Šta je novo?

GTX 970 Gigabyte G1 SLI Performanse, 970 vs 780ti

zajebani

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2007
Poruke
4,259
Poena
465
To bi bilo to, malo sam merkao i na kraju odlucio da to za pocetak bude 970 SLI i to bas G1 karta koja se pokazala kao najbolja po svim parametrima na Guru3d testu, za sad opravdava pokazane rezultate. Na prikazanoj slici moze da se vidi kako radi pod full opterecenjem bez podizanja napona, ali sa podignutim klokovima, i sa podignutim naponom onoliko koliko to dozvoljava MSI Afterburner...

`Temerature i podesavanja.jpg

Prvi utisci su bas onakvi kako sam i ocekivao, karte u SLI ne prelaze 66c i 73c a vent ne prelazi 67% i 73%, naravno sve overklokovano na maksimum sa podignutim naponom, a testirano Tomb Raider nekih 1h. TombRaider test najavise ugreje kartu, tako da mi je vema merodavan za stabilnost pored ostalih testova. Za sad je klok 1532/2000mhz, a mislim da za sad nece moci preko toga, ovo je relativno stabilno a kada budem pretestirao svim testovima videcu da li je to klok za svaki dan.

Za sad ovoliko, kad nadjem malo vremena pozabavi cu se rezultatima i poredjenjem SLI performasni u odnosu na jednu kartu, kao i performasama 970 vs 780ti koju sam do danas imao u masini... Sve to overklokovano na stabilan 24/7 klok...

Zahvalio bih se firmi monitor na cimanju oko pronalazenja bas ovog modela na kome sam insistirao..
:wave:
 
Poslednja izmena:
Koliko si dugo cekao kartu od dana kad si je narucio do dana kad si je preuzeo ?
 
Bas me cudi sto si ih odmah "nategao" :D .. U svakom slucaju cestitam i zeljno iscekujem rezultate koji slede zajedno sa svim temperaturama :)

Pohvale i za doticnu firmu ;) Izlaze uvek u susret.

Da li se planira voda mozda u skorijoj buducnosti ?
 
@Lightning
Karta na defaultu ima bost od oko 1400mhz, defaultni klok je veci nego kod tvoje karte za 40mhz... Tako da to je to za sad.

@ mikiPSY
Karte su danas stigle kod uvoznika, sutra ili pekosutra ce se naci u slobodnoj prodaji, a ja sam ih zahvaljujuci monitoru dobio danas, inace danas sam zvao da se interesujem, ranije sam samo razmatrao tu mogucnost...

@ DoX
Hvala :)
Voda ne, natezanje da hahaha :D

1532/2000mhz ovaj klok ipak nece da moze, pukli su neki testovi nakon pola sata... Dok ne nadjem 100% stabilan klok necu praviti rezultate, kao i uvek...
 
koja je nekad bila radost kad smo igrali Tomb Rajder, a sada........? :/ testovi, tragedija..... bar da je to neka grafika, nego jad i tuga u odnosu na the vanishing of ethan carter (radi kao ludd i izgleda izuzetno), da zanemarimo dlake na glavi, ko da je to bitno (xa xa) ....... cisto kad pricamo o testvima, onaj mark 13 mi je nesti najgore sto sam video u zivotu, onaj sa kapuljacom bednik = tragedija!!!! mnogo je bolji bio mark 06 tako nesto, onaj sneg i led.... sve ide niz'brdo, umesto uz'brdo...
 
evo malo firestrika od mene. Mislim da je ovo maximum sto se tice core clocka, memorija moze jos malo.
5.jpg
 
Evo i od mene max klok samo za bench :p 1587/2050mhz boost klok :D

Fire strike 13927.jpg

To nije problem, malo je cimanje naci stabilan 24/7 klok, narocito kada jedna karta radi sa 1.187v a druga sa 1.243v na koju foru ne znam ali je tako :p Preliminarno 1500/2000mhz za sad sve prolazi po 40min testa... Jedva cekam neki modovan bios :p
 
Cestitam na kupovini. Pravi izbor. Gigabyte je napravio odlican posao sa G1 Gaming kartama definitivno. Evo cisto poredjenja radi posto i sam naslov teme tako glasi. Max klok na 780ti bez nekog prevelikog natezanja tj 24/7 1200mhz/1900mhz:

780ti3dmark.jpg
 
Poslednja izmena:
Terao sam pola sata firestrike i nije mi pukao ni jedan test, mislim da core moze da ide jos, nisam mu stigao do granice.
 
Firestrike ti nije neki pokazatelj da li je karta stabilna. Mogu moju da vrim ceo dan firestrike a da pukne posle dva ili tri kruga MetroLL na primer. Dva sata MetroLL, Tomb Raider, Unigine Heave 4.0 i jos ponesto i onda se moze reci da je karta 99% stabilna.
 
SLI stabilno 1493-2000mhz 1h testa Valley Benchmark 1.0 uslikan, a probao sam i ostalo sto inace koristim kao test stabilnosti tako da to bi bilo to...

`Temerature i podesavanja.jpg

Jedna karta 1547-2000mhz 1h testa Valley Benchmark 1.0

`Temerature i podesavanja Jedna karta 1547-2000.jpg

Ovo je realan 24/7 klok, i kako mi se cini mala je razlika od primerka do primerka karte tako da ovi fantasticni klokovi od preko 1550mhz ostaju za sad u domenu lepih zelja kao klok za svaki dan... Makar dok se ne pojavi neki bios :D
 
Poslednja izmena:
Firestrike ti nije neki pokazatelj da li je karta stabilna. Mogu moju da vrim ceo dan firestrike a da pukne posle dva ili tri kruga MetroLL na primer. Dva sata MetroLL, Tomb Raider, Unigine Heave 4.0 i jos ponesto i onda se moze reci da je karta 99% stabilna.

Pazi ja zelim cisto da vidim kolko karta moze da izvuce, kad se uverim i zadovoljim, onda nazad na default vrednosti. Inace ne trazim i nikad ne koristim 24/7 klok, uvek sam na default kada se igram. Zato sam uzeo gigabyta zbog najveceg default clocka, hladjenja, tisine...
 
Kad odrade bios za povecanje Power Limita bice veselo :)

Reci mi da li ima ocitavanje temperatura memorije i VRM-a i kakve su one ?
 
Ma karte su zlo nesto izmedju 780 i 780ti negde cak brze od 780ti, al to je sve za nasto malo, nije vredno ni pomena. Ali temperature i nivo buke, stvarno neverovatno, narocito na defaultnim vrednostima.

Valley Benchmark 1.0 je kod mene pokazao 10% povecanje performansi default vs oc :p a veliku razliku u temperaturi i boroju obrtaja venta, ali opet je to sve gotovo necujno u radu i OC i default, a temperature ispod 75c u sli overklokovane karte, jedna karta ne prelazi 68c pritom je sobna temepratura 28c...
 
@ Zajebani
Kazi kako izgleda ovaj sli sto se tice stutteringa i fluidnosti u igrama u odnosu na druge kombinacije sto si imao do sada. Mozda je jos malo rano jer tek treba da dodju drajveri za maxvell, ali ovako na prvu loptu?
 
@ Gavran

Naravno da je objasnio zato sam je i merkao, pogledaj kako je dobro odradjeno vrm hladjenje, povezano sa telom hladnjaka a ne tamo neki prilepci na vrm kao kod ostalih...

Image_04S.jpg

Evo malog prikaza kako se ponas hladjenje u zavisnosti od broja obrtaja ventilatora... SLI setap...

`63%_73%_80%_90% Vent profil.jpg

Toplija karta...

Vent:
63% maks 75c
73% maks 73c
80% maks 72c
90% maks 71c

Ovo su temperature izmerene nakon sto je karta dostigla maksimalnu temeraturu u Tomb Raideru sa ventom na 63% pa sam postepeno podizao broj obrtaja da vidim sta ce se desiti i za koliko ce spasti temeperatura... Jedna karta se daleko manje greje.

@ reviewsrb
Na prvu loptu ja te probleme nisam ni ranije nesto primecivao, za sada sam igrao samo DOTU par put a tu sve radi savrseno. Ove testove koje sam vrteo i kod njih nisam primetio tako nesto. Ta problematika u vecoj meri nastaje kada je kod procesora HT ukljucen... Evo primera za to sa moje masine, Metro LL, pogledaj kako su u delicima sekunde velike i ceste oscilacije u frejmovima sa HT ON, i kako su mali gotovo da ih nema kad je HT off... Kada se malo zagleda i tokom testa moze da se primeti da nije tako fluidan kao kada je HT OFF...

HT ON
Metro LL 1 91 HT ON.jpg

HT OFF
Metro LL 1 93 HT OFF.jpg
 
Poslednja izmena:
Kazi mi sta mislis koji je tu problem sa ovim HT ON i HT OF? Da li je do toga sto igrice jos ne iskoriscavaju dovoljan broj jezgara. Kod sintetickih testova se vidi jasna razlika izmedju izmedju I5 i I7 procesora.
Recimo sta mi pada na pamet. Kod Crysisa 3 iskoriscenost vise jezgara je bolje optimizovanija od nekih drugih igara. Tako naprimer amd fx8350 sa svojih osam jezgara daje bolje performanse od mog I5 3570K na 4.6Ghz. U drugim igrama uglavnom daje slabije performance.
Da li to znaci da ce i kod tebe davati bolje rezultate sa HT ON nego sa HT off ?:trust:
 
@ Gavran

Naravno da je objasnio zato sam je i merkao, pogledaj kako je dobro odradjeno vrm hladjenje, povezano sa telom hladnjaka a ne tamo neki prilepci na vrm kao kod ostalih...

Pogledajte prilog 151421

Evo malog prikaza kako se ponas hladjenje u zavisnosti od broja obrtaja ventilatora... SLI setap...

Pogledajte prilog 151423

Toplija karta...

Vent:
63% maks 75c
73% maks 73c
80% maks 72c
90% maks 71c

Ovo su temperature izmerene nakon sto je karta dostigla maksimalnu temeraturu u Tomb Raideru sa ventom na 63% pa sam postepeno podizao broj obrtaja da vidim sta ce se desiti i za koliko ce spasti temeperatura... Jedna karta se daleko manje greje.

@ reviewsrb
Na prvu loptu ja te probleme nisam ni ranije nesto primecivao, za sada sam igrao samo DOTU par put a tu sve radi savrseno. Ove testove koje sam vrteo i kod njih nisam primetio tako nesto. Ta problematika u vecoj meri nastaje kada je kod procesora HT ukljucen... Evo primera za to sa moje masine, Metro LL, pogledaj kako su u delicima sekunde velike i ceste oscilacije u frejmovima sa HT ON, i kako su mali gotovo da ih nema kad je HT off... Kada se malo zagleda i tokom testa moze da se primeti da nije tako fluidan kao kada je HT OFF...

HT ON
Pogledajte prilog 151424

HT OFF
Pogledajte prilog 151425

Posto su karte "dual slot" sirine, pokusaj da stavis ventilator sa starne da ubacuje vazduh izmedju karti. Meni je sa 280x CF dosta pomoglo, gornju karu je sa 78C skinulo na 69C. Topao vazduh se zadrzava izmedju karti, pa ako ga nekako "oduvas" bice dosta niza temperatura gornje karte. Pre sam imao razliku i do 10C izmedju gornje i donje, sada je maximum 1-2C. U sustini nekako sto pre da sklonis vruc vazduh od kartica da ga ventilatori ponovo ne recirkulisu (u izvesnoj meri) i da zbog toga imas vise temperature.

Inace extra radi taj 970 SLI, nema sta. ;)
 
Poslednja izmena:
@reviewsrb
Kod mene sem Watch Dogs sve ostalo radi za nijansu losije ili isto sa HT ON...

@GoranM

Zaboravio sam da napomenem, to sam vec uradio i tako je sve postavljeno... Sobna temperatura 26c :p
Mozes videti na slici da je temperatura gornje i donje karte slican...
 
Super score u Metrou, nisam znao da HT utice na frame drops u testu, mislio sam da je do problema sa Physx drajverima kako sam negde procitao.
 
mene sad kopka dal' ce biti razlika kad tu 12ticu stavim da izvlaci vazduh,stay tuned,cu proverim ovo brzo.
 
Ja nisam nista predpostavljao, jednostavno mi je palo na pamet da probam i eto objasnjenja za neke stvari vezane za tu problematiku...
 
Malo rezultata sa jednom kartom, klok 1502/2000mhz 1.243v max temp 69c, vent max 63%, karta je potpuno necujana u rado ovako podesena. Kod mene je kuciste otvoreno + dva venta 14' sa strane koji ubacuju svez vazduh u kuciste...
WP_20141010_14_37_15_Pro.jpg

970 Gigabyte G1 1502/2000mhz
3DMark 11 X 5350
11 X 5350.jpg

780 TI GTX ASUS DC2 1200-1900mhz
3DMark 11 X 5570
780 GTX ASUS DC2 1215-1750mhz
3DMark 11 X 5112
MSI 770 GTX lightning 1254-1900 1.2v
3DMark 11 X 3641

970 Gigabyte G1 1502/2000mhz
Metro 2033 89fps
Metro 2033 89.jpg

780 TI GTX ASUS DC2 1200-1900mhz
Metro 2033 85fps
780 GTX ASUS DC2 1215-1750mhz
Metro 2033 82fps
MSI 770 GTX lightning 1254-1900 1.2v
Metro 2033 56fps

970 Gigabyte G1 1502/2000mhz
Metro LL 89fps
Metro LL 89.jpg

780 TI GTX ASUS DC2 1200-1900mhz
Metro LL 93fps
780 GTX ASUS DC2 1215-1750mhz
Metro LL 79fps
MSI 770 GTX lightning 1254-1900 1.2v
Metro LL 57fps

970 Gigabyte G1 1502/2000mhz
TombRaider 88fps
TombRaider_88.jpg

780 TI GTX ASUS DC2 1200-1900mhz
TombRaider 105fps
780 GTX ASUS DC2 1215-1750mhz
TombRaider 91fps
MSI 770 GTX lightning 1254-1900 1.2v
TombRaider 63fps


Ova 4 testa imam odradjena za sve tri karte pa moze da se napravi neko poredjenje razlike u tim testovima... Ovo su max stabilni klokovi 24/7 za svasku od karti koje sam imao, 780 i 780ti imaju modovani bios tako da sam moga iz njih da izvucem dobar klok a da ne budu bucne. 780 i 780ti ne mogu preko ovih klokova a da ne budu previse bucne, i ovako podesene su na granici prihvatljivog dok je 970 bukvalno necujna i mislim da ovo nije maksimum stabilan klok koji ova karta moze da postigne, i da ce neki modovani bios doneti i veci klok za svaki dan. Karta ima jos 10c prostora do 80c sto je neka granica za svaki dan i jos 10% za vent 73% sto je naka granica preko koje vent pocinje da se cuje a gornja granica je 85%, tada se bas cuje ali to nije nepijatna buka... Znaci bice jos zezanja sa klokovima samo da se pojavi neki bios :D

Sve u svemu pri max stabilnom kloku gledajuci ovo poredjenje 970 je negde izmedju 780 i 780ti... TombRaider pokazuje bas ozbiljnu razliku u odnosu na 780ti sto nije u skladu sa ostalim testovima. Karte su tu negde, razlika je tolika da moze da se kaze da je gotovo sve isto, sem nivoa buke koje karte prave u full loadu. Za sada su rezultati dosta cudni, negde je 970 brza od 780ti samim tim i 780, a negde sporija od oba dve karte. Ili je u pitanu razlika u brzini magistrale ili su drajveri u pitanju. Po meni za sada bi treblao da se oslonimo na razliku u markovima, jer to je po meni idealno optimizovan softver za testiranje a samim tim i prvi drajveri koji se pojave gotovo uvek su fino ispeglani za markove, tako da moze da se vidi realna razlika medju kartama i ako igre cesto pokazuju drugacijiu razliku, to je zbog optimizacije, dobro optimizovane igre pokazuju proporcijalno istu razliku medju kartama kavu pokazuju i markovi...
 
Poslednja izmena:
Jos malo testova poredjenja 970 vs 780ti...

970 Gigabyte G1 1502/2000mhz
Fire strike 13053
Fire strike 13053.jpg
780 TI GTX ASUS DC2 1200-1900mhz
Fire strike 13013


970 Gigabyte G1 1502/2000mhz
Heaven Benchmark 4.0 60fps
heaven_60.jpg
780 TI GTX ASUS DC2 1200-1900mhz
Heaven Benchmark 4.0 67fps


970 Gigabyte G1 1502/2000mhz
Valley Benchmark 1.0 63fps
valley_63.jpg
780 TI GTX ASUS DC2 1200-1900mhz
Valley Benchmark 1.0 76spd
 
Poslednja izmena:
u 3dmarku podjednake u hevenu gubi oko 10%, a u valley benchmarku bas gubi posteno, sad da li su driveri ili magistrala u pitanju tesko je zakljuciti.
 
Nazad
Vrh Dno