Šta je novo?

Smartfonova sve vise, neta u paketima sve manje, sta uzeti?!

Ako bude ista od toga, bice to veliki evolucioni korak za MTS - revolucioni cak! :)
 
Nema nista od toga :D
 
@ssijak

ajd' baš javi da li su ti odgovorili nešto, da vidimo i to čudo
 
Hmm, kaze cura sad da je proverila sa sluzbom koja se time bavi i da po defaultu svako moze na "Novi Mobilni Net" paketima da doplati standardne sve dodatke iz obicnih mobilnih paketa paketa "EKSTRA tarifni dodaci" a ne samo tarifni dodatak za net kako je navedeno na sajtu. I ja joj kazem da po sajtu stoji da za mobilni net pakete moze samo net dodatak, kaze ona sacekaj opet da proverim i kaze onda da su joj rekli da je na sajtu verovatno lose objasnjeno jer se pretpostavlja da ko uzima mobilni net paket sa modemom da on nece da telefonira -_- E sad meni je ta prica malo sumnjiva, jer na mobilni net paketima je 1gb dodatak 300din a na obicnim mobilnim paketima dodatak za internet je 500mb 300din. Mada ko ce ga znati sta je neko tamo uvrteo u glavu, mozda jeste stvarno samo taj dodatak razlicit, mozda je logika ako uzimas net paket da ti je jeftiniji i net dodatak ko ce ga znati.
Tako da sam trazio da mi prebaci tarfiu na mobilni net m sto ce biti aktivno od 1. novembra i tad vam javljam da li moze da se dokupljuju "EKSTRA tarifni dodaci" na tim paketima. Ako moze onda ekstra, resen problem nas koji malo pricamo a puno koristimo net :)
 
Mogao bi neko ko ima nove mobilne pakete da javi :) Ovo bi stvarno bilo zgodnije mnogima. 120 minuta, 490 dinara (4RSD/min), i jos nesto za SMS.

Nije cudno da kod MTSa na sajtu ne kaze nesto sto jeste u sistemu, tipa ovo. Problem je sto su to sadasnji dodaci - oni nisu deo paketa, i mogu da nestanu/promene se.
 
To jeste da mogu da ukinu dodatke, ali nesto sumnjam da ce cesto da menjaju pakete/ponudu, ukljucujuci i te dodatke. U svakom slucaju ako sada radi, najbolja je kombinacija. Recimo meni je dosta i 60 minuta ja mislim, provericu predjasnje mesece prosek i uzmem tih 100 sms radi reda za 90 din i 20 giga na ugovor izadje sve zajedno 1380 din. Sto je stvarno ubedljivo najpovoljnije za nas kojima tako nesto treba. A ako brines da ce da menjaju nesto, i bez ugovora da se uzme taj mobilni net + ovi dodaci opet je povoljnije nego bilo sta sa ugovorom drugde za ovu svrhu da maksimizuje net a da imas i nesto minuta.
 
Ako to moze onda je to brooka fail. :D
Zasto, mnogo stvari MTS ne prikaze na sajtu, a mogu.

To jeste da mogu da ukinu dodatke, ali nesto sumnjam da ce cesto da menjaju pakete/ponudu, ukljucujuci i te dodatke.
I ja sumnjam, jer su ih tek uveli. Ali menjaju oni te dodatke cesto. (mada im je BAS trebalo da izmene one postpaid dodatke, ali su zato KT i prepaid dodatke menjali.. skoro ko Telenor cene :D)
Treba to imati na umu ako neko uzima ugovor. Inace te ne brine.
 
Fail jer im to direktno podriva aktuelnu MIKS ponudu, to se tako ne radi.

Voleo bih ja da ce to tako da bude kao zvanicna mogucnost ali sa pravom sumnjam :).
 
Minuti i SMS su ipak skuplji tako nego u Miks paketima, ta ponuda ima smisla stvarno samo za one kojima treba po 20gb.
 
Cek ljudi,hocu ja sad moci da obnovim ugovor u vip-u na standard 700 paketu ili moram nesto novo da gledam?!
 
Tehnicki gledano, "ne", i dalje mozes da potpises ugovor na Standard 700 u VIPu sada, ali to nije isti paket koji je bio pre godinu dana, jer je sada 90/60 zaokruzivanje.
 
Ma zaokruzivanje mi je manje bitno,najbitnije da ne moram na neku glupu tarifu tipa smart i sl da se prebacujem!
 
Tehnicki gledano, "ne", i dalje mozes da potpises ugovor na Standard 700 u VIPu sada, ali to nije isti paket koji je bio pre godinu dana, jer je sada 90/60 zaokruzivanje.
kako mislite 90/60 zaokruzivanje? hocete reci 90sec po uspostavi pa svaki sledeci + 60 sec? Ako je tako, onda je stvarno sramota. Prvo je bilo 1+1, pa 60+1 i sad evo ovo :) Btw, jel jos neko od operatera praktikuje ovakav nacin tarifiranja?
 
Da, na to mislim. VIP je to uveo maja.
Za sada samo oni, ali ocekujem da Telenor isprati do februara, a MTS cim se proda ;)

Proday, ne moras se prebacivati na Smart, ali ti Standard paketi su jedini paketi danas, i dalje dostupni, gde se moze prekoraciti net ;)
 
Ja imam mobilni net paket i evo sad sam proverio u ponudi su i ekstra tarifni dodaci
 
Poslednja izmena:
U jee, extra. Koja sreca onda u ona moja 2 dinara duga ka telekomu pa nisam mogao da pocnem prebacivanje broja u telenor :D Ali na sajtu im je stvarno lose objasnjeno, cak i ta cura sto me je zvala inicijalno nije znala za tu opciju dok i njoj nisu objasnili.
Super znaci za 1100din mogu da imam 10giga + 60min + 100sms ili za 1380din 20giga. S tim sto uvek imam opciju da negde na pola ugovora za mobilni net prekinem da placam dodatke i uzmem drugi sim za razgovore ili tako nesto :)
Ok, moj problem resen. Znaci i dalje je mts ipak najpovoljniji jer mogu da se izaberu razliciti tipovi paketa.
 
Posto sam slep i ne vidim dugme za edit prethodne poruke, pisem novu :)
Da li neko ko ima telenor mobilni internet postpejd paket poze da proveri da li je i tamo omoguceno na tim paketima da se uzima doplata za minute i sms, posto je isti princip kao na telekom sajtu, lici kao da mogu samo net dodaci ali ko ce ga znati?
 
U jee, extra. Koja sreca onda u ona moja 2 dinara duga ka telekomu pa nisam mogao da pocnem prebacivanje broja u telenor :D Ali na sajtu im je stvarno lose objasnjeno, cak i ta cura sto me je zvala inicijalno nije znala za tu opciju dok i njoj nisu objasnili.
Super znaci za 1100din mogu da imam 10giga + 60min + 100sms ili za 1380din 20giga. S tim sto uvek imam opciju da negde na pola ugovora za mobilni net prekinem da placam dodatke i uzmem drugi sim za razgovore ili tako nesto :)
Ok, moj problem resen. Znaci i dalje je mts ipak najpovoljniji jer mogu da se izaberu razliciti tipovi paketa.

sve to moras da proveris ko ima karticu , dok moje oci ne vide vise ne verujem nikom

toje stvarno dobra opcija akoje tako
 
Ljudi, ja ne znam ko je telekomu i telenoru pravio njihove sajtove, ali sada sam zvao telenor korisnicku podrsku i devojka mi je proverila i potvrdila da mogu da se dokupljuju dodaci za minute i sms uz i njihove surf internet pakete...
Sad mi onda telenor ispao jos jeftiniji za ono sto ja koristim, recimo neka ugrubo racunica :
surfuj plus xl je 2190 mesecno, medjutim ako uzmem galaxy s uz ugovor na 2 godine i prodam ga odmah jer mi ne treba, mogu time da spustim cenu paketa na recimo 1490 po mesecu. E sad dobija se i deezer nalog a ja vec koristim google play music tako da mi je i tu usteda nekih 8 eura pa mi izadje taj paket onda ugrubo 500din mesecno! a proverio sam dobije se standardni deezer account moze da se koristi i recimo na sbb kablovskoj nije vezan za telenor mrezu. dalje se moze spustati cena tako sto se odradi jedna transakcija preko telenor banke ili prebaci deo plate (pitao sta to znaci, reko ako mi pravno lice napravi jednu uplatu da li se to aktivira kaze da), tako da se cena mesecna moze time spustiti dalje na 250-420din zavisi da li je popust 2 ili 6 meseci :D sto je u sustini dzabe. dalje, prvih 12 meseci se duplaju gigabajti na tom paketu pa umesto 36 se dobija 72 (to je neka standardna promocija).
drugo, izgleda da su dodaci jeftiniji nego kod telekoma. 100 min je 300 dinara. a hiljadu sms-ova je 200din.
eto, od moje silne kuknjave na pocetku topika dodjosmo do situacije da je ustvari trenutno vrlo povoljno ono sto mi treba :D
 
eeeee akoje tako onda super , i onako mi cerkica probi glavu za tablet sa 3 g
 
sad sam u Telenoru preneo broj na njihovu mrezu. uzeo sam najmanji surf paket bez ugovora da testiram jedan mesec pa cu potpisati dalje na 24m najveci verovatno paket.
e sad ovo o cemu sam pricao u prethodnim postovima ni radnici u radnjama ne znaju, ja ga pitao da li mogu da se dokupljuju minuti na surf paketima, kazu ne moze, ja reko ajde proveri molim te, on proveri i kaze da moze :) ako se uzima tablet ne vazi ono 2x36giga dobije se "samo" 36. sve ostalo je kao u postu iznad sto sam napisao.
uzeo sam i platimo verziju sim kartice, za sta mi je isto prvo tvrdio da to vise ne postoji pa kad sam ga ubedio da imaju to onda je nasao :D
jedna samo zackoljica, kod njih ne moze da se prebacuje sa surf (net) paketa na obicne pakete i obrnuto. i ja ga pitam a jel mogu da recimo ako sam na surf paketu, prebacim broj u telekom pa za 3 meseca nazad na obican voice paket u telenor, kaze moze :D
 
haha, obavezno. najjace sto za razliku u cenu u telenoru izmedju 6+ 64gb i 6+ 128gb mozes da kupis nov nexus 5 :D
 
sad sam u Telenoru preneo broj na njihovu mrezu. uzeo sam najmanji surf paket bez ugovora da testiram jedan mesec pa cu potpisati dalje na 24m najveci verovatno paket.
Pametna odluka, a ne impulsivna kupovina kao vecina nas :D

e sad ovo o cemu sam pricao u prethodnim postovima ni radnici u radnjama ne znaju, ja ga pitao da li mogu da se dokupljuju minuti na surf paketima, kazu ne moze, ja reko ajde proveri molim te, on proveri i kaze da moze :) ako se uzima

uzeo sam i platimo verziju sim kartice, za sta mi je isto prvo tvrdio da to vise ne postoji pa kad sam ga ubedio da imaju to onda je nasao :D
Ma, "razlika je u mrezi", ne u radnicima :D
Nego, sta je PlatiMo verzija SIM kartice? Da i sa Net SIM karticom moze PlatiMo usluga da se koristi?

jedna samo zackoljica, kod njih ne moze da se prebacuje sa surf (net) paketa na obicne pakete i obrnuto. i ja ga pitam a jel mogu da recimo ako sam na surf paketu, prebacim broj u telekom pa za 3 meseca nazad na obican voice paket u telenor, kaze moze :D

To ne moze ni kod koga izgleda, jedino mislim da kod MTS-a moze NA net paket da se prebaci, ali ne i nazad. Jedno vreme, neka me neko ispravi ako zna, mislim da nije ni bilo moguce razgovarati sa NET SIM kartica (barem je pisalo tako na sajtu).
 
Nazad
Vrh Dno