Šta je novo?

Apple OS X 10.10 Yosemite

Ne,podaci ostaju!!!
I sam sam zagovornik "clean intall-a" ali ovaj put sam odradio sa 10.8 na 10.9 i nikakvih problema nisam naisao.Medjutim TimeM. je prijeko potrebno i na dnevnoj bazi(u mom slucaju 1put u par mjeseci).
A imas i korisnika "Kovac" koji unazad radi jedno 4/5 upgrade-a OSa i koji nije nijednom imao problem.
Takodje bih poslusao savjet Ralignoa da se malo strpis dok Yocu malo ne ispeglaju.A pritom vidi po netu da li ti vizuelno odgovara(meni licno ne i pored svih novih mogucnosti koje on nudi.).
Ja to radim od 10.6.2., Leoparda ili snow leoparda više ni ja ne znam, pa na ovamo. Ne dira podatke, sve ostaje i sve radi kako treba- Clean install je dobar ako nemaš toga mnogo. Ali ako ti je sistem full može install preko postoječeg, Apple nije windows i ne može ništa da krene po zlu, bare ne nešto što ne može da se ispravi, ali ako si sumnjiv Time Machine ali neki backup.
 
Po meni uradi bekap svakako,mada mislim da ti se podize novo sve,ja sam radio clean install,to mi nekako sigurnija opcija,.,pa bih ti preporucio ako vec radis bekap,sem sto sam ja jedan od milion (pratim forume od apple-ovog,pa na dalje ) koji ima problem sa wi fi ,neki i sa bluetooth,.. upravo je izasao i update,koji nista nije promenio ,..da ipak za neko vreme ostanes na maveriku,jer masovno se ljudi vracaju,..,al s obzirom da znam da nekima sve radi,na tebi je da prelomis,ja samo dajem predlog :D

Sad vidim da nisam usamljeni pionir po pitanju vraćanja na 10.9. Ako ovaj podatak dotiče i podstiče na ovu odluku korisnike pravih mekana, onda je jasno koliko je sati.
 
Ja bih se vratio na Mavericks, ali me iskreno mrzi da radim kompletan backup, clean install, pa da vraćam sve nanovo.
 
Jа се не бих враћао на 10.9 јер немам никакав рационалан разлог за тако нешто. Једина замерка за цео 10.10 је што ми и даље дизајн делује незавршено и мислим да би МЅ ту могао да држи часове "flat design interface - that works" овима из Apple-a.

На мом МВР сам добио скоро цео један сат бољу аутономију батерије, са наравно, идентичном употребом.
 
Ima neko slican problem - vec vise puta mi se desava u prethodna 2, 3 dana. (MacBook Pro Retina 13" mid 2012)
Safari se samo odjednom zamrzne (nekad na Gmail, nekad drugde) i sekund posle toga zamrzne citav sistem (ni mis ne moze se pomerati), a posle 5 sekundi se citav sistem reboot i svi programi se opet pokrenu.
Sad sam stavio da se update, pa cu videti kako ce dalje.
Ako bude prsao opet, moracu clean install, a ako ne pomogne da reklamiram u ovlascenom prodavcu gde sam ga kupio (smrducka mi na RAM problem).
 
Ja sam vec 2 puta probao da ostanem na Yosemite, ali sam se vratio na Mavericks.
Ne svidja mi se novi default font, jednostavno mi nije citljiv kao Lucida Grande. Cak sam bio stavio Lucida Grande patch na Yosemite - malo poboljsava stvar, ali opet nije isto.
Sve mi je nekako previse svetlo i bljestavo. I jedan sitan bug: npr. kada hocu sa odradim file association da mi recimo sve pusta VLC, na Yosemite se ikona tih video fajlova ne promeni na VLC ma sta god radio, dok je na Mavericksu instantno.
Cisto sumnjam da ce nesto menjati po pitanju dizajna u ovoj verziji, ali videcu tamo posle 10.10.2 kako ce se stvari odvijati.
 
10.10.1 nista bitno nije popravio kod mene ,a kako vidim i kod mnogih,koliko pratim po netu,a bas pratim,jer je osnovni problem wi fi i bluetooth,i na apple forumu je lik napisao(developer) da je vec u ponudio dobio 10.10.2 beta ,.. iskreno se nadam da ce ovaj put da se sredi ovo,inace eto rata :D
 
A koji je problem sa wifi? Ja do sad nisam imao takvih problema...
 
Haha,ne prizivaj onda nista,..ili kucni na google wifi yosemite i videces,..za sada nekih 90 strana na apple forumu :D
 
ako je tako,ostajem na 10.9,a taman sam mislio da sledeci vikend stavim 10.10 cist
 
Nikako,evo,pomogao si ti meni ,i uzvracam,.ne znaci da ces imati problem,.al samo na apple forumu koji redovno pratim,i ucestvujem,.ima preko 90 strana (i kako jedan forumas napisao preko 1300 postova ),savet je da sacekas ovaj 10.10.2 da izadje regularno(pojavila se beta pre dan dva) i da ispratimo dal je resio problem sa wi fi i bluetooth i jos po neki sitniji,pa onda lepo uradi clean install i milina .
 
Ima neko slican problem - vec vise puta mi se desava u prethodna 2, 3 dana. (MacBook Pro Retina 13" mid 2012)
Safari se samo odjednom zamrzne (nekad na Gmail, nekad drugde) i sekund posle toga zamrzne citav sistem (ni mis ne moze se pomerati), a posle 5 sekundi se citav sistem reboot i svi programi se opet pokrenu.
Sad sam stavio da se update, pa cu videti kako ce dalje.
Ako bude prsao opet, moracu clean install, a ako ne pomogne da reklamiram u ovlascenom prodavcu gde sam ga kupio (smrducka mi na RAM problem).

Да ли имаш икакав извештај после рестарта? Јер мени то делује као кернел паника и могуће је да је проблем са матичном плочом или са самим ОЅ-ом.

10.10.1 nista bitno nije popravio kod mene ,a kako vidim i kod mnogih,koliko pratim po netu,a bas pratim,jer je osnovni problem wi fi i bluetooth,i na apple forumu je lik napisao(developer) da je vec u ponudio dobio 10.10.2 beta ,.. iskreno se nadam da ce ovaj put da se sredi ovo,inace eto rata :D

Али исто тако код многих није ни имао шта да поправи. Неколико колега, па и ја, имамо могућност скидамо раније нове верзије јер смо на "dev channel".
 
Postoje srecni ljudi,to sam i naveo,koji ocito nemaju problem,al i jaaako velik broj koji ima,..,u pocetku sam probao da pratim,gde je problem,dal do modela ili nekih aplikacija,medjutim nema pravila,a ocito da se ljudi iz appla nisu ni snasli sto pokazuje i update koji nije prosao,..,zato sam i sam savetovao drugarima koji hoce da se bace sa 10.9 na 10.10 da sacekaju malo,da se popravi (nadam se) ovaj problem koji je zahvatio veli broj ljudi .
 
Nikako na 10.10 ako ti sve radi ok... wifi prokleti me izludjuje... jos ako ti je povezan sa telefonom pa kad probudis komp krenu da ti stizu stare poruke... uzas...
 
Kako to da imate problem sa wi fi?
Koje je godiste masina?
Koristim MB Air 2014 i stavio sam mu Yocu i sve sljaka perfektno..
 
Ne razumem o čemu ljudi pričaju. Meni na MBp isto sve radi odlično.
 
Ja samo da se javim da posle 10.10.1 nemam problem da mi Safari zaglavi citav MacBook i rr ga. I ni sad, ni sa prvom verzijom Yosemite nisam imao wifi problem. MacBook Pro Retina 13 mid 2012
 
Svi vi koji imate zamerku na fontove, šeme i šta već na 10.10 da li imate retinu? Ja sam svoj stari MBP ažurirao na 10.10 a onda kupio novi MBP sa retinom i instalirao 10.10. Razlika u prikazu je neverovatna i više nego očigledna, sve grafičke izmene su namenski prilagođene prikazu na retina ekranima.

Samo da iskažem utisak, ništa drugo :)
 
mislio sam i ja da je verovatno u tome caka,al sad čitam po forumima i većina ima taj problem sa textom,bez obzira da li imaju retinu ili ne...
 
Ono sto ja mogu da kazem da je po meni citljivost fonta izmedju Mavericksa i Yosemitea nebo i zemlja. Na Yosemite je sitno + previse drecava bela boja, nikako mi ne odgovara. Nemam retinu, mada verujem da je na retini mnogo bolji prikaz.
Ipak, to je pravac koji su izabrali, i cisto sumnjam da ce biti neke bitne promene, sto znaci da cemo se polako morati navici.
 
Ja samo da se javim da posle 10.10.1 nemam problem da mi Safari zaglavi citav MacBook i rr ga. I ni sad, ni sa prvom verzijom Yosemite nisam imao wifi problem. MacBook Pro Retina 13 mid 2012

Одлична вест! :)

Svi vi koji imate zamerku na fontove, šeme i šta već na 10.10 da li imate retinu? Ja sam svoj stari MBP ažurirao na 10.10 a onda kupio novi MBP sa retinom i instalirao 10.10. Razlika u prikazu je neverovatna i više nego očigledna, sve grafičke izmene su namenski prilagođene prikazu na retina ekranima.

Samo da iskažem utisak, ništa drugo :)

Просто речено МВА модели су им најпродаванији рачунари и на то кад додаш и све iMac који такође немају ретина екране... неће бити да су ишли на то да прилагоде графичке промене само за ретина екране или ”прво за ретина” екране. ;)
Пре ће бити да си ти и даље под утиском преласка на ретина мекбук. Ја сам то урадио пре 2 године, па сам вероватно одавно се привикао на тај бољи приказ али сам исто тако имао бета верзију 10.10 на МВА13 пар месеци пре него што сам ставио на МВР15. Ретина екрани су толико бољи од ових обичних да је самим тим и све ове графичке промене толико изражајније.
 
Ima li koja solucija dobra za wifi,katastrofa mi je danas presao ponovo na YOSEMITE,bas me unisti
 
Vec sam pisao,ceka se 10.10.2,al za sada nista novo,s obzirom da i mene razbija,nema druge nego strpljenje,ili na kabl,..ako ti je bas neophodno vrati na maverika,totalno da izludis,koliko pratim nigde se ne navodi kod koga je problem,.stari ili novi mekovi,..svejedno je,..najvise mi se svidja kad napisu "meni radi normalno" ili promenite ruter :D
 
Ma vec dva puta se vracao na maverika i sad cu iphone 6 da uzmem i zbog toga ocu yosemite.ALi ja sam se vracao jer mi prije baterija katastrofa radila sad je malo bolja ali i dalje je to samo 6 sata ono estimated,dok na maverika pokazuje 11 minimum,posle full charge.Ne znam sta im je.
cisto sumnjam da ce sledeca zakrpa ista pomoci
 
pa sad vec pocinju nagadjanja ,al neko je izvalio da za sada ni ta beta dvojka nije pomogla oko wi fi,..al nema druge nego da se nadamo,ozbiljna je muka,.pratim apple forum.i ljudi su sve vise sa manjkom strpljenja,"uteha" mi jedan sapatnik kao i ja,.ima mbp novi,1tb ssd,32gb rama i sta sve vec nema jos,sve u svemu cifra sigurno preko 2.5 soma,.poprilicno,.i eto,..zadesio ga problem kao i mog mbp early 2011 :)
 
Ne znam u čemu je ovde problem, pošto i ja imam MBP 15" early 2011 i na sreću nikakvi problemi sa Wi-Fi.
Ima li šanse da se bar nasluti gde je kvaka, pošto mi je glupo da baš nema nikakve matrice po kom osnovu se ovo dešava, nemoguće je da je random.
 
Mozda su se ugradjivale razlicite revizije wifi cipova a samo jedna revizija ima digitalni potpis u kextu?
 
moguce,al je jako cudno da je u dosta slucajeva konekcija preko wifi vezana i za bluetooth,odnosno,ko koristi magic mouse jednostavno gubi konekciju na wifi,to se dosta pominje po forumu,odnosno iskljuce bluetooth i kao wi fi proradi,..moja je sumnja mozda sa handoff funkcijom koju su stavili u yosemite,jer ona ima neku funkciju povezivanja,i moguce da tu dolazi do konflikta sa wifi,odnosno bluetooth,..al za sad im nije poslo za rukom sa prethodnim update,a za sada je i beta 2 neupotrebljiva za ove probleme,.nema druge nego cekanje i kabl za manje nerviranje :D
 
A rijesice se taj Wifi kad tada,ali mene baterija najvisee nervira
 
Ja nemam taj problem na MBPr 13 Mid2014 ali imam drugi: nemešteno mi je u Energy Saveru da se disk gasi na par minuta i ekran da se ugasi takođe. Kada kliknem na bilo koji taster da se ekran upali čujem zvuk Skajpa koji je karakterističan kada se uspostavi veza sa internetom. I primetio sam da mi ne pokupi mejlove koji su stigli za to vreme (Mail) dok je bio neaktivan, znači Wi-Fi se ugasi. Isto je da li je na punjaču ili bateriji. Može to da se izbegne, nema podešavanja koja mi liče na to?

A sa druge strane kada je zatvoren treba da "spava", čujem ponekad isti taj zvuk Skajpa za uspostavljanje veze, kao da se budi sa vremena na vreme dok je zatvoren.

To se sa Meveriksom nije dešavalo mada sam tada imao MBP 13 Mid 2010, sasvim druga oprema.
 
Nazad
Vrh Dno