Šta je novo?

SSD nece da radi kao disk 0 nego kao disk 1 a HDD radi kao disk 0 ???

hamvas

Cenjen
Učlanjen(a)
24.06.2013
Poruke
382
Poena
170
SSD nece da radi kao disk 0 nego kao disk 1 a HDD radi kao disk 0.SSD sam nakacio na SATA 3 na poziciju 0 a HDD na poziciju 1 ali nece da radi tim redosledom.Probao sam da diskonektujem HDD i onda SSD radi kao disk 0 ali kad ponovo prikljucim HDD SSD se vrati se na disk 1.U cemu je problem???Kako da to resim???
 
Da li postoji neki džamper na HDD-u?
 
Ima samo dzamper za ogranicavanje brzine na 1.5 Mbps i evo sta pise za ovaj HDD:

Each drive on the Serial ATA interface connects point-to-point with the Serial ATA host adapter. There is no master/slave relationship because each drive is considered a master in a point-to-point relationship. If two drives are attached on one Serial ATA host adapter, the host operating system views the two devices as if they were both "masters" on two separate ports. Both drives behave as if they are Device 0 (master) devices
 
A AHCI, jel' uključen ?
 
Није проблем да то ради него само распоред пријављивања дискова? Шта каже биос о томе који је 0 а који 1? Да ли можеш да подесиш да се систем стартује са SSD без обзира да ли је 0 или 1?
 
Ma radi mi sistem sa SSD-a iako je na poziciji disk 1 ali me nervira sto nemogu da ga stavim da bude na poziciji disk 0
 
NEMOJ da se nerviras, duze se zivi...
 
Video sam u BIOS-u da mi je SSD na poziciji 0 a HDD na poziciji 1 ali u Windows-u je obrnuto,nadam se da zbog toga nece sporije raditi SSD ???
 
Video sam u BIOS-u da mi je SSD na poziciji 0 a HDD na poziciji 1 ali u Windows-u je obrnuto,nadam se da zbog toga nece sporije raditi SSD ???
Gokgod su na primarnom kontroleru, nema nikakve veze što se brzine tiče.
 
Ima li neko neki predlog kako da nateram da mi SSD bude na poziciji 0 a HDD na poziciji 1 u Windowsu ???U BIOS-u je sve kako treba,SSD na 0 a HDD na 1 ali u Windowsu naopacke ???
 
Da li postoji neki konkretni razlog, ili te samo nervira?I kod mene je na sličnoj Gigabyte ploči isto stanje, pa ne vidim neki razlog da mi ta činjenica trenira živce. Barem ne, sve dok je brzina maksimalna.:D
 
Ja neznam ni gde da vidim tu opciju :p ustvari kad malo razmislim nemam pojma šta te muči...
 
To što tebe "muči" je iz doba IDE konekcije, kod SATA to nema ama baš nikakve veze, i sam si okačio SVI su diskovi primarni! Dakle nema tu diska 0, 1... Uostalom mislim da BIOS menja u zavisnosti koji odabereš za 1 boot disk, a ne gde si koji ubo. Kod mene recimo i nema tog podatka, da je 0,1...
 
Nazad
Vrh Dno