Šta je novo?

Apple OS X 10.10 Yosemite

Poenta pravljenja za svakoga jeste da (pogotovo za izmene u odnosu na trenutno) napravis podesavanja gde user moze prilagoditi svojim potrebama i ukusu...
 
To vise nije u modi. Apple cak nije ni najgori po tom pitanju. Za Linux postoji distribucija elementaryOS koja je snazno inspirisana OS X dizajnom i filozofijom, njih kada neko pita zasto nema odredjene opcije i zasto nema vise podesavanja odgovore da je to tako koncipirano i da nece dodavati nepotrebne opcije :)
 
Stoji to samo sto se ovde prica o platformama koje imaju malo vise od 0.0000000001% trzista.
 
Meni to izgleda skroz cool za razliku od tog cDock cirkusa :) .... samo malko transparencije i savrsen

Dark ce biti super kada ga ispeglaju kako treba, do kraja, ovako deluje koa vrlo polovicno odradjena tema. Ah da, i kada svi developeri srede svoje ikonice tako da izgledaju normalno na dark statusbaru.
 
^ +1
I meni se svidja, ali isto tako mi deluje kao da su dosli do pola, pa rekli, ajd da ga izbacimo sad pa cemo kasnije da ga dovrsimo.
 
Upravo gledam kako izgledaju teme na običnoj i retina trinestici. Pa tek sada se vidi razlika, koliko na retina ekranu sve bolje i "kvalitetnije" izgleda. Na običnom ekranu tekst izgleda kao malo umrljan dok na retina je oštar i jasan. Jasno je da na retini sve izgleda bolje ali se postavlja pitanje da li su mogli da naprave za obične ekrane temu da izgleda kvalitetnije?
 
ubio sam yosemite. Na MBP 5.5 stvarno lose radi i nisam mogao vise. Pregrevanje, bagovanje, zauzece procesora. Snow Leopard ftw :d
 
^
Snow L. je keva nad kevama !!!
Steta sto nema par opcija kao M.L. i Maverick.Netrazim sve,ali samo par, osnovnih opcija.

Vi sto imate "Yocu",mozete li okaciti koju fotku ili link sa "dark" temom???
Ne mogu da zamislim kako to izgleda.A zivo me zanima!
 
Izvol'te.

:wave:
 

Prilozi

  • Screen Shot 2014-11-01 at 10.02.38 PM.png
    Screen Shot 2014-11-01 at 10.02.38 PM.png
    604.1 KB · Pregleda: 183
Apple bas ne kapira najbolje sta dark zapravo znaci, zar ne?
 
Evo ni ja ne kapiram cemu dark o kome mislis sluzi, osim da ti izbije oci :) Ukljucujuci i temu ovde na forumu, koju naravno nikad nisam koristio...Brightness ne mora da bude na 100%, ako nisi provalio :)
 
Poslednja izmena:
Sto ne na 100%? Uvek bre na 100% i u mrklom mraku, pa kasnije ljudi misle da si duvao... :d
 
Ja ga drzim na 3/4, prijatnije za oci.
 
Ja koristim f.lux i preferiram tamne boje grafickog interfejsa. Belo ne volim ni da vidim ni da smrcem :)
 
Interesantno da sam na Maveriksu držao ispod polovine, dok je na Josemitiju tačno na pola. U pitanju je MBPr.
 
Meni i na mac mini i na MBP 13 radi odlično, realno uopšte mi ne smeta Dock jer ni ne gledam toliko u njega
 
meni je super ova dark varijanta .. prva slika je dark, druga light :)
 

Prilozi

  • Screen Shot 2014-11-03 at 8.19.00 PM.jpg
    Screen Shot 2014-11-03 at 8.19.00 PM.jpg
    225.6 KB · Pregleda: 151
  • Screen Shot 2014-11-03 at 8.19.11 PM.jpg
    Screen Shot 2014-11-03 at 8.19.11 PM.jpg
    233.6 KB · Pregleda: 148
PFFFFfffffff ?!!!!

I cemu je razlika...boja menu taba i dock-a.
Boja menu tab-a se moze mijenjati i od prije.
Dock... :S:

Hvala Kraljevcaninu na fotkama.
 
da, tab i dock .. kako god, ono sto oni zovu dark :) mi je prijatnije za oko :) Pozdrav iz Kraljeva;)
 
Pitanje, subjektivni mi je utisak da Yosemite trosi bateriju malo brze neko prethidnik na mba u standby rezimu? Moram da proverim apsolutne vrednosti ali... Ili se tripujem
 
Kod mene je upravo obrnuto...:D...MBP 15" early 2011
 
Ne znam gde sam video,mozda i gresim,..al dal je moguce da kad upalim mek,da umesto bele pozadine bude crna i bela jabuka , na yosemiti mislim ?
 
Pitanje, subjektivni mi je utisak da Yosemite trosi bateriju malo brze neko prethidnik na mba u standby rezimu? Moram da proverim apsolutne vrednosti ali... Ili se tripujem

Трипујеш се. ;)

Kod mene je upravo obrnuto...:D...MBP 15" early 2011

baterija osetno duze traje sada ...MacBook Pro 13" late 2013

Код мене је идентична ситуација као код њих двојице, осетно траје дуже батерија. Мислим да се повећала аутономија за барем цео један сат.
 
Ne znam gde sam video,mozda i gresim,..al dal je moguce da kad upalim mek,da umesto bele pozadine bude crna i bela jabuka , na yosemiti mislim ?

Ne znam kako da se to odradi, ali meni na iMac je bela pozadina i crna jabuka, a na macbook pro 13 retina mi je crna pozadina i bela jabuka. Nisam nista podesavao, lepsa mi je ta crna pozadina
 
Nazad
Vrh Dno