Šta je novo?

Dilema Iphone 6+ ili Galaxy Note 4 ?

bims

Cenjen
Učlanjen(a)
06.04.2008
Poruke
144
Poena
170
Moja oprema  
Laptop
ACER PREDATOR
U velikoj sam dilemi sta kupiti moze neka pomoc neki predlog ?:))
 
Ako ti treba kompletan uredjaj uzmi Note4,ako ti treba fenseraj iphone 6+
Realno sve ono sto su nalazili kao manu kod androida,Note 4 nema
Iphone nema memory card,baterija se ne moze promeniti,skuplji,ima manji ekran a veci je
Ne znam za trajanje baterije iphone tu nikada nije bio sampion
Sto se tice kamere i zvuka ne znam sta reci jos nisam imao prilike da neko nas odavde uporedi ova dva modela
Ekran odlican na oba
Daleko od toga da je iphone los
Ali kada su ova dva modela telefona ili phableta u pitanju Iphone tu nema sta da trazi ,sem ako neko bas ne preferira iphone kao marku ...
Zaboravih da dodam odlican multitasking,air comande,one handad mode
eto da spomenem i olovku iako se to podrazumeva kada je Note u pitanju
 
Poslednja izmena:
Ma ja licno necu upadati u raspravu
Porediti iphone i note u phablet klasi je nemoguce,ali ajde
Tu samsung nema premca ,licno bih voleo da neko napravi tako nesto ,imali bi veceg izbora a verovatno i nesto nizu cenu ,ali na zalost tako za sada stoje stvari
 
ako ce sistem da prelomi onda android poluprozivod nema sta da trazi. E hardver vec moze da se poredi. Kamera pogotovo
 
To da je android poluproizvod je cinjenica, ne provokacija. Necu nikome savetovati da uzme bilo kakav android pre nego ios.

A ti nadji nekoga drugog da mu pricas sta da radi i ne radi.
 
Sta je to veliko unapred u odnosu na Note 3??
Pretpostavljam da se najvise misli na ekran i kameru jer su jedino tu neka "bitna"poboljsanja
Prelazak sa Note 3 na Note 4 je cisto stvar ,mogu,hocu,pratim trendove
sto je opet normalno i razumljivo
Prelazak radi nekih bitnih razlika ne postoji
Ali opet napominjem ,porediti Iphone i Note 4 u klasi phableta jos i moze,u klasi Note nikako
Neko tu spomenu i Nexus 6 ,zanimljiv phablet ,ali treba pricekati i videti jesu li opet stedeli na necemu ili je to ipak ono sto se odavno ceka full Nexus bez mana
 
Ne razumem zasto se ne bi poredio. Sta ti znaci klasa Note?
Performanse na iPhone6+ su vrhunske, A8 je trenutno najbrzi mobile CPU, pogotovo je velika razlika ako znamo da se u realnom radu koriste max 2 thread-a. Ekran je sada iste velicine a kvalitet vrhunski, ko ne voli nabudzeni amoled i mnogo bolji.

Koje su to karakteristike zbog cega ne mogu da se porede iPhone 6+ i Note 3-4?
 
Poslednja izmena:
Ja ne pricam samo o hardveru vec i o funkcijama samoga phableta
Note kao neka podvrsta phablet klase telefone ima olovcicu i neke funkcije koje drugi phableti nemaju,samim tim je u prednosti ,zar to treba posebno objasnjavati
Drugo zasto bi neko dao 900 evra za Iphone + sem ako ga ne preferira kao brend,kada uz Note klasu realno dobija vise za manje novaca
 
Poslednja izmena:
Ajde da doprinesem temi pre nego sto padne lock. iP6+ ravnoteze radi :) Sala naravno
Najbolje da pogledas neki comparison na netu, samo kucaj ip6+ vs note 4 pa sumiraj utiske drugih ljudi. Izmedju ostalogg, ako vec ides na android os, razmotri Nexus6
 
Zavisi za sta ti je vezano poslovanje ,kontakti i svi programi. Ako si vec u jednom od ta dva ekosistema onda naravno da ce ti biti tesko da ga promenis.
Uglavnom moj glas ide note 4,drzao sam ip6 u ruci i nista posebno nije,previse je tanak.lose lezi u ruci,mogu da zamislim tek kako je sa ip6+
 
Poslednja izmena:
iPhone 6+ moze isto da koristi olovcicu. Tek onda pocinje da bude prava ultimativna zverina, koja jede Note 4 za dorucak, rucak i veceru :)

to je to,imamo pobednika,olovka je najbitnija,jos si zaboravio da napises da ne moze da se postavi mp3 kao zvono,da nema sms delivery i da blutut ne radi sa drugim telefonima
 
Poslednja izmena:
Ma ja licno necu upadati u raspravu
Porediti iphone i note u phablet klasi je nemoguce,ali ajde
Tu samsung nema premca ,licno bih voleo da neko napravi tako nesto ,imali bi veceg izbora a verovatno i nesto nizu cenu ,ali na zalost tako za sada stoje stvari

A ASUS-ovi i kineski "brand name" tableti?

Sve se svodi na to ko koji OS vise voli. Tu je izbor u stvari.

Ok to ali kako neko ko nema baš iskustva sa 1 od ta 2 OS-a / uređaja, kako on da izabere?
 
Nazad
Vrh Dno