Šta je novo?

Telenor upozorenje!

worldwideweb

Poštovan
Učlanjen(a)
04.06.2014
Poruke
49
Poena
59
Cao decaci... Ako koristite Telenor kladim se da vam je stigla poruka da ne odgovarate na poruke brojeva iz inostranstva tj sms-om ili pozivom. E sad ja ne znam koji mi je djavo bio da odgovrim na jednu,ni sam ne znam nikada to ne radim. Zanima me moze li mi telenor nakalemiti neki racun zbog toga? Inace imam telenor modem,na njega mi je stigla poruka i sa njega je odgovoreno,pretplata je fiksna za onaj najnizi paket od oko 700 kinti,a broj sa kojeg je stigla poruka bio je iz VIP mreze
 
Meni je stigla sa broja +225 69 88 00 81 i ja prevideo +225 i pozvao mahinalno, srecom, iz mt:s mreze taj poziv nije prosao, samo je napisalo call ended. Ne vidim nikakvo dodatno zaduzenje.

Inace koristim broj prenesen iz Telenora u mt:s.

Evo je:
pVpN4Xs.png
 
Poslednja izmena:
Meni je stigla sa broja +225 69 88 00 81 i ja prevideo +225 i pozvao mahinalno, srecom, iz mt:s mreze taj poziv nije prosao, samo je napisalo call ended. Ne vidim nikakvo dodatno zaduzenje.

Inace koristim broj prenesen iz Telenora u mt:s.

Evo je:
Pogledajte prilog 151469


Ma ja sam se zajebao bas zato sto bio domaci broj,inace se par puta na mob nisam javio kad me brat iz Svajcarske zvao pa bio haos :) inace posle par sati stigla je poruka sa nekog internacionalnog broja na cirilici "pozovi me hitno.rFBI" :)
 
Ne znam za Telenor, ali i u VIPu, a i u MTSu postoji mogućnost provere zaduženja. Čisto sumnjam da nema i Telekom. To ti je najsigurniji i najlogičniji ppostupak. Svaki odgovor na forumima biće: "može bit, ali i ne mora..."
 
Ma ok to nego ako ja imam fiksnu pretplatu onda ne znam kako bi mogli da mi nakaleme :)
 
Poruke na broj koji nije kratki kod, mislim da nemaju na osnovu cega da naplate preko cene SMSa. A valjda mozes da vidis da je SMS poslat? (ako imas paket sa fixnom pretplatom stvarno, a ne postpaid internet koji "ne mozes da prekoracis", ne bi mogao da posaljes SMS - ako je ovo drugo, bice naplacen. Ali za nas, normalan broj, ne vidim po cemu).

Inace, mozda je to Paradigma ti poslao, dobio je nazad onu VIP promociju "pozovi me, uvecaj kredit" pa hara po forumu :D
 
samo da pitam dal može da se promene slova u naslovu teme..
Telenor poruke za sisanje -> Telenor poruke za šišanje

:) nekako bolje...
 
Moja keva odgovorila na tu ćiriličnu poruku, porukom, kome da se javim.
Onda joj je stigla poruka od Telenora da ne zove niti da ogovara na te poruke.
Zvala je juče Telenor i rekli su joj, hvala vam na obaveštenju ali mi ipak moramo da vam naplatimo tu poruku ka inostranstvu u skladu sa roming tarifom od 30 do 100 dinara.

Ako Telenor nema nikakve veze sa ovim zašto naplaćuje tj. zloupotrebljava prevaru?
Zašto ne kaže, mi ćemo da proverimo da li je to prevara, a ako je taj deo računa nećete platiti?
 
Poslednja izmena:
Теленор ће да наплати јер ће део тога да им стигне за наплату иначе не би било разлога да се наплаћују позиви или поруке ка иностранству. Не може да наплати онај коме је отишла порука, он ће то Теленору а Теленор кориснику. Само је питање да ли су ти бројеви тачни или ће да оде на неки који наплаћује по посебним ценама.
 
Moja keva odgovorila na tu ćiriličnu poruku, porukom, kome da se javim.
Onda joj je stigla poruka od Telenora da ne zove niti da ogovara na te poruke.
Zvala je juče Telenor i rekli su joj, hvala vam na obaveštenju ali mi ipak moramo da vam naplatimo tu poruku ka inostranstvu u skladu sa roming tarifom od 30 do 100 dinara.

Ako Telenor nema nikakve veze sa ovim zašto naplaćuje tj. zloupotrebljava prevaru?
Zašto ne kaže, mi ćemo da proverimo da li je to prevara, a ako je taj deo računa nećete platiti?
Ako ti je keva bila u Telenor mrezi kada je odgovorila, onda ta poruka treba da joj se naplati kao SMS ka inostranstvu, a ne kao SMS u roamingu.

Sto se tice prevare, ne vidim da tu Telenor moze ista da uradi. Kako on da zna da li je tvoja keva odgovorila na neku scam poruku, ili je poslala SMS prijateljici u Papua Novoj Gvineji?

Pozdrav
 
samo da pitam dal može da se promene slova u naslovu teme..
Telenor poruke za sisanje -> Telenor poruke za šišanje

:) nekako bolje...

Plz don't, onda ne mogu da otvorim temu bez da secem taj naslov koji ima nasa slova. (javlja se "invalid topic ID" ili sta vec..)
Kad vec forum ne moze da radi normalno u IE-u, nemoj da i ovo jos dodajemo.
 
Sto se tice prevare, ne vidim da tu Telenor moze ista da uradi. Kako on da zna da li je tvoja keva odgovorila na neku scam poruku, ili je poslala SMS prijateljici u Papua Novoj Gvineji?
Pozdrav
A kako zna da me obavesti da je to prevara, to zna?

Moja greška, SMS ka inostranstvu.
 
Poruke na broj koji nije kratki kod, mislim da nemaju na osnovu cega da naplate preko cene SMSa.
Сад сам погледао поруку коју сам добио, пише да је послата са +438 (ваљда Аустрија) али пише и да је сервисни центар +316 (Холандија?) па бих мало размислио о томе колико је број из потписа прави. Нарочито зато што ове поруке стижу са разних бројева и држава. Баш неки дан сам добио поруку која је потписана именом, нема никаквог броја па ако је неко уписао име, можда је код ових бројева замаскиран кратки код или нека слична превара.
Овде би Теленор могао да реагује и провери где тачно оде порука којом је одговорено.
 
Poruke na broj koji nije kratki kod, mislim da nemaju na osnovu cega da naplate preko cene SMSa. A valjda mozes da vidis da je SMS poslat? (ako imas paket sa fixnom pretplatom stvarno, a ne postpaid internet koji "ne mozes da prekoracis", ne bi mogao da posaljes SMS - ako je ovo drugo, bice naplacen. Ali za nas, normalan broj, ne vidim po cemu).

Inace, mozda je to Paradigma ti poslao, dobio je nazad onu VIP promociju "pozovi me, uvecaj kredit" pa hara po forumu :D

Da,postpejd koji ne mogu da prekoracim :) Pa valjda je to fiksno? Mislim ako svakig meseca imam taj fiksni racun koji ne mogu da prekoracim valjda na to ne mogu sad da kaleme po njihovoj volji :)
 
Тешко да се то ограничење односи на ино позиве, нарочито роминг, па за сваки случај ипак избегавај да одговараш.
 
Pa onda ne bi ni mogao da saljes smsove uopste, zar ne?
 
Zar jos ima ljudi koji misle da ce racun uvek biti u visini postpaid pretplate i da to ne moze da se prekoraci? Pa najnormalnije da ce se naplatiti svaki poziv ka inostranstvu, kao i sms za parking, nagradne igde, inostranstvo...
 
A kako zna da me obavesti da je to prevara, to zna?

Moja greška, SMS ka inostranstvu.

Prvo, Telenor ne zna i ne moze da zna da li je poruka, koja je tebi upucena iz inostranstva, poslata sa ciljem prevare ili ne.
Na osnovu prituzbe veceg broja korisnika, da im stizu poruke slicne sadrzine sa nepoznatih inostranih brojeva, mogu samo da pretpostave da je u pitanju prevara. Poruka koju je Telenor poslao svojim korisnicima upucuje na mogucnost prevare, ali ne tvrdi da je tako.
Tako da, na svu srecu, Telenor ne moze tek tako da odluci (a i ne treba) da li je neko posalo poruku u inostranstvo kao posledicu prevare ili kao posledicu realne komunikacije sa drugom stranom.

Poslednje sto nam treba je da Telenor proverava ko kome salje poruke i odlucuje da li ta poruka treba da bude poslata ili ne.

Pozdrav
 
^ na osnovu čega telenor želi da naplati ovu odlaznu sms poruku u međunarodnom saobraćaju 30 do 100 dinara kao što su naveli? Cena odlazne sms poruke u međunarodnom saobraćaju bez obzira na destinaciju je valjda 10 ili 15 din.

Odlazna sms poruka u međunarodnom saobraćaju znači da je poslata iz zemlje a nikako ne znači roaming koji ovde spomenut.
 
To je to, moze da se naplati koliko je prema cenovniku. Ne znam samo kako je ako su u pitanju neke satelitske mreze i brojevi ...
Uglavnom, u app se moze odmah i videti za koliko je uvecan racun.
 
Poslednja izmena:
Plz don't, onda ne mogu da otvorim temu bez da secem taj naslov koji ima nasa slova. (javlja se "invalid topic ID" ili sta vec..)
Kad vec forum ne moze da radi normalno u IE-u, nemoj da i ovo jos dodajemo.
Да ли је могуће да се не ради на овом проблему? Сад сам пробао IE и стварно се не сналази са темема у којим има наших слова. Није до IE јер на другим форумима ладно отвара такве теме.
Јеси ли ти или неко други покретао тему са овим проблемом? Немогуће да то не ради.
 
Ma nek ide jedan sms... cak i ako ga naplate 100 150 rsd :) Ja sam se samo prepao da nije par hiljada pa navise,djavo bi ga znao :) Inace sam jednom narucio nesto iz Kine pa su me neko vreme cimali brojevi i poruke na mob iz Burme,Vidjetnama itd... i od tada imam stra u kosti ;)
 
Poslednja izmena:
Да ли је могуће да се не ради на овом проблему? Сад сам пробао IE и стварно се не сналази са темема у којим има наших слова. Није до IE јер на другим форумима ладно отвара такве теме.
Јеси ли ти или неко други покретао тему са овим проблемом? Немогуће да то не ради.

Jesam, ali digao sam ruke od toga. Ako ne radi - krastavac, otvoricu teme u kojima ja trazim odgovor, a ove druge, neka postavljaju ista pitanja na svakoj strani:)
 
Prvo, Telenor ne zna i ne moze da zna da li je poruka, koja je tebi upucena iz inostranstva, poslata sa ciljem prevare ili ne.
Na osnovu prituzbe veceg broja korisnika, da im stizu poruke slicne sadrzine sa nepoznatih inostranih brojeva, mogu samo da pretpostave da je u pitanju prevara. Poruka koju je Telenor poslao svojim korisnicima upucuje na mogucnost prevare, ali ne tvrdi da je tako.
Tako da, na svu srecu, Telenor ne moze tek tako da odluci (a i ne treba) da li je neko posalo poruku u inostranstvo kao posledicu prevare ili kao posledicu realne komunikacije sa drugom stranom.

Poslednje sto nam treba je da Telenor proverava ko kome salje poruke i odlucuje da li ta poruka treba da bude poslata ili ne.

Pozdrav
Oni šta treba da provere i utvrde ja svaka moguća prevara i da nas zaštite jer mi smo njihovi korisnici, a ne da se igramo reči znaš.
Svako treba da plati ono šta je potrošio, ali ne i račune za koje su obmanuti, kao što je bio slučaj ne tako davno, kada su se ljudi javili na neke pozive i više nisu mogli da isključe-prekinu poziv, pa su ljudi jadni dobijali astronomske račune, a Telenor se sa neukim narodom poigrao reči i gluvih telefona, pa je jadan narod to sve morao i da plati.
Verujem da Telenor stoji iza ovakvih ******ština jer koristi fine rupe u zakonu da bi za sebe prigrabio još koji cent profita.
Srbija je postala meka za sajber kriminal jer naša policija nije obučena kako treba, bolje reći, nije uopšte obučavana za te stvari, tužilaštvo takođe, sudije, advokati, 90% zakonodavnog tela u Srbiji ne zna razliku između Nortona, Voltrona i Gigatrona. :wall:
 
Poslednja izmena:
Oni šta treba da provere i utvrde ja svaka moguća prevara i da nas zaštite jer mi smo njihovi korisnici, a ne da se igramo reči znaš.
Svako treba da plati ono šta je potrošio, ali ne i račune za koje su obmanuti, kao što je bio slučaj ne tako davno, kada su se ljudi javili na neke pozive i više nisu mogli da isključe-prekinu poziv, pa su ljudi jadni dobijali astronomske račune, a Telenor se sa neukim narodom poigrao reči i gluvih telefona, pa je jadan narod to sve morao i da plati.
Verujem da Telenor stoji iza ovakvih ******ština jer koristi fine rupe u zakonu da bi za sebe prigrabio još koji cent profita.
Srbija je postala meka za sajber kriminal jer naša policija nije obučena kako treba, bolje reći, nije uopšte obuavana za te stvari, tužilaštvo takođe, sudije, advokati, 90% zakonodavnog tela u Srbiji ne zna razliku između Nortona, Voltrona i Gigatrona. :wall:
I sta je tvoj predlog? Da za svaki poslati SMS Telenor pozove korisnika, izvrsi pozitivnu identifikaciju, zatrazi potvrdu da je korisnik namerno poslao SMS, da korisnik prihvata sve troskove slanja... ?
Telenor je u ovom slucaju uradio sasvim dovoljno - obavestio korisnike o mogucoj prevari. Pametnom dosta...

Pozdrav
 
Ako obican medjunarodni SMS, slazem se, mada ako nije, vec SMS sa posebnom naplatom (ne znam da li je to uopste moguce iz zemlje u zemlju?), onda vec vidim razlog da se proveri uvek! Barem zahtevom da se poruka opet posalje, uz napomenu da je servis za naplatu.

BTW, da se Telenor ne oseca usamljeno, sigurno i MTS/VIP korisnici imaju ovih poruka?:)
 
Ociglednoje da je worldwideweb iz prvog posta je pomesao medjunarodni sms i roaming sms.

Dalje, kakva provera broja od strane operatera? Mozda ako je problem masovan i lako je da se blokira. Ali za svaki pojedinacan broj to nema smisla, milijarde brojeva postoje na planeti Zemlji.

Ljudi budimo realni, na korisniku je da li ce da pozove NEPOZNAT ino broj ili ne.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno