Šta je novo?

Apple OS X 10.10 Yosemite

A šta je problem sa WiFi-jem konkretno? Mislim čisto pitam jer kontam da bi možda mogao kojim slučajem neki hakerski manevar tu da vam odigra! Pojasnite o čemu se radi pa da vidimo dal to može da se ispegla nekako... Mislim ako može - može, ako ne, čekaće te na Apple i to vam je.
 
Poslednja izmena:
Pa meni je na primjer,da jednostavno se izgubi veza,ili odjednom sa maksimalne brzine padne na 10kb/s i sv tako,nije konstantno....
Kazu mi za bateriju da uradim clean install Yosemite?Sta mislite da li da radim ili ne,kako da sacuvam user settings i ostalo pa da restore,mozda preko time machine?Mogu li kako da na eksternom hard disku imati i backup 10.9.5 i trenutni backup?
 
Nista zvanicno ne pomaze,provereno,.ako vec neko hoce da prati desavanja,mada ni tu bitnijih saveta nema za sada,svakodnevno pratim.onda je to na zvanicnom sajtu,forumu,..https://discussions.apple.com/message/27063280?ac_cid=tw123456 samo ima oko 100 i nesto strana,.ja sam postovio link za onu koju sam trenutno pratio :D
 
Poslednja izmena:
Ima neko slican problem - vec vise puta mi se desava u prethodna 2, 3 dana. (MacBook Pro Retina 13" mid 2012)
Safari se samo odjednom zamrzne (nekad na Gmail, nekad drugde) i sekund posle toga zamrzne citav sistem (ni mis ne moze se pomerati), a posle 5 sekundi se citav sistem reboot i svi programi se opet pokrenu.
Sad sam stavio da se update, pa cu videti kako ce dalje.
Ako bude prsao opet, moracu clean install, a ako ne pomogne da reklamiram u ovlascenom prodavcu gde sam ga kupio (smrducka mi na RAM problem).

Ja samo da se javim da posle 10.10.1 nemam problem da mi Safari zaglavi citav MacBook i rr ga. I ni sad, ni sa prvom verzijom Yosemite nisam imao wifi problem. MacBook Pro Retina 13 mid 2012

Ipostavilo se da imam problema i napokon sam zakljucio do cega je - 1 PC, 1 Win Laptop, 1 Macbook Retina 13" mid 2012.
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?341956-GPU-Memory-Load-problem&p=4001000#post4001000
Deezer ima neki memory leak izgleda?
 
Sta mi preporucujete za bateriju,mislite li da moze clean install da pomogne ?
 
Ima li neko ucestalo pucanje veze Wi-Fi?! Uopsteno, net mi je 5mb/s, i odjednom pada na 1/mbs, ili uopste nema internet konekcije. Postaje jako iritantno i nervira me opasno! Mtel provider, Yosemite osx
 
Prethodnih 50 postova je na tu temu...
No kako bih te postedeo citanja posto vidim da ti je mrsko da citas, jos nema resenja...
 
Izasla je nova beta 10.10.2 za developera da vidimo jesu li sredili sto
 
Izgleda da ni beta 10.10.2 nece resiti wifi probleme. Ako vam je wifi dobro radio na maverick-u, kao sto je kod mene slucaj.
Macbook pro 13 mid 2012 na kablovskom internetu od 100/3.5 Mb/s wifi je sa podesenim ruterom radio od 78-84Mb/s download, nakon instalacije yosemite10.10.0 bilo je problema ali sam ih uspesno resio i download je isto isao od 78-84Mb/s ali nakon instalacije yosemite 10.10.1 sve se promenilo.
Ako je ruter u n modu wifi uopste nije radio a u svim ostalim slucajevima wifi radi ali je max download od 18-20Mb/s Tx rate 54Mb/s mcs index 0
Kako Apple ne nudi resenje, a na forumima se predlazu razne stvari, ja sam problem resio pre 5 dana, pa ako neko zeli da proba neka uradi sledece:

Skinuti Kext Utility i IO80211Family.kext

Kext Utility

http://cvad-mac.narod.ru/files/Kext_Utility.app.v2.5.7.zip

IO80211Family.kext

https://www.sendspace.com/file/4v4a4r

Obrisati IO80211Family.kext

/System/ Library/Extensions/IO80211Family.kext

Iisključiti wifi
instalirati IO80211Family.kext
(selektuje se IO80211Family.kext i prevuce se u Kext Utility, otvara se prozor i krece instalacija, nakon zavrsene instalacije zatvoriti Kext Utility)
uraditi smc restart.
startovati wifi

Nakon toga wifi ponovo radi download 78-84Mb/s Tx rate je 144 mcs index 15
 
Uopste nisam obracao paznju na brzinu neta i slucajno videh temu. Net mi je 40/2.5 i download nije imao sanse da bude veci do 18-19.
Uradio sam ovo sto je ttzoran napisao i sad radi sve normalno. 38-39Mb.
 
Ali mi se pojavio nakon ovoga drugi problem.
Mac mi ne vidi Bootcamp particiju niti Windows Macovu. :/
 
Ima li neko ucestalo pucanje veze Wi-Fi?! Uopsteno, net mi je 5mb/s, i odjednom pada na 1/mbs, ili uopste nema internet konekcije. Postaje jako iritantno i nervira me opasno! Mtel provider, Yosemite osx

Jel si proverio da nije do provajdera?
Meni veza puca cesto a download nekad je 0.5mb a nekad 1.5mb..uopste nije stabilan..
 
Cudan problem mi se pojavio odjednom na MacBook - Safari neke sajtove samo vrti u nedogled i nece da ucita tipa 5 sati, pa narednih 1 sat rade, pa opet ne rade citav dan - YouTube i slicno. Ako odem sa Chrome sve radi normalno... Jel imao neko slican problem? :)
 
Sem sto koristis totalno pogresan browser? :D Nope :)
 
@kutija
Sta preporucujes?
 
Ovo mi se desavalo i sa prethodnim verzijama MAC OSX-a. Naime, kada u Finderu ili PathFinderu selektujem neki fajl i zelim da izvrsim pretragu pod nekim slovom (npr. kucam na tastaturi M da bih nasao neki fajl moding.txt) on mi jednostavno ne pomera ili mi pokazuje par fajlova ali preskace odredjene koji pocinju na to slovo. Uzasno je iritantno. Koje je resenje ovog problema?
 
Pojavio se 10.10.2 prekjuče, čudo se niko nije oglasio pre mene :)
Screenshot 2015-01-28 19.07.35.png
 
Ja ga instalirao, mrzelo me da se oglasim.:d
 
Inače, otkako sam instalirao 10.10.2 imam utisak da sistem radi bolje, kao da je nešto brži...ili se tripujem...ne znam, tako mi se čini...
 
Videcemo. Update cu ja sad ili sutra pa javljam rezultate - mene je safati zezao sa brzinom ucitavanja sajtova...
 
mnogi nahvalise safari da sada leti...

meni radi isto dobro kao i do sada.
 
Yosemite 10.10.2 nije resio wifi probleme....

Pre instalacije 10.10.2 proverite kojom brzinom vam radi internet.
Kod mene za 100/3.5 Mb download je bio od 78-84 Mb nakon instalacije 10.10.2 max download je 20Mb.
Isti slučaj se desio i pri prelasku 10.10.0 na 10.10.1
Problem se rešava reinstalacijom wifi drivera koji je na maverik OS dobro radio.
kako se to radi sam napisao na ovom forumu 14.12.2014

Kako 10.10.2 ponovo pravi problem sa wifi konekcijom i brzinom rada ponovo sam uradio reinstalaciju wifi drivera koji je na maveriku dorbo radio, i sada je sve ok brzina je 80Mb.
Mozda korisnici koji nemaju brzi internet od 20Mb nece primetiti da je rad sporiji, ali oni koji imaju brzi internet sigurno ce primetiti da je dosta sporije.
Ali ako vec zelite da instalirate 10.10.2 a internet vam funkcionise dobro prvo uradidite sledece.
iskljucite wifi i
Sacuvajte fajl IO80211Family.kext

taj fajl se nalazi u /System/Library/Extensions

Nakon toga uljucite wifi uradite instalaciju 10.10.2
ako vam sve radi dobro i zadovoljni ste sa radom wifi, i internet brzinom ne morate nista vise raditi.
Ali ako niste zadovoljni sa radom wifi, i internet brzinom onda iskljucite wifi

obrisite novi fajl IO80211Family.kext iz /System/Library/Extensions

i u /System/Library/Extensions kopirajte stari (sacuvani) IO80211Family.kext

Zatim se pokrene Disk Utility i odabere Repair Permissions
Kada zavrsi restaruje se racunar.
 
90897_49055269_image.jsp.png

OS X Yosemite v10.10.2 Update
http://support.apple.com/kb/DL1785

90897_340825407_dt_bg_download.png
OS X Yosemite v10.10.2 Combo Update
http://support.apple.com/kb/DL1786

This update includes the following improvements:
  • Resolves an issue that might cause Wi-Fi to disconnect
  • Resolves an issue that might cause web pages to load slowly
  • Fixes an issue that could cause Spotlight to load remote email content when this preference is disabled in Mail
  • Improves audio and video sync when using Bluetooth headphones
  • Adds the ability to browse iCloud Drive in Time Machine
  • Improves VoiceOver speech performance
  • Resolves an issue that could cause VoiceOver to echo characters when entering text on a web page
  • Addresses an issue that could cause the input method to switch languages unexpectedly
  • Improves stability and security in Safari
For enterprise customers, this update:
  • Improves performance for browsing DFS shares in the Finder
  • Fixes an issue where certain Calendar invitations could be displayed at the incorrect time
  • Fixes an issue for Microsoft Exchange accounts where the organizer of a meeting might not be notified when someone accepts an invitation using Calendar
  • Addresses an issue where Safari could continually prompt for credentials when accessing a site protected by NTLM authentication
  • Adds the ability to set "Out of Office" reply dates for Microsoft Exchange accounts in Mail

http://support.apple.com/downloads/DL1786/en_US/OSXUpdCombo10.10.2.dmg
Version: 10.10.2
Post Date: Jan 28, 2015
Download ID: DL1786
License: Update
File Size: 840.3 MB
System Requirements
OS X Yosemite v10.10
 
Kad god upalim Activity Monitor cisto iz radoznalosti, cesto mi pokaze da mi je zauzeta skoro cela radna memorija (ako mi je ukljuceno par programa za koja ne smatram da su nesto memorijski zahtevna). U prilogu mozete da vidite zauzece rama prilikom starta sistema (bez ijednog ukljucenog programa) i sa ukljucenim Safarijem (2 taba).
Pitanje: nisam do sada koristio MacOS i skoro sam pazario rMBP 13 Mid 2014, da li je ovo normalno ponasanje?
 

Prilozi

  • Screen Shot 2015-01-31 at 21.52.06.png
    Screen Shot 2015-01-31 at 21.52.06.png
    626.6 KB · Pregleda: 107
  • Screen Shot 2015-01-31 at 21.55.10.png
    Screen Shot 2015-01-31 at 21.55.10.png
    533.1 KB · Pregleda: 86
Kod mene se slično ponaša MBP Retina 13 Mid 2014 (10.10.2) što se tiče zauzeća RAM memorije ali sve radi normalno. Mislim da OS X ima mnogo bolje iskorišćenje RAM memorije za razliku od windowsa i da nema potrebe brinuti. U radu mi nijednom nije pukao InDesign, Photoshop ili Illustrator i mnogo je stabilniji od Windowsa.
 

Prilozi

  • 01.jpg
    01.jpg
    115.3 KB · Pregleda: 82
  • 02.jpg
    02.jpg
    116 KB · Pregleda: 77
  • 03.jpg
    03.jpg
    121.6 KB · Pregleda: 76
Sve dok je Swap Used na nuli znaci da imas dovoljno memorije, kada pocne da koristi Swap to znaci da ti ponestaje RAM-a. Ako imas brz SSD prihvatljiv je Swap do recimo 500MB, a da se ne primeti nesto sporiji rad.
 
Poslednja izmena:
Coming This Spring...
 

Prilozi

  • photos_app.jpg
    photos_app.jpg
    94.8 KB · Pregleda: 114
Nazad
Vrh Dno