Šta je novo?

R6850 vs R7770

genije

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
07.12.2010
Poruke
268
Poena
169
Ne tebaju nikakvi testovi da bi se znalo da na extremnim podešenjima ima iste ili veoma slicne rezultate kao i sa jacim i novijim procesrima.Na testovima i podešenjima gde je set na nižim podešenjima ima daleko lošije rezultate.
A 7770 je bolja od 6850 a najcešce i od 6870. Zaboravi te prve testove vec prati novije. Evo zadnje tri igre
http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-Alien_Isolation_-test-alien_1920.jpg http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-RPG-Middle-earth_Shadow_of_Mordor-test-ShadowOfMord.jpg http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-RPG-Styx_Master_of_Shadows-test-StyxGame_1920.jpg
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Dzabe pricas. Covek tvrdi da je 6850 u svakom testu bolja od 7770, a nama je jasno da to nije tacno. Ne znam da li si pratio druge teme, ali misljenje mu je nemoguce promeniti jer ne prihvata tudje (cak ni uz "dokaze"). :)
 
Pa gledam to ovako:
- Ne interesuje me njegovo mišljenje jer pratim Wizzard-ov rad još od kada je postavljao volt-modove ne HardwareZone froum, pre nego što se velika većina ljudi okupila na xtremesystems froum. U međuvremenu je i HZ prešao u nešto isplativije (komercijalnije), ne znam ni da li taj forum postoji i dalje...
- Dao sam link da bih podelio svoje iskustvo i preporučio kako doći do informacija, pouzdanih i verujem tačnih, opet na osnovu mog dugogodišnjeg praćenja i selektiranja. Tako da ko hoće - eto ja sam odvojio malo mog vremena da podelim nešto što "znam", ko neće - baš me briga! :)

Što se tema kod nas na forumu tiče - iz mog ugla gledano - forum je preveliki za ovaj broj Moderatora tako da sve češće mogu i ovde kod nas da se nađu dezinformacije, na žalost, ali nadam se da nam verujete da radimo koliko možemo u "uklanjanju korova" i održavanju ovog još uvek lepog i prijatnog virtuelnog mesta. :)
 
Bas mi je drago da si podelio sa nama tako retko koriscen sajt i tako retke recenzije za jos redje Radeon 7770 HD sa 128 bitnom magistralom,
slucajno uzeh prvu i najbolje ocenjenu 7770 Safirku i igru COD MW4 i videh da 6850 HD zaostaje za 7770 samo u rezoluciji 1280 x 800 i to nekih 9 %
dok u svim rezolucijama 1680 x 1050, 1920 x 1080 i 2560 x 1600 6850 HD je bolja od 5 pa skoro 15 %, uzgred malo je off 2 strane koje se posvecuju
jednoj karti, valjda i moderatori mogu da sebi priuste off ,) topic



http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/HD_7770_Vapor-X/11.html
 
Moram da priznam da sam zatečen celokupnim postom. :)
 
Odlicne su informacije od SuperStarr-a, slucajnim uzorkom igara koje igram COD MW4 i Metro 2033 kao i igre i Hard Reset koju neigram
u najcescim rezolucijama pa cak i nesto vecim 1680 x 1050, 1920 x 1080 i 2560 x 1600 vidimo da je 6850 HD jaca od 7770 HD u proseku 10 %

http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/HD_7770_Vapor-X/11.html

http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/HD_7770_Vapor-X/18.html

http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/HD_7770_Vapor-X/17.html


Svi linkovi sa review-a techpower koje je okacio SuperStarr
 
Pogledaj datume tih testova tj oni su iz 2012 godine. U medjuvremenu se se dosta toga promenilo sto zbog drajvera sto zbog toga sto je sama arhitektura hd 7770 prilagodjenija novim naslovima. Zato i ponavljam ne gledaj starije testove. Ista stvar je bila recimo sa mojom starom hd 4870 256 bitnom zamenjena hd 5770 128 bitnom. 5770 je u pocetnim testovima bila lošija ali je kasnije bila bolja.Sa hd 5770 su mi sve starije igre pa i kriza bolje radile tj tecnije a u kasnijim testovima su novije igre bile bolje cak ponekad neuporedivo bolje u odnosu na hd 4870.
Ti testovi su od pre 2-3 godine a ja ti postavljam testove unutar ovog meseca.
Evo test zadnje izašle igre The Evil Within
http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-The_Evil_Within_-test-evilwithin_1920.jpg
Razlika nije velika i sve je to tu negde ali 7770 nije slabija 10 procenta nikako od 6850 vec je negde izmedju 6850 i 6870.Pritom praktcno nema ni jedne referentne hd 7770 a i dosta bolje se overklokuju pa sam svojevremeno uporedjivao upravo te karte hd 6850 hd 6870 hd 7770 i gtx 460 jer sam imapo upravo gtx 460 a zet hd 6870 i doso do zakljucka da je 7770 bolja od gtx 460 i hd 6850.
Ista situacija je bila sa tvojom hd 7790 koja je prakticno bila sporija od 6870 (oc verzije su bile neznatno bolje) ali se to promenilo pa je sad 7790 osetno bolja od 6870. Zar ne?
perfrel.gif
 
Poslednja izmena:
Pogledaj datume tih testova tj oni su iz 2012 godine. U medjuvremenu se se dosta toga promenilo sto zbog drajvera sto zbog toga sto je sama arhitektura hd 7770 prilagodjenija novim naslovima. Zato i ponavljam ne gledaj starije testove. Ista stvar je bila recimo sa mojom starom hd 4870 256 bitnom zamenjena hd 5770 128 bitnom. 5770 je u pocetnim testovima bila lošija ali je kasnije bila bolja...
Zar ne?

Ti ovu teoremu pokušavaš da predstaviš kao aksiom.
Ta teorema zapravo ne mora biti tačna i u slučaju grafičkih kartica, u većini slučajeva zapravo i nije.

Nema tog drajvera koji će ovo što ću ti postaviti, pretvoriti u korist R7770:
http://i.imgur.com/k5g10tu.png
Zapravo i moguće je ali ! ali to je onda obmana na koju AMD ima pravo. Uništiti optimizaciju za Barts core a lažno podići performanse za Cape Verde. Recimo nVidia je po tome "čuvena" još od GF2 MX / GF4 MX grafika.
Pošto je sve to provaljeno odavno, sada se to ne naziva "boost" ili ne znam šta nego onako kako i jeste - "optimizacija" i to uglavnom u najgorem smislu te reči - HQ obrada se zapravp spušta na H nivo a i dalje predstavlja kao HQ i slično... Ne zameri mi, ne bih da ulazim u dublje rasprave, samo prepričavam šta sam doživeo sve za svojih 30 godina i kako sam naučio da čitam razna predstavljana svega i svačega. Želim da me razumete i počnete da gledate na stvari kroz logiku, matematiku, fiziku a ne kroz "advertajzing", komercijalizaciju i propagandu.

Prednosti na starani R7770 su: manja potrošnja i donekle manje zagrevanje, garancija i eventualno neki izlazi. I to bi bilo to.
Upgrade sa R6850 na R7770 je samo ljudska glupost podstaknuta korporacijskim interesima.
 
??????????
Samo sam prokomentarisao da hd 6850 nije brža karta od hd 7770.
Ne pokusavam da dokažem nikakav aksiom vec postavljam testove koji su drugi radili naspram testova koji su radjeni pre dve ipo godine.
Ne razumem sve ovo al aj.
To su potpuno razlicite karte drugacija arhitektura i nemože se uporedivati time sto si postavio
k5g10tu.png

Kako da obrisem moje komentare. Potpuno je nevazna stvar sve ovo. Odgovorio sam na traženje benchmarka i koliko stariji procesori usporavaju r9 270x jer sam kao vlasnik iste i slicnog procesora imao verovatno isto iskustvo.
 
Poslednja izmena:
To su potpuno razlicite karte drugacija arhitektura i nemože se uporedivati time sto si postavio

Sjajno... Samo moram da priznam da nerazumem (izvini bilo je jače od mene, aluzija na tvoj prethodni post).
Znači "arhitektura" grafičke kartice može da učini da fizički nedostaci i nusu nedostaci? Jedna igra koja koristi matematičke sposobnosti grafičke kartice, istaknute na slici, zapravo može da benefitira od manje sposobnog čipa, sve pod velom arhitekture i drajvera?
Pa da budemo iskreni, jedna možda i može. Neka koja se oslanja na jedine prednosti R7770 - Texture Fill Rate. Ima takvih, verovatno, kao što ih je bilo i u vreme Voodoo2, imaš slikovit opis u linku samo što se ovde ne radi o fizičkim prednostima tipa da R7770 ima više jedinica već se radi o zapravo manje jedinica ali na većem kloku što opet mora ostaviti prostor šansi da je nekada jednostavno potrebnije više jedinica nego sama frekvencija na kojoj rade...
Ipak, voleo bih da naučim kako je moguće to što ti tvrdiš, uz pomoć kojih zakona?
Nevolim demagogiju i upuštati se u ovakve diskusije ali kako je sve više ovakvih nebuloza moram da reagujem ili ode sve do đavola bez da dođemo do nečeg korisnog, da ne spominjem istinu...
Jednostavno, muka mi je od gledanja na hardver na način koji to radi "Svet Kompjutera" i slični marketinški časopisi koji žive od propagandnog biznisa.
 
Poslednja izmena:
Pa da, to je bas zanimljivo. :D
Valjda (ne)optimizacija cini cuda, kao i sama arhitektura sto kaze genije, posto sve to sa drajverima diktira ponasanje u igrama. I uzmi banalan primer Intel vs AMD... Isto kao sto kod njih odavno nisu bitne frekvencije (seti se Bartona 2500+ (1.83Ghz) protiv Intela na 2-2.5GHz, a tek sada samo obrnuto), cini se da kod grafickih karata vise i "nisu bitni" pixel/texture fillrate i propusni opseg. Tako ja razmisljam.

Dovoljno je uporediti 6870/6950 recimo sa GTX750Ti. :)
 
Poslednja izmena:
^
GTX750 non Ti je tu negde kao 6950/GTX560Ti. :)
 
Poslednja izmena:
Nista ja nisam rekao. :d
Samo da se uporede pixel/texture fillrate i propusni opseg, pa onda performanse u igrama.
 
A što se tiče teme, kao da je bitno u 2014-oj koja je brža - obe su kanturine najgore, to je jedina istina! :d
 
Tema je nastala iz diskusije oko predloga jednom clanu, na koju graficku da predje nakon GTX285.

A i nisu tolike kanturine. Mada predstavljaju neki minimum za danasnje iole fino igranje. :)
 
Poslednja izmena:
Ma provociram malo. :) U WoT-u, 1920x1080, Medium settings, prosečno 40-45fps bez OC-a. :p
 
Ti mali baci tu cigaruu
 
SuperStarr je uradio super stvar ;), sto je premestio pljuvacinu 6850 vs 7770 u novu temu,
uzgred sve sto je napisao osetio sam i sam (ssa 7790 slucajno jeftino kupih 5850)
U igrama NFS RUN i Crysis 3 cak mnogo bolje i vise fps-ova ima 5850 ali u 3D Marku
7790 je bolja 40% sto bas i nije realno, jedno su testovi koje placaju kompanije i njihovi
drajveri koji ubijaju stare serije zarad potrosnje, prodado 7790 i prezadovoljan sam sa 5850
 
7790 ti je loše radila zbog slabog procesora i tu jeste u pitanju arhitektura. Sa i3 pa cak i celeron il pentium procesorima nove generacije radi savršeno.
A ta uporedjenja sa pixel i texture stvarima vaze za istu klasu karti ili se uzimaju kao neki okvir kad se uporedjuju sa drugacijom arhitekturom gde bi otprilike mogle da budu.
Jedini validni test je benchmark u igrama a postavio sam ih desetak i nigde nije slabija od 6850. Na tom istom sajtu videces testove od pre 2 godine gde jeste bila slabija ali odavna nije.
A pošto ovu glupu raspravu ne brišeš pokaži neki test gde je tacno to sto tvrdiš a da je radjeno 2014 godine ili u drugoj polovini 2013 godine.Ja jesam pokazao ali ni to nije bitno jer je ovo glupost i slobodno briši ceo post jer je potpuno nepotreban.
 
Dovoljno je uporediti 6870/6950 recimo sa GTX750Ti. :)



To je sve smuti pa prospi 750Ti je za te pare zestok promasaj, ista je ako ne i slabija od 650Ti boost to je bas pucanj u nogu :wall:

A evo odnosa sa 6870HD

http://www.game-debate.com/gpu/inde...&compare=geforce-gtx-750-ti-vs-radeon-hd-6870

bolja je 9 % a cena.......

Evo poredjnja sa 6950HD

http://www.game-debate.com/gpu/inde...&compare=geforce-gtx-750-ti-vs-radeon-hd-6950

gora je 2 % od 6950HD, al zato stedi u pm, kad otvoris kuciste samo novcici vrcaju :rtfm:
 
Citiras mene, a debelo masis poentu.

Niko ovde nije spominjao cenu niti procente. Vec zavisnost izmedju pixel/texture fillrate i bandwidth vrednosti, sa jedne, i performansi u igrama, sa druge strane.
 
SS je probao al nekima ne vredi ni 1000 puta, da probam jos jednom.

Za poslednje serije izlaze bolje optimizovani drajveri, tako da odjednom 128 bitne karte postadose "jace" od 256 bitnih (u pocetku u testovima a kasnije i u igrama)

Nazalost to nije slucaj sa 7790, posto kad je izasla imala je drajver samo i iskljucivo za 7790HD sa pripadajucim Catalystom, 7790HD je neuspeli experiment

prelazni oblik ka R7 260 i 260X.

A o slabosti procesora je iluzorno i razmisljati za 7790, koja je 128bit-a sa 16TMU/56 ROP i 896 Shader units i sa potrosnjom od oko 90W

radeon 5850HD ima 32TMU/72ROP i 1440 Shader units i potrosnju po meni iznad 200 W (150w need 500W and 40A on 12 V rail),

uzgred sirova snaga se meri sa GFLOPS gde 5850 ima 2,088 a radeon 7790HD 1792 GFLOPS, sto je dosta impozantno za 128 bit-a

7790 to nadoknadjuje sa 6000 Mhz DDR5 memorije ali magistrala je bitna za snagu i lakocu postojanja :laugh:

(ovo je za "genija")
 
Poslednja izmena:
Moram sada i ja da priznam da sam zatecen celokupnim postom. :D
 
asta dada sto nisi stavio znake navoda kad nekoga citiras nije lapo dodje mu ko plagijat :shock:
 
Nazad
Vrh Dno