Šta je novo?

Problem HP 23xi

djordje29

Slavan
Učlanjen(a)
04.09.2009
Poruke
1,908
Poena
210
Ne znam zašto ali upravo sam dobio crvenu boju sa leve strane monitora, mislio sam da je do karte, pa sam instalirao zadnji Catalyst ali nije i dalje mi stoji ovako.
Ne znam da li je puklo zbog nekog programa ili je monitor crko?

gol.jpg
 
Da imam i u bios-u, šta sad? Kako da izolujem šta uzrokuje grešku?
 
Ako prikljuičiš tvoj monitor na tudji računar (sa tudjim kabelom od monitora) i ako postoji problem tada je do monitora problem.
Uzroci mogu biti tvoj računar/grafička mu kartica, ili kabel monitora ili sam monitor (u jako retkim slučajevima kombinacija uzroka).
Pa je lako sistem eliminacije utvrditi šta je tačno u pitanju.
 
Prikačen mi je na DVI, malo pre sam ga gurno na HDMI i isti problem sa i bez Catalysta.
Probao sam i sa Intelovim integrisanim gpu i opet isto
 
Mislim da će morati da radi garancija, e u pm!
Prikačio sad ga dvd rekorder putem HDMI i ladno mi u pozadini prikazuje šta sam zadnje gledao na kompu.
 
Poslednja izmena:
Donji levi ugao, a u gornjem levom uglu nazire se Chrom.
krastavac, dok ja dopunim zaključa se edit opcija
 

Prilozi

  • CAM00944-1.jpg
    CAM00944-1.jpg
    400.9 KB · Pregleda: 117
Poslednja izmena:
Image retention... Kontrola tih LG IPS je otisla u...

Ja sam problem resio menjanjem color profile u podesavanju monitora (na samom monitoru onaj meni). Kod mene se IR javlja samo kod profila sa fabrickom kalibracijom (sRGB), a nema problema sa Standard prikazom... Pogledaj vise u ovoj temi sta sam pisao
 
Hvala ti sad sam isčito + neke strane forume, kažu da je moguće da se javi ghosting i kod IPS panela, mada ne bi trebalo u svakom slučaju treba ga menjati.
Ja sam probao sa fabričkim resetom i drugim podešavanima ali ništa tu ne pomaže.
Teši me to što se ovakva reklamacija prihvata.
 
E krastavac a ja sam taman pomislio da ovo bude moj sledeci monitor. Onda cu moj Samsung da koristim dok se ne raspadne. Te Dell pecka kad se gleda te sad i ovaj IR kod HP-a dovoljno je sto o tome razmisljam kad je tv(plazma) u pitanju. Ima li bre danas neki krsteni monitor a da ne razmisljam sta moze da me snadje sa njim.
 
Poslednja izmena:
Dobar je ovo monitor, daleko od toga ali eto javila mu se ova greška, vidi, bilo koji da kupiš postojaće šansa ako ne za ovakvu grešku onda za neku drugu, krastavac, to se dešava.
 
Ma naravno znam da ce nesto da se desi ali to frustrira. Znaci kad god nesto kupim treba da ocekujem da moze da nastane neki problem. Nemogu da na miru uzivam u tome sto sam kupio. Dacu ti samo primer da kad sam pre godinu dana kupio nov komp u razmaku od 3 meseca menjao sam procesor(ljudi se krstili kad su videli da je to otislo), maticnu plocu i HDD. Sta dalje da pricam.
 
Dobri stari Crypton će biti idealna zamena dok se ovaj ne popravi. :p
 

Prilozi

  • IMG_20141012_182800.jpg
    IMG_20141012_182800.jpg
    592 KB · Pregleda: 94
Poslednja izmena:
Odneo sam ga jutros u Com Trade, konstatovali su da se leva strana monitora raspikselisala i da to ulazi u garanciju kažu da će ga danas poslati u BGD na servis.
Sad čekam da me kontaktira servis, nadam se najboljem.
 
Evo ovako, servis je gotov, monitor je stigao sa servisa, stavili su novi panel ali je stigao bez adaptera koji mu niveliše napon, a on bez toga ne može da radi.
Pošto je monitor stigao nekompletan sa servisa, ja ga nisam preuzeo i on sad stoji već pet dana u CT radnji u Merkatoru.
Sad se ja i radnja igramo gluvih telefona, kažu zvaće me ali naravno ne zovu, već ja zovem njih i svaki put mi kao traže kontakt telefon na koji mogu da mi jave da je adapter stigao. Jutros im je stigla roba ali bez adaptera, hvala Bogu pa je danas petak, ali to opet znači jos dva dana minimum bez monitora.
Šta mi valja činiti, da tražim povraćaj para, ili da čekam ko zna koliko još?
 
Sta bi na kraju kad je popravka u pitanju?
 
Ništa, zvao me tip iz sad Gigatrona i kaže, ej stigo onaj tvoj famozni adapter, ja prso!
Jedva sam se suzdržao, nije to nikakav moj famozni adapter već je on sastavni deo monitora bez kog on ne može da radi, a i to ste vi izgubili i ja ne tražim leba preko pogače već ono što sam vam dao i ne vidim ništa famozno u tome, kao, dobro, dobro, aj ti samo dođi da ja to skinem sa vrata, u prevodu, na glavu si mi se popeo.
To je bilo prošli petak, ja mu reko da sam od petka do ponedeljka van Srbije i da ću ga uzeti u ponedeljak, kaže, pa nek neko dođe, ja opet prso, pa aj nek ga neko od vas tu meni donese kući, obzirom da zbog vašeg nemara i nesavesnog rada on stoji u radnji tri nedelje.
Na kraju sam ga uzeo ja u ponedeljak, eno ga radi.
 
Poslednja izmena:
Bože me sačuvaj koji i***ti.
 
Kad bi samo znali kakvu su sprdnju napravili sa novim zakonom o zaštitti potrošača, ne bi tako pričali...svi dobavljači su direktno preusmerili svoje kupce na servise, što znači da ne šalješ robu onome od koga si je kupio nego serviseru, a da oni pritom nisu na tako nešto spremni, jer to do sad nije funkcionisalo tako...eno ih nt i asbis u bunaru...
 
Zaboravih da pitam jel ti se posle servisa nije vise pojavljivao IR ?
 
Nazad
Vrh Dno