Šta je novo?

HP Pavilion 15-p050sm - Pentium Quad Core N3530 - J0C82EA - problem sa drajverima

Tibor021

Slavan
Učlanjen(a)
25.09.2007
Poruke
153
Poena
330
Kolega je pazario HP Pavilion 15-p050sm - Pentium Quad Core N3530 - J0C82EA bez OS. Već dva dana se mučim sa njim (ne sa kolegom, već samo laptopom) oko instalacije Win 7/64 bit. Win je nekako instalisan, ali ima problema sa drajverima. Sa linkova sa sajta HP na koji upućuje sajt prodavca (CT) neki drajveri rade, ali od onih važnijih, za čipset, radi samo Intel Smart Connect Technology Driver, dok ostali ne. Pri tome mi prilikom pokušaja instalacije Intel Management Engine Interface (MEI) Driver-a javlja da sistem ne ispunjkava minimum zahteva za instalaciju (!?). Uspeo sam da oživim LAN, ali USB portovi ne rade. Uz njih još kod par uređaja u Device manageru imam znakove uzvika.

Ima li pomoći ili da mu preporučim da laptopa vrati prodavcu i uzme nešto na čemu Windows radi?
 
Radi i na ovome win ali mislim da govna iz m$ stavili da drajveri rade samo na 8.1. Ako baš mora 7 onda probaj sa specijalnim probramima za drajvere.
 
Na sajtu HP-a za ovaj laptop u padajućem meniju za izbor OS za koji se traže drajveri postoje samo dve opcije: Win 7 64 bit i Win 8.1 64 bit.

Ne mora baš Win 7, jedino što sa Win 8 nemam iskustva oko instalacije, a ni kolega oko korišćenja.

Na koje specijalne programe za drajvere misliš?
 
Poslednja izmena:
Dosta je pomogao DriverPack solution, rešio mi problem WiFi konekcije i još nekih desetak drajvera, ali je ipak moralo ostalo "na mišiće". Istina nije bilo teško, obzirom da je problem bio u identifikovanom drajveru koji nije mogao naći na netu, pa je radio Google. U svakom slučaju, navedeni laptop (kome sam dao nadimak "dušman") sada fercera. Hvala još jednom svima na brzoj i korisnoj pomoći.
 
I naravno odradi image kad sve to instaliras...da se ne bi opet mucio....
 
Sve odrađeno, laptop predat zadovoljnom vlasniku. Meni ostaje iskustvo za (ne daj Bože) sledeći put.
 
Izasli su drajveri na zvanicnom sajtu tog modela za Windows 7 64bit , nema sta da se brines:

Capture.PNG
 
Update: Windows 7 je pukao na ovom laptopu. Nakon nekoliko pokušaja, odustalo se od 7-ce i instalisan Windows 8.1.
 
Nazad
Vrh Dno