Šta je novo?

kupovina fotoaparata-pomoc

trile11

Cenjen
Učlanjen(a)
22.12.2013
Poruke
18
Poena
154
Pozdrav, trebao bih da kupim fotoaparat. Na raspolaganju mi je 20000din. Nemam neki izbor trgovina, samo winwin, ovo je ono sto sam odvojio iz ponude i sto mi odgovara. Jedino sto ne znam koji od ova 3 da uzmem, pa ako moze neko ko se razume da me posavetuje:

1. Canon powershot sx170is
2. Fuji finepix s8600
3. Nikon coolpix l320

Da napomenenm, 80% bi bile slike prirode i u prirodi, ostalih 20% svakodnevne slike.
 
Nijedan od ta tri, ako mora bas kupovina u win winu onda recimo Canon SX600 HS.
 
Vidim da si sve naveo te gabaritne aparate, a to sto su gabaritni ne znaci da daju kvalitetnije fotke od ovih kompaktnijih ( samo imaju veci opticki zoom). Zaboravi na te aparate, ako mozes da se ispruzis jos malo s parama mnogo bolje resenje ti je Canon s110, koji je proveren aparat i daje mnogo kvalitetnije fotke.
 
Nazalost, ne mogu se ispruziti vise. Maksimalno koliko mogu dati je 21000. Posto vec imam neke kredite i to me sprecava... citao sam review-e za l330, hvale ga, sad to po meni i nije neko merilo kvaliteta.
 
Trile, da ne širimo priču previše, već smo na više tema prodiskutovali o tome.

Ultrazoom aparati ne vrede to što koštaju. Kvalitet slike je najčešće obrnuto proporcionalan veličini zooma, a veličina aparata (i cena) su direktno proporcionalni. Na kraju zoom opsega, kvalitet slike je po pravilu grozan, u rangu osrednjih mobilnih telefona. Količina stakla potreban u objektivu da se dobije toliki zoom određuje velike dimenzije, veliku cenu, a smanjuje optički kvalitet. Takođe, i ko koristi ultrazoom-ove, kada pogleda koliko slika je uradio na širokom položaju zoom-a (ono, skroz odzumirano) ili tek malo zoomirano, prema skroz zumiranim slikama, vidi se da je 95% slika urađeno na wide i srednjim položajima zooma. A i to malo na full zumu, nisu ništa spektakularno i vredno čuvanja.

Samo par kompakata na beli svet malo odstupa od proseka. Tu negde u vrhu po sadašnjim cenama je spominjani Canon S110 i teško da postoji nešto slično njemu po odnosu cena/kvalitet (fotografski kvalitet). I da je lako nabavljivo kod nas.

Naravno naći će se i ovde neko da tvrdi suprotno, pa eto, vidi na čemu si. Ali preporuku za neki ultrazoom nećeš dobiti ni od koga ko se razume u fotografiju i fotoaparate,
 
Poslednja izmena:
Ako mora WinWin, i ako mora do 20000, uzmi Canon SX600 HS, ili neki od IXUS-a, 145 ili 135. Ixus ima tu negde kvalitet slike k'o i SX (isti su senzori, ista obrada u aparatu), ali zbog manjeg zooma, manji je (i jeftiniji) ceo aparat.
 
Ček! Ispravka. Ixus 145 nema optičku stabilizaciju slike. Zaobiđi. POgledaj koji od IXUS-a ima optički stablilizaciju. IXUS 155 npr.
 
Poslednja izmena:
Odlucio sam se za SX600. Ima nesto bolji zum, sto bi mi u nekim prilikama odgovaralo. Nadam se da je izbor dobar :)
ma da na ovim aparatima nize klase zum i nije nesto spektakularan :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno