Šta je novo?

UPS koji od ova dva

Mayin

Cenjen
Učlanjen(a)
07.10.2007
Poruke
69
Poena
159
Trazio sam malo po prodavnicama da vidim sta ima od UPSova i dvoumim se izmedju ova dva pa mi treba neciji savet,koji je kvalitetniji i bolji,zasto?
UPS Cyberpower Value600ELCD ili UPS Mustek600 LCD , postoje oba u varijanti 800 tj 480w i cene im se u nekim prodavnicama skoro preklapaju, krecu se od 6000 do 8200 din zavisi od napona , jesu li na 340w ili na 480w. Zadnji panel mi malo vise odgovara na Mustek modelu ali nije nikakav problem ni ovaj drugi.Pronasao sam i treci jer kazu da je kvalitetna marka ali nema displej!?Sad se troumim 187346.jpgImgW.jpg BX500CI.jpg

http://eu.cyberpowersystems.com/products/ups_systems/value_soho/value600elcd.htm http://www.mustek.de/?product=powermust-600-lcd-2 https://www.apc.com/products/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=BX500CI&tab=features
 
Poslednja izmena:
Mustek pravi sve i svasta dok Cyberpower i APC zive od UPS sistema. APC je u svetu UPS uredjaja ono sto je Mercedes npr za kola. Cena uredjaja bude visa i zbog cena brenda. Ja licno bi uzeo APC ali koliko vidim i CyberPower ima ok uredjaje.
 
Šta će ti displej?
Glas za treći, APC.
 
Meni neki stari Mustek 600 radi fenomenalno vec osmu godinu. Resio sam da uzmem jedan sa suko ulazima i odluka je pala na CyberPower Value 800, uglavnom su pozitivne ocene .
Odavno sam prestao da verujem u brendove, u zadnje vreme sve je to isto.
 
Promenio sam jako puno ups uređaja.Ono što je najsigurnije je to da je APC ubedljivo ,ali ubedljivo najkvalitetnija spravica koja se može kupiti.
 
Nemam neko posebno iskustvo sa korišćenjem UPS-a.
Pre izvesnog vremena nabavio sam APC Back-UPS XS 800CI, koji izgleda robusno i za sada dobro funkcioniše, mada se i on greje u gornjem delu gde se nalazi otvor za ventilaciju.
Neke kolege na poslu imaju Mustek, ali im se dešavalo da se mnogo greju i posle izvesnog vremena napukne baterija.
Moj glasi ide za APC.

Mene zanima da li prilikom gašenja računara treba gasiti UPS, putem prekidača na prednjem panelu, ili ne?
 
Imam taj Cyberpower i inverter bas zuji kad se napaja sa baterije. Cvrcao je sporadicno par prvih dana i dok je bio na mrezi.
APC sam imao par komada. Poslednji je bio onaj office model i razocarao me. Probirljiv za baterije, nekad je uspevao da premosti nestanak struje, nekad bi se komp ugasio. Obi stari su bili neunistivi i siguran sam da i dan danas negde rade.
Mustek sam imao jedan period i radio je kako treba.
 
Ja moj Mustek 600 gasim svaki put kada i kom. Gasim ga napred na dugem, a ako necu da ga punim i pozadi na prekidac. Ostavim ga mozda jedom u dva meseca preko noci sa upaljenim prekidacem da se napuni i to je to. Negde sam procitao da ce baterija duze raditi ako se ups gasi. Inace mislim da svaki ups zuji kad nestane struje a on napaja komp. Sad sve zavisi ali npr ja ako imam 50.000 platu necu da uzmem i da dam 15.000 za neki APC ups samo zbog marke. Svi treba da se pomire sa cinjenicom da je danas sve to isto. Meni se ovaj Mustek greje sad kako je stariji jos vise, ali ja nikad nisam imao problema sa baterijom niti sam je promenio za sve ove godine, a kamoli da je pukla baterija, ali svasta se desava.
 
Ja moj Mustek 600 gasim svaki put kada i kom. Gasim ga napred na dugem, a ako necu da ga punim i pozadi na prekidac. Ostavim ga mozda jedom u dva meseca preko noci sa upaljenim prekidacem da se napuni i to je to. Negde sam procitao da ce baterija duze raditi ako se ups gasi. Inace mislim da svaki ups zuji kad nestane struje a on napaja komp. Sad sve zavisi ali npr ja ako imam 50.000 platu necu da uzmem i da dam 15.000 za neki APC ups samo zbog marke. Svi treba da se pomire sa cinjenicom da je danas sve to isto. Meni se ovaj Mustek greje sad kako je stariji jos vise, ali ja nikad nisam imao problema sa baterijom niti sam je promenio za sve ove godine, a kamoli da je pukla baterija, ali svasta se desava.

Da, baterija će duže trajati ako se UPS gasi i bitno je da UPS ne zuji kad ima struje, ali nikako se ne slažem se da je danas sve to isto. Brand name uvek naduva cenu, ali je činjenica da su APC uređaji kvalitetniji od recimo Inform Guard plastikanera, kao i Seasonic od Raidmax-a ili VW od Dačije ;)
 
Ja bih ga ugasio - nema potrebe da radi ako ti je komp isključen.

Je l' se ne čuje nikakvo brujanje i zujanje kad je na mreži?

APC Back-UPS XS 800CI koristim oko mesec dana. Tokom rada uopšte se ne čuje ni kad ima struje, a i kad nestane, jedino što sam primetio je da se dosta greje u zadnjem delu kućišta oko otvora za ventilaciju.
Kako sam ga ja postavio u za to pripremljeno mesto pored računara (slika APC - 1), koje je "oklopljeno ivericim sa svih strana i gde je cirkulacija vazduha veoma mala, ja sam na gornjoj strani dodao ventilator sa usmerivačem vazduha (Slika APC - 2) i sad maltene nije ni mlak, a ventilator je 120 mm Thermaltake Pure 12, tako da se skoro i ne čuje. U planu je da mu dovedem i napon od 7V kako bi bio još tiši, a nadam se da bi i dalje uspešno obavljao svoju funkciju hlađenja.
U ovom vremenu pomaže zagrevanju prostorija, kako će biti na leto videćemo.
 

Prilozi

  • APC - 1.jpg
    APC - 1.jpg
    320.3 KB · Pregleda: 79
  • APC - 2.jpg
    APC - 2.jpg
    285.5 KB · Pregleda: 76
Uh al si ga ti nabio, al super ako moze da se ohladi pomocu ventilatora.
 
APC Back-UPS XS 800CI koristim oko mesec dana. Tokom rada uopšte se ne čuje ni kad ima struje, a i kad nestane, jedino što sam primetio je da se dosta greje u zadnjem delu kućišta oko otvora za ventilaciju.
Kako sam ga ja postavio u za to pripremljeno mesto pored računara (slika APC - 1), koje je "oklopljeno ivericim sa svih strana i gde je cirkulacija vazduha veoma mala, ja sam na gornjoj strani dodao ventilator sa usmerivačem vazduha (Slika APC - 2) i sad maltene nije ni mlak, a ventilator je 120 mm Thermaltake Pure 12, tako da se skoro i ne čuje. U planu je da mu dovedem i napon od 7V kako bi bio još tiši, a nadam se da bi i dalje uspešno obavljao svoju funkciju hlađenja.
U ovom vremenu pomaže zagrevanju prostorija, kako će biti na leto videćemo.

Kad nestane struja, UPS mora da zuji ako je u funkciji :trust:

Inače, jači modeli imaju ugrađen ventilator, ali ti si UPS smestio baš na tesno mesto, pa je to sigurno doprinelo toploti.
 
Nazad
Vrh Dno