Šta je novo?

Sony Xperia Z4

Proday

Znamenit
Učlanjen(a)
02.01.2005
Poruke
20,281
Poena
1,425
Iako se Z3 jos nije ni odomacio na policama ko svet...obozavam ovaj Sony

Sure, the Xperia Z3 hasn't been out for that much time yet, but it's clear that Sony is already working on its successor. And it looks like we may have gotten a whole lot of details about the upcoming Xperia Z4.

All of the following reportedly comes from the same tipster that accurately leaked the Xperia Z3 Tablet Compact a while back. So that lends this info some credence, but it doesn't mean you shouldn't read this with a pinch of salt on hand.

First off, this source claims the Xperia Z3X doesn't actually exist. A device apparently bearing that name was benchmarked at the beginning of this month. If the Z3X isn't a thing, then that benchmark result might have been fake, or maybe that handset is some kind of development prototype that won't make it to the market. Interestingly though, the Z3X shares a lot of specs with the rumored Z4.

Which brings us to the Z4's innards. It's said to sport a 5.5-inch touchscreen with QHD (2,560x1,440) resolution, and a new curved rear camera sensor that will have about the same (20.7 MP) resolution as the ones in its predecessors.

Powering the Z4 will be a 64-bit Qualcomm Snapdragon 810 SoC, with a 2.8 GHz octa-core CPU (having four Cortex-A57 cores and four Cortex-A53 ones). The RAM will be upped to 4GB this time around, and the minimum storage space will be 32GB (double that in the Z3's base model).

The phone will sport Cat.6 LTE connectivity, for theoretical peak download speeds of 300 Mbps, and Bluetooth 4.1. There will also be a dedicated
 
Poslednja izmena:
Vec je otvorena tema :) fino fino :)

Sto se mene tice,nadam se da ce odustati od cipiripi blok izgleda koji se fura jos od prve serije.
 
Sto se mene tice,nadam se da ce odustati od cipiripi blok izgleda koji se fura jos od prve serije.

Ne verujem, navodno ce imati slicne dimenzije kao Z3 ali manje bezele i 5,5'' ekran uz vecu bateriju. Sve bi to bilo lepo da se ne forsira tupava 2k rezolucija, 1080p na 5,5'' je oko 400ppi a kome to nije dovoljno e onda..
 
Ne verujem, navodno ce imati slicne dimenzije kao Z3 ali manje bezele i 5,5'' ekran uz vecu bateriju. Sve bi to bilo lepo da se ne forsira tupava 2k rezolucija, 1080p na 5,5'' je oko 400ppi a kome to nije dovoljno e onda..

Da ima slicne dimenzije kao prethodnik je izvodljivo samo ako dizajn bude 'vaki:

 
Ne znam zašto bi iko hteo telefon kao taj sharp.
 
@ G@W

Ne moraju bas toliko da se ''saseku'' bezeli da bi u Z3 kucistu dobio 5.5'', mislim bar ovako odokativnom metodom deluje da je dovoljno da razvuku ekran do unutrasnih strana oba zvucnika na Z3 i eto 5,5''.

Sad sam procitao da ce Z4 navodno biti flagship do MWC 2016.
 
Poslednja izmena:
Objasnio je Markez zasto. U ovom momentu to je jedinstven telefon koji izgleda jako kul a nije skup. Naravno da se meni ne dopada fazon sa bradom i radije bi da ima ivice gore i dole kao klasicni smartfoni i da su malo zaobljene. Ali mi se to sto nema ivica sa strane mnogo dopada.
 
Super je to ako hoćeš da slučajno pritiskaš bliži kraj ekrana dok rastežeš prst da dohvatiš dalji
 
Takodje ne gotivim preterano ''minimal'' bezele. Ovaj Sharp ne znam kako bih koristio u nekim situacijama. Od svih novijih telefona bezeli mi malo smetaju samo na ip6/+, morali su malo da ih smanje, M8 bar ima najbolje stereo zvucnike kao kompenzaciju za malo vece bezele.
 
Super je to ako hoćeš da slučajno pritiskaš bliži kraj ekrana dok rastežeš prst da dohvatiš dalji
To se softverski odradi da prepozna te situacije i onda ne reaguje na te slucajne pritiske. Znam da sam citao to negde.

Sto manji bezeli to bolje. Bilo i bice
 
Mogli su onda to da odrade na svim telefonima :)

Što manji bezeli lakše puca :D
 
2560x1440...pa dokle više, ja ne vidim pikselizaciju ni na desktop monitoru od 22" u 1080p a kamoli na tako malom ekranu :)
 
^pa da izbace taj telefon sa 5,5'' 1080p ekranom (a sve ostalo da bude odlicno i da ima najjacu autonomiju uz 4000 mAh npr) bar 60% prosecnih posetilaca raznih fon arena, xda bi kukalo kako je telefon fail jer nema 2k ekran, mo's misliti koji fail :d
 
samo troši više proc. i bateriju i povećava temperaturu ništa drugo
 
Vec vidim sonyjev flagship za 2016 z5 sa 5.7 4k ekranom.
 
Pa ako kazu da ce z4 biti za celu 2015 godinu...mada ko zna.
 
Pa ako im jedan flagship bude celu godinu mozda i naprave nesto. Videcemo
 
Neko moje predviđanje je zapravo povećanje ekrana , jer se na kućištu telefona jasno vidi šansa za proširenje ekrana. A TO su inače već uradili na seriji 3. Tako da mislim da će sony ići i dalje u tom pravcu
Nadam se da će sony i dalje ostati najbrži android telefon sa fabričkom kastomizacijom OS. a. Jer mi se kod sonija uvek sviđala ta brzina rada, kao da nije u pitanju android platforma.
 
Poslednja izmena:
Bas cudno... Devojka jedna ima M7, nabacano gomilu djubreta, nema cega nema, a radi samo tako...
 
Ne mogu da nadjem onaj post gde je navodno CEO Sony-ja kritikovao LG kada su na G3 stavili 2K ekran. I ako me secanje sluzi, rekli su da Sony nece preci na 2K ekrane jer bespotrebno crpi bateriju, procesorsku snagu i finansijske resurse! :)

A ovo je zesci FAIL sto praktikuju izbacivanje flagshipa svakih pola godine. Drugar cekao Z2 da se pojavi krajem Jula kod nas i ja mu kazem, sacekaj jos malo i uzmi Z3 jer ce doci za 2 meseca a ti ces dosta love izgubiti na njemu. Tako je i bilo, sacekao malo da padne cena, stabilizovala se na ~440e i eto ga Z3 predstavljen. Malo ga sacekao i pazario preprosle nedelje, a ovi sad najavili Z4. Haos.
 
Nije velika razlika modelima pa nema neke stete
 
Pa Sony je promenio politiku, od sada ce izbacivati jedan flagship godisnje, ne dva! :)
 
Nazad
Vrh Dno