Šta je novo?

Maticna ili hard?

miksan

Cenjen
Učlanjen(a)
25.12.2011
Poruke
855
Poena
195
Moja oprema  
Laptop
/
Tablet
/
Komp iz potpisa.Ukljucim komp lampica za hdd ne svetli,na monitoru nema nista.Cuje se 4x beep zastane na secundu pa ponovo.
 
Pogledaj 92. stranu uputstva za Gigabyte GA-880GM-USB3 pa vidi šta to pištanje znači.
 
Nema za 4x long beep.Sutra cu najverovatnije da odnesem hdd do win win da ga testiraju ako nije on najverovatnije je mb.
 
Ne,evo raskacio sam hdd isti djavo.
Izgleda da je mb otisla i da nema potrebe da skidam linux.
 
Poslednja izmena:
Ram sam vadio i vracao,probao sa jednom memorijom.Idem da sednem za stari komp da skinem linux.
 
Nece linux,nemam nikakvu sliku.Monitor je ispravan probao na starom kompu.psu nemogu da testiram na starom kompu nisu isti prikljuci za cpu napajanje.Ni hdd nemogu da testiram posto je stari komp ata.
 
Bio si upravu za hdd ispravan je, samo nemam kod koga da testiram napajanje.
 
ram ili graficka, da je otisla ploca...ne bi pistala...
 
Mislim da nije grafika izvadio sam je jer mb ima integrusu isti simptom.Nego nemam gde ni ram da testiram drug imam ddr2 maticnu.
 
Nista nije riknulo vec su podesavanja u biosu napravila problem oko frekvencije ram memorije.Verovatno zato sto je bio na sleep modu kada je struja nestala.
 
Na kraju si dobro prosao :)
 
Resetovao sam,ali bilo je isto tek danas sam zvao servis.Rekose mi da je sve ispravno i da je problem u frekvencijama.Komp proradio kada su stavili drugu memoriju ali ram nije otiso samo moraju da nameste frekvencije.Hvala na pomoci :D
 
Nešto tu ne štima.
Ako je ispravna tvoja memorija i ako zaista jesi resetovao bios sva podešavanja u biosu su se na taj način vratila na defaultna, te nema razloga da ne proradi računar kod tebe, a ne tek u servisu sa drugom memorijom.
Bilo kako bilo.. proradio je.
 
I ja se to pitam al bitno je da radi sutra najverovatnije sutra idem po serpu.
 
Proso sam ko bos po trnju otisla oba modula memorije.Na njihovom zvanicnom sajtu pise da ima lifetime warranty.Da li je neko reklamirao direktno prizvodjacu?
 
Proso sam ko bos po trnju otisla oba modula memorije.Na njihovom zvanicnom sajtu pise da ima lifetime warranty.Da li je neko reklamirao direktno prizvodjacu?

A ovde ti je istekla garancija? Kontaktiraj proizvođača pa vidi, ali čak iako prihvate da ti je zamene, troškovi poštarine će biti na tebi.
 
Nije Lifetime već Limited Lifetime. U osnovi to je period u kojem proizvođač proizvodi isti ili slični proizvod može da obezbedi adekvatnu zamenu, a ne životni vek kupca. Pošto kako ja vidim tvoja još se prodaje pa probaj kontaktirati Support, pa vidi da li ti se isplati.
http://en.wikipedia.org/wiki/Warranty#Lifetime_warranty
 
Znam to rick posalo sam im mail zele da izvrse zamenu.Naveli su mi neku adresu u Irskoj sad cu da im pustim mail da li imaju negde blize predstavnistvo/servis.Da vidim koliko ce me kostati troskovi slanja, verovatno cu morati i carinu da platim?Da vidim da li se isplati cimanje.
 
Znam to rick posalo sam im mail zele da izvrse zamenu.Naveli su mi neku adresu u Irskoj sad cu da im pustim mail da li imaju negde blize predstavnistvo/servis.Da vidim koliko ce me kostati troskovi slanja, verovatno cu morati i carinu da platim?Da vidim da li se isplati cimanje.

Svakako bi se cimao, čekao i nešto platio, a onda bi pristigla memorija možda bila DOA. Za 2x4GB, mislim da nije vredno cimanja.
 
Dead on Arrival. Mada ne verujem da bi se ovo desilo, mozda pre zamene odnosno slanja neko ipak proverava ispravnost.
 
Poslednja izmena:
Nije cpu zamenio covek ram kada sam ja bio u servisu uso u bios sad nije bio hdd zakacen.Probali smo oba modula od rama na drugom compu isto je pistalo kao kod mene.Saljem pismom za Irsku nije skupo pa sta bude.
 
Tek danas sam naso pakovanje sa grancijom na 5 godina tako da ide kod nasih na reklmaciju.
 
Nazad
Vrh Dno