Šta je novo?

Problem nakon Bios updejta!!

Saxon01

Cenjen
Učlanjen(a)
07.03.2010
Poruke
263
Poena
170
Drugari imam plocu Gigabyte Ga 990XA-UD3,skinuh onaj Gigabajtov program @Bios,e sad na njihovom sajtu kazu da je izasla verzija 14a ili tako nesto..Ja imam V13.
Rekoh da ga updejtujem,odo na ono update from server,odradeo on sve to lepo,ja ga restartovao po ps-u,kad ono zaglavi se i nece da botuje Windows..
E sad cini mi se da sam se za**** jer mi je on ponudio istu verziju 13a za flesovanje ,kako da resim problem jer je zaglavljen na loading operating system ?
Jer da skinem bateriju sa ploce ili sta??

EDIT: Napravih problem bez veze,***** od biosa mi je promenio hard drajv priority,posto imam dva,botovao mi je onaj drugi koji mi sluzi za skladistenje podataka..
 
Poslednja izmena:
Bios se nikada ne update-uje iz programa nego direktno iz biosa.Izvadi bateriju pa probaj,ako ne deluje moraces da nosis plocu na flashovanje zato sto nepostoji nijedan drugi nacin da resis to.

I sto nisi pogledao klip na YT da vidis kako se to radi nego si uradio tek tako !?
 
Bios se nikada ne update-uje iz programa nego direktno iz biosa.Izvadi bateriju pa probaj,ako ne deluje moraces da nosis plocu na flashovanje zato sto nepostoji nijedan drugi nacin da resis to.

I sto nisi pogledao klip na YT da vidis kako se to radi nego si uradio tek tako !?

Ma sve je u redu,flesnuo sam najnoviju verziju biosa..On kada mi je odradio updejt,vratio je sve na fabricki u biosu,a posto imam dva harda zamenio je priority bot,tako da mi je botovao sa drugog.
 
Ја сам такође некада користио овај програм, пре тога сам замало забрљао ручним апдејтовањем јер сам скинуо погрешан биос (био је за плочу неке друге ревизије што нисам ни видео) али је срећом биос одбио да се ували ... онда пробао @bios и он завршио све без проблема. Сада мање гледам биос јер нема неких проблема због којих је потребан новији, тада је морало због подршке неком новом хардверу. Видим да су сви редом против оваквог начина али ... ако то понуди произвођач, зашто би било лоше? Да је програм из треће руке па да постоји неки ризик.
 
Ma sve je to ok, odraditi update iz Windowsa preko neke zvanicne aplikacije proizvodjaca.
Samo nije preporucljivo direktno update preko Interneta, vec skinuti bios fajl na hard pa ga odabrati u tom update programu.
 
Nazad
Vrh Dno