Šta je novo?

SAPPHIRE Radeon HD 6970 Artifacts

Egzotik

Cenjen
Učlanjen(a)
14.06.2011
Poruke
735
Poena
169
Pozdrav svima,
Od pre neki dan imam problem sa grafickom karticom, dok igram nesto sve je ok, medjutim kada izadjem iz igre na desktop pojave artifactovi u vidu sitnih kockica po ekranu nekada uz poruku (amd driver stopped responding and has recovered...). Dva puta sam dobijao blue screen (0x0000016) mislim da je tako nesto pisalo, instalirao sam program BlueScreenView, pa ga ponovo cekam :) Oborio sam sistem i instalirao poslednje drajvere sa AMD sajta i opet mi se sinoc desi da se pojave kockice, ali ovaj put bez zamrzavanja slike i bl. Nikakav oc, sve je na def.
Samo bih napomenuo, da je konfiguracija iz potpisa, sve osim napajanja. Trenutno je kod mene neko LC-500H-12 v2.2. nesto manje od mesec dana, i nije se grejalo niti je bilo bucno. Ja znam da je ovo na ivici za ovu konfiguraciju, ali neko jace cu moci da kupim tek za par dana...
Moje pitanje je sledece, da li je ovo napajanje moglo da fakticki ''ubije'' karticu (naponsku)? ili je stvar u samoj karti koja je po svemu sudeci pocela da odlazi.?

Inace ovo su trenutne temperature koje su po meni blago visoke...

Untitled.jpg
 
idle nam ne znaci (mada jeste za nijansu toplo),da izvrtis neke GPU bencheve pa onda da vidimo temperature.batali furmark,unigine heaven je dovoljan.

ako vec moram da nagadjam,rekao bih da odlazi polako,mada moze biti da je i do temperatura (vrm na karti se pregreva) a onda moze biti svasta (lose namestena pasta,buildup temperatura u samom kucistu itd).nesto sto te ne kosta i nije preveliki cim je da maknes stranicu od kucista ili da izvadis plocu i kartu van pa da probas opet,time eliminises problem pregrevanja zbog kucista.
 
U furmarku sam je drzao 2 min, temperatura 65c fan na 40% cinimi se, nisah teo da je przim vise. Pastu sam proverio, stranica od kucista je uvek otvorena (chieftec big tower). Evo sada sam igrao wot, nekih pola sata, sve sljaka odlicno po izlasku iz igre temperatura karte je bila 50c fan na 33%, dok ovo pisem dobio sam 3 bele kockice na monitoru, trajale su nekih par sekundi..
 
proveri vrm temperature u gpu-z programu,mada sumnjam da su one toliko velike da bi bacale artefakte kad je gpu core 50-60c.jos sto je dzabe a da mozes da probas je da prebacis grafu u drugi x16 slot,posto crosshair IV ima dva,mada je sansa da je do pci-e slota skoro ni teorijska,racunaj da je kaarta pri kraju.takodje,mozes da riflesujes bios od svoje karte,mada i to tesko da ce da pomogne.
 
Stavi 13.12 driver i mozda obori takt memorije za 50mhz i jezgra za 20mhz pa vidi da li sljaka kako treba. Nece artefakt od vrm temperatura, to je najcesce memorija. Ako to ne upali, ondw idemo na drivere iz serije 12.xx. pa onda da se skida hladnjak i da se menja termalna pasta. Naravno pusti Unigine Valey i prati max temp u gpuz ili msi afterburner.
 
Ne mogu da verujem da si tu masinu prikacio na LC-500H. Pa gde ti je dusa?! :)

Vadi to djubre, pa mozda ne naskodis jos vise grafickoj karti.
 
cekaj bre,sta se desilo sa striderom?
 
Uf krenucu sve iz pocetka, ponovo cu joj zameniti pastu (iako je to uradjeno kad sam je uzeo pre mesec dana) veceras dobijam nove kablove, tako da cu i njih eliminisati, pokusacu i sa drajverima
krsteno napajanje stize u petak, a dotle cu joj oboriti klokove sto vise..
Ne mogu da verujem da si tu masinu prikacio na LC-500H. Pa gde ti je dusa?!
Sve znam, ali to je bilo samo za prvu ruku :)
Hvala svima na brzim odgovorima, javljam se u petak :)
 
Meni se od krs napajanja gasio i restartovao komp, ali nije proizvodilo nikakve artefakte na kartama. Moguce je da thermal padovi za memorijske cipove nisu lepo nalegli, pa se cipovi pregrevaju. Ja kada sam preklokovao memoriju, uvek sam dobijao artefakte, nikad od jezgra.
 
Pokusao sam sa raznim drajverima, menjao naponske kablove (nove) za kartu, spustao taktove i memorije i gpu preko Sapphire TRIXX-a ali ista prica, samo po neka kockica na trenutke, blago zamrzavanje od po sekund-dva, bez Blue Screen-a, i posle normalan rad. Igrao sam Wot tamo sve normalno sljaka, dok ne izadjem na desktop i recimo udjem na browser gde se to pojavi... Ugasio sam masinu i cekam napajanje koje stize u petak.
cekaj bre,sta se desilo sa striderom?
Silverstone je prodat jos davno, ovo sam ja sklapao konfiguraciju za sebe, ali mi je ponestalo love pa mi je drugar pozajmio ovo kung-fu napajanje samo na neko vreme, bolje da se nisam igrao sa njim, ali tripujem da je bilo bas toliko slabo gasio bi mi se komp... ovako cu sada morati pored napajanja da se otvorim verovatno i za kartu...
 
Poslednja izmena:
Problem je konacno resen, na koriscenje sam od drugara dobio Chieftec CFT-600-14cs, karta radi sada odlicno, vise ne baca artefacte u 2D modu, za 2-3c su temperature nize. Takodje SB i NB su dosta hladniji, 5-6 stepeni razlike.cheers
 
Zanimljivo, znaci da su naponi bas sarali cim su nize temp svih ostalih komponenti. Sa srecom :)
 
Pa karta trosi enormnih 250W... Drago mi sto je nisam unistio silujuci je na LC napajanju :)
 
pre bi bilo da si mogao napajanje da ubijes sa kartom,nego obratno.
 
Za to napajanje me i ne bi bilo zao, bitno da je karta citava. U principu uvek je bilo mlako, i nikada bucno, a karta je opet dobijala nedovoljno struje i to u prelasku iz 3d u 2d mod.. Mislio sam da ce ona pretrpeti vecu stetu nego LC..
 
Nazad
Vrh Dno