Šta je novo?

Ranac za posao i terene

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

NShappy

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
24.05.2004
Poruke
5,288
Poena
655
Moja oprema  
Mobilni telefon
Huawei P30
Nešto baš nisam znao gde ovo da ubacim, pa da počnem ovde...

Treba mi dobar ranac za laptop i dosta prateće opreme.

Dosadašnji Case Logic je posle godina i godina very hard upotrebe počeo da otkazuje. Vuklo se tu po 2 laptopa sa još alata, trpalo se preko sve mere da na aerodromima prođe k'o hand luggage, vuklo se po raznim postrojenjima, kotrljalo po gepecima. Poslužio je i za ono malo hiking-a što sam bio u stanju da izdržim, a valjao sam se s'njim i niz padine po snegu (kada otkažu moje skijaške sposobnosti...). I odlučio je da ide u penziju.

Case Logic više nema takav model. (Tj. ima sličan, ali samo na USA tržištu?!?). Onda sam malo gledao šta ima kod nas po radnjama, i ponuda je od jako loša do blago očajna. Pre par godina kada sam uzimao ovaj CL, ponuda kod nas je bila mnogo bolja.

Ima li neko neka dobra iskustva? Treba da može stati 16" laptop sa pratećom opremom, papiri, kancelarijski pribor, i još štošta sitno. Voleo bih da ima mogućnost da vidim i pipnem pre nego kupim, sem ako nije provereno ok (k'o recimo spominjani Case Logic, njega bih kupio naslepo). Tako da, eBay i Ali, DX varijante, na slepo, pa, samo ako me neko ubedi da jeste dobro.

...ima neki korektan u Roda marketima, ali je Disney Collection, sve sa Miki Maus-om. :p
...ima u Dr Techno neki onako, korektan, ali ima i veliki logo sa natpisom DELL (u prevodu, ukradi me!). Bio bi i taj ok, sačuv'o bih ga od krađe, nekako, ali kvalitet ipak ne opravdava cenu (koja je visoka za te rajsferšluse.... i bal.bla.bla...)
...ima i nekih do zla boga ružnih.
 
Ja sam za takav posao uzeo ovaj ranac.
Odlican je raspored, ima dosta pregrada za razni alat, udoban za nosenje i dobro balansiran. Kad sam ga prvi put stavio na ledja bas je bio prijatan osecaj, da me nista ne sece na ramenima ako je vece opterecenje.
Milsim da sam ga tad platio oko nekih 4300 din. Trebalo bi da ga bude po lokalnim radnjama :)
 
Poslednjih desetak godina na Microsoft Sinergiji se uz plaćenu kotizaciju dobijaju rančevi marke Targus.
http://targus.com/

Imam ih skoro sve, baš juče sam dobio još jedan na Sinergiji.

Bolje i udobnije rančeve još video. Proputovao sam baš puno sa njima. Imam utisak da što su teži, to su udobniji. Svašta nešto staje u njih, vrhusnki kvalitet izrade, stvarno ih toplo preporučujem. Verovatno mogu da se nabave kod nas, pa ti preporučujem da pogledaš...
 
Poslednja izmena:
I ja imam dobro iskustvo sa Targusom, ali je em stari model em manji od toga sto trazis, ali svakako ako ti se dopada nesto od njih po ceni/opcijama, mozes na slepo da kupis (mada ih verovatno ima i kod nas).
 
Targus, nabavio neki polovan sa kp-a, 1600din, star par godina, ali kao nov ocuvan.
City Gear Chicago ja mislim, ima na Amazonu, kod nas je ponuda Targus ranceva oskudna, a i kada nije, onda preskupa.
 
Hm! Targus? Potražiću.
 
Poslednja izmena:
Ima u Novom Sadu firma koja šije rance, futrole za oružje, torbice i to baš kvalitetno, tražio sam i ne mogu da nađem kako se zovu, ako se dobro sećam nalaze se negde oko fakulteta. Potražiću još nadam se da ću naći.
 
Uzet po porudžbini u Gigatronu ovaj Targus. Izgleda da sam našao poslednji komad u Srbiji. Hvala svima na preporukama.
 
Preporuka za Targus i od mene, imam ga vec par godina i dok sam radio po terenu stalno sam ga vucarao i ništa mu se nije desilo.
 
Našao sam firma se zove Protector - Novi Sad, možete ih naći na FB
 
Ja sam kupio ovaj. Putovao sam sa njim, nosio laptop i jos dosta stvari. Zadovoljan sam

Na prethodnom poslu sam dobio ovaj model i mogu ti reci da je vrhunski. Sta sve u njega nisam trpao. Vise puta koristio ga kao rucni prtljag relacija Sydney - Banja Luka.
Takodje preporucujem.
 
Jel mogu ti Targus rancevi da se koriste i za druge stvari ili su namenjeni samo za laptop? Ovako mi izgledaju zanimljivo.
 
I ja imam ovakvu dilemu, pa me interesuje da li neko ima iskustva sa Targus CN600 rancem? Meni bas ne izgleda nesto kvalitetan kao neki prethodni Targus rancevi.
Inace ima i da se nadju i SwissGear rancevi pa ako je neko imao iste, neka kaze koju rec.
 
Ja sam kupio onaj dormeo ranac, i prezadovoljan sam.
 
Ja sam koristio HP Professional Backpack Case(H4J93AA)
Imao sam ranije onaj Naylon model, cepao sa njim kao terenski inzinjer po Bg.
Ovaj Pro mi je kupila zena pred put za Norvesku. Prepesacio sam sa njim za 6 meseci 450-500km Norveskih Vukojeb**a sa svim terenskim alatom i laptopom. Po kisi, snegu, ledu, isti je kao prvog dana kada sam ga dobio.
Nije nigde pustio vodu, popustio kroj itd. Placen je preko osam soma u Bg ali vredi svake pare.
 
Poslednja izmena:
Mogu li se negde u Srbiji trenutno naci ti Targus rancevi ?
 
Jel mogu ti Targus rancevi da se koriste i za druge stvari ili su namenjeni samo za laptop? Ovako mi izgledaju zanimljivo.

Mislim da je moj ovaj.
Jednom sam u njega spakovao lap i sve potrebne stvari za 3 dana na moru. Nije normalno sta sve moze da stane.

Mada mozda je i ovaj vise nisam siguran, a ne mogu da ga trazim sad.

@DBraveZ
Naravno da mogu.
http://www.ewe.rs/kategorija/330/To...cevi-futrole?value[]=0_13466&value[]=245_1520
Oni su i uvoznik. Ako se ne snadjes slobodno me pm.
 
Poslednja izmena:
Mogu ovaj da preporucim (mada sam ga kod drugog pazario za manje)
 
Ja imam ovaj Targus vec par godina i veoma sam zadovoljan. Ranac je udoban i izdrzljiv, nosio sam u njemu svasta, laptop i knjige, PS3, opremu za trening, tegove, povremeno alat, koristio za kraca putovanja (3-7 dana), i jos nista nije popustilo.
 
Mislim da je moj ovaj.
Jednom sam u njega spakovao lap i sve potrebne stvari za 3 dana na moru. Nije normalno sta sve moze da stane.

Mada mozda je i ovaj vise nisam siguran, a ne mogu da ga trazim sad.

@DBraveZ
Naravno da mogu.
http://www.ewe.rs/kategorija/330/To...cevi-futrole?value[]=0_13466&value[]=245_1520
Oni su i uvoznik. Ako se ne snadjes slobodno me pm.

Kako su oni uvoznik ako su najskuplji?
Evo npr model TBB013EU
kod njih: http://www.ewe.rs/artikal/NOT04256/...ok-15.6-TBB013EU-EcoSpruce-crni/?category=330
7.417,00 rsd

a kod drugih: http://www.itsvet.com/proizvod/targus-ecospruce-tbb013eu/carrybag/250/3843
~ od 5000 do 6000 rsd
 
Kako su oni uvoznik ako su najskuplji?
Evo npr model TBB013EU
kod njih: http://www.ewe.rs/artikal/NOT04256/...ok-15.6-TBB013EU-EcoSpruce-crni/?category=330
7.417,00 rsd

a kod drugih: http://www.itsvet.com/proizvod/targus-ecospruce-tbb013eu/carrybag/250/3843
~ od 5000 do 6000 rsd

Ne razumem zasto bi po def uvoznik trebao da bude najjeftiniji.
Uvoznik prodaje ostalim maloprodajama koje se dalje drndaju sa kupcima, uvozniku, ako je normalan, i nije cilj da prodaju tebi kao pojedincu.
Oni jesu uvoznici a ti mozes da kupis gde je tebi najjeftinije.
 
Priznajem da nisam trgovac i ne znam kako te stvari funkcionisu ali u mom laickom razmisljanju ako uvozis nesto i to takodje i prodajes onda je logicno da tvoja cena bude niza za marzu koju na nju dodaju dalji distributeri.
No dobro, da ne sirimo temu u offtopic.
 
Priznajem da nisam trgovac i ne znam kako te stvari funkcionisu ali u mom laickom razmisljanju ako uvozis nesto i to takodje i prodajes onda je logicno da tvoja cena bude niza za marzu koju na nju dodaju dalji distributeri.
No dobro, da ne sirimo temu u offtopic.
U mnogo slučajeva uvoznici maloprodajama prodaju sa rabatom (umanjuju svoju cenu za određeni procenat) i maloprodaje prodaju po istoj ceni kao i ta veleprodaja
 
Jesu ovi Targus rancevi za neki sportski fazon odevanja ili mogu i na neku "sluzbeniju" odeću? Treba mi za posao, vucem u torbi gomilu papira i ponekad netbook, a više bih voleo tako neki ranac.
 
Sta znam, ovaj moj vuce na neki sport / camping fazon i malo je veci. Najbolje ti je da uzivo pogledas kakve modele imaju i da sam odlucis.

Mislim da bi ti za tu namjenu ovakav ranac bolje isao (link je samo da vidis kako izgleda).
 
da li neko ima iskustva sa ovim rancem: http://www.portdesigns.com/products//products/courchevel-backpack-17-3-_5116.html

nasao sam ga za 5000 i razmisljam se da ga kupim. ima dosta prostora, deluje ok uradjen, ali nista spec. ono sto mi je bitno je da ima kabanicu za kisu koja se navlaci preko ranca. nije da je nesto kvalitetna, ali opet to je jos jedan sloj kad pada kisa.

druga opcija mi je targus eco spruce, on kosta isto, ali nema zastitu od kise.
 
da, ovaj deluje jako dobro, ali ne znam gde da ga nađem...


najverovatnije ce da padne ovaj francuz... za 17" je, pa je prostran.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno