Šta je novo?

Kacenje rear zvucnika na zid

WereWolf

Slavan
Učlanjen(a)
18.10.2007
Poruke
85
Poena
309
Pozdrav svima,

Nedavno sam nabavio Mission MX sistem zvucnika. 2 MX4 za prednje, 1 MXC1 centralni i 2 MX1 za zadnji par zvucnika.
Ono sto mi je problem trenutno je to sto nemam ideju kako da zadnji par zakacim na zid??? Moram da naglasim da moraju da budu nakaceni jer ispod stoji svasta i nikakva postolja ne dolaze u obzir. Dakle koji zidni nosaci za Mission MX1. Evo slike ledja zvucnika, uopste nemam ideju kako ovo da izvedem. Nigde nema prostora gde bi se nosac nasrafio. Nije valjda da treba da busim nov zvucnik da bi prosao sraf??? Mislio sam da je ta stvar logicna i fabricki resena, samo kupis zvucnik i usrafis ga, ali izgleda da nije tako.

Pomoc ako neko ima ideju.
Evo slike nekog modela koji sam nasao na netu da vidite kako izgledaju ledja zvucnika.

mx_1_back.jpg
 
Mozes da uzmes neki univerzalni nosac, koji obuhvati zvucnik sa gornje i donje strane (ili sa prednje i zadnje). Prodaju ih oni sto prodaju i zidne nosace za TV i slicnu opremu. Ovako nesto: http://ronis.hr/upload/artikli/31t6hgpfnil.jpg

Mada, meni licno to ruzno izgleda...

Druga varijanta, obicno znatno skuplja, je da kupis Mission nosace za tvoje zvucnike - ukoliko postoje.

Pozdrav
 
A zašto ne bi ubušio samo neke lepe kukice, a na zvučnik sa zadnje strane prišrafio adekvatne nosače, pa ih samo okačio? Rogobatni nosači i police po meni su čist fail, mnogo lepše je kad zvučnik "lebdi" u vazduhu.

Takođe, nemoj da napraviš grešku i staviš zvučnike IZA sebe mnogo, nego približno negde malo iza ravni na kojoj ćeš sediš.
img1.jpg


Ja sam pogrešio i stavio sam ih iza sebe, tj mesto sedenja je u samoj sredini između zvučnika, simertično su raspoređeni i veoma dobro razlučujem zvuk napred i nazad, ali ne i nazad-levo i nazad-desno. Ako se postave kao na slici dobićeš na rezoluciji (pod uslovom da je tako nešto moguće i izvodljivo u tvojoj sobi.
 

Prilozi

  • img1.jpg
    img1.jpg
    17.3 KB · Pregleda: 109
Pozdrav i hvala na odgovorima.
Ja sve vreme pokusavam da nadjem sistem da zvucnik "lebdi" kako ti kazes... Samo na poledjini zvucnika nema mesta gde bi se taj nosac prisrafio. Zato sam i okacio sluku poledjine zvucnika u nadi da ce mi neko poslati model nosaca koji moze da se montira na ovaj zvucnik da se dobije efekat "lebdenja"
 
Ako nećeš da bušiš kutije, ovo ti je jedino rešenje, samo cena nije baš naivna. Vidjao sam slične nosače i kod nas, sigurno ima negde.
 
Ceresit? zalepise onog tipa...:D
O estetici da ne pricamo, kao da su oduvek tu.
 
Nazad
Vrh Dno