Šta je novo?

Povoljan hosting sa cpanelom

Preporučite mi neki povoljan hosting (do 50e godišnje). bitno mi je da

- ima sve što ima verat-ov PRO hosting (http://www.verat.net/sr/hosting/paketi/)
- da radi. (veratov hosting ne radi, ne radi, pa stane.)


pozdrav!

A koliko trenutno zauzimaš prostora (web space)? Da li samo imaš jedan domen ili više ? Potrošnja bandwidth-a? Platforma (klasičan php sajt) ili Wordpress ili Ecommerce rešenje?

Svi ovi parametri utiču na odabir hosting kompanije...
 
Imas i ContraTeam...Ima manje prostora i protoka ali neogranicen broj baza/poddomena/parkirani domena itd...
U krajnjem slucaju mozes da zakupis i VPS kod Digital Oceana za 5$ ili ako mozes da se ubacis kao student :D dobijes 100$ kredita i trosis na koji server hoces.. ali opet nemas cPanel ali mozes da ubacis neku od free opcija koje su sada postale prilicno dobre :D
 
Poslednja izmena:
Imas i ContraTeam...Ima manje prostora i protoka ali neogranicen broj baza/poddomena/parkirani domena itd...
U krajnjem slucaju mozes da zakupis i VPS kod Digital Oceana za 5$ ili ako mozes da se ubacis kao student :D dobijes 100$ kredita i trosis na koji server hoces.. ali opet nemas cPanel ali mozes da ubacis neku od free opcija koje su sada postale prilicno dobre :D

Jeste ali "neograničeno" na shared hostingu je misterija, tj. pandan tome ne možeš ti da trošiš 90% resursa tog servera za 2k din godišnje i da gušiš ostale prezentacije, sve ima ograničenje u pogledu veličine baze podataka i svega ostalog, a najviše resursa.

Shared hosting za nešto ozbiljno nije preporučljiv VPS već može da se uzme u obzir, ali sve sam podešavaš "unmanaged" ali pored brdo vodiča i tutoriala možeš sve sam da odradiš i podesiš...
 
Na koji način utiče da li je klasičan PHP sjt, Wordpress ili eCommerce?

Veoma jednostavno.... Wordpress je sam po sebi kompleksan, plus na to dodati neku zahtevniju temu sa slider-om i nekolik osnovnih plugin-a, ako se sve to ne optimizuje kako treba, sigurno će vući više resursa, ali to sve zavisi od kompleksnosti da li je to nešto zahtevnije (news portal) ili klasičan blog sa nedeljnim ažuriranjam sve ima svoje mesto plus na to dodati kolika je posećenost.

Klasičan sajt pisan u php-u tu nema neke mudrosti pogotvo ako se radi o firmi ili web prezentaciji o predstavljanju proizvoda ili bilo koje druge teme (naslovna, opis proizvoda, kontakt, o firmi...) nema plugin dodataka, nema brdo koda itd...

Ecommerce rešenje pa opet je isto čak i zahtevnije od Wordpress-a ali opet zavisi u kojoj nameni i sa koliko proizvoda, da li ima dodataka i tome slično, nije isto ubaciti 10 proizvoda i ubaciti 200 proizvoda sa slikama sve to utiče na sam rad, a pogotovo nije za neki "shared" paket pre svega zbog bezbednosti što ličnih informacija kupaca, nego i drugih stvari.

Jednostavno rečeno za shared hosting se mora uzeti u obzir nabrojani paketi jer sve ima svoju namenu i cenu, tako da za 2k din godišnje tražiti vrhunske preformanse i 24/7 dostupnost sa SLA ugovorom to sigurno nema, a i da ima ne bi toliko koštao nego mnogo mnogo skuplje.

Takođe za početnike je dobro krenuti sa shared hostingom ali imati na umu da ukoliko dođe do veće posećenosti, čitanja ili kako god uvek u planu imati da će taj deljenji (shared) hosting postati premali i da treba razmišljati u pravcu VPS servera, a posle kako sajt bude tražio sve više resursa i dedicated...
 
Poslednja izmena:
zamerka kod verata mi je - što ponekad sajt postane nedostupan - tipa jako sporo se učitava, ili ne učita css, ili ne učita neke slike itd. to se dešava povremeno - ali to povremeno mi je prečesto. sem toga, sajt uglavnom radi manje više ok.

ne znam koliko zauzimam prostora cpanel pokazuje NA, a imam limitless. bandwith 3,3GB. 6 email accounta, 4 domena, 6mySQL baza, cpanel, wordpress platforma + eventualno woocomerce (do 10 proizvoda, max)

cpanel mi je dosta bitan - ne bih se drndao sa nekim nedovršenim sistemima
“Shared hosting za nešto ozbiljno nije preporučljiv VPS već može da se uzme u obzir, ali sve sam podešavaš "unmanaged" ali pored brdo vodiča i tutoriala možeš sve sam da odradiš i podesiš…”
Nemam vremena i želje da se time bavim, a sigurno ću često imati potrebu da nešto tweakujem. Mislim da mi je neisplativo da nekome plaćam za uslugu.


Wp je, tema je odlična i super optimizovana. ( www.lukamladenovic.com ) (mada jeste i relativno zahtevna). Posećenost nije velika - u pitanju je sajt firme, mada razmišljam da krenem sa ecomerce platformom - ili kao wp woocomerce ili na shopify platformi koja ima svoj hositng. ako bih išao preko wpa - onda bi ovaj hosting o kome sad pričamo trebao da može i to da podmiri, mada ne znam šta može da se dobije za 50e. zbog svega toga + bezbednosti, mislim da mi je za ecomerce bolja Shopify platforma, a onda bi ovaj hosting bio samo hosting sajta firme.



razmišljao sam svojevremeno o MediaTemple hostingu (pod uslovom da ecoomerce platforma bude uspešna, i da bude potrebe za tim) MT je oko 200e godišnje, što je baš dosta, ali imaju super rešenje sa Grid - shared hostingom, koji mnogi hvale. uglavnom MT je u ovom trenutku beyond reach, a i ne svidja mi se sto ih je kupio godaddy
 
Veoma jednostavno.... Wordpress je sam po sebi kompleksan, plus na to dodati neku zahtevniju temu sa slider-om i nekolik osnovnih plugin-a, ako se sve to ne optimizuje kako treba, sigurno će vući više resursa, ali to sve zavisi od kompleksnosti da li je to nešto zahtevnije (news portal) ili klasičan blog sa nedeljnim ažuriranjam sve ima svoje mesto plus na to dodati kolika je posećenost.

Klasičan sajt pisan u php-u tu nema neke mudrosti pogotvo ako se radi o firmi ili web prezentaciji o predstavljanju proizvoda ili bilo koje druge teme (naslovna, opis proizvoda, kontakt, o firmi...) nema plugin dodataka, nema brdo koda itd...

Ecommerce rešenje pa opet je isto čak i zahtevnije od Wordpress-a ali opet zavisi u kojoj nameni i sa koliko proizvoda, da li ima dodataka i tome slično, nije isto ubaciti 10 proizvoda i ubaciti 200 proizvoda sa slikama sve to utiče na sam rad, a pogotovo nije za neki "shared" paket pre svega zbog bezbednosti što ličnih informacija kupaca, nego i drugih stvari.

Jednostavno rečeno za shared hosting se mora uzeti u obzir nabrojani paketi jer sve ima svoju namenu i cenu, tako da za 2k din godišnje tražiti vrhunske preformanse i 24/7 dostupnost sa SLA ugovorom to sigurno nema, a i da ima ne bi toliko koštao nego mnogo mnogo skuplje.

Takođe za početnike je dobro krenuti sa shared hostingom ali imati na umu da ukoliko dođe do veće posećenosti, čitanja ili kako god uvek u planu imati da će taj deljenji (shared) hosting postati premali i da treba razmišljati u pravcu VPS servera, a posle kako sajt bude tražio sve više resursa i dedicated...



Nemoj da zbunjuješ narod bezveze. Bolje se malo raspitaj kod nekoga, pre nego što ovakve stvari iznosiš. Grešiš silno u samom startu.
Ako je ozbiljniji sajt, onda treba na neki "ozbiljniji" hosting, a za neke manje sajtove može i deljeni. Nije bitno da li je Wordpress ili je "običan PHP", kako ti to nazivaš. Wordpress je takođe pisan u PHP-u.
 
Poslednja izmena:
Nemoj da zbunjuješ narod bezveze. Bolje se malo raspitaj kod nekoga, pre nego što ovakve stvari iznosiš. Grešiš silno u samom startu.
Ako je ozbiljniji sajt, onda treba na neki "ozbiljniji" hosting, a za neke manje sajtove može i deljeni. Nije bitno da li je Wordpress ili je "običan PHP", kako ti to nazivaš. Wordpress je takođe pisan u PHP-u.

Umesto što ništa nisi napisao i onako usputno pao kao padobranac šta si rekao ovim tekstom, očigledno ni suštinu nisi pročitao. Ja ne treba da se raspitujem, verovatno treba da uđeš malo u tematiku i da vidiš šta hosting firme doživljavaju sa klijentima tip-a Wordpress platforma sa brdom plugin opcija ili Joomla takođe sa tim dodacima...

Podvuci malo paralelu kada je reč o Wordpress platformi sa dodacima koje su pisali razni programeri i podvuci malo paralelu kada neko radi namenski sajt za nesto od nule, te dve stvari lako odvojiš i dobiješ odgovor zašto takvi sajtovi nisu optimalni za shared hosting usled povećanja poseta ili bez optimizacije o tome ja ovde govorim, a ne u kom programskom jeziku je šta pisano ili koji je framework korišćen.

Šta je po tebi navedena rečenica "ozbiljan hosting" to neki novi tehnički parametar za koji prvi put čujem, najbolje na shared hosting-u da se hostuje Blic to može svaki ozbiljan hosting da pregura nikakav problem ili najbolje da još jednom pročitaš razliku u tehničkim karakteristikama koje su navedene i razlike "za" i "protiv".
 
Poslednja izmena:
Užas, aj pojasniću...

Na shared hostingu od 2000 din može da se hostuje i Wordpress sajt. Nije da ne može, kako ti kažeš. Pozdrav
 
Užas, aj pojasniću...

Na shared hostingu od 2000 din može da se hostuje i Wordpress sajt. Nije da ne može, kako ti kažeš. Pozdrav

Užas je da nisi ništa pročitao i da ne razumeš tematiku o kojoj govorim, i lepo sam napisao koja je razlika u tehničkom smislu kada se govori o većim i zahtevnijim projektima. Pročitaj još jednom ceo moj odgovor nadam se da će ti suština poruke biti jasnija.

A kao dopunu na tvoje izostavljanje čitanja pročitaj šta je korisnik Lucas napisao o hostingu od 3000 dinara na godišnjem nivou, a onda poveži moj odgovor sa njegovim pa će ti nadam se sve biti jasnije.

Takođe za početnike je dobro krenuti sa shared hostingom ali imati na umu da ukoliko dođe do veće posećenosti, čitanja ili kako god uvek u planu imati da će taj deljenji (shared) hosting postati premali i da treba razmišljati u pravcu VPS servera, a posle kako sajt bude tražio sve više resursa i dedicated...

I treće gde sam napisao da Wordpress ne može da se hostuje na shared hostingu od 2k? Brkaš opasno pojmove ili ne razumeš tematiku o kojoj se priča...
 
Poslednja izmena:
Govorim da Wordpress nije toliko zahtevan, pobogu čoveče!!!!
 
Govorim da Wordpress nije toliko zahtevan, pobogu čoveče!!!!

Džaba trošiti uzaludno vreme na nešto što nema smisla i nerazumevanje materije o kojoj se govori. Više ljudi ne znaju ni šta napišu.
 
Poslednja izmena:
ne znam koliko zauzimam prostora cpanel pokazuje NA, a imam limitless. bandwith 3,3GB. 6 email accounta, 4 domena, 6mySQL baza, cpanel, wordpress platforma + eventualno woocomerce (do 10 proizvoda, max)

Ono što može da se izdvoji ali je problem što nemaš informaciju o zauzeću prostora, Mint, a po specifikaciji može i http://www.exe-net.net/hosting pogledaj i njihovu ponudu. Imaš i po specifikaciji domaće "jače" kompanije kao što su Eunet, NiNet, YuHosting, Loopia, AdriaHost... ali su i cene iznad 50e....

Moj savet ti je da pre kupovine obavezno pošalješ email sa ovim navedenim specifikacijama jer tada ćeš odmah u startu znati da li može ili ne da sve to funkcioniše kod kompanije gde želiš da zakupiš hosting.
 
Nazad
Vrh Dno