Šta je novo?

Upgrade

aksi164

Cenjen
Učlanjen(a)
22.05.2012
Poruke
441
Poena
169
Колеге форумаши , потребан мали савет око апгрејда : Тренутно имам М-audio 2496 картицу (њен аналогни излаз на појачало), дакле комп користим као плејер . Шта узети а да се "осети" напредак у звуку . Другу картицу , екстерни DAC ? Могао би и неки CD плејер који има добар DAC (како повезати?) . Имам око 400-500 ојра ....
 
Poslednja izmena:
Nema na to pitanje odgovora koji je univerzalan i koji bi ti resio dilemu.
Nisi napisao koje zvučnike imaš...sve što je low end nivo nema rezona da ulazes puno jer neces cuti razliku koja vredi za uloženo...ako imas ozbiljnije zvučnike onda po meni je dac jedini izbor koji ima smisla. AKo su ti zvučnici isto "kompjuterski" ja ne bih ulagao vise od 100 evra u mozda neki entri level dac ili malo bolju zvučnu kartu I to je to...
 
Nisam imao prilike da ih cujem ali rekao bih da za njih mozes da se malo pomucis oko dobrog daca obzirom da hvale soundstage ovih zvucnika, cini mi se da bi to imalo smisla...najbolje je da probas nekoliko opcija ali nijedan cd player nece ti dati zvuk kao da stavis dac u rangu do 600 evra tako da bih to svakako zaobisao sa cd playerom. Ili neki dac ili neka kartica a jedino resenje je da sam probas, niti jedan savet koji bi ti ovde neko dao nema smisla jer se radi o tvom setup-u i tvojim usima osim da se javi neko ko ima identican setup a tu bi opet samo okruzenje moglo da igra ulogu tako da...igra bez prestanka...dakle probaj nekoliko opcija pa vidi cost/benefit, ima smisla za te zvucnike da malo probavas ...nije to tako los zvucnik da se ne bi osetio kvalitetniji dac...tako mi se cini...probaj!
 
Poslednja izmena:
Uh...al kupio bih novo tako da ne znam kako bih "probao" uređaj....Zvučnici manje više nisu bitni nego dal su eksterni DAC-evi "čujno" bolji od moje kartice ...Pretpostavljam da jesu ....Možda je neko od kolega prešao sa ove ili slične kartice na ext. DAC pa reko da me uputi , hvala u svakom slučaju
 
Pa uzmes dac na probu doneses kuci I probas sa I bez njega pa vidis razliku...najbolje ti je obe varijante na jednom mestu...nova kartica, nov dac i probas kuci...oko toga treba da se dogovoris sa prodavcima da ti daju na probu...to je moguce u svakoj ozbiljnijoj hifi prodavnici ili uz depozit ili nesto drugo...
 
Pozdrav obojici! :)

Exste sta mislis o S.M.S.L. dac 1955+ ? Muzika se slusa na Marantz 2250B receiver-u + Jamo C405 zvucne kuije. Kao izvor muzike koristim Apple Airplay (Airport Express uredjaj) stream sa iTunes-a/iPhone/iPad. Inace digitalni prenos je bit perfect, pa me zanima da li bih dobio znacajna zvucna poboljsanja ako bih zaobisao integrisani Airport DAC (za koji se smatra da nije nista specijalno) i uzeo ovako odvojen uredjaj (na kome je odradjen upgrade, zamenjeni op-ampovi LME49860 i zamenjen buffer LM4562)?
Airport Express bih sa externim DAC-om povezao putem optical toslink-a 3.5mm.

Hvala
 
Pozdrav obojici! :)

Exste sta mislis o S.M.S.L. dac 1955+ ? Muzika se slusa na Marantz 2250B receiver-u + Jamo C405 zvucne kuije. Kao izvor muzike koristim Apple Airplay (Airport Express uredjaj) stream sa iTunes-a/iPhone/iPad. Inace digitalni prenos je bit perfect, pa me zanima da li bih dobio znacajna zvucna poboljsanja ako bih zaobisao integrisani Airport DAC (za koji se smatra da nije nista specijalno) i uzeo ovako odvojen uredjaj (na kome je odradjen upgrade, zamenjeni op-ampovi LME49860 i zamenjen buffer LM4562)?
Airport Express bih sa externim DAC-om povezao putem optical toslink-a 3.5mm.

Hvala

Nisam slusao taj DAC da bih mogao da ti kazem nesto na sta bi se oslonio.
Jedino sto bih mogao da ti kazem o tome je sa neta ali to ces vec i sam da nadjes.
Svakako bih ti preoprucio da ga uzmes na probu sposjis i vidis da li ima znacajnih poboljsanja. Na nevidjeno se u hifi-ju nista ne radi ako ti je stalo do zvuka. To j zlatno pravilo. Nekima se vise svidja uredjaj od 100 evra nego neki od 1000 kada ga slusaju na slepo...
 
Ok, hvala na savetu. ;)
 
Nazad
Vrh Dno