Šta je novo?

Pomoc oko odabira memorije (DDR3)

izzy

Slavan
Učlanjen(a)
25.02.2010
Poruke
1,215
Poena
245
Interesuje me da li na mojoj ploci iz potpisa moze neka od ovih memorija i koju bi bilo najbolje uzeti?

Kingston HyperX FURY 4GB 1600MHz DDR3 Red, HX316C10FR/4
Kingston HyperX FURY 4GB 1600MHz DDR3 White, HX316C10FW/4
Kingston HyperX FURY Black 4GB 1600MHz, HX316C10FB/4, DDR3 Non-ECC CL10 DIMM (single module)
Kingston HyperX FURY Blue 4GB 1333MHz, HX313C9F/4 DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (single module)
Kingston HyperX FURY Black 4GB 1866MHz, HX318C10FB/4, DDR3 Non-ECC CL10 DIMM
Kingston HyperX Genesis 4GB 1866MHz, KHX1866C9D3/4G, DDR3

S obzirom da na zvanicnom sajtu Asusa nema podataka o ovim memorijama (samo nekim starijim jer nije azurirano od 2011), a po netu nailazim na razlicite odgovore.
 
jel je paris sa memarom iz potpisa?ako da,obrati prvo paznju na napon na koji sljaka ta tvoja i onda gledaj da kupis neku koja radi na istom naponu.ako nema,ume da bude zeznuto ako memara koju kupis mora da radi na jacem naponu nego po specifikaciji,i tu je cca 90 posto slucajeva i razloga sto neke memare nece da rade na nekoj ploci i/ili sa nekom drugom memorijom.

posto je taj transcend na 1333 cl9 ne isplati se da uzimas brzi (samim tim i najcesce skuplji) ram,jer ce svakako uvek raditi na taktu i klokovima sporije.mozda,tj najverovatnije na amd-u da ces morati sam rucno da unosis i brzinu i klokove.inace realne razlike u brzinama i klokovima nema,tj neces osetiti razliku ni u tome,kao ni u dualchannel-u,tako da nema potrebe da bacas pare na skup ram,narocito na toj platformi.
 
Ne, nece ici u paru sa ovom transcend, nego bih uzeo memoriju koja ce moci da se iskoristi i za neki novi komp koji planiram da uzmem na proljece, samo sto bih u tom slucaju dodao jos 4GB istog ram-a.
Inace nasao sam kupca za moju transcend, tako da bi me ova izasla oko 20 eura, a razlog zbog kojeg uzimam novu memoriju je taj sto je transcend rasporedjen 2gb + 1 + 1 i to me jako nervira, mada nisam do sad imao problema u radu...
 
Da postavim pitanje ovde, trenutno imam memoriju iz potpisa, kupio bih jedan modul od 4gb, a posto na ploci imam samo dva slota, izbacio bih jednu, da bih imao bar 6gb, trenutno mi se ne daje za vise. Znaci koliko sam video, nije vise bitan proizvodjac, vec da su memorije na istom naponu, u mom slucaju 1,5v jel tako ?? I da, da li frekvencija mora biti 1333mhz, zato sto se mnogo lakse nalaze na 1600mhz, pa cisto da znam...
 
I ja gledam da kupim novu memoriju jer trenutnih 2x1GB 1066MHz su zalosni :D. Memorija bi prvo bila sa Pentium G860, ali to je nevazno jer se kupuje za koriscenje sa buducim i5 ili i7 sa k na Asus P8P67 Evo.
Da li bi bilo bolje da kupim jedan 2x8GB kit ili dva pojedinacna modula malo brze memorije? Konkretno razmisljam se izmedju
1x8GB Kingston HyperX Savage 2400MHz i onda bih uzeo 2 komada EDIT: Videh da ima i kit od 2x8GB koji je jeftiniji od Predatora i Beast-a
2x8GB Kingston KHX21C11T3K2 koji je mozda HyperX Beast, mozda nije, nisam siguran.
2x8GB Kingston HyperX Predator 2133MHz
2x8GB Kingston HyperX Beast T3 2133MHz

Video sam i neke modele drugih proizvodjaca tih brzina( ili manjih brzina, ali zato i manje cene) konkretno 1x8GB Geil Evo Veloce 2133MHz, 1x8GB Geil Evo Potenza 1600MHz, 1x8GB Geil Leggera 1600MHz i 1x8GB Corsair Vengance 1600MHz.

Da li se ti drugi proizvodjaci isplate i jesu li ti modeli poznati po overklokabilnosti?
 
Poslednja izmena:
zavisi za sta koristis komp.brzina,klokovi i dualchannel se osete/isplate samo ako koristis par specificnih softvera,za generalnu upotrebu i gaming neki zlatni standard je 8gb na 1600mhz,cl9.sad,ako tebi bas znaci da bude sve na maksu,samo gledaj da ima XMP i da bude na sto nizem naponu da bi posle mogao da je jos dodatno nasviravas.ja volim da na 2133 bude bar cl11 da ne bi preko morali da se bas previse olabave klokovi.takodje,za te pare estetika je,bar meni,veoma bitna,i ja uvek gledam da se uklopi sa ostatkom komponenata,pa i to suzava izbor.
 
Da postavim pitanje ovde, trenutno imam memoriju iz potpisa, kupio bih jedan modul od 4gb, a posto na ploci imam samo dva slota, izbacio bih jednu, da bih imao bar 6gb, trenutno mi se ne daje za vise. Znaci koliko sam video, nije vise bitan proizvodjac, vec da su memorije na istom naponu, u mom slucaju 1,5v jel tako ?? I da, da li frekvencija mora biti 1333mhz, zato sto se mnogo lakse nalaze na 1600mhz, pa cisto da znam...

Ako uzmes na 1600, obe ce ti raditi na 1333. A to je za tebe nebitno posto ne koristis integrisanu grafiku vec 7850.
 
Ako uzmes na 1600, obe ce ti raditi na 1333. A to je za tebe nebitno posto ne koristis integrisanu grafiku vec 7850.

Odlicno, znaci samo da potrazim istu voltazu I da cepam ?? Odlicno, hvala na odgovoru :D
 
zavisi za sta koristis komp.brzina,klokovi i dualchannel se osete/isplate samo ako koristis par specificnih softvera,za generalnu upotrebu i gaming neki zlatni standard je 8gb na 1600mhz,cl9.sad,ako tebi bas znaci da bude sve na maksu,samo gledaj da ima XMP i da bude na sto nizem naponu da bi posle mogao da je jos dodatno nasviravas.ja volim da na 2133 bude bar cl11 da ne bi preko morali da se bas previse olabave klokovi.takodje,za te pare estetika je,bar meni,veoma bitna,i ja uvek gledam da se uklopi sa ostatkom komponenata,pa i to suzava izbor.

Ne koristim racunar nizasta posebno, ali kada je vec razlika 20e izmedju najjeftinijih modela i ovih preko 2000MHz onda zasto da se ne iskesiram. Estetski bi mi realno najvise odgovarao ovaj HyperX Predator, ali mi to ne znaci mnogo. Nzm, ako nema nikakvih losih komentara za ovaj HyperX Savage, verovatno cu uzeti njega u 2400MHz izvedbi.

Samo da pitam, da li je zdravo za Sandy/Ivy Bridge mem. kontrolere da se fura 1.65v napon za RAM?
 
malo je komplikovanije oko voltaze,bitno je da na istim klokovima i brzini rade na istom naponu.npr,ako postojeca je deklarisana na 1600mhz cl9 1.65 a ti kupis 1333 cl 9 na 1.5v vrlo verovatno (daleko od sigurnog naravno) ce obe da rade na 1333 cl9 na 1.5v,a ako ne,mozes da probas da dizes napon (ako to ploca podrzava) dok ne prorade.da bi izbegao ovo igranje i cimanje prosto lakse je da kupis istu,ili memoriju koja radi na istom naponu,brzini i klokovima.naravno,ogroman manjak je sto nijedan proizvodjac ne deklarise klokove i napon za svaku brzinu (ili bar jedec standard,to retki rade) vec samo maksimalnu testiranu.

jos jedan uslovno receno trik je da kupis sto brzu na naponu kojom tvoja postojeca radi,ona ce sigurno raditi na tim sporijim klokovima i brzini.npr ako je tvoja postojeca na 1600 cl10 1.5v trazis 2133 cl11 1.5v i skoro 100 posto da ce da radi na brzini i klokovima postojece.

eto,malo rogobatno napisano,ali se nadam da sam pomogao. :)

Solesoslav:

ja generalno sa kingstonom nemam lepa iskustva ali ne bih komentarisao jer nisam imao kontakt sa pomenutim memorijama,a kad se vec kesiras onda moj argument za estetiku vazi jos vise,generalno nema potrebe da se previse sekiras oko memorije,95 posto ce da radi kako treba,ako ne bude htela vratis i uzmes drugu koja ti se na oko dopala.sto se tice napona sve platforme posle neke 2010te sa kojima sam ja imao posla trpe napon memorije,veci problem su moduli i sta i kako oni trpe napon.bas tu mi je kingston uvek bio tanak (kao generalno za klok) i najvise je bilo njihovih mucaka.mushkin mi se za OC najbolje pokazao,pa onda geil,ali doduse jace serije.
 
Poslednja izmena:
Sa Kingston skupljim verzijama ja imam dobra iskustva. Uzeo bih, npr, 2kom:
KINGSTON 4GB DDR3 HyperX Savage 1866MHz CL9
Ako ti cena prelazi plan, za tih 20-ak €, a i ne treba ti, onda gledaj Fury seriju. Boju koja ti se uklapa:d
 
Ja imam AMD platformu, i jedino me je voltaza istripovala: u ponudi za savage pise da je 1.65v a na beast 1.5v... Na zvanicnom sajtu stoji da obe jesu deklarisane od 1.v do 1.65v. Sad, budi pametan...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno