Šta je novo?

Rade li 16GB moduli sa Sandy/Ivy Bridge?

Solesoslav

Slavan
Učlanjen(a)
20.05.2008
Poruke
4,684
Poena
485
Sasvim slucajno sam video ovo pa rekoh da pitam, hoce li raditi ovo sa Sandy Bridge ili Ivy Bridge procesorima(konkretno mislim na i5/i7) I ako da, koliko njih?
 
Zasto plojke kada je mem. kontroler u procesoru?
 
Solesoslav search na intel sajtu; imas za svaki proc maximalno podrzano memorije...lako ti je da podelis sa brojem mem socketa na cipsetu koji odgovara procesoru i znaces odgovor ;)
 
Koliko ja vidim to je registred memorija, to je za servere, ne za klasične PC-e.

Vidi se odmah sa slike po onom čipu različitom od ostalih po sred modula.
 
Pa tesko da bi radilo i da nije serverska.
Dovoljno je da pogledas kako na vrhunskim Z68, Z77, Z87 plocama je ogranicenje 32GB a sve imaju po 4 slota. Sto bi onda uopste i razmatrao modul od 16GB.


Naravno, mozda postoji i izuzetak. Setimo se kod AM2 ploca koje su imale dva slota za maximum 2x1GB. Pa je bilo slucajeva da rade i moduli od 2GB.
 
Poslednja izmena:
Msm da je dovoljno da pogleda sockete koje module podržavaju i eto
 
Intelovi desktop procesori ne podrzavaju ECC memoriju.
Na x99 plocu moze ECC ako se u socket bocne Xeon.
 
Mislim da i na x99 može samo unbuffered ECC, za registred ECC sam prilično siguran da treba serverski čipset tipa C600 i sl.
 
Sabertooth x79 i i74960x u poslednjem biosu imaju opciju 128gb da se instalira ( ploca sama po sebi ima 8slotova )
SABERTOOTH X79 BIOS 4801
Enables 128GB(8*16GB) support by IM ( Intelligent Memory ) memory modules
 
A ono pise na Kingston sajtu da je registerd ECC, samo sto mene mrzelo da proverim :D
Nista onda.
 
Nazad
Vrh Dno