Šta je novo?

Dilema Iphone 6+ ili Galaxy Note 4 ?

bims

Slavan
Učlanjen(a)
06.04.2008
Poruke
144
Poena
320
Moja oprema  
Laptop
ACER PREDATOR
U velikoj sam dilemi sta kupiti moze neka pomoc neki predlog ?:))
 
Zar ne vidis da sam stavio smajli, ?
Ne secka video, vec Note 4 laguje, to je sustina.

Ako imas pare uzmi iPhone6+, a ako nemas onda sacekaj malo da izadje neki AOSP ROM za Note 4 sa kojim ce se ovaj lag verovatno izbrisati :)
 
Poslednja izmena:
Ako imas pare uzmi iPhone6+, a ako nemas onda sacekaj malo da izadje neki AOSP ROM za Note 4 sa kojim ce se ovaj lag verovatno izbrisati :)

To je po mom mišljenju tužno, daš brdo para i onda popravljaš nov uređaj. Ajde aosp na fon od 120 evra pa i ako nešto pođe po zlu, a ne znam kakvo je stanje sa knox sistemom, je li regulisano ili gubiš garanciju... Uglavnom poenta je da ako ne ip6+ onda n6 jer će sudeći po svemu biti kompletan. E sad ako je baš do olovke, progutaj taj lag...
 
To je po mom mišljenju tužno, daš brdo para i onda popravljaš nov uređaj. Ajde aosp na fon od 120 evra pa i ako nešto pođe po zlu, a ne znam kakvo je stanje sa knox sistemom, je li regulisano ili gubiš garanciju... Uglavnom poenta je da ako ne ip6+ onda n6 jer će sudeći po svemu biti kompletan. E sad ako je baš do olovke, progutaj taj lag...

Ja ne bih izdrzao, morao bih da ga hakujem jos prvi dan :) mislim na Note4
Ako je vec android nije lepo da bude sve ko iz fabrike :)
 
heheh kako svako hvali svoj favorit a niko da napomene mane Androida i iOS-a :D sad razvijate pljuvačinu bez potrebe...
 
Pa imaš i one koji koriste oba sistema...zar nisu oni najmerodavniji da daju info?
 
За просечног корисника смартфона јесте свеједно који од ова два, за напредне power usere разлика је немерљива.☺
 
Ево ја користим оба и јављам се [emoji23]
После 4 месеца коришћења 5ѕ (пре тога note3,note2,note1,s2...) могу да кажем следеће:

1. Руковање: (мислим на димензије) мени дефинитивно више одговара мањи телефон.
2. Употребљивост: зависи шта се користи, али већина апликација постоји на обе платформе.

3. Играње с позадинама, темама и осталим: ту андроид
Иима много више могућности

4. Мултимедија: опет величина на првом месту. Лакше је гледати на 5,5" него на 4".
Музика- па мени дође малтене на исто, ако и има разлика, минорне су.

5. Стабилност или како већ то називамо: па јбг, оће да штуцну оба система, андроид више него iOS.

6. Батерија - за мене и мој начин коришћења су исти. Увек имам у штеку екстерну батерију.

Не знам шта бих још додао. Ово су моји утисци. Дакле нема потребе за коментарима типа: немаш појма...


По мом мишљењу, iOS ради лепше, много лепше, течније. С друге стране, андроид ми даје много више могућности да се играм с подешавањима.
Кад би ми неко дао да бирам сад ip6 или ѕ5, z3, не знам шта бих узео. Сваки од та три има нешто што друга два немају. Али ниједна од тих ствари није везана са оперативним системом.
Све се своди на оно што купцу више одговара.
 
Ja ne bih izdrzao, morao bih da ga hakujem jos prvi dan :) mislim na Note4
Ako je vec android nije lepo da bude sve ko iz fabrike :)
Znam. I ja volim da hakujem. Ali malo ispadne bezveze. Malo je off topic... Koleginica krivi viruse za trom rad njenog samsunga (nije Note 4, nego S3 ali poenta je da je kupila skup mobilni i ne radi kako treba).
 
Poslednja izmena:
Koлегиница мање да скида глупости на свој телефон.
 
Ево ја користим оба и јављам се [emoji23]
После 4 месеца коришћења 5ѕ (пре тога note3,note2,note1,s2...) могу да кажем следеће:

1. Руковање: (мислим на димензије) мени дефинитивно више одговара мањи телефон.
2. Употребљивост: зависи шта се користи, али већина апликација постоји на обе платформе.

3. Играње с позадинама, темама и осталим: ту андроид
Иима много више могућности

4. Мултимедија: опет величина на првом месту. Лакше је гледати на 5,5" него на 4".
Музика- па мени дође малтене на исто, ако и има разлика, минорне су.

5. Стабилност или како већ то називамо: па јбг, оће да штуцну оба система, андроид више него iOS.

6. Батерија - за мене и мој начин коришћења су исти. Увек имам у штеку екстерну батерију.

Не знам шта бих још додао. Ово су моји утисци. Дакле нема потребе за коментарима типа: немаш појма...


По мом мишљењу, iOS ради лепше, много лепше, течније. С друге стране, андроид ми даје много више могућности да се играм с подешавањима.
Кад би ми неко дао да бирам сад ip6 или ѕ5, z3, не знам шта бих узео. Сваки од та три има нешто што друга два немају. Али ниједна од тих ствари није везана са оперативним системом.
Све се своди на оно што купцу више одговара.

Ja bih dodao da Android hoće i te kako da štucne
Veličina što se mene tiče 5,5 inča je preveliko...imam tablet za te stvari,uskoro će i chromecast da stigne tako da barijera sa ekranom je prevaziđena. :)
Baterija...evo na iP6 je brutalna i uz normalno korišćenje izlazi dva dana.Što je standard i kod Androida...Ali uvek je tu eksterna za ne daj Bože :)
 
Slayeru, ne moze se o ovome pricati u bednim zemljama, tu mozak ljudi drugacije funkcionise, 5 vekova pod turcima bre menja DNK, ljudi su zeljni svega, i onaj ko ima najvise necega i jos ako ne kosta najvise vecini ce uvek biti najbolje. Na zapadu je to malo drugacije, mozak je rasterecen od takvih stvari pa se bira balans, stabilnost, kvalitet i zato Se nikakva kineska plastika ne prodaje blizu bilo kog iPhonea.

Isti ovi ljudi misle da je Windows nesto najbolje sto nam se desilo, a takodje voze Fiata i Pezoa :d Protiv toga jednostavno ne moze, zato je svet zatrpan *ranje stvarima.
 
Poslednja izmena:
Danas sam konacno dograbio i N4, posle toga coveku prosto neverovatno da ovakva tema i dilema postoje. Ova dva telefona nikako nisu ista klasa a ekran na N4 je nesto nevidjeno do sada. Ceo telefon odaje bolji utisak u ruci od iP, a kad se upali nema dalje price.

Ako se sumira onda je kod N4 bolja izrada, bolja baterija, bolji ekran (debelo), bolja kamera, bolji OS, olovka, brzi (a tek sto ce biti sa Android L) i jos sto sitnica...
Prednosti iP, veliko nista.
 
Slayeru, ne moze se o ovome pricati u bednim zemljama, tu mozak ljudi drugacije funkcionise, 5 vekova pod turcima bre menja DNK, ljudi su zeljni svega, i onaj ko ima najvise necega i jos ako ne kosta najvise vecini ce uvek biti najbolje. Na zapadu je to malo drugacije, mozak je rasterecen od takvih stvari pa se bira balans, stabilnost, kvalitet i zato Se nikakva kineska plastika ne prodaje blizu bilo kog iPhonea.

Isti ovi ljudi misle da je Windows nesto najbolje sto nam se desilo, a takodje voze Fiata i Pezoa :d Protiv toga jednostavno ne moze, zato je svet zatrpan *ranje stvarima.

Ma brate, nemam pojma ni zasto sam pisao uopste u temi. Trebao sam i ja da stavim kokice u mikrotalasnu kao onaj sa pocetka teme :d
 
Taj je odavno pojeo sve kokice i popio svo pivo, ismejao se covek kako je isprimao masu i zaboravio na ovo :)
 
Danas sam konacno dograbio i N4, posle toga coveku prosto neverovatno da ovakva tema i dilema postoje. Ova dva telefona nikako nisu ista klasa a ekran na N4 je nesto nevidjeno do sada. Ceo telefon odaje bolji utisak u ruci od iP, a kad se upali nema dalje price.

Ako se sumira onda je kod N4 bolja izrada, bolja baterija, bolji ekran (debelo), bolja kamera, bolji OS, olovka, brzi (a tek sto ce biti sa Android L) i jos sto sitnica...
Prednosti iP, veliko nista.

Sareni drecavi AMOLED mogu da vole samo mala deca, a preterivanje sa rezolucijom nije nikakav napredak vec marketing plus nije cudo sto laguje kad su nasvirali rezoluciju do besvesti.

Ima bolju izradu plastike? Olovka? Brzi? Gde, u cemu brzi? Ima vise mehagerca? :d
 
Taj sareni drecavi AMOLED je najbolji ekran trenutno, nista manje kvalitetan niti losijeg prikaza od iPhone-a. Mogucnosti koje pruza os sa olovkom i mw-om iPhone NIKADA nece imati i na zalost, ostace 6 i 6+ samo blown up iPhone. A sto se brzine tice, makar nije sporiji od svevisnjeg iP-a a i manji je :)
 
Nazad
Vrh Dno