Šta je novo?

Driveclub

Uzeo sam DC, i za sada graficki jeste najbolja igra na PS4.....
Nije GT, ali nije ni arkada sto se tice fizike.....
I sad shvatam zasto ce one lizalice na krivinama ( oni koji ne probaju igru neka ih i dalje tako zovu :d )

Takođe kupio i ja ps+ verzijU.
Skroz je ok, taman mi je legla sto se tice voznje :)
 
Igram Driveclub već par meseci, imam igru na disku. Video sam da mogu da se skinu preko PSN stora oni dodaci za igru, i to bi trebalo da besplatno budu dostupni neki automobili, kao i dva dodatka za singleplayer: Photo Finish i Ignition, koji su besplatni kao vid izvinjenja što je igra dugo imala probleme sa serverima.
Nisam ih do sada skidao, igrao sam redovnu kampanju. Međutim, danas rešim da ih skinem i u PSN storu kliknem na Photo Finish, piše mi da je Purchased (kupljeno), ali zapravo mi je i dalje nedostupan u igri! Kad kliknem na taj dodatak u meniju igre, ništa se ne dešava. Čak i dalje za njega piše "Coming Soon".
Dakle, u PSN store-u mi piše da je dodatak kupljen, ali u igri je i dalje nedostupan! O čemu se tu radi? Probao sam sa restartovanjem igre, pa i cele konzole.
Isto je i sa automobilima koje sam "kupio" tj. uzeo besplatno!
Izgleda mi da svi addonovi nisu aktivirani u okviru igre, iako piše da su kupljeni na store-u. Stvarno me čudi. Da li je to zbog toga što imam igru na disku, naravno donetu iz Mađarske? A pokušavam da kupim dodatke na američkom store-u?
Ali to ne bi trebalo da ima veze, imam punu verziju igre, zar ne?

EDIT: Verovatno jeste do regionalnih ograničenja. Čitam nešto po netu, kažu da iako PS4 igre nisu regionalno zaključane, ipak su DLC sadržaji zaključani. S obzirom da je igra region 2, napraviću novi nalog na neku evropsku zemlju pa ću preko tog naloga uzeti dodatke. Koju zemlju predlažete, UK?
 
Poslednja izmena:
Jeste, UK nalog i skini DLC sa tog naloga. Radice sigurno.
 
Hvala, i ja sam nekako izmozgao da to probam i upravo sam uradio tako. Sve radi bez problema.
I ne samo što aktivacija addonova radi na novom UK nalogu, već sada DLC koji sam aktivirao na UK radi i na mom primarnom nalogu, američkom.
 
Taj problem nekompatibilnosti postoji jos od ps3 tj prvi put se dao primetiti na TLoU Left Behind DLCu kada se nije mogao videti u samoj igri ako je igra US a DLC sa UK naloga i obrnuto.
 
Vozio malopre malo volanom, prijatno sam se iznenadio, jer arkade obicno budu sa volanom krs, nemas nikakav osecaj. Ovde je bas upotrebljivo i bolje vozim nego joypadom. Mada me staze uzasno smaraju, deluju kao da su sve iste...
 
U ovoj igri sarenilo i kic najvise smetaju, mada mogu da se iskljuce one lizalice na krivinama ,publika i celendzi pa onda i deluje ok za neko zezanje,nije sve tako crno :)
 
Sa kojim volanom si igrao?
 
Kako igrate? Mislim da li sa uk nalozima? Posto mi u friends listi svi stoje na lvl 1...
 
Ja sam na US nalogu i svi ostali koji su na njemu vidim im tacan lvl a ovima na UK lvl 1 neki bag otkud znam sta je to...
 
Igram ovu igru već deset dana i moji utisci su da je ok,nije ni u čemu mnogo loša,ali opet ni u čemu ne briljira i ne donosi ništa revolucionalno,mada je u ovom žanru igara teško izmisliti nešto što već nije viđeno,možda mi malo nedostju poznate kruže staza tipa monce ili spa. Ali ove ponuđene su zanimljive barem u ovih prvih deset dana mog igranja,videću kako će to ići vremenom kada će mi dosaditi.
 
Evolutions Studios, the developer of PlayStation 4-exclusive racing game DriveClub, is set to lose 55 staff, sources familiar with the matter have told Eurogamer.
Two independent sources close to the studio mentioned the 55 figure to Eurogamer after the cuts were announced to staff at the Runcorn-based developer last Friday, 20th March.
That's roughly half of the studio, sources say, with the redundancies affecting permanent staff. One source indicated some of the 55 may be retained as contractors, but that's up in the air at this point.

The redundancy process is now ongoing. Sony has yet to explain its decision, but sources have speculated.
"Pure finances" was one phrase mentioned to us. "Perhaps a smack for DriveClub's problems" was another.
There is also some concern that the redundancies are another step for Evolution on the road towards closure, but for now the focus is on DriveClub, with more downloadable content and the PS Plus Edition waiting in the wings.
"The staff they kept are the best at what they do," one source said. "If you wanted a fresh start for Evo, those are the people to do it."
 
Nista cudno, Sony nastavlja sa "optimizacijom" korporacije kroz smanjenje troskova (kadrova). Fino su poceli godinu, SOE pa sada Evolutions Studios. Pitam se ko je sledeci na spisku? Ovi su bar izbacili svoju igru u kakvom takvom stanju, dok su novi Everquest i onaj H1Z1 zapravo stillborn igre (jer su obe online iz zavise od podrske izdavaca).
 
Ima li neki aktivan nas club u koji mogu da se join da bude malo zanimljivije? :)
 
Pa verovatno su svi pravili da bi otkljucali onih par automobila što se otkljucavaju samo preko tih poena
 
Poz Rasta!

Pa ok sto su pravili, nego da li ima neki ozbiljan club da ima dosta ljudi i da se zaista vodi racuna oko onih club poena, da se napreduje itd... Ne znam kako to funkcionise.
 
Nemam pojma ni ja, napravio svoj, opicio pozivnice, trojica likova se prijavila a samo jedan je aktivan, kako se igra tako napreduju poeni u klubu i tako dobijaš dodatne automobile
 
Ja mislio da ima neki organizovani srpski klub kao sto bio guild ili klan bio u drugim igrama, ali izgleda nista od toga...

Tnx
 
Postoji klub Serbia race čiji sam i ja član. Ali u Driveclubu su klubovi ograničeni na maksimalno šest članova, tako da je ovaj naš klub popunjen već odavno. Mislim da su mene primili kao poslednjeg (šestog). Inače, ne znam ostale članove privatno, prihvatili su me valjda zato što nas nije bilo mnogo iz Srbije u Driveclubu. Pretpostavljam da ima i drugih klubova gde su se okupili naši ljudi. Inače, ni ovaj naš klub nije nešto aktivan, valjda smo se svi donekle zasitili pa sad tek povremeno neko vozi.
Nije ta komponenta timskog trkanja zaživela u dovoljnoj meri koliko su želeli autori igre (pa joj čak dali i ime po tome).

Lepo bi bilo da imam mogućnost da se trkam samo sa ljudima koje odaberem, što još uvek nije slučaj u DC. Postoji multi, ali vas ubacuje u trku sa nekim random trkačima, po uslovima koje igra sama odredi, pa se još i klasa automobila menja iz trke u trku (iako niste menjali lobby). Valjda možete i sada da se trkate sa svojim odabranim prijateljima, ali će ponovo nasumični "padobranci" biti ubacivani u vašu trku (a ima likova kojima nije do vožnje već samo da se zakucaju u vas i da vas nerviraju).
Trebalo bi uskoro da se to promeni i da ubace private lobbies opciju, gde ćete moći da se trkate sa odabranim ljudima i da sami postavljate uslove (vreme, vozila i klasa, staze itd). Biće mnogo bolje kad to zaživi. Vežbajte singleplayer pa da organizujemo neke forumaške trke kad proradi ta očekivana opcija.

Na PSN sam stardusterx, slobodno dodajte, ali najbolje da naglasite u poruci da ste sa Bencha.
 
Gidra, u klubu ciji sam clan (sad i vlasnik, jer ga je njegov osnivac iz nepoznatog razloga napustio) ima slobodnih mesta, pa ako zelis, mozes da uskocis. Ako je jos neko zainteresovan, slobodno nek se javi. ;) Moj PSN ID je: TwiSteR_85
 
@Twi$teR
koji vam je lvl klub?

takodje dodajte i mene, igram povremeno kada se nadje vremena
PSN ID: rastafarian21
 
^ Rasta, klub je skoro formiran i trenutno je lvl 13, ali jaca iz dana u dan. ;) Dogovoreno, sutra ti saljem invite.
 
Dodajte i mene PSN -> GiDrA85

Hvala
 
Vozi li još ko ovo čudo sa volanom? Ja ponekad onako čisto za promenu:),dobar je osećaj na volanu ffb solidan , šteta što nisu ubacili neku stazu iz stvarnosti al dobro.
Evo jedan klip moj kako izgleda vožnja sa volanom i isključenom publikom i lizalicama :)

 
Nazad
Vrh Dno