Šta je novo?

Intel HD Graphics Neverovatni problemi

stale96

Poštovan
Učlanjen(a)
15.07.2014
Poruke
170
Poena
69
Pozdrav svima,, imam veliki problem, koristio sam Windows XP i imao sam sasvim solidne dogovore svog racunara igrao sam Virtua Tenis, Counter-Strike, Pes 2013 i igrice slicnog tipa, bez ikakvog kocenja ili slicnih stvari.Odlucio sam da podignem Win7 koji je dosta dobar sto se mene tice ali postoji jedan veliki problem imam kompijuter sledece konfiguracije :
CPU : http://prntscr.com/4y479w
Caches : http://prntscr.com/4y47nu
Mainboard : http://prntscr.com/4y47y6
Memory : http://prntscr.com/4y488n
SPD : http://prntscr.com/4y48hs
Graphics : http://prntscr.com/4y48r7
Kada sam instalirao Win7 on je sam odradio update skinuo drajvere i sve to ali je sada fora sto ne mogu da igram ni jednu igricu sve baguju i zatvaraju se.
Ne znam kako da resim problem ne pada mi na pamet nista preko Windows Update nema novih drajvera, a graficku mi vidi sistem kao da je 64mb.
Nije mi jasno kako da sredim taj problem.
Bilo bi dobro kada bi neko znao kako da mi pomogne i kako da resim ovaj problem da bih mogao da koristim Win7 i poigram neku partiju Pes-a Cs-a i Tennisa :)
Unapred zahvalan svima :)
 
Na slici cetri se vidi single kanal ddr3 :trust:, da imas dva pa da radi u dual kanalu :p jer to je mnogo bolje za saradnju sa integrisanom grafikom , a ovako je bas bedaka . Probaj da ubacis jos jedan modul nebitno1 ,2 ili 4 gb pa vidi ako ima pomaka znas sta ti je ciniti.
 
To nema nikakve veze sa opisanim problemom. Jedan modul od 4GB je ok.
Covek je rekao da mu je sve na XP-u radilo zadovoljavajuce. A ovde na Sedmici mu igre baguju i zatvaraju se. Znaci softverski problem.

stale96, ako ne resis problem, reinstaliraj Windows ponovo ali upotrebi neki noviji i provereniji .iso.
 
Glupo pitanje, ali da li si instalirao DirectX 9 na Win 7? Win 7 ne dolazi sa instaliranim DX9, a čini mi se da sve igre koje si naveo upravo koriste njega.
 
Poslednja izmena:
Glupo pitanje, ali da li si instalirao DirectX 9 na Win 7? Win 7 ne dolazi sa instaliranim DX9, a čini mi se da sve igre koje si naveo upravo koriste njega.

To je ono pravo pitanje ....... DX .
 
Da se priključim u jadikovkama.

Pre neki dan prodao sam 7770 i dok ne uzmem 750TI sam trenutno na HD 4400 integruši.

Par dana po prelasku na integrušu, primetim da Skype posle 30s prestaje da šalje sliku mom sagovorniku, ja sve vreme normalno vidim sliku sa svoje kamere, vidim stream od sagovornika, ali od onog trenutka kad se rezolucija mog streama prebaci sa 640x480 na 1280x720 (imam 720p webcam) sagovorniku mi se zamrzne stream i više ne radi video.

Probao sve, da reinstaliram Skype, da obrišem sve vezano za Skype iz registry-a, menjao drajvere za kameru, portove gde je ubodena, menjao samu kameru, verziju Skype-a ... Stalno isto.

Na kraju, posle par sati googlanja vidim na nekom levom forumu da su nekome na Dell laptopu najnoviji Intel HD drajveri prekidali video na Skype-u, rekoh ajd da probam. Stavim par verzija starije drajvere, poslednje na GA sajtu za moju ploču, ne one sa Intel sajta i Skype sada normalno radi.

E sad, nije mi samo jasno kakve veze imaju grafički drajveri sa stream-om koji ja šaljem preko Skype-a? Jedino mi pada napamet da ove novije verzije Skype koriste Intel grafiku za encode videa koji šalje, ali nigde ne mogu da nađem više informacija o tome.

Jedva čekam da uzmem 750 TI i da se ratosiljam ove integrisane bede, 100 godina nisu u stanju da napiši valjane drajvere.
 
Resio sam bio problem, pozajmio od druga graficku koja je njemu bila nepotrebna i ona mi je crkla ( maler ) samo sam hteo da kazem da sam sad u istoj situaciji kao i ranije i da ne znam sta da radim vise sa Win7 i ovim igrama, pokusacu ovo sa DX ali me ne greje sunce okoo toga. Moze neki link za download DX?
 
Ponovo se javljam sa problemima, vratio sam se na XP privremeno da bi mogao normalno da funkcionisem koje vreme dok ne nadjem adekvatno resenje za Win7.
Mortal Kombat
Pes 15
Cs:Go
su samo neki od razloga zasto imam neizmernu zelju da predjem na Win 7 sa ovom konfiguracijom. ( Konfiguraciju mozete videti u prvom postu). E sad imam par pitanja za strucanjake sa ovog foruma.
1.Da li bi mi mozda Update BIOS-a pomogao? Citao sam dosta o tome ali ne znam kako se radi.
2.Da li moze neko da mi pusti link odakle da skinem cist Win7? Bez onih dodataka i ostalog.
3.Da li uopste neko moze da mi kaze koja je moja graficka?
4.Da li posoji mogucnost za OMEGA drajvere za moju graficku, cuo sam da su namenjeni samo za Gaming i da su dobri.
5.Da li postoji mogucnost da ja imam normalan komp, instaliran Win7 i par igrica.
Vecina vas ce reci da kupim graficku, ali trenutna finansijska situacija je mnogo losa, tako da je to odma prva stvar koja opada, pre Aprila ne mogu doci do nje. Ima li ko resenje neko?? Unapred hvala svima :D
 
1. Probaj, ne moze da skodi.
2. To moras sam jer su "narodne" verzije i njihovi linkovi zabranjeni na forumu.
3. HD 2000.
4. Skini poslednje sa intelovog sajta (probaj vise verzija).
5. Mozes ukoliko nadjes resenje problema.
Samo strpljivo i polako, instaliraj svez sistem i poslednje drajvere. Ako to ne pomogne javljaj :) :wave:
(I ne zaboravi da grafici dodelis barem 512mb rama ;) )
 
1. Probaj, ne moze da skodi.
2. To moras sam jer su "narodne" verzije i njihovi linkovi zabranjeni na forumu.
3. HD 2000.
4. Skini poslednje sa intelovog sajta (probaj vise verzija).
5. Mozes ukoliko nadjes resenje problema.
Samo strpljivo i polako, instaliraj svez sistem i poslednje drajvere. Ako to ne pomogne javljaj :) :wave:
(I ne zaboravi da grafici dodelis barem 512mb rama ;) )

Mozes li ti u inbox da mi posaljes link za Win7?
Skidao sam skoro sve i nece nista da urodi plodom.
Kako to mislis da grafici dodam bar 512MB rama to do sada nisam cuo i ne znam kako da odradim to?
a da, i kako to da odradim taj Update BIOS-a? :D
 
Imas PM :)
Za grafiku.
Za bios. :)
Edit: Aj molim te prvo dodeli grafici ram pa vidi sta se dalje desava, ako i dalje imas problem onda radi sistem i ostalo..
 
Poslednja izmena:
Samo pritiskas delete dugme dok ti se ukljucuje komp i usao si u bios, nadji u opcijama za gpu tu mozes da dodelis ram. :)
A sto se tice biosa imas youtube i nadji, nemoj da si lenj :) (mada ti to ne treba)
 
Nazad
Vrh Dno