Šta je novo?

Ni ALTI nije što je nekad bio! - IPAK JESTE

sasami

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
07.01.2002
Poruke
1,503
Poena
650
Juče mi došlo pismo sa objašnjenjem da je mi zamena uređaja nije odobrena ali su ga polali generalnom uvozniku na ispitivanje....
Ako ovaj hdd nije za zamenu onda neznam šta je....
Do sada su uvek bili korektni i nisam imao većih primedbi, ali su me juče neprijatno iznenadili....

hdd problem.png hdd račun.JPG hdsentilel 1.png hdsentilel 2.png
 
Iskljuci S.M.A.R.T iz biosa, ako je hard ispravan u radu koristi ga dok ne otkaze pa reklamiraj opet. Imao sam takav slican koji i dan danas radi kod drugara.
 
Windows neće uvek da se učita, disk sporo radi (nekoliko puta sporije nego što je radio), kada instaliram svež win posle par dana izbaci "ntldr is missing" nevredi da se cimam oko toga. A i smart je predviđen da upozori navreme da je hdd crko, kako bi napravio backup....
Videćemo šta će biti...
 
Ako se ne varam, tebi je samo stigla generička poruka koja obaveštava da je uređaj stigao na servis. Tvoj hard disk tek treba da se pregleda u ovlašćenom servisu. Tako da nema razloga za brigu.
 
A šta zanči zamena uređaja nije prihvaćena?
 
Znači da ga ne mogu odmah zameniti, već se šalje u ovlašćeni servis.
 
Ja sam mislio da je ALTI generalni uvoznik za sve diskove sada?
 
Nije ALTI uvoznik za sve HDD-ove.
 
Upravo stigo nov hdd u originalnoj ambalaži sve je OK, bez potrebe sam širio paniku :)
 
Upravo stigo nov hdd u originalnoj ambalaži sve je OK, bez potrebe sam širio paniku :)

Neka je samo sve dobro prošlo, štos je u tome, da sad oni sve moraju poslati u ovlašćeni servis da se to "istestira" pa tek onda odlučuju hoće li biti zamena ili nešto drugo (popravka...) :)
 
Neka je samo sve dobro prošlo, štos je u tome, da sad oni sve moraju poslati u ovlašćeni servis da se to "istestira" pa tek onda odlučuju hoće li biti zamena ili nešto drugo (popravka...) :)

U teoriji, ne može prodavac da zna šta je sa hard diskom, logično je da ga pošalju u ovlašćeni servis da kaže šta mu je
 
U teoriji, ne može prodavac da zna šta je sa hard diskom, logično je da ga pošalju u ovlašćeni servis da kaže šta mu je

U praksi, postoji novi Zakon o zaštiti potrošača. Prijateljski savet svima je da ga pročitaju i da vide prava i obaveze kupca i prodavca. Posebno obaveze prodavca i prava kupca. Stupio na snagu 22. septembra ove godine.

Za početak, problem rešava onaj kome su date pare - trgovac, a ne neko ko je iza njega u lancu. Trgovac i uvoznik imaju ugovor koji reguliše njihove međusobne odnose. Ovi odnosi nemaju nikakve veze sa kupcem.
 
Nije ALTI uvoznik za sve HDD-ove.

Ko je sada uvoznik za koje diskove? Pre jedno 5 godina kad sam uzimao WD HDD, ALTI je bio uvoznik i sve se kod njih resavalo (imao sam takvu garanciju, iako je u drugoj firmi kupljeno :D)
Skoro sam uzeo Toshiba i Verbatim diskove, isto, sve ALTI.
 
Neznam koji je bio uvoznik za crknut disk nisam ni dobio garantni list već samo fiskalni, pošto je garancija 2 god toshiba 500gb, sad sam dobio isti takav sa alti garancijom nažalost blanko nepopunjenom....
 
To bi znacilo da su oni uvoznici valjda ;)
 
Alti je ono sto je uvek bio, u negativnom kontekstu naravno.
Sto se tice garancije-ima firmi koje ne daju originalne garantne listove, vec svoje custom (kao Alti ili Gigatron). Koliko je meni poznato, to nije u skladu sa zakonom o zastiti potrosaca. HDD je takodje malo zeznut za procenu ko ga je uvezao, na njemu nema sticker koji obavestava ko je uvoznik. Sve ostalo ima sticker (npr grafika) koji nadjes na kutiji, i pise ti na istom ko je uvoznik. Ne znam ko uvozi Toshibu, ali kladio bih se na CT.
 
Mislim da je Kimtec, bar su ranije oni bili.
 
Ima stiker na omotu od hdd-a ona siva kesa u kojoj je upakovan, uvoznik je ALTI za ovaj novi disk koji sam dobio, stari disk je takođe imao tu nalepnicu o uvozniku ali se nesećam šta je pisalo, vratio sam im pokvareni disk u originalnoj kesici :)
 
Radio sam u jednoj firmi koja je saradjivala sa Altijem. Do 2008. su sve ostale firme sve reklamacije menjale bez pitanja, jedino su oni jedva cekali da smisle nesto, da odbiju garanciju. Sad vec sve vise firmi lici na njih, jer je izvoz skarta dobavljacu neisplativ, pa svi rade na otpis, tako da je svaka odbijena garancija cista zarada. Zato ako imate nekog rodjaka u poreskoj ili finansijskoj, mazite ga i pazite, zatrebace vam sigurno ;).
 
Radio sam u jednoj firmi koja je saradjivala sa Altijem. Do 2008. su sve ostale firme sve reklamacije menjale bez pitanja, jedino su oni jedva cekali da smisle nesto, da odbiju garanciju. Sad vec sve vise firmi lici na njih, jer je izvoz skarta dobavljacu neisplativ, pa svi rade na otpis, tako da je svaka odbijena garancija cista zarada. Zato ako imate nekog rodjaka u poreskoj ili finansijskoj, mazite ga i pazite, zatrebace vam sigurno ;).

+10
Zato me je i zacudio naslov teme-nije sto je nekad bio...bukvalno ne pamtim kad je bio dobar. On je jak zbog niskih cena, ne zbog dobrog ili postenog pruzanja servisa i drugih usluga.
 
Niko nema niske cene u Srbiji.
 
To da, mada ima i nešto jeftino da se kupi npr. FM2 740 X4 cpu za 6100din ~72$, dok je naprimer celly aniversary sa otključanim množiocem u inostrastvu ~55$ kod nas ga nema ispod 90$ (7600din) nekapiram ove disproporcije....
 
Da opisem svoje iskustvo sa Altijem, mada sam vec piskarao negde, a sve u iscekivanju odgovora na novu reklamaciju

Pre neke 3 god kupim memoriju i crkne modul. Naravno, tada je cena bila mnogo niza, fiskalni za 8gb kit 3500 din.
Odnesem na reklamaciju i oni potvrde problem i kao vracaju pare.
Natezao sam se sa njima za zamenu, zvvao Direkciju itd. Ciganisali su se za sve pare dok nisu dali zamenu.
Sad sam odneo kuler kupljen preko web shopa, jer ne hladi adekvatno, a pride je dosao malo cuknut i cekam sta ce da odgovore.
I sa zamenskom memorijom prob, pa je predata u servis...
 
Cuo sam za taj problem sa ram memorijom,nisi jedini.Imam drugara koji je prosle godine uzeo 16gb ram koji je bio dosta jeftiniji nego danas,crkla oba modula,on odnese kod njih kad oni se prave pametni kao vracaju pare,i on im kaze ili mi dajte neku drugu ram ili isti takav.I oni nisu hteli kao mi vama vracamo novac,i on ode u poresku tamo imao strica,oni u alti,dobio je 16gb odmah sutradan i nadoknadu neki kuler,a uz sve to poreska im je pretresla sve zivo i pogledala sve papire pa je alti posle imao problema.Skotovi najodvratniji,kad odneses hard i kazes hocu nov hard ili pare oni ce ti reci pokusacemo da popravimo ovaj,a kad neces pare hoces komponentu oni daju pare,sto znaci da rade kako njima odgovara a to tako ne moze zato sto postoji zakon,samo ih treba udariti po dzepu i zapretiti...
 
sto znaci da rade kako njima odgovara a to tako ne moze zato sto postoji zakon,samo ih treba udariti po dzepu i zapretiti...

Ako ne budu mogli da rade kako njima odgovara, ili će još više dići cene, ili neće ni raditi, pa gde ćemo onda nabavaljati komponente?

Meni su uvek rešavali garanciju, sa manje ili više čekanja. Jedino su me "zeznuli" što su mi zamenili disk umesto da mi vrate pare, jer sam već bio kupio drugi, a cena zamenskog diska u maloprodaji bila veća od onog što sam ja ranije platio za vraćen disk (mada je možda bila manja u EUR).
 
Poslednja izmena od urednika:
Pre dve nedelje je bio u Emmi-ju A4 V7 bloody mišonja na popustu. Ja to kupim ujutru na dan kada je počinjala akcija (tad još nisam znao da će biti na popustu). Otprilike dva sata nakon što sam napravio porudžbinu na sajtu sam video da je isti na akciji.

Ja nazovem da pitam da li će mi biti prodat po akcijskoj ceni - oni kažu ne. Ja pitam da li mogu to da izmene u sistemu, oni opet kažu da šatro ne mogu ništa menjati, to je sve automatski.

A ja ****** opet kupujem kod njih. Ima ljudi u gradu koji cene redovne mušterije. Istom altiju sam u zadnje 3 godine ostavio nekoliko hiljada €, što za mene, što za
 
Pre dve nedelje je bio u Emmi-ju A4 V7 bloody mišonja na popustu. Ja to kupim ujutru na dan kada je počinjala akcija (tad još nisam znao da će biti na popustu). Otprilike dva sata nakon što sam napravio porudžbinu na sajtu sam video da je isti na akciji.

Ja nazovem da pitam da li će mi biti prodat po akcijskoj ceni - oni kažu ne. Ja pitam da li mogu to da izmene u sistemu, oni opet kažu da šatro ne mogu ništa menjati, to je sve automatski.

A ja ****** opet kupujem kod njih. Ima ljudi u gradu koji cene redovne mušterije. Istom altiju sam u zadnje 3 godine ostavio nekoliko hiljada €, što za mene, što za
Pa sto nisi otkazao porudzbinu i narucio opet :-D
 
Nazad
Vrh Dno