Šta je novo?

Razlika između 30 i 60 herca (4k)?

NAS

Slavan
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poruke
4,954
Poena
355
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 3600
Matična ploča
ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM
Kingston FURY KF432C16BBK2/16
GPU
ASUS DUAL-RX580-O4G
Storage
LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 Solid State Drive
PSU
RM650x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply
Kućište
ASUS Prime AP201 MicroATX Case
Monitor
27UL550P-W 27" 4K UHD IPS
Miš & tastatura
Logitech MK235
Mobilni telefon
Menjam ih ko čarape :)
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav!

Gledam novi Mac mini koji će biti prikačen na LG LA660s.

screen-shot-2014-10-20-a.png


Pošto nisam od onih koji menjaju svake godine konfu verovatno će mini dočekati 4k tv ili monitor za na primer dve godine.

Da li neko može da mi objasni razliku između 30 i 60Hz pošto ova grafika podržava najviše 30Hz pri UHD rezoluciji (3840x2160 piksela)?

Gde se može osetiti problem (običan rad - surf, mail, word..., multimedija - filmovi, igre prestadoh da igram)?
 
Od svega što si naveo, jedino kod filmova se neće videti probem, sve ostalo je (bar meni) neupotrebljivo. Jednostavno nema dovoljno frejmova, sve je iseckano, iritira za bilo kakav rad, sve što nije statično.
Video je druga stvar, zato što je uglavnom 24,25 ili 30 frejmova u sekundi.
 
Hvala!

:wave:
 
Od svega što si naveo, jedino kod filmova se neće videti probem, sve ostalo je (bar meni) neupotrebljivo. Jednostavno nema dovoljno frejmova, sve je iseckano, iritira za bilo kakav rad, sve što nije statično.
Video je druga stvar, zato što je uglavnom 24,25 ili 30 frejmova u sekundi.
otprilike ovo . samo filmovi mogu da se gledaju, kada radis imas osecaj da laguje i bas je iritantno.
 
Meni je ovo glupo da puste uredjaj (mislim na mini) koji nema podršku sa hi res display, uskoro će 4k ,5k biti ono što su do sada bili 1440p paneli, neki standard.
 
Koristim nekih pola godine http://www.lg.com/rs/televizori/lg-55LA965V-smart-3d-tv UHD-Tv sa hdmi 1.4 na 3840x2160p sa 30hz 4k-Full HD Fimovi rade na 60fps kada pustam preko Splah Pro ili Windows media player-a.Ostali plejeri bar koje sam ja koristio rade na 24fps-30fps.Da bi ti Tv bio zamenski monitor moras podesiti ovako: https://www.youtube.com/watch?v=9z7Bk0r4mEE&list=UU4Q9UGbQ0zUBQMvzOOJ7UeQ Ovo je bar sto se tice mog Tv-a tj. LG-a. U igrama na 4k rezoluciji na 30hz nisam premtetio neko kasnjenje sa prosecnih 60fps u Dirt 3, Crysis 3..itd.Kranji rezultat je: slika je savrsena u desktopu fontovi dosta sitni ali bar na win 8.1 postoji automacko povecavanje fontova u odeljku: Screen resolution pa: Make text and other items larger or smaller.Jedina mana je i dalje postoji kasnjenje,ali mninimalno kursora u desktopu.Naravno vise i nego duplo je manje zahvaljujuci podesavanju sa linka kojeg sam postavio. Jos jedna zanimljivost je da sam test uradio na mom starom tv-u LCD-u Toshibi 42xv501pg u full hd podesavanju stavio sam na 1080p 30hz slika je bila izuzetno losa a kasnjenje katastrofalno.Tako da tih famoznih 30hz ne rade isto na svim displejima!Moja preporuka svima da predju na 4k posto je veliki korak napred u odnosu na full hd.
 
Nazad
Vrh Dno