Šta je novo?

GTX570 vs GTX650Ti Boost vs GTX750Ti

Solesoslav

Slavan
Učlanjen(a)
20.05.2008
Poruke
4,685
Poena
485
Zanima me sta je od ovih kartica bolja varijanta. GTX650Ti i GTX750Ti se razmatraju u 2GB izvedbama. U pitanju su Gainward modeli sa 2 ventilatora za 2 starija modela, dok je GTX750Ti u Palit sa jednim ventilatorom, a pritom je i skuplji.
Igralo bi se na 1600x1200(ili manjim 4:3) rezolucijama, uglavnom Diablo 3 i WoW, ali i noviji multiplatform naslovi.
Na GTX570 bih mogao da stavim Accelero Xtreme Plus.

Procesor je trenutno Pentium G860, ali ce se promeniti za neki i7 sa k.
Imam Thermaltake Toughpower XT 775W napajanje.
 
Poslednja izmena:
Jesi razmišljao o gtx660?
Bolja je od svih nabrojanih i ima je u oglasima za 120-130e.
 
Da se razumemo, da imam para kupio bih R7 265 ili R9 280, ali posto nemam, razmisljam se izmedju ova 3 modela. Starija 2 kostaju 100e okruglo, a noviji kosta 125e u prodavnici.
Razlog zasto kupujem u prodavnici jeste garancija i mogucnost odlozenog placanja, a pored toga, ne uzimaju mi se Radeon karte preko oglasa jer mi je cimka da neka ****** nije mucila kartice u rudniku.
 
Prvo, to su starije karte, drugo mnoogo manja potrošnja i to je to :)
A performanse u igrama su gotovo iste, jedino 570 kida u sintetici.
 
+1 za GTX750Ti


Mada je za taj novac je polovna R9 270X daleko najbolji izbor i primetno jaca od nabrojanih karata.
A hvala Bogu, imas ih na svakom koraku, pa mozes licno da odes kod ljudi da testiras i vidis da li zuje zavojnice ili ima neke druge mane, slicne gluposti... Proberes nesto sa bar 15 meseci garancije. ;)
 
Poslednja izmena:
ja ali apsolutno ne razumem kako tebe dotice gde je i sta je radila karta ako imas garanciju i mozes da je testiras pre kupovine.pre ces da se zeznes ako je kupis novu tj da te zapadne mucak,ovako u startu tu mogucnost koliko god mala eliminises.drugo,mit je da prozvrje ventovi u majningu posle kratkog vremena na ali svim kartama,i to je mit koji su prodavci nvidia karti kod nas prosirili da bi opravdali naduvane cene.tako da ne postoji objektivan razlog zasto bi se bezalo od radeona,mnogo je postenije reci brate moje su pare,hocu nvidiu,lozim se na taj fazon i to je to.

a posto mora novo,za tebe vazi kao i za sve ljude koji bi sad da kupe nvidia kartu novu - ako mozes protegni se do 970,ili sacekaj 960.prosto je nezgodan trenutak za kupovinu nove karte.
 
Poslednja izmena:
kazem kroz prizmu trenutnog stanja,tj sta se konkretno sad isplati kod nvidie,znam da ispada da sam kosta10 za siromasne,ali sta da se radi kad je tako.nisam ja kriv sto nividia bas siluje taj mid segment,i valjaju za ove pare krplovane keplere.
 
Znaci skroz ne kapiram tvoj stav :D
Znaci te karte koje imaju OK performance, koje su sada jeftinije nego ikad, se na neki nacin prosto ne isplate xD
Pa kao sto kazes, bolje da cekam GTX970 da padne na 100e kao ova GTX570, pa onda da je kupim, a do tad da furam 8800GT.
Mislim, ajde razumem I ove kartice da se ne isplate, ali kako mozes isto da kazes za R7 265 I R9 280 koji mogu da se overklokuju za +/- 40% svojih def taktova?

A to sto me se dotice sta je kartica radila pre, pa valjda je logicno da ce duze da mi pozivi kartica koja nije rudarila nego ona koja jeste. Ja ne kupujem karticu pa da uzmem novu kad joj istekne garancija, vec ono sad pa tek za jedno 4-6 godina xD
 
Poslednja izmena:
ja sam druze platio novu u sopu pre godinu dana 760 mnogo,mnogo jeftinije nego sto ona kosta sad.podvucicu opet,mnogo,mnogo jeftinije.karte nisu pravljene tako da im to par meseci rada moze ikako skratiti zivot,uostalom,vidim da si neprijateljski nastrojen pa nema poente uopste da ista pisem.kupi za sta imas para i uzivaj.a to 40 posto svojih def taktova neces videti,a sve i da ubodes najbolji primerak ikad neces videti skaliranje u performansama.moja poenta je da tek od 280x pa nadalje krece ful ajkendi u HD rezoluciji,karte ispod nemaju prosto brzinu za to,i najcesce bas u najzahtevnijim naslovima zafali tih nekoliko frejmova koje pruzaju 280x i ekipa,a da ne pricam u poredjenju sa 750ti i sl kartama.
 
Poslednja izmena:
Nisam ja "neprijateljski nastrojen", nego su mi neki tvoji stavovi prosto nejasni.

OK, i ti si platio tu ubogu GTX760 jeftinije nego sto sad ima da se nadje, pa sta? R9 280 je i bez overclocka sije, a sa overclockom ne smeju te dve karte ni da se porede. Pored toga kada kazes da karte nisu pravljene da im par meseci rada skrate zivot, ja prasnem u smeh. Pa jel ti mislis da te karte, kad "rudare", rade u 45 stepeni, tj maltene u idle? Ma jok, undervoltuju(zbog tisine) ili overklokuju(zbog performansi) ih ljudi u multi gpu set-up ovima i to nikako nije zdravo po kartu. Sa druge strane, stoji to da uglavnom rudari gledaju da ubodu klokove koje mogu da postignu uz razumnu tisinu ventilatora, ali dzabe kada je u obema varijantama konstanta visoka radna temperatura. Na svu srecu svi rudari smanje clock memorije, sto znacajno produzava zivotni vek takvih kartica.

Kada predjem preko toga, opet na tvoj, izvini na komentaru, tragikomican post, mogu samo da prokomentarisem sledece, kad mi kazes da 40% taktova necu videti na R7 265 ili R9 280, pa ja ne znam sta da ti kazem sem da smatram da trebas da obnovis gradivo, svaka, ali svaka R7 265(tj HD7850) dostize 1200MHz, a one sa malo boljim hladjenjem i koje se stave u bolje provetreno kuciste dostizu i 1300+, dok za R9 280(HD7950) uopste nije necuveno da predju 1200MHz. Pored toga, cini mi se, da se ti tu se hvatas za neko procentualno skaliranje performansi po kloku koje ja nikad nisam spomenuo.

Isto tako, opste je poznato, da clock per clock R9 280 i R9 280X nemaju prevelike razlike, a ti pricas o nekom nedostiznom HD eyecandy-u(ne pise se ajkendi, izraz u duhu srpskog jezika bi bio melem za oci) kad sam ja lepo naveo da planiram da igram na 4:3 monitoru u 1600x1200 i manjim rezolucijama, sto je, ako ne gresim, ipak primetno manje od 1080p(ili FullHD) rezolucije.

Za kraj, moram ponoviti, izvini ako ti moj post zvuci "neprijateljski nastrojen", ali meni se cini da ti nemas bas potpuno vladanje gradivom o kome se prica u ovoj temi.
 
Poslednja izmena:
Ima dosta istine u tome sta je umart napisao. Cak vecina toga sto je napisao je tacno, a 1600x1200 je slican broj piksela kao 1920x1080. Samo 280X pruza maksimalan ugodjaj na manje vise maksimalnim detaljima u svim igrama u FHD (zavisi i od CPU, a i od besmislenih mucitelja hardvera tipa Uber Sampling i sl). Takodje, i to je tacno da najvise kritikuju kartice iz rudnika oni koji nikad nisu rudarili ili love u mutnom prodajuci nV karte ili one koje "nisu rudarile" po vecim cenama. Ja sam imao u raznim periodima preko 20 kartica, pa ni jedna nije imala ikakve probleme. Ima ih koji su furali po 2-3 godine mining sa 6950 furunama koje i dalje rade. Jednostavno se ne isplati muciti karte za par hashova,jer ako crknu, izgubi se novac dok ne stigne druga sa reklamacije. Takodje, svaka karta ima svoj maksimum koji moze da "baci". Nista ti ne vredi klok od 1250mhz za 270X na primer, dace manje hashova nego na 1070-1120. Itd,mogao bih o tome da pisem do prekosutra...kupi druze 270X za 100e i uzivaj. Gledaj da je uzeta posle februara, jer do maja je od prilike trajao intenzivan mining, posle nije bilo isplativo karticama. Tako dobijes kartu koja je rudarila 2-3 meseca, sto je za svaku smejurija.
 
Poslednja izmena:
sve je koleza fringon lepo,i priznacu srBskije od mene napisao,samo da ponovim opet,7950/280 i klokovana gde ustreba bas zaostaje tih 5-6 fps-ova koji cine igru tecnom,a razlike u ceni i nema.a d ne pricam gde ide klokovana 280x,sve je vec milion puta napisano.

a okej,neka bude da ja delujem neobrazovano,a necu pisati kako ti delujes,tvoje su pare,kupi lepo sta ti se kupuje,ali ne ocekuj da ce ti neko ovde samo aminovati narocito kad u svojim stavovima i misljenjima debelo gresis.i ovim se definitivno iskljucujem iz daljeg postovanja,ne vidim poentu.
 
Uf al ste zaratili ovde :p
Ajmo malo o polovni karticama na našem forumu... i šta je best buy

Al generalno svi koji su naveli R9 270X ili ti aka 7870 koji možeš naći u cenovnom rangu od 90 do 110 eu polovne sa garancijom uzimaj a vala ima ih kolko hoćeš samo oglasima na našem forumu. Neću ni da ulazim u priču da sada za 200eu možeš CF sa dve 7870 aka 270x pa to je uber brzo :p

Za iste pare od 110 do 140eu se prodaju 7970 neke imaju garanciju neke nemaju Zverina od karte naravno uvek bi uzeo onu sa garancijom.
I naravno 7950 ljudi neznaju ni gde da stave sa cenom bukvalno se vuče tu negde isto ali pored 7970 nema šta da traži.

I sada opet ista karta sa novijim imenom ali bolja je priča jel sve imaju mahom garanciju
R9 280X aka 7970 :smoke: od 140 do 160eu kolko sam video idu lagano extra modeli realno biraš naj jeftiniju sa garancijom i to je to.

Nove grafe nažalost pored ovih cena nemaju šta da traže ali to je danak rudarenju i trenutno je prevelik opticaj dobrih grafi koje traže gaming dom :( i po meni totalna je glupost ne uzeti sada nešto od toga.

Da da dodam za modere ovo nije procena ovo je moje slobodno mišljenje cena koje vidjam na forumu...
 
Poslednja izmena:
sve je koleza fringon lepo,i priznacu srBskije od mene napisao,samo da ponovim opet,7950/280 i klokovana gde ustreba bas zaostaje tih 5-6 fps-ova koji cine igru tecnom,a razlike u ceni i nema.a d ne pricam gde ide klokovana 280x,sve je vec milion puta napisano.

a okej,neka bude da ja delujem neobrazovano,a necu pisati kako ti delujes,tvoje su pare,kupi lepo sta ti se kupuje,ali ne ocekuj da ce ti neko ovde samo aminovati narocito kad u svojim stavovima i misljenjima debelo gresis.i ovim se definitivno iskljucujem iz daljeg postovanja,ne vidim poentu.

Cekaj, na 30-40fps sa istim klokom 7950 ne moze da zaostane 6 fps u odnosu na 7970, to je 15 do 20%, specifikacijski su preslicne da se javi tolika razlika.

U pravu ste da nije tako lose kupiti karticu koja je rudarila, ali ja ne zelim to da uradim. Planiram da zestoko overklokujem koju god karticu kupim i ti meseci radnog staza u rudniku u kombinaciji sa mojim silovanjem iste jako negativno utice na zivotni vek. Znaci ne zelim da dizem cenu ne rudarskih kartica ili sta god, samo sam imao neprijatne situacije gde je neko uz moju preporuku kupio polovnu karticu(koja nije rudarila) i ona crkla u roku od godinu dana, tu nema pravila sta ce da crkne i sa te tacke gledista garancija od 3 godine vredi premium cenu u odnosu na polovne kartice.
 
Posto se ovde valdja ne racuna post count, valjda nije previse strasno da napisem nov post.

Jel imaju GTX650Ti Boost i GTX750Ti neke vise monitorske surround varijante?
 
Nazad
Vrh Dno