Šta je novo?

Stariji laptop i SDD upgrade

mean_machine

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2006
Poruke
1,300
Poena
350
Radi se o nekom Aceru 17" mislim da je Turion X2 ugradjen. Zanima me koji bi ssd fino radio sa takvom masinom, predpostavljam da je glupo uzimati neki bas brz ssd jer je ogranicen sata2 i starijom arhitekturom, takodje predpostavljam da bi bilo pametno uzeti neki ssd koji se greje sto manje. Pa da cujem preporuke (bitno da je veci od 64GB posto mislim da je to malo za Win7).
 
Ja bi na tvom mestu vijao neki polovan sa SATA2 od 120-128 GB. Ako kupuješ novo, samo izabereš najpovoljniji na tržištu - ionako je svaki brži od tog SATA2 na tvom laptopu.
 
Imo, to ti je bacanje para, da u mator laptop ubacujes ssd. Ja sam imao ssd i prodao ga posle 2 nedelje. SSD je brži samo dok butuje, posle toga je razlika smešna. Ako možeš probaj neki ssd pre kupovine, mogao bi se lako razočarati kada vidiš minorne razlike nauštrb kapaciteta...

Da odgovorim na tvoje pitanje - preporuka ide na ssd sa što dužom validnom garancijom. I slažem se da je 64GB premalo. Išao bih na 256GB kada bih kupovao ssd.
 
Meni je na starom laptopu, sa Core 2 Duo i SATA2 radio Kingston SSD 64GB + ladicu sa HDD umjesto optike.
Benefit je bio osjetno brzi boot, otvaranje programa, izostanak "krljanja" i sl... ja sam bio zadovoljan, te sam produzio upotrebljivost kompa jos godinu dana, jer je do tada bio ekstra spori 5400rpm hdd.
Sad da li vrijedi - to je subjektivno :)


Slazem se da uzmes neki plovan ~120-128GB.
Ocitaj samo koliko je istrosen (Media Wearout indikator ili sl.), sa nekim SMART toolom.

Ja sam na tom laptopu "sprzio" oko 9% za godinu dana, disk je poslije toga uzeo kolega i jos uvijek ga sretno koristi.
Na serveru sam uspio sprziti oko 40% za manje od godinu dana, tako da vrijeme kupovine nije toliko relevantno, koliko je "istrosenost" diska.
 
ja iz licnog iskustva znam da su usko grlo kod laptopova prvenstveno grafike a onda i hdd,tako da sam u acer 5742g sa i3 340 i 4 giga rama,koji je u nekim rezimima radio kao 'baba' ,ugradio ssd kingston hyper x 3k od 128 gb,i iskreno radio mi je bar duplo brze,s tim da u zahtevnoj aplikaciji je opet po malo stucao,ali to je zbog hd graphic 3000,ali realno u kucnom koriscenju svega je radio dosta brze
 
U elitebook 6930p (sata2) ugradio nov samsung evo 840 ssd 120gb (sata3).
Radi u sata2 modu,ne mogu iskoristiti pun potencijal ssd-a ali daleko od toga da sam dobio samo brz boot.
Svi programi rade extra brzo (otvaranje chrome,word...) a programi za dijagnostiku automobila rade bar 3 puta brze.
Laptop je bukvalno prodisao.
 
planiram da u moj acer 5542g ubacim samsung 840 evo od madjara, mislim da je bestbuy a svakako mi je crkao hdd i ne uzima mi se opet isto...
 
Zaboravih,dobija se znacajno i na autonomiji baterije.
 
Nazad
Vrh Dno