Šta je novo?

i7 4790k procesor, koju temperaturu trpi pri vecim opterecenjima?

louderick

Slavan
Učlanjen(a)
10.04.2008
Poruke
210
Poena
320
i7 4790k procesor, koju temperaturu trpi pri vecim opterecenjima? posto radim 2D i 3D, interesuje me bezbedna temperatura procesora... procesor je nov. pri 3D zahtevnijim renderima temperatura je isla malo preko 80c... da li je to ok i normalno? do koliko sme da ide? nemam dodatni kuler na procesoru.... hvala unapred na odgovorima.
 
Intel preporucuje da za sve Haswell procesore ne ide preko 72C, ali nece mu nsita faliti ni na 80C. Pazaris neki Hyper 212 EVO i mirna glava :)
 
ispucao sam se sa lovom.... ali izgleda da ce morati kuler neki.......
 
Throttling kod te serije se desava tek sa 95c ali je naravno pozeljno da se drzi sto nize pri opterecenju, nije ni 80c strasno ako to traje neko krace vreme, naravno bez stress testova itd.
 
Nesto od Raijinteka, Themis EVO ?
 
Mislim pc axe tim ga koristi za hladjenje svog i7-4770K proca koji je i topliji od 4790K, i ima solidne ocene kao budget hladnjak.
 
cak odlican kuler.a lc power lc-cc95 je najjeftinija solucija ada nisu bacene pare,ispod toga ne vredi ici.po meni ili themis,ili ako nemas para lc-cc95,dok se ne skrpi neka kinta za ozbiljniji kuler.
 
ne trpi klok,zato ga ne bih svrstavao u uslovno receno "ozbiljne" kulere.ali ima tonu prednosti (npr snala kacenje za amd,tj ne mora da se skida ploca i fabricki backplate) tako da stoji da je apsolutno odlican kuler. :)
 
na kraju uzeo cooler master hyper TX3 evo... za 2300 dindzi, da ne reklamiram gde.... inace u gigatronu cena 2990... stres testovi- procesor mi ne prelaze temperaturu od 71 stepen... :D
 
mislim da bi lc cc95 bio taman tu negde. :)
 
Nazad
Vrh Dno