Šta je novo?

Ni ALTI nije što je nekad bio! - IPAK JESTE

Meni crkao mushkin 2x8gb 1600mhz doduse crkao samo jedan modul ali je kit u pitanju, memorija placena davno 6000din na fiskalnom, oni zamenili sa kingston beast 2x8gb na 1600mhz vrlo korektno i bilo je solidno brzo, da li sto sam vise milionska musterija ili ne, ne znam ali su moje reklamacije uvek korektno odradili.
 
^ + 1, ispo si som ovako :)
 
Ja sam sada zabrinut za ovo sto u istoj temi, 3 coveka, iz Altia kupili memoriju i ona je crkla - ocekivao sam da je to posle CPUa najstabilnija komponenta ;)

A na pitanje gde cemo kupovati - svako normalan odavno kupuje negde van, a ovde samo sta mora (misevi najobicniji, tastature, zamenski materijal).
 
Sto?:) Pa sve ozbiljno vec 6 godina kupujem vani. Ovde samo uzimam takve osnovne stvari, telefon iz oglasa (i preferiram da ne bude iz nase radnje, nego iz EU), i eventualno diskove, jer ih cesto ljudi izbace iz laptopa, pa prodaju jeftino.
A sta god sam kupio ovde zvanicno tih 6 godina - imao sam problema. Bez izuzetka :(
 
Ja sam sada zabrinut za ovo sto u istoj temi, 3 coveka, iz Altia kupili memoriju i ona je crkla - ocekivao sam da je to posle CPUa najstabilnija komponenta ;)

A na pitanje gde cemo kupovati - svako normalan odavno kupuje negde van, a ovde samo sta mora (misevi najobicniji, tastature, zamenski materijal).

Isto sam i ja mislio i crkne mi 2 puta po 1 modul iz kita, oba puta uvoznik Alti. Jednom Exceleram, jednom Patriot.
Sad sam uzeo Kingston, uvoznik CT i nadam se da necu da utvrdjujem kakav im je servis za to, posto za mobilne znam da su ok :d
 
prošle godine sam reklamirao HDD kod Altija, bio je neispravan kad je dobijen (dali je potrešen ili šta već, fabrički on nije mogao da izađe neispravan), i kesica u kojoj je bio bila je otvarana... Uglavnom poslao sam ga nazad, i dobio drugi hdd posle 6 meseci, trenutno pokazuje 139 grešaka na hdd, nisu bad sektori ali su oštećenja...
A kao druga stvar, sa altijem sarađujemo nekih 5-6 godina, nikad nisu dali na odloženo plaćanje, nego prvo keš pa tek da šalju robu, nemaju poverenja...
Isto tako kupili smo 10 switcheva od kojih je 8 neispravno, gazda ih nije reklamirao nego psuje alti kaže da neće da sarađuje sa njima više...
Ja lično kupujem stvari u Emmi shop (isto alti) i control pointu, sa control pointom sam zadovoljan, njima kad se plati kešom ima i popust 10-20%...
Recimo slušalice sam kupio pre par dana u control pointu plaćene su 2000 genius 500v sa vibracijom, kod altija su 2400+250 poštarina 2650 din, a kod control pointa su 2000 u totalu... Zašto bih bacao 650 din na ništa... Ovo je običan primer, da ne pričam o kompjuterima i cenama
 
nikada ni jedan problem sa Altijem, da su svi kao oni bilo bi super.

uzevsi u obzir da se proda na stotine hiljada komponenti verovatno se desi i da neko opravdano ne bude zadovoljan - sve je to deo statistike.

verovatno ima mnogo pozitivnih primera u vezi sa Altijem pa bi bilo interesantno videti i jednu takvu temu.

u svakom slucaju od mene Alti (jevi serviseri ) dobija



images.jpg
 
@bokice

ja licno imam odlicno iskustvo sa altijem. ili je to mozda bolji koordinator sa njihove strane, ne znam. izboksovali smo pri dogovorima da imamo prilicno manje cene u odnosu na maloprodaje. na nekim artiklima imamo nabavnu cenu. imamo veliki promet sa njima. servis i reklamacije dobro ali ne brzo rade. moram da ih podsecam mailovima. sto se tice naplate, uzimamo robu bez avansnog palcanja ali smo to zasluzili visegodisnjom saradnjim. robu m isalju i oni placaju trosak kurira. kad mi treba hitno nesto, kazu mi u kojoj radnji ima i odem odmah po to. bio sam i u njihovom servisu i momci su stvarno predusetljivi i ok za svaki dogovor. drugi je problem sto za diskove, grafike, switcheve ne rade oni servis vec salju kod dobavljaca. tako je kod svih.

nisu najbolji ali ih necu menjati zbog ok saradnje koja mi odgovara. sve sto mi se nesvidja, licno kazem liku iz altija pa nadjemo resenje.
 
Tvoj primer je neprimenjiv na obicnog kupca. Imas dobrog koordinatora (ili kako to vec zovu, ne mogu da se setim) koji ima procenat od tvojih porudzbina, pa ako si mu velik kupac, velik deo plate prima od tebe, i normalno je da ce da se iscima maksimalno da ti se ne bi zamerio. Janko, Marko, ili neko treci koji kupi u radnji nesto nema tu srecu. Ali evo ovako-kome god se hard pokvario posle one poplave pre nekoliko godina (kad su cene hardova skocile 3x) a kupio ga je u Altiju, dobio je za njih kes umesto novog iako za te pare nije mogao da kupi ni jedan drugi,cak ni polovan. A imali su nove na stanju i mogli su da ih zamene. A svaki koji bi vratili proizvodjacu bi im bio zamenjen za ispravan, tako da sa te strane ne bi nista izgubili, samo neko vreme cekanja. Ali nisu hteli ni to, radije su svoje kupce izlozili gubitku. Toliko o hvalospevima na njihov racun. Inace, to i dalje rade za sve stvari koje su skuplje u trenutku reklamacije nego u trenutku kupovine (iznos sa fiskalnog racuna).
 
Poslednja izmena:
Ja sam reklamirao do sada 14 hardova sto od 1.5tb 2tb i 4tb...iako ovi manji su bili kupljeni pre poskupljenja dobio sam nove, od 1.5tb nije bilo pa su mi slali od 2tb bez doplate.
 
Prema mom iskustvu, kad kupuješ robu preko WinWin-ovog sajt ćija je garancija duža od 2 godine, ne pošalju garantni list. Ja sam kupio monitor i HDD na koje je išla garancija od 3 godine i nisu mi poslali garantne listove. Za HDD sam im tražio garantni list i nakon 20-ak dana su mi poslali nešto, neki papir, na kome piše "ASBIS", proizvođač i model hard diska kao i "36m", pečati Asbisa i Altija i to im dođe kao garantni list. Da li mi taj papir išta znači, ne znam...
Kakva su vaša iskustva sa garantnim listovima, kad je garancija duža od 2 godine?
 
Ja sam reklamirao do sada 14 hardova sto od 1.5tb 2tb i 4tb...iako ovi manji su bili kupljeni pre poskupljenja dobio sam nove, od 1.5tb nije bilo pa su mi slali od 2tb bez doplate.

Heh,ako si 14 hardova reklamirao, onda ili imas firmu (pa za tebe to ne vazi) ili si odavno trebao da shvatis da prodaju neki bofl. Msm, 14 hardova...
 
Sto?:) Pa sve ozbiljno vec 6 godina kupujem vani. Ovde samo uzimam takve osnovne stvari, telefon iz oglasa (i preferiram da ne bude iz nase radnje, nego iz EU), i eventualno diskove, jer ih cesto ljudi izbace iz laptopa, pa prodaju jeftino.
A sta god sam kupio ovde zvanicno tih 6 godina - imao sam problema. Bez izuzetka :(

Pa je l' tvoj "Beograd-Seul" slučaj primenjiv na većinu Srbije? :eyebrows:

Ja iz inostranstva naručujem isključivo stvari kojih nema ovde, a sve što ima, isplativije mi je da uzmem ovde :trust:
 
Mislio sam na Evropu. Mnogo me manje boli glava da nesto treba u EU da se popravi, nego ovde. Za EU, ako ja ne odem tamo, otici ce neko, na licu mesta dobiti zamenu, i gotovo... manje mi treba da cekam to, nego ovde samo da pogleda servis.

Em mi je isplativije. Neka hvala Srbijo...
 
Mislio sam na Evropu. Mnogo me manje boli glava da nesto treba u EU da se popravi, nego ovde. Za EU, ako ja ne odem tamo, otici ce neko, na licu mesta dobiti zamenu, i gotovo... manje mi treba da cekam to, nego ovde samo da pogleda servis.

Em mi je isplativije. Neka hvala Srbijo...

Ma da, put do EU džabe i narod masovno putuje... :wc:
 
Heh,ako si 14 hardova reklamirao, onda ili imas firmu (pa za tebe to ne vazi) ili si odavno trebao da shvatis da prodaju neki bofl. Msm, 14 hardova...

Nisam firma nego sam kupovao na stotine komponenata ponaosob svaki deo pa medju par stotina hard diskova 14 komada je nista...par procenata.
 
Ma da, put do EU džabe i narod masovno putuje... :wc:
Narod itekako putuje. Pogotovu ako imas drustvo u IT bransi, to je svake nedelje.

Nisam firma nego sam kupovao na stotine komponenata ponaosob svaki deo pa medju par stotina hard diskova 14 komada je nista...par procenata.
Kupio si licno, za sebe, par stotina diskova? (pretpostavljam da je to na nivou od nekoliko godina, ali ono.. previse bre:))
 
Nisam samo za sebe za razne osobe, veliki deo jeste moj ali bar 300 400 je bilo za nekog drugog.
 
Juce sam odneo memoriju na reklamaciju koja je imala 5 godine garancije da li su u obvezi kada daju novu izdaju novi garntni list na 5 godina?Mislim da sam procitao negde na forumu da su u obavezi?
 
Niko nije u obavezi da ti da 5 godina garancije. Zakon propisuje 2 godine, kao što propisuje i da dobijaš novu garanciju, sve što dobiješ preko je odluka firme koja ti prodaje. Inače, u vezi mućkanja sa garancijama za zamenjene proizvode koje praktikuju domaći prodavci (zaborave da izdaju novi garantni listi, ili daju isti nepopunjen, i samim tim neupotrebljiv), na zapadu se uz zamenjen proizvod dobije novi račun sa iznosom 0,00, koji ujedno predstavlja i garantni list.
 
Na zapadu, u normalnim zemljama, mi i ne traze garanciju/fiskalni, vec je dovoljno da je serijski u sistemu. To je prava prednost fizickih (retail) prodavnica, naspram online... ja mogu da udjem u Mediamarkt, donesem sta treba za garanciju (samo proizvod, bez papira, bitno da je stvarno kod njih kupljen, imace ga u sistemu), i uglavnom na licu mesta dobijem zamenu sa novim papirima, bez cimanja ikakvog.
Sa online firmama je to mnogo teze da se postigne (kao nase firme su, bilo koje, retail i e-tail), plus nemaju adrese za servis, vec mora da im se salje.

Ovo za MM ne predlazem, mislim jeste da ce izaci u susret, ali da se ne bi pao neko nas za pultom, bolje je poneti garancije :)

Ili kad vam ne radi Samsung/Apple telefon - odete u bilo koju EU zemlju u njihovu radnju i srede.
 
Poslednja izmena:
Evo dans mi stigo jedan drugi proizvod opet nepopunujen garntni list.To je vec treci put.Ako pocnu da me drkaju za nesto od toga ako treba da reklmairam defintivno cu promeniti firmu lil cu kupovati iz inostranstva.
 
Narod itekako putuje. Pogotovu ako imas drustvo u IT bransi, to je svake nedelje.

Na zapadu, u normalnim zemljama, mi i ne traze garanciju/fiskalni, vec je dovoljno da je serijski u sistemu. To je prava prednost fizickih (retail) prodavnica, naspram online... ja mogu da udjem u Mediamarkt, donesem sta treba za garanciju (samo proizvod, bez papira, bitno da je stvarno kod njih kupljen, imace ga u sistemu), i uglavnom na licu mesta dobijem zamenu sa novim papirima, bez cimanja ikakvog.
Sa online firmama je to mnogo teze da se postigne (kao nase firme su, bilo koje, retail i e-tail), plus nemaju adrese za servis, vec mora da im se salje.

Ovo za MM ne predlazem, mislim jeste da ce izaci u susret, ali da se ne bi pao neko nas za pultom, bolje je poneti garancije :)

Ili kad vam ne radi Samsung/Apple telefon - odete u bilo koju EU zemlju u njihovu radnju i srede.


Kad već ideš tako često i lako, aj' mi pošalj privatnu poruku pre sledećeg puta, pa da mi nabaviš par stvari kojih ovde nema :D
 
Stani u red. Vidi onaj iza reda za iPhone u Londonu, pa jos dva grada iza pocinje ovaj red :D
 
Juce sam odneo memoriju na reklamaciju koja je imala 5 godine garancije da li su u obvezi kada daju novu izdaju novi garntni list na 5 godina?Mislim da sam procitao negde na forumu da su u obavezi?

Napisao je vec neko da su u obavezi po novom zakonu.

Moj slucaj od pre godinu i kusur dana, sa memorijom.
Prvo nudili pare, koje nisam hteo, posle mnogo cimanja dali zamenu.
E sad, nisu mi nikakvu garanciju popunjavali, vec su dali samo neki reklamacioni list na kome pise sta mi menjaju i cime ga menjaju, a kod garancija, pise samo DA. Rekose mi da je to u stvari period vazenja stare garancije, tj. memorije koju sam reklamirao.
Sad cu lepo sve zivo da im trazim, a ako ne daju nakalemicu im i Poresku (koja je bas aktivna ovih dana) i Trzisnu.

Sve je ovo lepo sto vi pricate o kupovini preko, ali kome je to dostupno? Velikoj manjini.
 
Nazad
Vrh Dno