Šta je novo?

Konfiguracija do 1200e

djordjesl

Slavan
Učlanjen(a)
12.11.2013
Poruke
2,120
Poena
230
Pozdrav drustvo . Dugo nisam pratio desavanja oko komponenti desktop racunara jer duze vreme ne koristim isti. Posto ce mi uskoro trebati dobra masina za rad resio sam da se raspitam ovde. Budzet 1200e bez monitora, to cu vec sam odluciti. Za pocetak me interesuje isplati li se da sam sklapam ili da gledam vec sklopljene masine kod domacih firmi . Pogledao sam vec u gigatronu i bc groupu. Treba mi dobar racunar namenjen dizajnu, animaciji i video obradi, a da ga ne moram menjati ili nadogradjivati par godina.
 
Da, za OpenCL i OpenGL nVidija zaostaje za AMD kartama i to dosta. U sustini ih ugaze u tom segmentu.
 
E sad zavisi sta ce on da koristi, linux je uvek pokazivao sta je najmocniji hardware, ali znam da na Windowsu nVidia nema sta da trazi u OpenCL i OpenGL aplikacija, gde ih u Luxmarku odere Radeon.
 
Drugari, evo me opet :) Malo sam bio u frci sa vremenom, ali sam dosta razmisljao o konfiguraciji koja bi meni radila poslao. Odlucio sam se ipak za jeftiniji procesor, rec je o INTEL Core i7-4790K . Odlucio sam se i za 240gb ssd (corsair ili kingston). Kuciste mi se svidja ovo : THERMALTAKE Midi tower Chaser A31 . Sto se tice ploce treba mi vasa pomoc, za sada bih stavio 16gb rama ali bih voleo da ploca podrzava vece brzine rama, a opet sa druge strane da je dobra cenom. Moze msi ploca, mislim da su ok, ja sam vec merkao neke. Pored ploce interesuje me vase misljenje za napajanje i hladjenje. Hvala svima
 
Drugari, evo konacno cele konfiguracije, dosta sam razmisljao i vagao, a odlucio sam se za sledece (naravno ocekujem kritike jer samo tako mogu ispraviti neki "los izbor") :
Kuciste : Fractal Design Define R4 Arctic White Window
Ploca : MSI Z97S SLI PLUS
Procesor : i7 4790k
Ram : 2x8GB 2400MHz Kingston HyperX Beast
Grafika : Gigabyte R9 280 3GB GDDR5
SSD : 240GB Kingston V300 450/450MB/s
Hladjenje : Hyper 212 Evo
Napajanje : Cooler Master B serija 600w
+ neki obicni dvd
 
Sta ce mu prejaka graficka kada je rekao da mu treba racunar namenjen dizajnu, animaciji i video obradi...? Ne kontam.

16 ili 32GB rama ce mu vise znaciti.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno