Šta je novo?

kakav je proceos intel 4500U?

Mirko BGD

Slavan
Učlanjen(a)
26.01.2005
Poruke
793
Poena
319
sve vise proizvodjaca, medju kojima je i dell stavljaju u svoje masine 4500u seriju proceosra, po nekim istrazivanjima koje sam ja gledao npr:http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-4700HQ-vs-Intel-Core-i7-4500U 4500u procesori su dosta slabiji od 4700 pocev od kes memorije itd
zanima me kako su se ovi procesori pokazali u praksi? da li isplati gledati neki od dell laptopova sa tim procesorom ili je ipak bolji izbor ici na jacu 4700+ varijantu?
 
Gle, ja sam uzeo Dell sa tim i5 "u" procesorom, i utisak je dosta loš nakon pola godine korišćenja.

Prvo, ti "u" procesori mi idu na onu stvar - laptop procesori nazaduju, sve su sporiji i sporiji... ovo je katastrofalno.... Čini mi se da su u rangu sa dual core Pentiumima od pre 2-3godine.

Taj Core i7 4500U ima solidnu brzinu kada je u boost modu. Moj CPU ima osnovnu frekvenciju 1.6Ghz i boost na 2.3Ghz i uopšte nisam zadovoljan.

Ne verujem da ti se isplati da doplaćuješ za 4700u - ovi procesori su spori pa su spori, te nijanse u brzini nećeš osetiti.

E sad malo o samom Dellu (Inspiron 5737 17r) - kvalitet izrade je ok. Zagreva se poprilično na levoj strani kada se pokrenu zahtevnije aplikacije ili igre.
Ubacio sam SSD umesto HDD-a. Moram da primetim da laptop vrlo često ne vidi optički uređaj - bukvalno kako mu se ćefne: 2 dana ga prepoznaje, pa jedan dan ne, pa 1 dan prepoznaje, itd.

Zatim su tu problemi sa drajverima. Native OS za ovaj laptop je Win 8.1. Međutim izgleda da drajveri nisu uopšte ispeglani kako treba (to se može zaključiti i iz činjenice da na svakih mesec-dva izbacuju ažurirane drajvere). Laptop mi se često zakucava pri zahtevnijem radu. Takođe, često se dešava da neće da ode u sleep mod ili da se podigne iz njega (ovo sam video po netu da je baš veliki problem sa celom novom Inspiron serijom).

Stoga, Dell više ne bih preporučio ni najcrnjem neprijatelju.
 
Poslednja izmena:
Ti "u" procesori su dosta sporiji od "m" serije. Kum i ja smo imali i3, on "u", ja "m", i moj je radio drasticno brze. Ja sam sad presao na i5 3230M u laptopu i prezadovoljan sam, extra je brz. Tako da razmisli o serijama, mozda je bolje uzeti i5 "m", nego i7 "u"...Samo moje misljenje ;)
 
Ti "u" procesori su dosta sporiji od "m" serije. Kum i ja smo imali i3, on "u", ja "m", i moj je radio drasticno brze. Ja sam sad presao na i5 3230M u laptopu i prezadovoljan sam, extra je brz. Tako da razmisli o serijama, mozda je bolje uzeti i5 "m", nego i7 "u"...Samo moje misljenje ;)

Sustina "U" procesora je da rade duze na baterijama... zato imaju nize klokove u odnosu na "M" cpu, takodje racunari sa "U" cpu uglavnom nemaju posebnu GPU ne bi li ceo sistem mogao sto duze da radi bez kacenja na elektro mrezu...
Kad se sve to uzme u obzir onda znas da su laptop racunari sa "U" procesorom za one koji dosta putuju a "M" za one koji skoro da ne pomeraju laptop.
 
Poslednja izmena:
Zatim su tu problemi sa drajverima. Native OS za ovaj laptop je Win 8.1. Međutim izgleda da drajveri nisu uopšte ispeglani kako treba (to se može zaključiti i iz činjenice da na svakih mesec-dva izbacuju ažurirane drajvere). Laptop mi se često zakucava pri zahtevnijem radu. Takođe, često se dešava da neće da ode u sleep mod ili da se podigne iz njega (ovo sam video po netu da je baš veliki problem sa celom novom Inspiron serijom).

Stoga, Dell više ne bih preporučio ni najcrnjem neprijatelju.

Problemi sa driverima su sve cesci i cesci sto se tice laptopova, otkad je izasao Win 8.1, da je samo kod Dell-a...

Uopste pokrivenost driverima je ocajna kod laptopova ovih dana, osim ako nije u pitanju bas neki top flagship model koji svi imaju pa ima razloga da se stancuju driveri. A i to sto se vecina prebacila na android/ios, a laptop kupuje samo onaj koji mora zbog intenzivnog posla. Covek bi pomislio da posle Windows 8-ice bi sve sa driverima bila laganeza, samo frljnes update, odes radis nesto, restart se sam racunar i sve radi za sat vremena, ali jok.
 
Da li je tacno da je odredjeni model i7 serije 4 napravljen samo sa 2 jesgra? ako jeste a mislim da sam negde to video,zasto se ne zove dual core ili i3? kakav je to i7 sa 2 jezgra,i zanima me misljenje nekoga ko ga je koristio kakav je u radu
 
Upravo pomenuti i7 iz naslova teme je dvojezgaran (2 jezgra 4 thread-a). Zove se i7 jer je najjači intelov ULV procesor (kao što su gore kolege forumaši napisali snage je otprilike kao i5m uz nižu prosečnu potrošnju struje).
 
ok,ali u koji rang onda spada taj i7? jel su bolji oni stariji iz recimo trece serije sa 4 jezgra ili ovi sada sa 2 jezgra u nekom vecem opterecenju tipa autocad 2012 3d koji je dosta zahtevan?
 
Kako bih ti rekao, to ri je bulja od procesora. Vuče se kao crevo, spor je neviđeno. Znači ne govorim o benchmark programima nego real world application. Moja žena ima T8400 i u radu na laptopu kida taj procesor na sve strane.
Ne znam šta se dešava u Dell-u, vidim da ga masovno ugrađuju, recimo u 17" laptop koji je kao bolnička tacna, realno prima full fledged procesor, a oni stavljaju taj smeh. Taj procesor ide u neke skučene prostore, nema razloga da se trpa u 13+ inčne laptopove posebno imajući u vidu da su Haswell super kad je disipacija toplote u pitanju...
 
ne znam dal ste primetili skoro da vise i nema procesora koji nisu sa U oznakom :( dell toshiba i ostali proizvodjaci MASOVNO forsiraju i3 i5 i7 procesore, dual core sa 2-4mb cache... ova tehnologija je definitivno nazadovala
inace bio sam prinudjen da uzmem notebook sa U procesorom i5 4200, 4gb ddr, nvidia gt740 je u pitanju utiscil:
U*Z*A*S*N*O spor, da li je to u pitanju sto je windows preinstaliran, pa ima gomilu nekih fabrickih gluposti, ali u svakodnevnom radu secka, dosta mu vremena treba da podgine sistem, ne moze da se poredi sa starom masinom t9300 c2d, 4gb ddr2 i 9600m gt koja naspram njega LETI! baterija nije nista spektakularna, mozda sastavi 3-5h surfovanja i to je to...
 
Intel Core i5-4200U nije toliko slab , najverovatnije je fabricki gomile bespotrebnih stvari na start up , pogasi ih na task manager:

Capture.PNG
 
jel zakucan cpu na 100% kad otvoris task manager?

verujem da to usporenje koje vidis je od diska
 
Ma spori su bre ovi "u" procesori, nisu ni za šta... Ja sam instalirao svež win8.1 na ssd pa se cpu i dalje vuče ko prebijena mačka.

Uporedim ga sa burazerovim Asusom starim skoro 4god koji ima neki dvojezgarni APU - moj subjektivan utisak je da su iste brzine.
 
.....i na kraju,ja vas sada nista ne kapiram,koji su bolji procesori,sa oznakom M ili sa oznakom U? ili nesto sasvim trece? to pitam da bih znao koje da izbrgavam jer jurim neki laptop 17,sa nekim i5 ili i7 4generacije. molim vas da date neko iskustvo,ne bih nikako voleo da uzmem sa i7,a da radi kao baba...:)
 
Nazad
Vrh Dno