Šta je novo?

Ni ALTI nije što je nekad bio! - IPAK JESTE

Sad cu lepo sve zivo da im trazim, a ako ne daju nakalemicu im i Poresku (koja je bas aktivna ovih dana) i Trzisnu.
Za sta ces im poresku dovesti?

Toliko o tome da narod masovno putuje :trust:
Ma pola njih idu sami van, ali ne umeju da se snadju po sajtovima ili nemaju gde da na vreme im stigne, a ne zele da udju u radnji i plate 10EUR vise! Mislim, bukvalno se ciganisu!
Iskreno, ja nemam nista protiv da ljudima donesem nesto sto se tesko nabavlja, ili nesto tipa SSDovi veliki, ili telefone (ovo prilicno volim, posto smatram da kod nas dodju najgori primerci, najgori je servis, i uvek smaraju - a opisao sam koliko se lako vani zameni - brze cu ja opet otici van, nego ovde sto zamene). Ali da se ja cimam da nekome uzimam napajanje za 20eur razlike? Ne...

Ne putuje svako, ali iz drustva vam sigurno neko ide u EU ili Ameriku... moze doneti nesto tako bez problema.
Ako niko ne ide iz drustva, ja bi rekao, menjajte drustvo (ako moze da putuje, znaci da nece, i to je meni los zna, ili ne mogu, u kom slucaju tesko da su tehnicke stvari prioritet)
 
Poslednja izmena:
Dakle ako nam zamene proizvod kome je ostala godina dana garancije na novi proizvod koji je dobijen kao zamena dobijamo novu punu garanciju ili preostalih godinu dana?!
 
Poslednja izmena od urednika:
Da ne bude da samo kudim. Zvao sam servis malopre, za kuler i memoriju koje sam ostavio.
Ako sam dobro razumeo, za kuler ce mi biti vracene pare (sto sam i trazio, web kupovina, rok 14 dana, pri tome stigao malcice cuknut)
Za memoriju je odobrena zamena.
Naravno, ovo je samo usmena informacija, ali ako je tacna, to znaci da su se uozbiljili.
 
Nazad na pljuvacinu po Altiju.
Odem ti u servis, posto sam bio u prolazu, iako me nisu zvali.
Kao reseno je.
Slepci su poslali Kingston value ram, iako je prvobitna reklamacija bila Exceleram Rippler, a kasnije Patriot Signature sa hladnjacima. Znaci, u bezobrazluku su svaki put davali sve losiju robu. Nisam hteo da primim to djubre, pa je interevenisao glavni serviser (ako sam skapirao) i zamilio me da sacekam nedelju, dve dok ne bude nova tura uvoza.
Za kuler su ispali jos bezobrazniji, posto su odbili moju zalbu, a pri tome su ga jos izudarali.
Srecom pa sam tamo otvorio i opet cimao tog servisera.
Pa ne mogu da verujem koliko se brukaju ljudi, za dva stapa memorije i kuler od 2000 din
 
Koja bruka... Pa zaradice oni na tebi par hiljada dinara, izgubice 200 musterija i bice u minusu. Ali eto njima je izleda sladje da nekog ojade i budu u trenutnom plusu i srecni sto su od nekoga napravili budalu nego da imaju zadovljne musterije. Ne vidim tu nikakvu logiku, tj nema je.
Evo da vam ispricam moje jedno iskustvo sto se tice reklamacija, iako nema veze sa Altijem. Kupio sam fotoaparat u Neptunu u CG, koristio ga par meseci i na leto neko od ukucana ga ponese na plazu, niko se nije oglasio ko je, i udje voda u njega, pokvari se on, ja pojma imao nisam sta se desilo i odnesem ga u radnju. Kazu mi oni tamo bice ti popravljen u najgorem slucaju u roku od 45 dana, ako ne vracaju mi novac. I tako odem ja posle nekih 30 dana u radnju i kazu mi da je popravljen i da ce stici za par dana da ce me obavestiti da ga preuzmem. Prodje jos 15 dana, tj tad je bio 46. dan i oni mene zovu i kazu mi da moj aparat ipak nije mogao biti popravljen jer je usla voda u njega i da to ne pokriva garancija, ja u cudu. I kazu mi posle toga da ipak dodjem u radnju, izaberem aparat koji ja hocu samo iz razloga sto sam ja ispao fer prema njima i bio strpljiv, kad mi je to covek rekao prosto sam bio u neverici... Cak mi rekli i da biram hocu li da doplatim za neki, ili da uzmem jeftiniji pa da mi daju razliku, ili nesto drugo... Mislim da bi takvu politiku svaka firma trebala da ima, ja sam kasnije kod njih kupio jos mali milion stvari samo iz razloga sto su i oni ispali jako korektni, bez obzira sto u prodavnici pored imam istu stvar 5-10% jeftiniju, kao sto je recimo ovde Alti, ali bar znam da nece praviti majmuna od mene kada kupim nesto felericno kod njih. :)
 
Koja bruka... Pa zaradice oni na tebi par hiljada dinara, izgubice 200 musterija i bice u minusu. Ali eto njima je izleda sladje da nekog ojade i budu u trenutnom plusu i srecni sto su od nekoga napravili budalu nego da imaju zadovljne musterije. Ne vidim tu nikakvu logiku, tj nema je.

Nažalost, računarsko tržište je takvo da nemaš puno izbora i pre ili kasnije ćeš kupiti nešto sa Altijevom nalepnicom.
 
Malo pre sam odneo na reklamaciju mis, rekli mi da se seli servis i mozda ce da potraje... Jel to mene treba da zanima, ili da ne razmisljam, tj rok postoji i mora da se ispostuje selili se oni ili ne? :)
 
^rokovi ce biti ispostovani. -Mrkonjic
 
Malo pre sam odneo na reklamaciju mis, rekli mi da se seli servis i mozda ce da potraje... Jel to mene treba da zanima, ili da ne razmisljam, tj rok postoji i mora da se ispostuje selili se oni ili ne? :)

To tebe netreba da zanima,ako ti ne jave u roku od 15 dana sta je sa misom idi i trazi pare.
 
Koja bruka... Pa zaradice oni na tebi par hiljada dinara, izgubice 200 musterija i bice u minusu. Ali eto njima je izleda sladje da nekog ojade i budu u trenutnom plusu i srecni sto su od nekoga napravili budalu nego da imaju zadovljne musterije. Ne vidim tu nikakvu logiku, tj nema je.
Evo da vam ispricam moje jedno iskustvo sto se tice reklamacija, iako nema veze sa Altijem. Kupio sam fotoaparat u Neptunu u CG, koristio ga par meseci i na leto neko od ukucana ga ponese na plazu, niko se nije oglasio ko je, i udje voda u njega, pokvari se on, ja pojma imao nisam sta se desilo i odnesem ga u radnju. Kazu mi oni tamo bice ti popravljen u najgorem slucaju u roku od 45 dana, ako ne vracaju mi novac. I tako odem ja posle nekih 30 dana u radnju i kazu mi da je popravljen i da ce stici za par dana da ce me obavestiti da ga preuzmem. Prodje jos 15 dana, tj tad je bio 46. dan i oni mene zovu i kazu mi da moj aparat ipak nije mogao biti popravljen jer je usla voda u njega i da to ne pokriva garancija, ja u cudu. I kazu mi posle toga da ipak dodjem u radnju, izaberem aparat koji ja hocu samo iz razloga sto sam ja ispao fer prema njima i bio strpljiv, kad mi je to covek rekao prosto sam bio u neverici... Cak mi rekli i da biram hocu li da doplatim za neki, ili da uzmem jeftiniji pa da mi daju razliku, ili nesto drugo... Mislim da bi takvu politiku svaka firma trebala da ima, ja sam kasnije kod njih kupio jos mali milion stvari samo iz razloga sto su i oni ispali jako korektni, bez obzira sto u prodavnici pored imam istu stvar 5-10% jeftiniju, kao sto je recimo ovde Alti, ali bar znam da nece praviti majmuna od mene kada kupim nesto felericno kod njih. :)

Ne zavaravaj se, nisu ispali fer, nego su bili u obavezi da to urade. Da su u roku uocili da je potopljen, veruj mi da bi te otkacili na keca. Ako se ne varam, takve stvari su u proslom zakonu morale da se jave u roku od 7 dana, ne znam kako je po novom.
 
Idemo dalje sa Alti prevarantima.
Memoriju mi jos uvek nisu obezbedili navodno, iako su im skladista puna hyperx memorija npr.
Za kuler mi jos uvek nisu vratili pare, iako je u servis poslat 16. oktobra.

A za kraj najveci biser, maticna ploca.
Prvo su dali pogresnu garanciju, Ewe umesto Pin.
Onda su ovi iz Pina utvrdili da je ploca pokvarena i uputili me na Winwin, gde je kupljena, sa sve potvrdom da je ploca zadrzana jer je neispravna i instrukcijom da me razduze.
Decko U winwinu mi na to trazi potvrdu njihovog servisa!? Reko care, kakav vas servis, evo ti uvoznik sta je napisao...Na kraju sam insistirao da zove sefa i jedva izvukao svoj novac.
Ranije sam Altijeve maloprodaje preporuciovao za kupovinu, nazalost, sada preporucujem da ih zaobilazite u sirokom luku.
 
Ranije sam Altijeve maloprodaje preporuciovao za kupovinu, nazalost, sada preporucujem da ih zaobilazite u sirokom luku.

Nije problem zaobići, ali gde kupiti to što hoćeš ako to ima samo kod njih, ili ako su jeftiniji par hiljada? Ko garantuje da ta druga firma neće zezati u slučaju reklamacije?
 
Nije problem zaobići, ali gde kupiti to što hoćeš ako to ima samo kod njih, ili ako su jeftiniji par hiljada? Ko garantuje da ta druga firma neće zezati u slučaju reklamacije?

Ako bas ima samo kod njih, onda jeste problem, ali ne verujem da ima puno toga. Stavise, mislim da je moguce naci jos negde.
Sto se cene tice, moze se naci jeftinije - da ne reklamiram nikoga, ali ima par manjih BG firmi koje su jeftinije. hint- Nbgd i Bulevar kod Telekoma
 
Ako bas ima samo kod njih, onda jeste problem, ali ne verujem da ima puno toga. Stavise, mislim da je moguce naci jos negde.
Sto se cene tice, moze se naci jeftinije - da ne reklamiram nikoga, ali ima par manjih BG firmi koje su jeftinije. hint- Nbgd i Bulevar kod Telekoma

Pošalji mi na private na koju radnju misliš, pošto moja potraga za boljom varijantom nije urodila plodom.
 
zavrseno preseljenje. sada su iza Tempa, Viline Vode bb.

Mogli su na sajtu da stave da se preseljavaju (vidim da sad stoji). Zapucao pre neki dan na savski nasip (nisam preko tel mogao da ih dobijem) i tek tamo saznam da su se preselili. Taj dan na sajtu i dalje stoji Savski nasip i opet ih ne dobijam na tel. Dan posle sam ih dobio bez problema.

Inace ostavio im graficku (zujao ventilator) kazu da ne zuji (prosao neki test) i kazu ako se pojavi da im opet donesem. Ja mislim da me foliraju kad ono stvarno ne zuji. Izgleda da je sam boravak u servisu pozitivno uticao na ventilatora :D
 
Postovanje svima,
Zamolio bi vas da poslusate moj problem,posavetujete i izbegnete Emmi House u sirokom luku pa tako i Alti!!!
Naime,porucio sam online krajem prosle godine u Emmi house procesor,plocu,graficku kartu i memoriju,pred sam skok pdv-a za kompjutere..
Najpre su me zavlacili skoro 20 dana sa posiljkom zbog praznika,te da nemaju taj i taj proizvod na lageru,da cekaju itd...
Nakon prispele robe na koju sam cekao dugo sklopljen mi je racunar u jednom servisu od strane profesionalaca ali pri instaliraju windows-a pocelo je sa cestim restartima,bagovima i izbacivanjem plavih ekrana,error-a...
Izredjao sam nekoliko operativnih sistema i promenio,probao sam drugim drajverima itd i malo se situacija popravila ali s'vremena na vreme je i dalje padao sistem i iskakali su ti plavi ekrani,pad sistema ili totalna blokada racunara dok nakon 9 meseci racunar vise nije hteo da digne sistem a par dana kasnije i upali racunar vec samo pisti...
Odneo sam ga u isti servis gde mi je sklopljena konfiguracija da konstatujem gde je problem i receno mi je da ploca ne radi i da je reklamiram...
Izvadili su mi je iz racunara nakon cega sam kontaktirao Emmi House i receno mi je da ce poslati kurira po njihovom trosku i poslati komponentu u servis...
Kurir se nije pojavljivao danima,nakon cega sam ih ponovo kontaktirao i tek iz 3-eg pokusaja uspeo da zamolim da ozbiljnije pristupe svojim potrosacima koji nisu iz Beograda...
Kurir se pojavio nakon 10-ak dana i preuzeo pokvarenu plocu nakon cega su mi oni javili da je prosledjen u servis...Potom iz servisa nakon par dana stize sms da mi je odbijena zalba i da mi ne mogu poslati novu plocu vec je ona na popravci i da ce biti popravljena u zakonskom roku!
I tako...Proslo je gotovo mesec dana nakon cega me kontaktira Emmi house sa obrazlozenjem da su dobili plocu nazad iz servisa i da mi garancija nije priznata jer navodno ima problema sa pinovima(naravno,izmisljeno jer nisu uspleii da poprave)...
Navodno sam ja taj koji po njihovom kupuje i kvari proizvode jer se oni zaboga nikada nisu sreli sa takvom reklamacijom...Komedija!
Kontaktirao sam agenciju za zastitu potrosasa i predlozeno mi je da kontaktiram vestaka za it sektor,platim do 5k rsd da izadje na teren i proveri stanje komponente...
Taman toliko koliko kosta i sama ploca...
I tako...Osecam se sjajno i veoma zasticeno!:(
Hvala
 
Poslednja izmena:
Nakon prispele robe na koju sam cekao dugo sklopljen mi je racunar u jednom servisu od strane profesionalaca ali pri instaliraju windows-a pocelo je sa cestim restartima,bagovima i izbacivanjem plavih ekrana,error-a...
Izredjao sam nekoliko operativnih sistema i promenio,probao sam drugim drajverima itd i malo se situacija popravila ali s'vremena na vreme je i dalje padao sistem i iskakali su ti plavi ekrani,pad sistema ili totalna blokada racunara dok nakon 9 meseci racunar vise nije hteo da digne sistem a par dana kasnije i upali racunar vec samo pisti...
Odneo sam ga u isti servis gde mi je sklopljena konfiguracija da konstatujem gde je problem i receno mi je da ploca ne radi i da je reklamiram...
Ја бих овде пресекао, никад нисам разумео објашњења неких да је нормално да се windows рестартује и избацује BSOD ако је хардвер у реду. Недостатак драјвера ће да доведе до тога да неки део не ради, да графика не буде ОК, да ради спорије али први BSOD на новом хардверу би ми био знак да или хардвер не ваља или је склапање/инсталација одрађена нестручно. Наравно, не бих пробао са неким ОС као што је ова нова верзија која ни у алфа фазу није ушла, инсталација последњег регуларног ОС (рецимо да то буде и windows) не сме да брља ни на који начин.

Посебна прича је шта ја мислим о професионалцима из сервиса, довољно дуго сам се бавио овим да ми је скоро смешно и да разговарам са већином њих. Ту и тамо сретнем неког ко се разуме у материју, неки чак и пристојно али углавном су приучени.

Пре пола године сам у Емију купио плочу, процесор и меморију, склопио и ниједан проблем до сада. Да је само једном штуцнуло, већ бих то решио на овај или онај начин.

Какав проблем са пиновима? Поломљени на процесору или где? Да ипак приупиташ те професионалце?
 
calexx mislim da grešiš. Ja sam na relativno novom Dell laptopu imao strahovitih problema zbog drajvera, odnosno nisam ih instalirao određenim redosledom i nisam znao da treba da se instalira neki hotfix. Nakon ispravne instalacije drajvera skoro svi pređašnji problemi su nestali.

Ako su mu u Altijevom servisu namerno oštetili pinove, onda će džabe cimati veštaka...
 
Poslednja izmena:
@Bojsen
Pošto nisi sam sklapao računar nemožeš da znaš dal su profesinalci prilikom sklapanja oštetili pin ili ne? Pre slanja si imao ploču u ruke da si je samo letimično zagledao video bi dal postoji neki problem na socketu... Pošto je tvoja reč protiv njihove nevredi da se cimaš nemožeš ništa da dokažeš... Jedino ti ide u prilog što je ploča bila mesec dana na reklamaciji jer ako je ploča fizički oštećena odmah se odbija reklamacija (max nedelju dana), pa možeš taj argument da predočiš kad i ako ih sledeći put zoveš....
 
calexx mislim da grešiš. Ja sam na relativno novom Dell laptopu imao strahovitih problema zbog drajvera, odnosno nisam ih instalirao određenim redosledom i nisam znao da treba da se instalira neki hotfix. Nakon ispravne instalacije drajvera skoro svi pređašnji problemi su nestali.
Наравно, подразумева се да се све инсталира онако како је потребно а не случајном методом. После много хиљада инсталација добро знам редослед или бар како да се снађем ако нешто није познато. Чак и ако тај хардвер није предвиђен за неки ОС, најчешће није велики проблем да се реши. Зато сам и помињао професионалце и "професионалце" мада свако ко зарађује од тога јесте професионалац али не мора да значи да то уме да ради.
 
@Bojsen
Pošto nisi sam sklapao računar nemožeš da znaš dal su profesinalci prilikom sklapanja oštetili pin ili ne? Pre slanja si imao ploču u ruke da si je samo letimično zagledao video bi dal postoji neki problem na socketu... Pošto je tvoja reč protiv njihove nevredi da se cimaš nemožeš ništa da dokažeš... Jedino ti ide u prilog što je ploča bila mesec dana na reklamaciji jer ako je ploča fizički oštećena odmah se odbija reklamacija (max nedelju dana), pa možeš taj argument da predočiš kad i ako ih sledeći put zoveš....

Instalirao sam u priznatoj kompjuterskoj firmi koja ima i svoj servis,pritom kod coveka koga poznajem licno i koji je veoma dobar i dugo u ovom poslu!
Pregladao pred slanje i nije bilo nikakvih ostecenja ali nazalost nisam slikao,niti slutio da ce tako bezobrazno poneti!Nisam cak ni zahtevao novu komponentu vec da mi rese problem...
Alti mi je prosledio sms poruku 3-eg novembra sledece sadrzine da bi juce odbio garanciju sa obrazlozenjem da su osceceni neki pinovi(pojma nemam koji)ali je jasno da su mogli plocu da unerede kako su god zeleli nakon sto nisu uspeli da je poprave,pa samim tim automatski isporuce novu...
Evo sta kaze:
 

Prilozi

  • Alti.jpg
    Alti.jpg
    32.6 KB · Pregleda: 216
Da je ploca imala bilo kakva ostecenja valjda je logicno da se u startu proglasi garancija nevazecom...ovde jasno kaze da ce biti popravljena u zakonskom roku ali nakon 15-ak dana od ovog sms-a dobijam obrazlozenje kako sam ja ostetio neke pinove i kako garancija nije validna!Stvar je ovde jasna tjst kada su uvideli da ne mogu da je poprave proglasili su krivca svog potrosaca...jako nisko i bedno!
 
mislis to sto je LE?
 
calexx mislim da grešiš. Ja sam na relativno novom Dell laptopu imao strahovitih problema zbog drajvera, odnosno nisam ih instalirao određenim redosledom

O kakvom redosledu instalacije drajvera se priča ? To još nikad nisam čuo, zaista nikad...

Što se tiče pokrivljenih pinova, imao sam situacija da pokrivim pinove, i to ne jednom nego više puta, i uvek je bila situacija da ili radi kako treba,ili ne radi nikako, tj, ne daje sliku na ekran. Tako da mislim da ovo obrazloženje koje si dobio nikako ne pije vodu. Sa druge strane, radim u firmi koja baš dosta radi sa altijem, i samim tim ima i dosta reklamacija. Nikad niti jedan problem nisam imao sa zamenom/popravkom bilo čega, bila to ploča, memorija ili tv kartica...apsolutno nikad, a slao sam na reklamaciju uređaje bez ambalaže, bez prateće papirologije, i uvek su mi sve maksimalno brzo odradili. Barem je tako bilo dok se roba slala na reklamacije u Čačak, a od kad stvari idu u BG (pošto je firima iz Vojvodine), tu je pojavljuje neki nadrnadni šef Danijel, koji izmišlja toplu vodu, ali sa malo višim tonom se i taj problem premošćava. Tebi ne preostaje ništa nego da tražiš svoju ploču nazad i da se lično uveriš u čemu je problem...ako dođe sa servisa sa navedenim oštećenjem, jedino što možeš uraditi je pakovanje u kontejner...
 
Ja ne znam da li namerno ne salju garantne listove ili kao slucajno zaborave. Naravno garancija je veca od 2 godine. Za dva napajanja mi nisu poslali garantni list a kao rekose mi da bi prihvatili reklamaciju i bez garantnog lista.
 
Ja imam garantni list ali ne mogu da ostvarim garanciju, jer nemam racun. Koliko sam shvatio, glavno i jedino kod ostvarivanja garancije je racun, nema veze da li imas garantni list...
 
Nazad
Vrh Dno