Šta je novo?

Apple OS X 10.10 Yosemite

slazem se sa tobom.Nadam se da ce se vratiti na stare staze,jer ova nova po meni vodi u propast.
 
Instalirao ovaj 10.10.3 juce i danas mi macbook 2 puta upao u Kernel Panic i restartovao se, a docekala me ova poruka:

panic.png

Vec pocinjem da panicim, prekida me u poslu i nervira, kontam da ce morati full and clean OS X install...
 
Kernel Panic može biti iz mnogo razloga, ali je definitivno prvi korak reinstalacija čistog softvera.
 
Obrisao sam neke gluposti koje sam instalirao pre par dana i od tada evo nista, ceo dan sam radio, videcemo kako ce se ponasati par dana sad.
 
Meni se par puta desilo (od Yosemite, u proteklih par meseci jedno 5, 6 puta) da mi se sve freezuje i posle 10 sekundi freeza se macbook rr. Uglavnom dok koristim Safari. Trebao bi malo da zagledam do cega je, ali me mrzi posto sam zaokupljen drugim stvarima. Jel neko imao slican problem?
 
meni 1 isto u safariju... isto me mrzi da gledam sta je :)
 
Mene krenuo da zajebava zvuk...
Ne znam zašto, ali od kada sam instalirao 10.10.3 dešava se da se ponekad umesto zvuka čuje puckanje iz zvučnika na MBP. Prvi put kada mi se desilo sledio sam se, mislio sam da su crkli zvučnici ili zvučna karta, ali jedan restart i sve je ponovo proradilo. Međutim, do sada mi se već 3-4 puta desilo isto, ne mogu da dokučim zbog čega, ali je već počelo da me nervira.
 
Potpuno isto i mene zeza na MBP, i nisam ni ja dokucio iz kog razloga se to desi.
 
Kod mene je počeo da se javlja problem na Mac miniju Late 2014: nekada iz čistog mira "trepne" slika, neka zelena boja se pojavi u jednom deliću sekunde i nestane i radi normalno mini par sati i opet "trepne". To je po novom od kada sam instalirao 10.10.3. Da li neko zna (na osnovu iskustva) da nije neki hardverski problem u pitanju ili je do update-a ili do toga što sam stavio Samsung 840 EVO? Ranije nisam imao taj problem.
 
+1 za zvuk...pucketanje na slusalicama

Izgleda da su nešto definitivno zeznuli sa 10.10.3, teško mi je da poverujem da sva trojca imamo ovaj problem slučajno.

Još će me naterati da se iscimam i vratim se na Mavericks.
 
Poslednja izmena:
Na Retina 13 Mid 2014 (i5 8GB 256GB) sve radi kako treba od kada je kupljen osim što je ponekad bilo problema sa WiFi na poslu (izgleda da je ipak bio problem do SBB Cisco modema/rutera), dok kod kuće WiFi radi normalno. Na Retina 15, trebalo bi da je Mid 2013 (i7 16GB 512GB) dešava se ponekad da nestane zvuk na 10-20s pa se vrati (da li je do OS X-a ili Parallels Desktop nešto brljavi ne znam)...
 
Ја сам поштеђен било каквих проблема од 10.10.1, само у првој верзији сам имао проблема са WiFi а од тада ни то. Нисте једини које се жале, барем 5-6 људи још знам који се жале на 10.10.3.
 
Da, zaista nema pravila.
Ja na svom rMBP i na poslu na jos 4 Mac Mini i jos jednom rMBP nemam nikakvih problema. Zapravo na ovim Mac Mini masinama na dva imamo problem sa ne paljenjem sekundarnog monitora prilikom budjenja iz sleepa, ali problem postoji jos od 10.10.1. Nisam guglao da vidim da li je to standardna boljka ili ne.
 
Izgleda da su nešto definitivno zeznuli sa 10.10.3, teško mi je da poverujem da sva trojca imamo ovaj problem slučajno.

Još će me naterati da se iscimam i vratim se na Mavericks.

A ja mislio da samo mi sa hackintosh mašiniama imamo problem sa zvukom. Doduše kod mene nema puckanja već nestanka zvuka nakon buđenja računara, za šta postoji zakrpa u vidu EAPDFix.kext-a. Pogledajte možda ovo može da vam reši problem sa zvukom, a u zavisnosti od situacije možete da probate četiri različita fixa, za šta je potrebno promeniti jedan od parametara unutar info.plist fajla (vidi sliku).

EAPD/Jack sense Fix (No audio/jack sense issue after sleep)

Što se 10.10.3ke tiče mogu da konstatujem da su konačno rešili problem sa finderom (podsetiću gubio je podešavanja i nije pamtio pozicije prozora) i još neke sitne anomalije, a i ostali propratni software je koliko vidim sada adekvatnije skockan tako da eto mene konačno pod Yosemiteom.

Jedino što me Apple nervira sa ovim njihovim krajnje isključivim potezima. Ugasiti iPhoto i Aparaturu zarad jedne više šminkerske aplikacije tipa Photos, meni je neshvatljiv potez. Da ne pričam što sam morao da se cimam i migriram oko 60GB materijala zbog toga jer je iPhoto jednostavno prestao da radi pod 10.10.3kom, a Apple po običaju potpuno prestao da daje bilo kakvu dalju podršku (mislim ono), što je još i ok u poređenju sa nekim drugim ljudima koji imaju pa barem duplo više od mene. :zgran:
 

Prilozi

  • Screen Shot 2015-05-02 at 13.54.34.png
    Screen Shot 2015-05-02 at 13.54.34.png
    231.9 KB · Pregleda: 86
Poslednja izmena:
Zna li se datum izlaska 10.10.4?
 
^sta revolucionarno donosi kad se toliko iscekuje nova zakrpa ? :)
 
Kada sam kupio Mac mini (pre recimo dva meseca) sve je funkcionisalo 100% kako treba. U međuvremenu sam primetio treperenje/blinkanje ekrana u deliću sekunde a nema pravila kada se to dešava i u kojem programu se dešava. Tražio sam rešenja po netu i jedni kažu da može biti od MS Office-a, može biti da je do toga pošto sam deinstalirao raniju verziju i instalirao testnu verziju novog Office-a. Može biti ali ne mora da znači :)

Tih dana sam prešao i na 10.10.3 pa može biti da je i do toga, uopšte ne mora da znači da je do Office-a. Postoji još niz primera zato što sam u početku počeo da korsitim hard disk od 500GB koji je došao uz Mac mini a kasnije sam zamenio za Samsung 840 EVO pa i tu može da nastane problem.

Rekoh možda reši stvar 10.10.4 pa ako se nastavi problem da menjam ssd za OWC ili Angelbird.

Sve ostalo radi kako treba pa rekoh da vidim da nije prvo do OS X-a a kasnije ako se nastave treptaji da menjam ssd, deinstaliram Office itd.

Ne mogu da reinstaliram sistem, jednostavno tada bih se osećao kao da sam na Windows-u.

Da opišem problem: Sve radi super na primer pet sati i zatim kao kada neko trepne okom, toliko traje, pojavi se neka zelena boja preko ekrana (nekada donjeg dela, nekada preko celog) ali ne može ni da se kaže da je zelena pošto ne može ni detaljno da se uoči u tom kratkom vremenskom razmaku. I nakon tog jednog treptaja ništa se ne dešava satima. Zaboravio sam da kažem da na netu ima i odgovora da je do Safari-ja i da se "flickerovanje" javlja ljudima dok skroluju stranicu. Zatim se nekada pojavi dva puta u toku sat vremena, pa opet ništa satima.
 
Spominjali su negde da zakrpa koju si spomenuo resava green flickering koji ti imas ?
 
Ima na više strana raznoraznih odgovora, evo jednog:

https://discussions.apple.com/thread/6714017

Znam da bi 99% rešio problem kada bih reinstalirao OS i testirao program po program ali me mrzi da to radim, tipa da par sati koristim samo aplikacije koje su došle uz OS, nakon toga da instaliram Office pa da vidim da li je do njega, pa nakon par sati Adobe Acrobat itd...
 
Ok, ali to moze da bude i hardverski problem, ako je on nekim slucajem dobro bi bilo da saznas sto pre, dok je sve u garanciji, mislim da se isplati da ne cekas i da odmah spicis novu instalaciju..
 
A ja mislio da samo mi sa hackintosh mašiniama imamo problem sa zvukom. Doduše kod mene nema puckanja već nestanka zvuka nakon buđenja računara, za šta postoji zakrpa u vidu EAPDFix.kext-a. Pogledajte možda ovo može da vam reši problem sa zvukom, a u zavisnosti od situacije možete da probate četiri različita fixa, za šta je potrebno promeniti jedan od parametara unutar info.plist fajla (vidi sliku).

EAPD/Jack sense Fix (No audio/jack sense issue after sleep)

Što se 10.10.3ke tiče mogu da konstatujem da su konačno rešili problem sa finderom (podsetiću gubio je podešavanja i nije pamtio pozicije prozora) i još neke sitne anomalije, a i ostali propratni software je koliko vidim sada adekvatnije skockan tako da eto mene konačno pod Yosemiteom.

Jedino što me Apple nervira sa ovim njihovim krajnje isključivim potezima. Ugasiti iPhoto i Aparaturu zarad jedne više šminkerske aplikacije tipa Photos, meni je neshvatljiv potez. Da ne pričam što sam morao da se cimam i migriram oko 60GB materijala zbog toga jer je iPhoto jednostavno prestao da radi pod 10.10.3kom, a Apple po običaju potpuno prestao da daje bilo kakvu dalju podršku (mislim ono), što je još i ok u poređenju sa nekim drugim ljudima koji imaju pa barem duplo više od mene. :zgran:

Izgleda da je uzrok Viber, pošto se obično dešava kada je startovana ova aplikacija.
 
Viber je inace veci deo vremena u "not responding" stanju...
Ozbiljno smece od aplikacije kako na iOS-u tako i na OSX...

Bogu hvala pa je WA ubacio pozive koji rade besprekorno, samo jos da izadje i app za OSX.

:wave:
 
Ja sa viberom nikad nisam imao nikakvih problema, a stalno je on i na MacBook i na iMac...
 
Ne znam više ni ja šta se ovde dešava, ali malo malo pa nema zvuka, već umesto njega pucketanje.
Kad odem system preferences zvučna kartica je tu, sve izgleda kao okay, ali dok ne ugasim mbp i ne pokrenem ga ponovo nema šanse da se sredi. Zanimljivo je da ni restart ne pomaže, samo shut down.
Ipak, u poslednje vreme imam više problema sa Firefox-om koji mi je u par navrata smrzao sistem, pomagalo je samo gašenje na dugme.
Izgleda da se nakupilo mnogo đubreta, a kako i ne bi kada je u pitanju sistem koji se vuče još od Leoparda, od pre 7-8 godina.
 
A mozda imas neki hardverski problem, recimo memorija?
 
Mislim da nije memorija, s obzirom da se nikada do sada nije desilo da mbp trokira kada npr. radim remux nekog bluray-a (tada kernel pokupi opasno veliki deo memorije), samo u pojedinim situacijama kada je firefox u pitanju, čak je otvoren samo tab ili dva.
 
Evo meni je do 10.10.2 radilo sve kako treba a sada se na 10.10.3 pojavio problem da se svako par sati slika trepne (flickering). Pretraživanjem sam ustanovio da i drugi imaju problem koji koriste TV umesto monitora.

Evo sličnog problema (Yosemite, HDMI, LG Smart TV): https://discussions.apple.com/thread/7023123

Nadam se da će ispraviti u 10.10.4

Tako i tebi Ringe, možda već sa sledećim apdejtom srede stvar ;)
 
Nadam se da hoće, pošto ne bih da se vraćam na neku od prethodnih iteracija OSX-a (a razmišljao sam da uradim downgrade).
 
Nazad
Vrh Dno