Šta je novo?

Konfiguracija do 1200e

djordjesl

Slavan
Učlanjen(a)
12.11.2013
Poruke
2,120
Poena
230
Pozdrav drustvo . Dugo nisam pratio desavanja oko komponenti desktop racunara jer duze vreme ne koristim isti. Posto ce mi uskoro trebati dobra masina za rad resio sam da se raspitam ovde. Budzet 1200e bez monitora, to cu vec sam odluciti. Za pocetak me interesuje isplati li se da sam sklapam ili da gledam vec sklopljene masine kod domacih firmi . Pogledao sam vec u gigatronu i bc groupu. Treba mi dobar racunar namenjen dizajnu, animaciji i video obradi, a da ga ne moram menjati ili nadogradjivati par godina.
 
Svidjaju mi se predlozi. Zahvalan sam na tome. Opet mozda bih uzeo malo jacu grafiku i kombinaciju jaci procesor, a 16gb rama. Ram bih nadogradio vec kroz par meseci tako da mi to nije problem. Sta mislite koja kombinacija, a da to bude recimo intel, nvidia bi bila ok? Hvala svima jos jednom
 
Predlozena GTX750 uopste nije slaba, nemas potrebe za jacom. Jaci procesor - manje memorije je svakako pametan izbor, uvek je lako dodati memoriju.
 
Normalan si covek, vidi se to i po Slavoljubu na avataru, naravno da ces nesto i odigrati :D Pa reci sta igras, koje naslove, pa da vidimo ima li potrebe pojacavati 750-cu?
 
Ne treba, to je samo generalno uverenje vecine ljudi/forumasa. Za vecinu igara je dovoljno da iskljuci ili smanji 2-3 podesavanja i da uziva sa 40+ fps na 1080p.

Ali ako ide grafika od 200+ evra, onda nema nista od kombinacije nekog jaceg i7 od onog kojeg sam ja naveo i od 16/32GB rama, kako ste predlagali.
Eventualno da se izbaci SSD sto po meni nije pametno, jer covek ionako nije redovan gejmer.



Uostalom, dajte ljudi neki konkretan predlog cele masine do 1200e. Ja nisam mogao bolje od onoga da sastavim.
 
Poslednja izmena:
Kolega, vi ste sklopili za 1000e, taman ostaje jos ta grafa od 200e do budzeta od 1200e i svi srecni. Samo da zavrsimi sa Genetikom, sad cu dvidim dokle moze da se protegne 1200e za sve nove delove i max uzivanje. A od igre do igre zavisi sta treba da se gasi da bi radilo kako treba, a da opet ne bude ruglo.
 
Poslednja izmena:
Pa nije. :D
Rekli smo da ide na Seasonic napajanje, K procesor, veci SSD, a kuciste nisam predlozio. To je taman 1200 evra.


Plus, covek nam nije rekao kakve i koje igre igra. A podesavanja u igrama su precenjena, oduvek bila. (po hiljaditi put cu reci, glupi antialiasing na visokim rezolucijama)
 
Poslednja izmena:
Ne moze mnogo bolje za te pare od onoga sto je DeRadicci predlozio, jer te samo hexcore kostati 60K dinara, sto je pola budzeta, jos dok uzmes memaru i krstenu plocu ode ti 1200e ko sale. Jedino da se navuce ona GTX750 na Gigabyte R9 285, koja je tu negde sa GTX770. Ova 285 je mnogo lepo odradjena karta, a 1080p gaming dere :)

EDIT: Ozbiljno treba da se refresuje ovaj forum dok kucas poruku ili bar da ti kaze da je nesto novo izbaceno pre nego sto postavis nesto, ovako ispadam ****** :D Znaci sa dodatkom SSD-a, K procesora i napajanja ode grafa. Nista onda, uzmi neku za prvu pomoc, ustekaj pare za nesto jace kada dodje vreme :/ Za tvoj posao je ionako isplativije da ides ovom rutom, a za gaming da se strpis do kane neka para.
 
Poslednja izmena:
sta god da uzmes,moj ti je predlog da uzmes procesor i ram od madjara,ustedeces dosta,taman za jacu graficku... to se retko kvari i neces imati ni potrebu za garancijom...a i da imas,resava se brze nego kod nas
 
sta god da uzmes,moj ti je predlog da uzmes procesor i ram od madjara,ustedeces dosta,taman za jacu graficku... to se retko kvari i neces imati ni potrebu za garancijom...a i da imas,resava se brze nego kod nas

To za brze potpisujem. Meni je trebalo 3 meseca da resim problem sa grafom kod Altija :O
 
Razmisljam se, mada opet nesto idem na stranu da uzmem kod nas da se ne cimam. I novi zakon je stupio na snagu tako da je dosta lakse i brze sve oko garancije. Sad samo da ukombinujem konfig
 
e pa moze,ne znam samo kakav je postupak sa povratom poreza kod nas,emmi bi trebalo da ima to,cini mi se da sam video tax free natpis na njihovoj radnji....mada mozda sam se istripovao :)
 
Ja bih sastavio ovako. Sve preko madjara.Samo za procesor ustedis oko 50 eur sto nije malo. Odmah dobijas 4gb rama vise.Ram uzmi za sad 8 pa ces lako dokupiti. Razlika za 16 gb je skoro 60 eur jeftinija kod Madjara. Eto ti ssd od 120 gb. Tri osnovne komponente su 670 EUR sa 8 gb rama gde ti ostane 530 eur . Za te pare mozes da uzmes solidno napajanje i grafu plus ssd. To ce predloziti iskusniji clanovi.

INTEL Core i7-5820K http://www.kupujemprodajem.com/INTEL-Core-i7-5820K-BOX-15994409-oglas.htm?filter_id=16843343 340eur
Gigabyte GA-X99-UD3 http://www.kupujemprodajem.com/Gigabyte-GA-X99-UD3-15859284-oglas.htm?filter_id=15958882#photoBig 215eur
Crucial 4GB Ballistix Sport 2400MHz DDR4 x2 za sad pa dokupi za mesec,dva http://www.kupujemprodajem.com/Cruc...Hz-DDR4-16005051-oglas.htm?filter_id=16241034 120eur
 
Nikada nisam bio fan msi ploca..mada ne sporim da ova lepo izgleda. Za malo vise para ima asus x99-a kod istog coveka koji bih upario sa 5820k ako mora nov ili 5930k iz oglasa ovde. Ostalo je vec napisano.
 
Poslednja izmena:
Ova x99-a je bila kod svakog na launch-u x99 platforme i i7-5960X procesora.
 
super,samo ne vidim za sta ce tebi toliko jaka karta,narocito za sta ce ti najjaci OC model 280x (dobro,uz asus matrix).ako bas mora 280x uzmi najjeftiniju,tebi je mnogo bitniji monitor,ram i procesor,bice kad za kartu,uz malo srece mozda na tom kompu i zaradis za nju. :)
 
Opet porazmisli o nvidia optimizaciji i da li ce ti koristiti u stvarima koje radis?! Mozda ti 650ti bude radio posao vise od tog 280x...samo sto ces sa tom drugom vose da se naigras bez sumnje.
 
Nazad
Vrh Dno