi tog telefona
 
Ti moras da dobijes racun kad uzmes telefon i na njemu pise cena. Bilo da je 1din ili 4800din... Nisam siguran,cini mi se u mts-u ne daju fiskalni,ali daju onaj na velikom papiru gde pise koliko kosta telefon. Ne znam kako nisi to videla odmah. A to da te je zeznula radnice,ne znam kako ces da dokazes... :/
 
Procitaj lepo ugovor, svaki detalj oko telefona pa nam se javi da li pise 1 dinar ili 4800 negde?
 
Na ugovoru ne piše ništa za telefon, samo za pretplatu, evo sad ni meni nije jasno. :D
Kutija u kojoj je bio telefon će mi stići sutra od kuće, nadam se da u njoj piše nešto, tj, da sam možda neki račun stavila tu, pa ću da javim. Hvala svima :)
 
Poslednja izmena:
Bacih pogled na mts i telefon, ako nije tajna koji paket imas? Tj kako je doslo do tih 4800?

p.s.Ako nista drugo, probaj da se dogovoris u poslovnici da na rate otplatis, svakog meseca po 400 dinara..
 
Ja sam isto sredinom septembra uzeo u mts-u mix net M i L630 i uredno sam platio 4800 dinara koliko je i bila cena...Znaci nema greske, telefon je 4800 dinara...E sada, mozda se ona zbunila pa ti rekla 1 din, ali koliko ja znam nikada nije ni bio za dinar, dok L520 je bio 1 din...Kao sto rece teslaboj, dogovori se na placas na rate, mislim da ces morati da platis bez obzira cija je greska....
 
Mix net M, kao kod Kidence. Zadovoljna sam ja i telefonom i paketom, bila bih još zadovoljnija da nije 4800, ali platiću i ovo vjerovatno, dogovoriću se s njima. Ali da me zeznula, zeznula me, jer sam sigurna da je rekla da je za dinar. Ukoliko slučajno na nekom od papira koje ću dobiti sutra piše za jedan dinar, možda ću i moći da se žalim. Kidence, jesu te pitali plaćaš li odmah ili u ratama, jer npr. to su me pitali prije 2 god za prošli telefon, a sad nije pomenula?
 
Posto nisam bio njihov korisnik(nikada nisam imao kod njih ugovor) onda sam morao odmah da platim 4800 dinara, a da sam imao broj kod njih od ranije onda bih mogao na 12 rata po 400din uz racun...
 
ako je radnica rekla da je taj fon 1 din, i ako je stvarno tako mislila, mozda se zabunila, i zbog toga ti nije ni mogla ponuditi da taj 1 din platis na rate :) probaj se dogovoriti sa njima, objasni im situaciju, verovatno ces moci da platis na rate.
 
MTS cesto ne da fiskalni (da li zaborave radnici ili nesto muljaju ne znam), tako da nema po cemu da vidi da je bio dinar :(
Imao sam takav slucaj prosle godine (da nema nigde za telefon cena!), prosto nemam dokaz da je dinar (ali je naplacen dinar srecom :)).
 
u aneksu ugovora jasno pise da li je telefon dinar, 1000 ili 5000, kao i da li se placa na rate. ako telefon placas kroz racun, onda ti nece izdati fisklani racun. ako je kostao 1 dinar, morala si dobiti fiskalni. svejedno u aneksu sve pise. probaj da se dogovoris za rate, i to kod te doticne radnice.
 
Slazem se da treba, ali gledam svoj ugovor - nema nigde u njemu kako ide placanje za telefon (nije "aneks", posto je bio novi broj).
 
Mislim da neću imati problema da mi odobre plaćanje na rate, pitaću ih ljubazno, odobriće valjda, ali me nervira što uopšte treba da platim nešto što nisam očekivala i za šta stvarno nisam kriva. Valjda je njen posao da zna cijene svih tih telefona koje prodaje, gledaću da odem baš kod nje kad budem išla i ako baš ni u jednom od papira koja sam dobila, koji su možda u kutiji ne bude pisalo kolika je cijena telefona, a čini mi se da sam to sve prelistala, da ne piše, možda ću ih malo smarati da me oslobode plaćanja uopšte. Pitaću par puta, nju, pa njenog šefa, pa njegovog šefa, pa ako prođe, prođe, ako ne, nije strašno za 4800.
 
nijemi jasno da nema fiskalni racun tu mora da pise koliko kosta telefon

a na koj nacin mts priznaje garanciju za tel ako nema fiskalni racun
 
Ne znam, nisam siguran da li zaborave (najlogicnije, pogotovu ako ne pitas, a vecina ne zna da treba da dobije fiskalni) ili nesto muljaju sami radnici.
 
Slazem se da treba, ali gledam svoj ugovor - nema nigde u njemu kako ide placanje za telefon (nije "aneks", posto je bio novi broj).
Moj otac je proletos uzeo telefon uz produženje ugovora i lepo piše koji aparat, za koju cenu, na12 rata, koliko iznosi rata... Kuku ako im ni ugovori nisu standardizovani, pa tamo se ne zna ni ko pije ni ko plaća.
 
Problem jeste sto ugovori jesu standardizovani i nema mesta za nestandardno :)
Recimo, menjam tarifu tokom UO - nigde ne pise da zadrzavam prethodnu ugovornu obavezu :)

Mada, u mom slucaju telefon jeste bio za dinar, pa mozda zbog toga nema cena aparata.
 
do sada sam samo jednom uzimao telefon za dinar, i to u vipu. cinjenica je da vip i telenor imaju slican tip ugovora, onako kao neka tabela, pa se ukucava gde sta treba, dok je kod mts-a on vise kao klasican ugovor, po tackama... gledam poslednja dva ugovora kod mts-a koje je moj otac sklapao, i u oba pise cena telefona... mts sam batalio odavno...
 
Nije te radnica zeznula, ona te je spasila, ti bi se zeznula da si uzela 520.
 
Njena je odluka da li bi platila 50e vise za 630.
Ali sacekajmo ugovor:)
 
Ako joj se ne svidja neka vrati telefon, ali ovde je stvar sto ona oce i jare i pare, tj. 630 za dinar.
 
Meni u ugovoru stoji dodatak da je doplata za c9 3600 na 6 rata kad sam ga uzimao u junu ...mada sledeci put prvo pogledaj sajt pa lepo odaberes sta hoces i za koju lovu i onda to uzmes u poslovnicu i citaj ugovor uvek ,bas uvek ...ne kao ja da dobijem dozvoljen minus po racunu na 2 dana .. E to je bio presedan u banci ...na kraju su ispravili ali su me doveli u nezgodnu situaciju [emoji1]
 
Nazad
Vrh Dno