Šta je novo?

zabrana download na wifi

Cirko

Cenjen
Učlanjen(a)
05.02.2012
Poruke
84
Poena
160
pozdrav ne znam da li cu fino objasniti ali ukratko da li je moguce staviti zabranu download-a na wifi da mi se ne prikaci 500 ljudi odjednom sa filmovima i skidanjem a da se normalno preko istog rutera i wifi moze surfatu netom novine face itd hvala svima
 
Koji wifi ap/ruter koristiš? Trebalo bi dozvoliti samo http i https kao destination portove, ali je pitanje da li hardver koji imaš to omogućava. Ovo bi sprečilo torrent-e, ali ne bi "običan" download iz browser-a.
 
neki iz mtel mreze oni daju standardni svima dovoljno je I torrent samo da zaustavim jer je zgrada okolo ogromna tako da svako moze da skida
 
Nemoj tako i ja koristim neciji free wifi, budi solidaran :D Srecom imam na raspolaganju tri odkljucana pa mogu da biram :p
 
Imash za takav komp a nemash za internet, a josh torrentujesh od komsiluka ne bi se zadovoljio sa skinesh/mail + neki skype tipa..... Sramota me je sto si mi sugradjanin.
 
Bokins uzes lepo preko s** net i tv za 2500 i bog da te vidi. A ne da se patis sa slabim signalom jer je komsija zatvorio prozor.:)
 
pozdrav ne znam da li cu fino objasniti ali ukratko da li je moguce staviti zabranu download-a na wifi da mi se ne prikaci 500 ljudi odjednom sa filmovima i skidanjem a da se normalno preko istog rutera i wifi moze surfatu netom novine face itd hvala svima

deluje kao da zelis da dozvolis komsijama da kraduckaju, ali ne i da kradu.

ukoliko zelis da komplet zastitis mrezu samo ukljuci mac filtriranje i ubaci adrese koje treba da imaju pristup, ostali nece moci nista.
dodatno iskljuci ssid broadcast i niko osim tebe nece ni znati da ta wifi mreza postoji.
 
fazon je u tome sto imam neki lokalcic i zelio bi da gosti pa i drage komsije :) mogu da vide na netu sve sto im treba face skype mail ali brate ne i da skidaju sve zivo :) cisto da ne prelaze granicu :)
 
Za takve stvari bi bio dobar neki wifi ruter koji je podržan od strane DD-WRT firmvera. Možeš kojekakva pravila da napraviš. Ili recimo smanjiš snagu wifi-a za koji mW i ne radi ni posle jedne ploče ili zida
 
ne mozes nista da uradis.
sve i da mozes da ogranicis download speed, to ne bi sprecilo "drage komsije" da vuku torrente po ceo dan.

ono sto svakako mozes je da stavis restrikcije u odredjeno vreme kada lokal ne radi i nema musterija. takodje nije tesko ograniciti neke domene i ip adrese (mada tebi ne treba deny nego allow ip) i portove.
sve zavisi od rutera. ne znam da li bi funkcionisalo da se omoguci samo port 8080 npr.
 
Tu moras uposliti mikrotik ukoliko zelis malo lepse to da sredis.
 
Imash za takav komp a nemash za internet, a josh torrentujesh od komsiluka ne bi se zadovoljio sa skinesh/mail + neki skype tipa..... Sramota me je sto si mi sugradjanin.

Mogao si prvo da pitas zbog cega to radim pa da onda govoris da li te je sramota ili ne...

Podstanar sam a u stanu gde sam trenutno vlasnik ne zeli da izadje u susret jer kako kaze predhodni stanar mu je napravio ogromne troskove i nista od toga nije platio... Zbog toga se snalazim sa free wifi i netom koji dobijem u okviru mobilne predplate tako da necu ni da se zamaram trazenjem nekog drugor resenja jer mi je ovo sto sada imam dovoljno za moje potrebe :)
 
Nazad
Vrh Dno