Šta je novo?

Apple OS X 10.10 Yosemite

rade pozivi uz malo "zbunjivanje".
 
OS mi se svidja, vec sam i zaboravio kako je izgledao Mavericks. Sad ne znam da li sam sa Yosemite dobio i novi Skype ili se on sam updateovao ali skype 7 je toliko gadan da ja ne mogu da verujem, kao neki program iz 98 mi izgleda ovaj deo gde su se pisu/citaju poruke.
 
Ја сам користио 10.10 на женином Air-у и увелико сам се био навикао на нови дизајн. Такође, ја сам по први пут прешао на ајфон када је изашао iOS7.

OS mi se svidja, vec sam i zaboravio kako je izgledao Mavericks. Sad ne znam da li sam sa Yosemite dobio i novi Skype ili se on sam updateovao ali skype 7 je toliko gadan da ja ne mogu da verujem, kao neki program iz 98 mi izgleda ovaj deo gde su se pisu/citaju poruke.

Не могу се више не слагати са тобом по питању дизајна новог скајпа.
 
Vidim nesto mi cudno vec 2 dana a ne mogu da provalim sta je, kad ono - nema vise onog iritantnog zvuka prilikom pojacavanja i stisavanja.
O dobro je da se neko toga setio, ono me je oooozbiljno izludjivalo :)

P.S. Nisam do kraja istestirao, ali mi se subjektivno (i po brojkama koje ispisuje) cini da baterija osetno duze traje. Na Airu neretko vidim time remaining i po 16h. Sve u svemu, meni se ovo sve jako dopada ;)

:wave:
 
Не могу се више не слагати са тобом по питању дизајна новог скајпа.

Samo ovaj deo gde su poruke me iritira, ostalo se i meni dopada. Mora li svaka poruka da ima taj plavkasti background, vise mi se svidjalo onako clean and simple...
 
Vidim nesto mi cudno vec 2 dana a ne mogu da provalim sta je, kad ono - nema vise onog iritantnog zvuka prilikom pojacavanja i stisavanja.
O dobro je da se neko toga setio, ono me je oooozbiljno izludjivalo :)

To je moglo i ranije (primer Mavericks):

screen-shot-2014-10-19-a.png
 
^nisam znao, a nisam ni pokusao da nadjem. Hvala na info, svakako je sad po defaultu iskljucen sto mi je merak :)

:wave:
 
Samo ovaj deo gde su poruke me iritira, ostalo se i meni dopada. Mora li svaka poruka da ima taj plavkasti background, vise mi se svidjalo onako clean and simple...

Ја бих више волео да могу да променим фонт... ове плаве боје су у складу са целим дизајном: ”777777 нијанси плаве - скајп!” :d
 
Mislim da je kao i kod svakog major apdejta, potrebna clean instalacija da bi sve radilo kako treba. Nisam načisto da li su ovi prvi komentatori uradili tako ili su ga nalepili na Mavericks?
Iako Epl nudi apdejt postojećeg OS-a kao opciju, isto kao i kod Windowsa, clean instalacija je (više nego) poželjna
 
Ja sam uradio isto upgrade sa Mavericksa i sve radi kao podmazano.
A inače, ovo je instalacija još od Leopard-a, sve nadograđivano redom i nikad nisam imao problema, osim jednom kada je pukla particija, pa sam pvukao kopiju sa Time Machine-a.
 
i ja sam još od 10.5.X Leoparda sve apgrejdovo. Ko se seća 10.6.3 SL e bila zadnja koja se mogla pazariti na disku. I ja sam, dakle, svaku verziju nadograđivao novom i nikad nijedan problem. Pa i Win 8 sam nadogradio na 8.1 i isto sve sljaka. Gde raditi clean install pa ponovo instaliraj ovo, ono. To je vreme prošlo. Instalacije samo sređuju i optimizuju sistem i možda čak nešto i brišu, ko zna. E sad da li bi radio brže posle clean intalla. Možda i bi.Sigurno je jedino da pola programa koje sad imam na sistemu ne bih instalirao sigurno jer sam neke od njih jedva jednom upalio. Chrome browser(kao pravi verni apple user koristim Firefox :). Transmission, naravno utorrent je bolji i ima toga još)
 
Poslednja izmena:
Можда то ја само видим а можда и не (па нека ме исправе они који су користили) али ми делује као да је Аpple ”позајмио” доста за дизајн 10.10 из линукс КДЕ окружења...
 
Ne, nego iz Gnome. Mada je Gnome njih kopirao u trecoj iteraciji okruzenja. Od Unity-ja su uzeli i unapredili Spotlight. A Unity je od Apple uzeo global menu. KDE je nastao kao Windows-oliko okruzenje od kojeg je posle Microsoft pozajmio ideju za izgled Win7. Jedni od drugih pozamljuju ideje, to je jednostavno tako.

Edit: Kada kazem Spotlight mislim na preview pretragu sto su uveli u Yosemite. To je deo Unity Dash-a vec duze vreme ali su rezultati pretrage mnogo losije organizovani i sama pretraga je sporija na Ubuntu.

Edit: Zbog slicnosti Gnome okruzenja i OS X Yosemite veoma je lako modovati Linuks sa Gnome da izgleda gotovo identicno kao OS X: http://kxmylo.deviantart.com/art/Xgtk-theme-465195148. ElementaryOS, distribucija Linuksa po defaultu jako podseca na Yosemite samo sto su ikonice lepse i ozbiljnije odradjene kao i neki drugi detalji. Ovako izgleda modovan eOS da bude u duhu Yosemite: http://synetcon.deviantart.com/art/Yosemite-for-ElementaryOS-codename-Yellowstone-461282634.
 
Poslednja izmena:
Uh nasao sam jos jednu stvar koja mi je odvratna :)

Dropbox inace koristimo za sve projekte, i sada se pojavio ovaj glupi check znak uokviren zelenom pored svih fajlova ( valjda je to znak da je sinhronizovano ), cak se i jedan klijent iscimao kao sta smo to stavili...
 

Prilozi

  • Screenshot 2014-10-21 03.13.38.png
    Screenshot 2014-10-21 03.13.38.png
    13.2 KB · Pregleda: 152
^ nisam siguran, to moze da je DropBox ubacio. Mislim da imaju vise tipova ikonica (kad se sihronizuje i sl.).
 
Ne, nego iz Gnome. Mada je Gnome njih kopirao u trecoj iteraciji okruzenja. Od Unity-ja su uzeli i unapredili Spotlight. A Unity je od Apple uzeo global menu. KDE je nastao kao Windows-oliko okruzenje od kojeg je posle Microsoft pozajmio ideju za izgled Win7. Jedni od drugih pozamljuju ideje, to je jednostavno tako.

Мислим на контроле, попут дугмади, падајућих менија...
 
Screen Shot 2014-10-21 at 10.33.09.png

Primijetio sam bug sto se tice javljanja preko MacBooka, npr. +387 65 331 331(Mobilni npr. Stefan) i +387 53 331 331 (Fiksni npr. Janko), na iPhonu 5S prepoznaje drugaciji prefiks, tj. razlikuje mobilni od fiksnog sto je norlamno, dok na MacBooku ne razlikuje ova dva broja, vec samo uzima u obzir fiksni.

How to fix?

edit:

Kada korisnik prekine, i na iPhonu prekine, ali nekada se zna desiti da na MacBooku i dalje zvoni :)
 
Upgrade sa Mavericks-a prosao odlicno, radi super vec nekoliko dana, po meni brze nego ranije (MBP 13 2011)..Jedino sto mi je cudno je sto sam u jednom trenutku juce npr, pored broja telefona u kontaktu imao ikonicu za sms i ikonicu za telefon, a sada one za sms nema....probao sam da restartujem i komp i iphone, ali se nista pametno nije desilo...ali mi slanje sms-a i pozivi rade regularno
 
Malopre mi je Yosemite toliko se zaslogirao da sam se iznenadio. Problem je nastao posto mi se MacBook ugasio na 1% baterije (tj. na 0). Posle spajanja na punjac dao sam mu nesto vremena i kada sam ga ukljucio nista na tastaturi nije radilo sem power dugmeta, ni touchpad nije radio. I onda skoro 5 minuta tako dok se nije odslogirao i proradio da mogu da se logujem...
 
Imam vrlo glup problem sa MBP 13 iz 2010, posle Yosemite apdejta ne mogu da otvorim iTunes.
Probao sam Safe boot, ne radi iTunes. Takodje sam skinuo iTunes12.0.1.dmg i rucno ga reinstalirao, ne pomaze.

Ako neko ima jos ideja sta da probam neka slobodno predlozi...
 
MacBook Pro Late 2013 i5, SSD128 4GB RAM

Ista situacija, kada je na 1% do 5% baterije, pogubi se sav, ne zna di udara.
 
Sad cu da ga iscedim pa cu da vam kazem kako je kod mene... I ovako nisam odavno odradio cycle.
 
ja jos ne naleteh na problemcic ... cak sta vise ...radi perfektno i baterija mi kao kad je bio nov ... mada mozda sam na Meveriksu imao nesto sto je gutalo bateriju ..... Sto neko rece vec sam i zaboravio kako jeizgledao ...black tema na Yosemite i cao zdravo
 
MacBook Pro Late 2013 i5, SSD128 4GB RAM

Ista situacija, kada je na 1% do 5% baterije, pogubi se sav, ne zna di udara.
Moj je Early 2013 - i5 SSD128 i 8GB RAM.
Jel ga iscedi Ultimo? Pa nemas Air :d

Elem naleteo sam na problem(ako ga mogu tako nazvati), moracu da trazim error log - XAMPP ne moze da pokrene MySQL, ali zato MAMP moze bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno