Šta je novo?

DDR4 u Srbiji kad i gde?

Supreme.50

Slavan
Učlanjen(a)
07.09.2009
Poruke
1,352
Poena
210
Zvao sam Emmi prosli petak, i pitao kada dobijaju ddr4 memoriju, rekli su da stize iz uvoza sredinom sledece nedelje (ove) i da ce cena biti oko 250e za kit 2x8GB. Juce sam zvao ponovo da bi mi rekli da te memorije koje su stigle nisu za potrebe maloprodaja i da ne mogu da se kupe, i da mogu da porucim kada budu uvozili sledeci kontigent?!?????

Danas sam zvao korisnicki servis koji kao radi do 16:00, niko mi se nije javljao od 14:50 pa sve do 16:00, ODNOSNO prvi put su digli slusalicu i iskulirali 10 sec sa dignutom slusalicom da bih ja spustio i zvao ponovo, kada se nisu javljali do kraja radnog vremena.

Posto informaciju ne mogu da dobijem od prodavnice kojoj brat hoce da ostavi 2000e za konfiguraciju, pitam ovde, da li jos neko ceka DDR4 i da li ima nekih indikacija da ce se pojaviti u maloprodaji u skorije vreme? Za sta im sluze one X99 ploce na stanju vec nedeljama kada nemaju i memoriju za njih?
 
Nisam ni razmisljao o memoriji sa kp/madjarske, zahvaljujem na predlogu :).
 
Stigle su ddr4 u Srbiju, Corsair i Kingston, samo skupo... 30 i neka hiljada za 16gb.
 

Lik nema 8GB module, samo 4GB, tako da nista od kupovine za sad, a sto je najgore hteo sam od njega uzeti proc plocu i ram, a sad mi bez rama ostalo ne znaci nista, tako da cu ga najverovatnije sacekati pa uzeti od njega sve. Poslao sam mu drugi PM, pa se nadam da ce mi javiti kada planira da prosiruje ponudu ili bude znao. Hvala na savetu jos jednom.

@MaxXx

Moze link? Mozda se radi o jacim modelima, ali ako su osnovni onda je to preterano. Ovaj lik sa KP ceni 8GB (2x4 sto mi ne odgovara) 120e.
 
Da je duplo jeftinije ne bi vrsilo posao, jer GA-X99-UD3 ima 4 slota, a brat zeli da doda jos rama u daljoj buducnosti, pa ce onda morati da ide na UD4. Tako da ako ne plati na mostu...
 
A ovaj gore link 16GB 4 stapa za 38000 dinara? 10 godina garancija? Ispada da je jedan stap 9500 i nesto kada bi se prodavali odvojeno! To je normalno da budu tako visoke cena tek su izasle , strpi se..
 
Bogami ddr3 kad se pojavio nije bio uopste tako skup, cak sta vise bio je pristuoacan za nas sirotinjski dzep.
 
Ja sam štapić od 2gb na 1333mhz platio 780 dinara svojevremeno a mislim da nije bio u opticaju ddr3 više od godinu i po.
Ove sad cijene ddr3 i cijene ddr4 su mimo svakog logičnog pojašnjenja
 
8g cega? :)

Pa i nije 8GB ako si na to mislio, vidis da pise 4x4, znaci 16. Svejedno je cena previsoka. Iz Madjarske je 16GB okruglo 240e, a u Atomu ispada 320e.
 
Sta mislite, da li se isplati u Madjarskoj kupovati komponente koje se cesce kvare? Najvise mislim na maticne ploce i graficke kartice. CPU i RAM bi opusteno narucio (RAM bas retko riknjava, procesori pogotovo), ali za maticne ploce i graficke kartice ne bi mi bilo svejedno.
 
A sto da ne? Kod nas su marze preko trista posto. Ok, postoje razlozi za to ali ne moramo da jedemo g.... ako nam se serviraju. Ukoliko nadjes prodavca koji je ok po pitanju usluge sto da ne...
 
da znas da se ta garancija u madjarskoj da lakse ostvariti nego u cacku npr... tako da slobodno...

ajd da si pitao dal kupiti maticnu iz usa, to ti ne bih savetovao. inace je meni u zivotu vise rama crklo nego grafickih i maticnih.
 
A sto da ne? Kod nas su marze preko trista posto. Ok, postoje razlozi za to ali ne moramo da jedemo g.... ako nam se serviraju. Ukoliko nadjes prodavca koji je ok po pitanju usluge sto da ne...

Upravo tako. Pogotovo kada odbijaju 2000e za g*vna, kao emmi sto je izvisio u ovom slucaju.

Sto se tice garancije, evo citata sa kp iz PM:

Dobija se garancija za svaku komponentu ponaosob...

Garancija je inostrana (Madjarska) iz prodavnice u kojoj se kupuje proizvod. Dobijaš original, potpisan, pečatiran, sa serijskim brojem proizvoda. Ako nešto krene po zlu, vraćaš meni pa ja nosim nazad u prodavnicu i započinjem proces reklamacije/garancije koji je u suštini isti kao i kod nas. Ionako sam kod njih 1-2 puta nedeljno zbog prirode posla pa nema potrebe da se kupac sa time zamara.
 
Samo da kupim procesor iz madjarske ustedecu 50e. Ovo nije normalno, 4790k iz madjarske dodje 32000, a najjeftiniji kod nas 38000, kod ovih hostaplera sto po Srbiji sire kao rak kosta 41000. Mislim stvarno dokle? Dodas 4000 i kupis kod nas i7 5820K, a u madjarskoj je sigurno jos jeftiniji. Ako neko moze da mi preporuci nekog od dobavljaca iz madjarske, bilo da je KP ili ovako, slobodno neka mi tutne na PM. Hocu prvo da se raspitam odakle dobavljaju komponente pa da vidim preko neta sta imaju/ da odaberem sta da kupim.
 
Samo da kupim procesor iz madjarske ustedecu 50e. Ovo nije normalno, 4790k iz madjarske dodje 32000, a najjeftiniji kod nas 38000, kod ovih hostaplera sto po Srbiji sire kao rak kosta 41000. Mislim stvarno dokle? Dodas 4000 i kupis kod nas i7 5820K, a u madjarskoj je sigurno jos jeftiniji. Ako neko moze da mi preporuci nekog od dobavljaca iz madjarske, bilo da je KP ili ovako, slobodno neka mi tutne na PM. Hocu prvo da se raspitam odakle dobavljaju komponente pa da vidim preko neta sta imaju/ da odaberem sta da kupim.

Ako je priroda posla takva onda ok ali da li zaista mislis da se isplati placati po ovolikim cenama DDR4 kada velika kolicina DDR3 moze raditi slican posao ? Ok sva ta prica oko garancija, madjarska-srbija ali jos uvek su cene DDR4 modula previsoke, bar po meni.
 
Ako je priroda posla takva onda ok ali da li zaista mislis da se isplati placati po ovolikim cenama DDR4 kada velika kolicina DDR3 moze raditi slican posao ? Ok sva ta prica oko garancija, madjarska-srbija ali jos uvek su cene DDR4 modula previsoke, bar po meni.

Pa priroda posla jeste takva, tj. ne meni nego bratu posto za njega sklapam konfiguraciju. Ali kad pogledas, nije nesto ni skuplja memorija. 16GB na 2400Mhz je 240e, otprilike cena DDR3 2x8 na 2400MHz kod nas. A brzi je ram, nije samo razlika u broju. Da, mogao je da prodje dosta jeftinije za (ne)osetno slabiju konfiguraciju, ali svaka komponenta ima svoje trziste (koje ocigledno nije u Srbiji).
 
16gb - 2x8 Kingston DDR3 2133MHz - 19000din kod nas
A 240e za DDR4 u istoj kolicini i 2400MHz - po meni i dalje neisplativo. Mozda je razlika primetna tek od 2800+ ali to je 300e pa na vise.
 
Nista, definitivno si me uverio. Posto je isto, kupicemo DDR3, ti dodji i montiraj ga na X99 plocu i podesi sve kako treba i zadrzi razliku u ceni o kojoj pricas.
 
Zamolio bih da mi neko ko je već kupovao pošalje na PM link za nekog ko dobavlja komponente iz Mađarske. Hvala :)
 
Ja sam od njega pre tri nedelje uzeo SSD i skroz je OK momak. Juče sam ga pitao za neku ploču, h97 čipset i kaže momak "trenutno je za to cena manja u Srbiji" . Pošteno bar.
 
Kakva je ta "Crucial 4GB Ballistix Sport 2400MHz DDR4" za 7400 dinara kod madjara , jel kupovao neko? Pretpostavljam da ne moze mnogo da se klokuje posto je jeftinija?
 
Nista, definitivno si me uverio. Posto je isto, kupicemo DDR3, ti dodji i montiraj ga na X99 plocu i podesi sve kako treba i zadrzi razliku u ceni o kojoj pricas.

Ja sam samo pricao o razlici u ceni, mislim da sam bio i realan. Ali ako je vec kupljena ploca i sve sredjeno oko odabira onda ok. Ko planira novi build mislim da ne mora jos da zuri sa DDR4, moje misljenje i nista vise. Ko moze neka slobodno "tera" sta hoce, naravno.
 
Kako mislis da uparis 5820k sa ddr3 memorijom?
 
Nazad
Vrh Dno