Šta je novo?

Koje tweak-ove uraditi da bi zvuk bio bolji sa zvucnika ???

hamvas

Cenjen
Učlanjen(a)
24.06.2013
Poruke
382
Poena
170
Na mojoj maticnoj imam integrisan VIA audio ali mi se zvuk cini losijim od od integrisane zvucne na bivsoj maticnoj MSI Z68A-G43 (G3).Koje tweak-ove uraditi da bi se poboljsao zvuk???
 
probaj da stavis u realtek podesavanjima Enviorment: Room, a Eq: Powerful i odatle cackaj malo eq
 
Club je dobar.
 
Ja sam na bivsoj maticnoj sa integrisanom realtek audio koristio Club i Rock ali sa sadasnjom maticnom VIA audio to nije lep zvuk,izoblicava mi ga nekako pa ne koristim nista,ma kupicu dodatnu zvucnu i nadam se da cu tamo moci da podesim kako treba
 
Nadam se da Asus Xonar DG ima bolje podesavanje od integrisane VIA ???
 
Nikakva podešavanja dsp-a ne popravljaju zvuk nego ga kvare.

Dg ima odličan zvuk i bićeš zadovoljan njime.

Što se tiče podešavanja zvučne , pravilo je- ekvilajzer off , dsp efekt - none . 48 khz 24 bit.
 
Nikakva podešavanja dsp-a ne popravljaju zvuk nego ga kvare.

Dg ima odličan zvuk i bićeš zadovoljan njime.

Što se tiče podešavanja zvučne , pravilo je- ekvilajzer off , dsp efekt - none . 48 khz 24 bit.
Ako smem da dodam: "A ostalo podešavaš na samom pojačalu".
 
A kako WinAmp da podesim za sto bolji zvuk???
 
Tako sto instaliraš Foobar 2000[emoji1]
 
bolji?sta to tacno radi taj softver pa je bolji?
 
Meni je zvuk nekako cistiji.Neznam, mozda ja neznam da podesavam ekvilajzer u WinAmp-u pa se pomazem sa ovim.Za sad sam zadovoljan a ako neko ima neki drugi predlog neka javi
 
dfx je exciter
http://en.wikipedia.org/wiki/Exciter_(effect)

povećava dinamiku, stereo separaciju, dodaje eho, reverb , tremolo i 3d pozicioniranje.
i dodaje visoke harmonike , kojih nema na audio snimku, jer se oni seku iz mp3 i lossy zapisa (preko 18.000 hz, ako se lepo sećam)
naravno da ne može da doda zvukove kojih nema na zapisu, tako da mora da ih izmisli, emulira
što kasapi zvučni zapis.

- dakle sve ono što ne bi trebalo da se radi audio snimku.

ako želiš dobar zvuk, nikakvi dsp efekti , i ekvilajzeri ne mogu da poprave loš snimak..

1. skini flac (ili drugi losless format)

2. kupi pristojnu zvučnu ( xonar dg, ds, d1 , creative zs , x-fi music ... ~ 30e)

3. dobro pojačalo+zvučnike , ili barem dobre slušalice .

ovako samo sikiraš živce
 
Poslednja izmena:
kokane ako te ne mrzi,deder im pojasni i oko degradiranja percepcije visokih frekvencija kod ljudi kako staraju,mene ne mrzi ali ni upola nisam decidan kao ti u objasnjavanju,pa mislim da bi ti i postigao neki rezultat,za razliku od mene.poenta je da jos degradira/distorzira izvorni signal i soba,i zvucnici,i sto cuda jos nema poente degradirati ih jos vise tamo nekim softverom.okej priznajem da ima situacija kad ima nekog smisla u par specificnih slucajeva (npr igra,pa hoces da bolje cujes korake neprijatelja) ali kad neko potrosi i milione i svoj zivot da npr uhvati neki legendaran klavir,gudacki instrument itd i pride provede dane starajuci se da ce to da izadje i na krs slusalicama koje dobijes uz mp3 plejer od 10e,a onda mu ti uletis u kolena sa tamo nekim softverom koji je pisao priuceni kinez/tajvanac za 10 dolara na dan...koju posluku porat,kome...:d
 
Mp3 sece visoke frekvencije a ne harmonike. Harmonici su parni i neparni, to je neka druga prica.
Koliko se secam, mp3 sece sve iznad 16 Khz, iz razloga sto odrasli ljudi ne cuju nista iznad 16 KHz a uglavnom i nize od toga. Naravno, uvek ima izuzetaka. Pa da bi se ustedelo na prostoru jer visoka frekvencija trazi veci fajl, to se sece. Deca cuju do 20 KHz do nekih 5-6-7 godina, mada je to individualno, i kako rastu frekventni opseg se smanjuje sa gornje strane.
Opet je sasvim druga prica i citava nauka zasto je bitno da na snimku postoje visoke frekvencije koje se inace ne cuju a uticu na celokupnu zvucnu sliku...
I da, dobar mp3 moze da zvuci izuzetno dobro sa vrlo malim razlikama u odnosu na audio fajl. Sto opet zavisi najvise od vrste muzike, produkcije originala i da ne duzimo, vec sam preterao :).

Inace sve sto je Kokan naveo da treba uraditi za dobar zvuk, apsolutno se slazem. Uz dobru/solidnu zvucnu karticu, skoro pa bilo koje pojacalo i skoro bilo kakvi zvucnici oduvace bilo koje komp zvucnike bez obzira na cenu.
 
...ali kad neko potrosi i milione i svoj zivot da npr uhvati neki legendaran klavir,gudacki instrument itd i pride provede dane starajuci se da ce to da izadje i na krs slusalicama koje dobijes uz mp3 plejer od 10e,a onda mu ti uletis u kolena sa tamo nekim softverom koji je pisao priuceni kinez/tajvanac za 10 dolara na dan...koju posluku porat,kome...:d

Još kad počnu da mobilne od 500 evra koriste kao "tranzistor"...

P.S. Za neupućene, to je ono kad se pusti zika preko mobilnog ali bez slučalica tako da okolina "lepo" čuje. Ali opet, ko smo mi da stajemo na put tuđoj sreći...
 
Nazad
Vrh Dno