Šta je novo?

Pomoć oko eksternog HDD-a

bukkake_bob

Cenjen
Učlanjen(a)
16.02.2012
Poruke
969
Poena
169
Molim za ideje oko sledeće situacije:

Aprila 2013 uzeo sam exksterni disk HDD External 2.5" 1TB Transcend TS1TSJ25H3P, 5400 8MB USB3.0/antishock
Popularni disk:
b1140266-3.jpg


Od otvaranja se nije pomerio sa mog radnog stola, polako sam ga napunio do 90% filmovima i serijama. Nije ispadao.
I juče od jednom - ne može da se otvori, WIN7 predlaže da ga formatizuje.
Nisam mogao da verujem - sve serije što sam planirao da gledam, filmovi i muzika...
Probam ga u Asus Oplay! plejeru - bez problema pristupa HDDu, mogu da se gledaju epizode... radi normalno. Ali na kompu nema pristupa.
Danas donesem na posao i probam na ravno 6 kompjutera, na USB 2.0 i 3.0, na Win XP, Vista i 7. Svugde isto - win predlaže formatiranje,
nema otvaranja i Eset ne može da ga skenira, mada čisto sumnjam da je virus neki.
Koje su mi opcije da u kućnoj varijanti pristupim disku i iskopiram na interni HDD. Nisam spreman da izdvojim 200-300 Eur da to odrade profesionalci.
Takođe - pod garancijom je naravno našeg verovatno najvećeg uvoznika, ali šta ako dođemo u situaciju da posle formata pokaže health 100% ?
Vrate mi ga i imam HDD koji je ispravan osim što ponekad traži naprasno format?
Zahvaljujem za svaku sugestiju i iskustvo.
 
Kabl?
 
Kabl je dobar. Kao što rekoh čudno je da disk radi savršeno kad se uključi na Asus media player - pušta sve filmove, vidi sve fajlove.
Ali mi ne vredi jer preko njega ne mogu da sačuvam podatke niti izvučem. samo da gledam na TVu :trust:
 
A da probaš da mu dodeliš slovo na windows-u ?
 
Da li si probao sa nekom Hirensovom alatkom za diskove? Možda je još bolje da probaš da digneš live linux ili live windows miniXP (sa pomenutog Hirensa recimo), pa vidiš da li može da pročita disk.
 
Hvala na idejama, spreman Hirens.BootCD.15.2 veceras cu da pokusam. Ako ne uspe trazim Minitool Data Recovery.

Hvala jos jednom!!
 
ja bi probao sa 'testdisk'-om, a ako se pojavi particija onda 'chkdsk'.
 
Moguca je i varijanta da odgledas sve serije,filmove na playeru i onda mu udaris format i znas na cemu si.
 
Potrajalo bi to gledanje nekoliko stotina GB filmova i serija...
 
Nazad
Vrh Dno