Šta je novo?

Dilema Iphone 6+ ili Galaxy Note 4 ?

bims

Slavan
Učlanjen(a)
06.04.2008
Poruke
144
Poena
320
Moja oprema  
Laptop
ACER PREDATOR
U velikoj sam dilemi sta kupiti moze neka pomoc neki predlog ?:))
 
Sareni drecavi AMOLED mogu da vole samo mala deca, a preterivanje sa rezolucijom nije nikakav napredak vec marketing plus nije cudo sto laguje kad su nasvirali rezoluciju do besvesti.

Ima bolju izradu plastike? Olovka? Brzi? Gde, u cemu brzi? Ima vise mehagerca? :d

Bar površno pogledaj test Note 4ke pre nego što počneš sa tim generičkim hejtom ;)
 
Bar površno pogledaj test Note 4ke pre nego što počneš sa tim generičkim hejtom ;)

Vidim da su popravili drecavost, tj moze i da prikaze boje kako treba, jer sam ocekivao standardno przenje boja.
No sve drugo ostaje... rezulucija je potpuno besmislena, vise steti nego koristi.. performanse, kvalitet izdrade itd...

Te price o dominaciji Note4 uopste ne piju vodu, mozda kad ih poredis sa drugim androidima, zato ja kazem dilema ovde je izmedju dva OS-a a ne izmedju dva telefona.
Oba su ruku na srce najbolja u svojoj klasi i OS-u.
 
Sto ste, bre, svi vi koji koristite iPhone toliko zaslepljeni? Koristio sam 3gs, 4s, 5 i 5s i to po meni nikako nije telefon za nekog ko makar malo voli tehniku. Pa ja ne razumem kako neko moze bez pocetnog ekrana, bluetootha i tih sitnica koje smo imali jos pre 10-12 godina. Apple je zatvorio iOS i previse. Dzabe stabilan sistem ako ga mozes koristiti samo onako kako je Apple zamislio. Deluje ko cenzura. To je telefon za one koji se u njih ne razumeju, samo im treba klasican telefon koji je pouzdan, sto je OK, al nije to za nas koji iole volimo tehniku.

Evo i primera: imam rodjake iz Australije koji su bili prosle i ove godine kod mene. Brat mi kaze da ogromna vecina Australijanaca, pa i on i moja tetka, njegova majka, koristi iPhone, medjutim, za njih to nije luksuz nego navika. E sad, moj teca, njegov ocuh, voli i razume se u telefone. On ima Samsung S5.

Mislim da shvatate moju poentu. Iphone je za siroke narodne mase, penzionere, makar u razvijenim zemljama. Android je za one koji vole telefone i da se igraju sa podesavanjima, i naravno, za one sa plicim dzepom.
 
Poslednja izmena:
iphone kao i apple kompjuterski segment je za ljude koji nemaju vremena ni zivaca da se zajebavaju sa svojim uredjajima nego ima treba stabilan i ozbiljan alat. Nema tu mudrolije.
 
Evo i primera: imam rodjake iz Australije koji su bili prosle i ove godine kod mene. Brat mi kaze da ogromna vecina Australijanaca, pa i on i moja tetka, njegova majka, koristi iPhone, medjutim, za njih to nije luksuz nego navika. E sad, moj teca, njegov ocuh, voli i razume se u telefone. On ima Samsung S5.
Kad si napisao da se teča "razume" u telefone, rekoh sad ćeš napisati da koristi neki vanila android tipa Nexus 5, ili neki best buy uređaj tipa Oneplus One, a on "Samsung S5"... :S:
 
Nikad "ozbiljnijeg alata" sa vise bug-ova niko nije izbacio lise Apple-a.... Cus ozbiljan...

Kad vec pljujete Android i smatrate ga generalno os-om za "siromasne" makar priznajte da te "greske" vas kostaju daleko skuplje.


EDIT:
I to, razumije se ili se ne razumije u telefone? Od kad je to neki parametar za bilo sta?
 
Poslednja izmena:
Heheh kako se vremena menjaju...
To pre par meseci godinama se ponavljala naučena pesmica o idealnoj veličini telefona i o tome kako je Note - ogroman, smešan, poslužavnik, kanta, cigla, a sada kada su jabučari sami sebi uskočili u usta druga pesmica se peva :D

I6 je debitant na tom polju, dok je Note odavno provereno rešenje koje ima dosta opcija i funkcionalnosti koje i6 NEMA ...

Slažem se oko netačnih boja AMOLED displeja, ali imate Basic mod koji koliko vidim daje rezultate i slika je "normalna" ;)
 
Vidim da su popravili drecavost, tj moze i da prikaze boje kako treba, jer sam ocekivao standardno przenje boja.
No sve drugo ostaje... rezulucija je potpuno besmislena, vise steti nego koristi.. performanse, kvalitet izdrade itd...

Te price o dominaciji Note4 uopste ne piju vodu, mozda kad ih poredis sa drugim androidima, zato ja kazem dilema ovde je izmedju dva OS-a a ne izmedju dva telefona.
Oba su ruku na srce najbolja u svojoj klasi i OS-u.

Pa pored odlično kalibrisanog ekrana ima i toliko željeni metalni okvir, koji je uzgred najpotrebniji onima koji nikad nisu planirali da kupe samsung telefon :d

I opet zamena teza o kvalitetu izrade, po milioniti put, koristio sam mnogo galaxy-ja do sad i svaki je bio savršeno kvalitetno izrađen, to što je napravljen od plastike nije pitanje kvaliteta izrade već korišćenog materijala.
Upravo je kvalitet izrade problem kod "savitljivog" iP6+ osim ako to nije feature :-devil-:
 
Nisam bas mislio da je covek ekspert, nego da prati malo stvari i zna vise nego prosecan korisnik u Australiji. Ima i custom ROM, zaboravih da pitam koji. Zelim samo da istaknem koji uredjaj je za koji tip korisnika, po mom misljenju i iskustvu.
 
Uzmi taj Luj Viton
 
Sto se tice telefona, od kako sam uzeo prvi smartphone, na androidu sam (ZTE Blade, Sensation XL, S3, One X+, S4, Lenovo S820, Lenovo P780, sada Z2... Cyanogenmod sam instalirao na skoro svaki koji sam imao... Imam MacBook Pro od 2011 (sluzbeni laptop, nikada ga ne bih sam kupio, mada nemam primjedbi uz vjecnu hvalu na raxun autonomije koju su ugrozili Yosemite-om)... Nedavno sam nakon Galaxy Tab 7.7 pa Note 10.1 2014 presao na iPad Air...
Vec par dana mi u kutiji stoji iPhone i nikako da prelomim da li da ga uzmem sa sebe ili prodam... Iskustvo ovih par dana sa Airom me poludje jer sam navikao na slobodu koju imam na android platformi...
U tvojoj dilemi, radi se o dva izuzetna uredjaja, samo je pitanje koji sistem vise osgovara tvojim potrebama...
 
Drugari moji nov sam ovde dakle mucilo me isto pitanje izguglah i nadjoh ovaj forum i evo reg sam se da ostavim neki komm... :) Koristim trenutno samsung galaxy note 3 i imao sam sve samsunge pocev od s3 pa na dalje, takodje koristio sam i iphone-a 3g ali zbog malog ekrana nastavio sam sa samsung linijom S i zavrsio sa Note... oduvek sam zeleo veci iphone posto sam manijak za tehnikom i evo konacno da apple izbaci nesto i za nas koji volimo ekrane preko 4.7 incha. Uporedo sa trenutnim note-om koristim Ipad air 32gb i prezadovoljan sam sa svime od stabilnosti pa do baterije koja traje 10h konstantnog rada. Elem stvar je da imam oba operativna sistema i note 3 koji koristim trenutno prodajem i ako ne budem u mogucnosti da koristim i isprobam i Ip6 + i note 4 i budem morao da se odlucim za 1 od ta dva ne znam kako cu to izbesti.
 
Drugari moji nov sam ovde dakle mucilo me isto pitanje izguglah i nadjoh ovaj forum i evo reg sam se da ostavim neki komm... :) Koristim trenutno samsung galaxy note 3 i imao sam sve samsunge pocev od s3 pa na dalje, takodje koristio sam i iphone-a 3g ali zbog malog ekrana nastavio sam sa samsung linijom S i zavrsio sa Note... oduvek sam zeleo veci iphone posto sam manijak za tehnikom i evo konacno da apple izbaci nesto i za nas koji volimo ekrane preko 4.7 incha. Uporedo sa trenutnim note-om koristim Ipad air 32gb i prezadovoljan sam sa svime od stabilnosti pa do baterije koja traje 10h konstantnog rada. Elem stvar je da imam oba operativna sistema i note 3 koji koristim trenutno prodajem i ako ne budem u mogucnosti da koristim i isprobam i Ip6 + i note 4 i budem morao da se odlucim za 1 od ta dva ne znam kako cu to izbesti.

Generalno presuđuje tvoja afirmisanost prema ekosistemu i uređaju...Ovako stvarno se jedino iPhone po izradi ističe i naravno po fluidnosti rada sistema.Sa druge strane Samsung od prednosti(makar za mene) je jedino mem kartica.Tako da sve zavisi šta ti preferiraš.I ja koristim iPad i imao sam Android..mislim imam još uvek ali sam komplet prešao na iOS baš zbog fluidnosti...nema seckanja,kočenja,vađenja baterije..restartovanja i sličnih bug-ova.
 
Fluidnost ios-a je neminovna i neprevazidjena, ali opet nivo kastomizacije jednak je 0, pri tom ne racunam jailbrejkovanje jer nisam neka pristalica toga, sto vise fabrickih updejta i ispravki to za mene bolje. Ne bih da se zakljucam samo na ios i tabletom i telefonom falice mi sve sto android pruza a opet sa druge strane isprobao nih nesto novo nalik ajfonu dok me prelazak sa nota 3 na cetvorku mislim i ne moze nesto impresionirati. Ne verujem da cu koristiti oba uredjaja istovremeno pre ce biti nesto u fazonu da kupim jedan koristim ga 2,3 meseca a zatim zamenim za drugi...
 
Uzeo note 4 beli, presudio krajnji utisak nakon sto sam uzeo oba telefona u ruke, prezadovoljan.
 
(možda malo glupo pitanje)
Ovako, nakupio sam oko 400€, kupio bih nov telefon. E sad, note 4 nema ni blizu za toliko para nov, medjutim ja bih se mogao isprsiti još nekih max ~100€. Pitanje: da li vredi da čekam da se cena note 4 spusti na toliko? Hoće li to biti u neko dogledno vreme, ako je sad oko ~650€. Znam da niko nije vidovit, al pretpostavljam da vas ima koji pratite tržište i kretanje cena, pa zato pitam šta mi je pametno činiti? Alternativa je da odmah kupim S5 :)
 
(možda malo glupo pitanje)
Ovako, nakupio sam oko 400€, kupio bih nov telefon. E sad, note 4 nema ni blizu za toliko para nov, medjutim ja bih se mogao isprsiti još nekih max ~100€. Pitanje: da li vredi da čekam da se cena note 4 spusti na toliko? Hoće li to biti u neko dogledno vreme, ako je sad oko ~650€. Znam da niko nije vidovit, al pretpostavljam da vas ima koji pratite tržište i kretanje cena, pa zato pitam šta mi je pametno činiti? Alternativa je da odmah kupim S5 :)
Па ноте 4 за 3-4 мјесеца би пао на неких 570-600 еура чак за 7-8 месеца би био око 500 еура ту некаде после ајфон самсунзе највисе држе на цену а 400 евра би пао кад би изасао ноте 5 као што је сада ноте 3 420 еура нови, ако ти је за сада одма болје ти е
Ноте 3 него с5 ту нема дилеме
 
Poslednja izmena:
ако ти је за сада одма болје ти е
Ноте 3 него с5 ту нема дилеме

Zašto? Sem 1gb rama više i većeg ekrana ne vidim neku prednost, s tim da veličinu ekrana ni ne smatram za prednost. Doduše naišao sam na netu na fotografije napravljene sa S5 u noćnim uslovima,moram priznati da sam osujećen u nameri da ga kupim :(
 
Zašto? Sem 1gb rama više i većeg ekrana ne vidim neku prednost, s tim da veličinu ekrana ni ne smatram za prednost. Doduše naišao sam na netu na fotografije napravljene sa S5 u noćnim uslovima,moram priznati da sam osujećen u nameri da ga kupim :(
Pa bolja izrada ima note 3, s5 ti je hibrit na note 3, note 3 isto tako ima odlicna kamera s5 je po njezan kako hoces ali note 3 ti je bolji izbor u svakom slucaju isto ti je u cenovni rank pa kako hoces onako meni note ima bolji izgled od s5 sve na sve koji i da kupis neces da pogresis i zaboravio sam i ovo note ide sa 32 GB internoj memoriji
 
Sta ti da neces se kupati sa telefonom u ruci haha

Ne moraš da se kupaš ali recimo...splavarenje,skijanje,kajaking,planinarenje,ko je bio u Egiptu zna kako je fina stvar quadovima po pustinji jurcati 100 na sat.Tu bih rado koristio vodootporan telefon umesto aparata. ;)
 
Ok, hvala. Jel mogu još da vas zamolim za mišljenje LG G2 vs S5? Odnos uloženo/dobijeno, koji trenutno predstavlja bolju kupovinu? Drugim rečima, da li S5 vredi 100€ više?
 
Nazad
Vrh Dno