Šta je novo?

LG L Fino

nebo80

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
27.08.2012
Poruke
327
Poena
169
Da li je neko uzeo ovaj telefon u Telenoru,kakvi su utisci?
Cena je zaista jako povoljna,kod njih je bez ugovorne obaveze cena 25000,mislim da nije puno losiji od npr Samsung S3 modela.Ekran ima 207 ppi,sto je sasvim dovoljno,e sada ne znam da li snima i pusta hd video.
Ekran 4.5 inca-207 ppi,
quad core procesor 1.2 GHz,
Qualcomm Snapdragon 400
Android OS, v4.4.2 (KitKat)
kamera 8 MP, 3264 x 2448 pixels, autofocus, LED flash
HSDPA, 21 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
4 GB, 1 GB RAM.

 
Poslednja izmena:
Lošiji je od s3.Mala rezolucija ekrana mu je najveći minus.
 
Da li je neko uzeo ovaj telefon u Telenoru,kakvi su utisci?
Cena je zaista jako povoljna,kod njih je bez ugovorne obaveze cena 25000,mislim da nije puno losiji od npr Samsung S3 modela.Ekran ima 207 ppi,sto je sasvim dovoljno,e sada ne znam da li snima i pusta hd video.
Ekran 4.5 inca-207 ppi,
quad core procesor 1.2 GHz,
Qualcomm Snapdragon 400
Android OS, v4.4.2 (KitKat)
kamera 8 MP, 3264 x 2448 pixels, autofocus, LED flash
HSDPA, 21 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
4 GB, 1 GB RAM.


Kako nije lošiji, dovoljno je to što mu je rezolucija katastrofa za tu veličinu ekrana... Da je makar 960x540, bilo bi pristojno, ovo je sasvim prevaziđeno... Jedino što je dosta povoljan uz neki paket, pa možda da se uzme i pokloni nekom kao prvi android telefon ili tako nešto...
 
Ne slazem se da je malo 207 ppi,to je lupetanje.Moj prvi Android je bio S2 koji ima 217 ppi pa je bio perfektan za sve,i z agledanje filmova,za igrice,za net,snimanje full hd video,kako malo 217 ppi moze biti ne razumem.Ovaj je losiji od S2 ali ne previse za ovu cenu mislim da je najbolja kupovina u nekom malom paketu.
 
To što si nabrajao nema nikakve veze sa oštrinom ekrana. Sitan i tanak tekst bude mutan, neke linije budu nazubljene itd...
 
Za manje od dva meseca je 2015 godina i 207 ppi i nije neki standard a s2 je izasao pre 4 godine i tad je to bio dobar ekran. U 2015 fon treba da ima min. 230-240 ppi

Ali za ne tako zahtevnog korisnika koje ne pati za rezolucijom je sasvim dovoljno tih 207. Ja imam 218 ppi na mom blade g i vidim sitne piksele golim okom dok kucam poruke ili radim bilo sta drugo na fonu i nije da smeta ali nije ni prijatno preterano.
 
Poslednja izmena:
Ja se dvoumim između ovog LG L Fino i Huawei G630 - treba mi za jednu tinejdžerku koju hakovanja, rutovanja i ostalo ne zanima. G630 ima mnogo veći i bolji ekran (bar po rezuluciji, ne znam kakav mu je touch, svetlina, kontrast), 1 MP kameru (vrlo bitno za selfije :( , LG ima VGA), a LG ima gorilu što je vrlo dobro (Grand X je završio karijeru sa ozbiljnim oštećenjima ekrana) i Android 4.4 (G630 ima 4.3). Pretpostavljam da je Adreno 305 u LG-u bolji od 302 u G630, što uz razliku u rezoluciji može da znači da je LG živahniji. Za G630 ljudi se žale na bateriju i nedostatak ugrađene memorije (izgleda da od 4GB malo ostaje za korisnika). Za LG nema baš nekih iskustava korisnika tako da bi bilo dobro da ovde neko napiše koju reč.
 
Neka nova iskustva u vezi sa ovim telefonom posle par meseci?
 
I mene zanimaju iskustva korisnika, preko firme planiram da uzmem nekoliko komada...
 
Igleda da jako malo ljudi ima ovaj telefon, vrlo malo informacija se nalazi...
 
da je lg l fino u telenoru dual sim ili ne
 
hvala
 
Menjao bih uskoro moju L520 za neki android telefon iz tog entry ranga i ovaj LG mi je zapao za oko pre svega zbog dizajna. Koristio sam telefon malo u telenoru, a probao sam i Bello u VIP-u i moram reci da mi za ono malo vremena sto sam proveo cackajuci ih deluju sasvim solidno.
Mene interesuju iskustva vas koji imate telefon kakvo je stanje sa baterijom, da li ce dobijati buduce android update-ove (ne znam kakav je LG generalno po tom pitanju) posto L520 ima odlicnu podrsku? Takodje da li moze da se root-uje i flash-uje sa drugim romovima?
 
Zamolio bih nekog ko ima LG L Fino kupljen u MTS-u da mi proveri da li je telefon zaključan na MTS mrežu. Mnogo bih mi značilo jer planiram da kupim ovaj telefon ženi preko ugovora u mtsu, dok ona koristi 063 broj i još je pod ugovorom pa ne može da pređe u mts, a njen sadašnji mobilni je crkao. Ako neko može od ukućana ili od drugara da uzme telenor ili Vip karticu i da proba da je ubaci. Kada se kartica ubaci i telefon upali odmah će se videti da li ima signala, odnosno dal možete nekog da pozovete/cimnete/pošaljete prouku. Možete mi javiti na mail [email protected] ili ovde da ostavite komentar ali je ipak sigurnije na mail. Hvala unapred!
 
Zamolio bih Vas ako neko ko ima kupljen Lg L fino u mts-u da proba sa drugom karticom iz telenora ili vipa dali je telefon zakljucan? Mnogo bih mi znacilo jer hocu ovaj telefon da kupim zeni preko mtsa na moje ime jer ona ima ugovor sa telenorom. Ako neko ima od ukucana ili drugara karticu nek pozajmi na minut i nek proba da je ubaci u svoj LG L fino. CIm se ubaci kartica po signalu se moze videti da li je telefon zakljucan i da li mogu da se obavljaju pozivi odnosno salju poruke. Mozete mi javiti na mail [email protected] ili ovde. Unapred, mnogo, zahvalan!
 
Jel bolji ovaj L fino ili Lumia 630? Planiram da ga uzmem preko Telenora, pa me zanima koji cu lakse prodati?
 
Hmmm... Zavisi ko sta voli, android ili wp. Ja licno da biram uzeo bih Fino. Nije ni Lumia losa ali nema blic i prednju kameru, sto je minus u danasnje vreme. E sad ako ces da prodajes uzmi onaj koji je skuplji u prodavnicama [emoji4] (ne znam cene van Telenora...)
 
Da li je neko uzeo ovaj telefon u telenoru?Potrebna mi je informacija da li je zakljucan na telenor mrezu?Hv
 
^ Zaključan je na Telenor.
 
Puklo mi je površinsko stalno na ovom telefonu, ali touch radi. Zanima me da li mogu da skinem to staklo (pošto je ionako samo počelo da se ljusti) i da preko toucha stavim tempered glass?
 
To povrsinsko staklo = touch tako da nemoj da skidas.
 
Zdravo, evo da vratim malo temu, da li zna neko kako da se uđe u download mode, jer mi svaki put prikazuje grešku "error: Boot certification verify" . Našao sam da se može rešiti na G2 ali nisam našao za L Fino, problem je što ne može ništa da se uradi niti da se rutuje, niti da se instalira TWRP, ni orginalni rom ne može da se vrati jer za sve mora da se uđe u download mode. Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno