Šta je novo?

Mediacom SmartPad 8.0 HD iPro W810 3G, Windows 8.1 tablet

Corvus Corax

Console Collector
Super Moderator
Učlanjen(a)
25.09.2008
Poruke
11,701
Poena
835
Na naše tržište uskoro stiže jedan od povoljnijih Windows 8.1 tableta - Mediacom SmartPad 8.0 HD iPro W810 3G

Iza ovako duže oznake krije se model sa sledećim specifikacijama:

Procesor: Intel Atom Z3735G 1.33GHz (Turbo do 1.83GHz, 4 jezgra, 64bit, 2MB cache)
Grafički čip: Intel HD Graphics
RAM: 1GB DDR3
Displej: 8 inča IPS 1280x800 piksela (Osetljivost u 5 tačaka)
Memorija: 16GB interna + microSD slot
Kamera: 5Mpix na zadnjoj strani, 2Mpix na prednjoj strani
Povezivanje: WiFi, Bluetooth 4.0 LE, GPS, microUSB, 3G (HSPA+, 21Mbps)
Senzori: Ambijentalni, acelerometar, proximity
Baterija: Li-Ion 4200mAh
OS: Windows 8.1 + Office 365
Dimenzije (ŠxDxV): 21.39 x 12.47 x 0.79 cm
Težina: 310 grama

M-IPROW81012 01.jpg

M-IPROW81072 02.jpg

M-IPROW81042 03.jpg


Zvanični web sajt - LINK
 
Poslednja izmena:
ne deluje lose,jel ovo neka italijanska firma? maltene sve sto sam nasao o njemu je na italijanskom
ali kosta 160e,a za 160$ ce biti hp stream 8 koji ce imati sve isto kao i ovaj,i jos 200mb interneta svai mesec i office 365 godinu dana i 60 skype minuta svaki mesec
 
Da, Mediacom je Italijanski brend.

O HP Stream 8 trenutno nema ni reči da će se pojaviti na našem tržištu. Plus što sigurno neće biti ta cena koju si naveo.
 
znao sam da ces da kazes tako nesto :D
rekao sam generalno gledano,po cenama koje oba imaju u svetu
 
Ono što mene kopka su performanse tih jeftinih Win 8.1 tableta sa 16GB interne memorije. Čitao sam o kompresiji Windows fajlova u nekom image obliku, što opet povlači dekompresiju i kompresiju podata u realnom vremenu, a u kombinaciji sa nejakim Atomima mi to lično ne deluje preterano sjajno. Drugo koliko tu stvari je zaista moguće instalirati u tako skučenom prostoru uzevši u obzir da je particija sa Windowsom read only, što praktično znači da bi svaki apdejt ili promena dodatno jela skučen prostor. Ima li neko iskustava sa tim tabletima iz prve ruke?
 
Nabavio ovaj tablet, menjao sa drugom. Ženi sam uzeo pre nekog vremena Transformera T100TA i mogu Vam reći da ovaj tablet, barem u normalnom radu u Win 8.1 uopšte ne pokazuje neki zaostatak u odnosu na Transformera. Plus mi je bolji za nošenje (manji je). E sad, imam jedan problem - Kako na ovom tabletu da izvršim factory reset pošto je na nalogu od prijatelja. Znači sve da pobrišem i da se ulogujem samo sa svojim nalogom? Na transformeru sam to izveo jer ima tastaturu što ovaj nema.
 
Hvala na odgovoru. Večeras ga resetujem, a ovih dana ću ga malo izmučiti i objaviti utiske pod "korisnički opisi". Baš da ga uporedim sa Transformerom.
 
Ono što mene kopka su performanse tih jeftinih Win 8.1 tableta sa 16GB interne memorije. Čitao sam o kompresiji Windows fajlova u nekom image obliku, što opet povlači dekompresiju i kompresiju podata u realnom vremenu, a u kombinaciji sa nejakim Atomima mi to lično ne deluje preterano sjajno. Drugo koliko tu stvari je zaista moguće instalirati u tako skučenom prostoru uzevši u obzir da je particija sa Windowsom read only, što praktično znači da bi svaki apdejt ili promena dodatno jela skučen prostor. Ima li neko iskustava sa tim tabletima iz prve ruke?

vidim da ti niko nije odgovorio i ako je proslo dosta vremena

ja imam acerov tablet w1-810,doduse on ima navodno 32gb,ali je korisniku dostupno oko 14,jer oko 7 otpada na recovery image,a ostalo na sistem
ali vidim da kolicina slobodne memorije varira,tako da stvarno ne znam kako ti sa 16gb ukupno rade,a sto se tice hardvera koji tablet ima,sasvim je dovoljan za windows i radi dobro
 
Mene je iskreno brinulo onih 1GB memorije, ali očito je ssd dovoljno brz da nadoknadi manjak rama. Što se tiče slobodne ssd memorije, nisam ni jednom bacio pogled (uradiću to večeras) ali ja koristim samo browsere i par metro aplikacija (b92 recimo) tako da ništa dodatno nisam instalirao.
 
Slobodno po resetu sistema 6.9GB od 10.6GB. Inače, tek sad vidim da ovo čudo ima i 3G i GPS. Videću da nađem Igo za Windows pa da probam kako to funkcioniše.
 
Ljudi, ovo je toliko dobra stvar da mi ga je žena zaplenila. Doduše, vratila mi nazad Transformera:) Meni je malo nezgodan zbog mojih prstiju, ali je za žene vrh. 8" je prava mera. Ni preveliko ni premalo (kao 7" tableti). Težina 300+ grama. Mene samog oduševljava koliko je kompaktan i lagan. Baterija, izdržala od jutra do večeri povremenog korišćenja (Facebook - Sunshine bay). Transformer bi naveče bio na 30-tak posto, znači da ova baterija može da izgura barem 6 sati neprekidnog korišćenja (Transformer 10 sati). Večeras ću izvršiti factory reset na Transformeru, jer mi definitivno radi sporije nego ovaj mališa što nema logike (1vs2GB mem). Inače, jedina stvarna mana ovog uređaja bi moglo da predstavlja mali SSD od 16gb, što meni lično nije problem, jer slabo instaliram igre a filmove obično držim na mem karti.

Može li neko da mi pusti neki link na PM vezan za iGO navigaciju za win 8.1 (ova verzija koju ja imam ne radi)?
 
Ima ih u WW prodavnicama u malim količinama. Ako trenutno nemaju u toj prodavnici, zatraži da poruče za tebe. Ili poruči preko Call centra, kako ti je lakše.
 
Sad videh da se ovaj tablet moze naci za 110e kod nas, razmisljao sam o Lenovo a8 koji mi je delovao super povoljno za ~140e, al ovo ga sije za 30e, a ima bolji hardver plus win 8.1 tj 10 u skorijoj buducnosti su mi mnogo primamljiviji od android-a.

Nemogu da verujem da jedino blue ima ovaj tablet, tj da je jedini od pisao neke utiske :) Kakav je ekran btw kada se poredi sa slicnim tabletima ?

Kontam da pazarim jedan sledece nedelje kada legne plata, sumnjam da ce se nesto bolje pojaviti za ove pare u skorije vreme ili gresim :D
 
110evra predpostavljam na KP? Koliko vidim prodavci nisu naveli nista u vezi garancije. Ako je nema ne znam koliko je pametno jer se ipak radi o kinezu radjenom za italijansku firmu.

Inace i mene zanima ovaj tablet posto bih uzeo iskljucivo win tablet, android mi ipak za tel a za iPad mi se ne daju pare a i nekako ne mogu da se naviknem na isti.

Jos kad bi nekako moglo da se omoguce pozivi preko sim kartice koju prima ovaj italijan (sad bih leba preko pogace :D )
 
Iz madjarske donose tako da ima garancija, godinu dana je. Naravno bilo bi bolje da ne moras da je koristis :D

Ako mi nesto ne promeni misljenje uzimam ga sledece nedelje. Pa ako se niko ne javi sa utiscima do tada pisacu ja :)
 
Za 110 eu best buy. Uzecu jos jedan za sebe. Samo da nadjem igo za windows.
 
Zaboravih da pitam kakav ti je izlas za slusalice, nema nekih krcanja/pucketanja ili nesto slicno ?
 
To ja ne koristim:)
 
Sta? Zvuk slusas iz ultra slabog mono zvucnika xD

Ajde ubodi slusalice pa javi na sta "lici/zvuci" zvuk. Hvala :)
 
Evo i mene zanima kakav je zvuk na slusalicama :)

Kako radi YT? I generalno gledanje HD filmova? Znam da mu rezolucija nije nesto, ali ne konvertuju mi se filmovi, a i ne skidaju drugi :p
Kako radi multitasking, s obzirom da ima samo 1gb rama?

Jel moze da radi GTA5 na njemu? Hahaha
Za ovo se naravno salim :D
 
Koliko sam ja video 1080p MKV radi glatko, dok na youtube-u se treba drzati 720p posto 1080p zna da zapne. Mada posto je sam ekran 720p to nije nikakav problem.
 
Narucio u ww, stize u subotu. Moze li mi neko reci jer stize sa instaliranim office-om koji daju licenciran jer je slobodno samo 6.9gb. Ako treba office naknadno da se instalira ne ostaje nikakav prostor slobodan.
 
Moj Nexus 7 2012 je izgleda odsluzio svoje i od srede ide u delove, mada cu ga prodavati iako je moguca popravka. Resio sam da malo probam Win OS na tabletima, posto je ovaj model relativno jeftin nece me puno kostati skola ako mi se ne taj izlet ne svidi:) Jedino me interesuje koliko je Win upotrebljiv na 8"? U prvi mah pikirao Toshiba Encore 7 mini ( zaboravio za preporuku ovog italijana od pre par meseci) medjutum za njega kazu da je win prilicno neupotrebljiv na 7" kao i da ima jako malo slobodne memorije. Ok , filmovi i ostalo ce ici na micro SD ali ostaje problem igara,aplikacija itd. Da li 1" doprinosi komforu koriscenja? I da li je neko probao neki od emulatora za android aplikacije,poput bluestack?
 
Sto se lakoce koriscenja tice, android je i na 10 inca upotrebljiviji od windowsa (imao asus transformer t100ta). Jedino ako se ogranicis na metro interfejs i aplikacije onda su tu negde.
Ali sve je stvar navike. Uzeo ovog talijana posle transformera i zena se max adaptirala na njega. Visi po ceo dan igrajuci igrice na fejsu sto je na androidu nemoguca misija. Meni je cak jednostavnije koriscenje moje xperia z od 5inca nego ovog tableta. Dok sam transformer mahom koristio kao laptop a zena ga je iskljucivo koridtila u tablet modu.
Prostor je dovoljan a resava se i naknadnim ubacivanjem sd karte. Ako ga koristis kao tablet nece ti faliti, ali ako planiras da ga koristis sa aplikacijama koje imas na desktopu bice ti tesan.
 
Stigao tablet, prvi utisci su zadovoljavajuci, u metro stilu je super za koriscenje mada i u normalnom modu radi ok, greske su retke ali se brzo navikavam. Prvi problem je da mi se posle windows update tablet uvek rotira u kontra smeru(180,stepeni u odnos u na polozaj u kom ga drzim). Sve zivo od podesavanja sam probao ali opet isto. Druga stvar takodje posle update je da kad kliknem na polje za unos teksta nema podizanja tastature za unos istog vec moram iz donjeg desnog ugla da je podignem rucno. I ako moze neko da mi kaze kako se aktivira office 365 koji se dobija gratis jer ga nema medju aplikacijama a kad hocu da ga skinem trazi aktivacioni kod.
 
Poslednja izmena:
^ Proizvođač kaže da je za aktivaciju Office 365 dovoljno napraviti online MS account i pokrenuti instalaciju Office 365.
 
Prle ajde molim te ubodi slusalice i reci na sta lici zvuk, ne mora biti vrhunski samo da nema nekih distorzija/sumova posto znaju da stede na tome.
 
Prle ajde molim te ubodi slusalice i reci na sta lici zvuk, ne mora biti vrhunski samo da nema nekih distorzija/sumova posto znaju da stede na tome.

Ubo sam slusalice od Samsung S2 koje su ostale kod mene i za koje smatram da su odlicnog kvaliteta zvuka. Pustio sam youtube klip i zadovoljan sam jacinom i jasnocom zvuka. Super se cuju i bas je ok, sumovi se ne cuju uopste.
 
Nazad
Vrh Dno