Šta je novo?

Apple OS X 10.10 Yosemite

Brate meni sve normalno, stigao do kraja, ugasio se, zakacim kabal stisnem power dugme on dosao sebi za minut i pici dalje ;)
 
Ima neko problem sa Google Canary - meni se auto start sa OS-om, a ne mogu da se snadjem gde se gasi (nisam stavio da mi otvori prozore prilikom sledec paljenja i uvek ga quit-ujem).
Drugi problem sto sam primetio - probao sam da koristim inspector od Safarija kada sam radio neki debug - inspector je bio otvoren u 2 taba, i imao sam jos jedno 8 tabova otvorenih. Sve se usporilo i uslogiralo, pogotovo Safari.
 
Canary ne znam nisam ga koristio nesto mnogo, tj nisam primetio razliku od obicnog.

A Safari sam isao inspektor i sve radi normalno. 13" Mid 2012 i5/16gb/1tb

Screenshot 2014-10-23 17.14.55.png
 
Canary je po svemu sudeći bagovit. Nisam ga koristio nešto mnogo ali primetio sam napr. da nije u stanju da pusti slike sa FB preko celog ekrana, a siguran sam da ima još toga što bih zasigurno primetio da njega koristim kao primanrni pregledač umesto Safarija. Sve u svemu vratio sam regularan Chrome i za sada nemam nikakvih problema...
 
Zasto niko ne koristi novu Operu na Mac-u? Radi bolje, izgleda bolje, ima vise korisnih opcija ukljucenih nego Google Chrome. Speed Dial kakav ima Opera ne mozete dobiti ni na jednom drugom browseru, ni kroz ekstenzije. Jedino ako vam treba povezivanje sa Safarijem na ajfonu, to razumem. Ali ko koristi Chrome, bolja je Opera dosta, na svim sistemima.
 
Da ne radim dev ne bih koristio nista drugo osim Safarija jer me odusevljava kako radi, ali inspector od Chrome je nesto na sta sam se navikao i bolno bi mi bilo da prelazim na druge...
 
Iz tog razloga sam probao safari, ali isto tako koristim chrome, a nekad i ff za dev.
 
airmail v2 naplacuju 10 dolara za mali update? Samo da bi licio vise na yosemite ikone? auuu
 
Meni su za nov Paragon NTFS v12 poslali free update key i serial, iako na njihovom sajtu, kao uostalom i prethodnog puta, stoji po meni krajnje nekorektan popust za stare korisnike - sa 19,95$ spustili na 15,96$.
Tako je bilo i prošli put, pa kada sam ih napičio da ću da ih posle 4 godine vernosti napustim i okrenem se nekom drugom rešenju (koristim legalno ovaj program još od v9) brže bolje su mi poslali mailom special offer - 25% upgrade.
A sada su me častili, tako da je free.
Eto, da znaju i ostali da može i da se ušpara i da ne treba ćutati.
 
Ja sam prvi put kupio Paragon 11, i na mail sam dobio licencu za 12... :)
 
Super, ali mi onda ovo uopšte nije jasno...
 

Prilozi

  • Screen Shot 2014-10-24 at 21.09.33.png
    Screen Shot 2014-10-24 at 21.09.33.png
    144 KB · Pregleda: 177
Zasto niko ne koristi novu Operu na Mac-u? Radi bolje, izgleda bolje, ima vise korisnih opcija ukljucenih nego Google Chrome. Speed Dial kakav ima Opera ne mozete dobiti ni na jednom drugom browseru, ni kroz ekstenzije. Jedino ako vam treba povezivanje sa Safarijem na ajfonu, to razumem. Ali ko koristi Chrome, bolja je Opera dosta, na svim sistemima.

Да ради Bookmarks као што ради на свим осталим, користио бих Оперу.
 
Ništa ne može da iznervira čoveka poputn nekih sitnica. Jedna od takvih je nesposobnost Findera da pozicionirana prozore. Svaki put kada restartujem računar (a nekada mu se desi i ovako) i kliknem na Finder, Home folder je resetovan na default vrednosti, što mu u prevodu dođe mini prozor i razvučeni sidebar. :mad:

Pa da barem nisu zamenili plus dugmence sa glupavim full screenom (takođe *****izam) stvar bi još bila i podnošljiva koliko toliko, ovako je dubioza do koske. Nije mi jasno šta rade supervizori u Apple-u kad im promiču ovakve stvari... :trust: Prvo su skenjali CoverFlow pozicije sada i kompletno pozicioniranje prozora u finderu, sledeće na repertoaru je verovatno kompletan Finder!! Ionako je već upropašćen vizuelno sa ovim plavim folderima, tako da nema ni veze... :smoke:
 
Ја искрено нисам ни приметио да ли се то дешава пошто сам купио пре 2 године TotalFinder и само исти користим...
 
I mene iskreno boli uvo, s obzirom da koristim PathFinder (ovo je jedino što sam povukao iz doba kada sam još koristio Win, ako se neko seća programa Norton Commander koji je radio pod DOS-om).
A ovo sa zamenom + dugmenceta sa full screen je i po meni fail na kvadrat. Da su ga bar dodali, pa ko želi neka ide u full screen, ali zameniti ga...????? Zato mi i draže što odavno i ne koristim Finder.
 
Био је, тј, има још увек Windows Commander који је духовни наследник тог оригиналног Norton Commander-a.
 
@ Vlada>>>, RingeRaja

Drzi Option kad hoces da povecas prozor i zeleni kruzic ce da dobije +.
 
Poslednja izmena:
@Johnny Bravo

Hvala...:wave:
 
:)
Zaboravih napisati, mozete da dvokliknom na prazan deo toolbar-a uradite istu stvar.
 
Kome se ne dopada ova ruzna, besmislena, grozna, neadekvatna, ljigava i tuzna belo-sivo-crna fleka, koja predstavlja bedni izgovor za dock, evo resenja - http://sourceforge.net/projects/cdock/

Dajte svom docku malo zivota i boje, a mozete da vratite i 3D dock kao ja!
 
@ Vlada>>>, RingeRaja

Drzi Option kad hoces da povecas prozor i zeleni kruzic ce da dobije +.

Da si mi živ i zdrav, znao sam za to još od prvog DP-a. Ne želim da pored toga što moram da stalno doterujem prozor još i pride držim jedno dugmence na tastaturi da bih napravio jednu prostu operaciju! Poštenije bi bilo da su ostavili opciju da izaberemo šta nam se više sviđa, umesto što nas ovako glupo uslovljavaju da menjamo višegodišnje navike!
 
Poslednja izmena:
Dupli klik na header ja milion puta jednostavnije i intuitivnije od jurenja za radio dugmetom u gornjem levom uglu ekrana.
 
Kakve ste lenčuge, jednog mrzi ovo, drugog ono :p Napravljeno za sve i svakoga ali džaba! :)
 
Dupli klik na header ja milion puta jednostavnije i intuitivnije od jurenja za radio dugmetom u gornjem levom uglu ekrana.

E da to je tačno, samo i to me nervira jer sam ja namestio preko BetterSnapTool-a da mi na dupli klik centrira prozor, pošto smo jelte ranije imali plus dugmence koje je to radilo pa je ovo ostalo slobodno za neke druge manevre i pri tom je Finder umeo propisno pozicije da zapamti tako da to nismo morali ni da čačkamo previše... Sada imam konfikt zbog tog centriranja koje je Apple namestio da ide preko headera zbog promene na caption dugmićima, a koliko vidim ni to ne može da se isključi... oojjhaa! Drugo ja radim sa fotografijama i slikama u načelu i umesto tabova koristim isključivo prozore jer mi je tako preglednije pa mi stoga savršeno odgovara da dupli klik radi centriranje ili razvlačenje prozora po vertikali, a ne ovu toplu vodu koju je neko u Appleu pametan zamislio. Ne treba oni da misle za mene... pametnim ljudim ne treba to, nego neka omoguće više stvari pa neka svako izabere ono što mu najviše odgovara ili omoguće makar vraćanje ovakvih zezalica na staro! A ne da me šaltaju sa svakom novom verzijom tamo amo, zato što tamo neki Džnonatan mora da zaradi svoju platu! :trust:

Kakve ste lenčuge, jednog mrzi ovo, drugog ono :p Napravljeno za sve i svakoga ali džaba! :)

A šta je to napravljeno za sve i svakoga??? Ako ćemo tako rezonovati onda je i ono staro bilo napravljeno za sve i svakoga!!! Po čemu je ovaj fazon novi sada bolji recimo od onog koji je bio do Yosemite-a i ko će to da izmeri, hm?!
 
Poslednja izmena:
@vlada
Pa ne može se meriti ali moj subjektivni stav je da ne volim biti rob navike i volim kada se periodično neke stvari promene, pogotovu vizuelne, na stranu da li mi se sviđaju ili ne pošto je to uvek subjetivan stav. Ne pričam za ovaj konkretan primer za plusić već generalno. A opaska je bila da postoje više načina za istu stvar pa ko kako voli neka primenjuje (mišem, tastaturom, kombinacijom). E sada što si ti napravio svoje okruženje i što ti se poremeti novom verzijom jeste neprijatno ali se prilagodi ili napravi ponovo, nije baš za ocrnjivanje i dramu (po meni) :)
 
Nazad
Vrh Dno