Šta je novo?

BEOGRID Trio - Net+TV+Fiksni

marxista

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.10.2010
Poruke
1,504
Poena
199
Dugogodišnji sam veoma zadovoljni korisnik Beogridovog interneta a pošto je ovih dana, tačnije do kraja oktobra u Beogridu aktuelna akcija poklanjanja tableta i fotoaparata za dvogodišnju ugovornu obavezu na DUO i TRIO paketima reših da otvorim ovu temu sa željom da u njoj objedinim(o) sva dosadašnja iskustva i saznanja kako bismo mi dosadašnji korisnici bili što informisaniji a kako bismo takođe bili informativni i za potencijalne nove korisnike.
Ja sam upravo pre nekih pola sata presekao - iako imam problema sa prenosom fiksnog odlučio sam da sa single interneta predjem na ovaj paket jer mi je omogućeno da naknadno, kada završim sve oko prenosa fiksnog na svoje ime (a potom i čekanja zakonskih 6 meseci) uradim i migraciju tog broja u Beogrid a da za to vreme uzmem neki njihov privremeni. Dodatni stimulans da požurim je bio naravno tablet.

Ponuda Beogrida za dvogodišnju ugovornu obavezu na TRIO paketima izgleda ovako:

2014-10-04-184400-trio-p.png


O Beogridu za sada znamo da je lokalni provajder koji:

- se unazad nekih dve godine nalazi u vlasništvu SBB-a, koji je opet deo United Group koji posluje na celoj teritoriji SFRJ a koji je od marta 2014. u većinskom vlasništvu KKR-a, vodeće globalne investicione kompanije sa sedištem u Njujorku, SAD koji upravlja sa 94,3 milijarde kapitala. Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD ) je suinvestitor u kompaniji...
- pokriva područje Novog Beograda i to Savske blokove + blokove 23, 24, 28 i 38;
- jedini u Srbiji nudi simetrične UL/DL brzine; ...raspon brzina je od 2/2 - 32/32 Mbs;
- internet se na početku isporučivao samo bežično a sada je aktuelan trend prelaska na žicu ...u dogovoru sa podrškom i dalje se može (uz insistiranje na kvalitetnoj opremi koja je vaš trošak) ostvariti bežična konekcija a i to samo u delovima grada gde u relativnoj blizini postoji neki njihov AP. Beogrid je u stvari jedna velika napredna lokalna mreža u kojoj se internet i veza između pristupnih tačaka odvija bežično a onda se od pristupnih tačaka ka krajnjim korisnicima veza ostvaruje UTP kablom.
- internet je osnovna usluga na koju se može dodati ili samo TV (DUO paket) ili TV i fiksni telefon zajedno (TRIO paketi) ...ostale kombinacije, bar za sada nisu moguće!
- Beogrid je verovatno jedini provajder kod koga možete bez ugovorne obaveze i bez troškova uvođenja usluge a uz prepaid način plaćanja probati uslugu i ako vam ne odgovara, posle mesec dana otići gde vam je bolje.
- ima interne DC++ hubove sa brzinama od 30/30 Mbs čije korišćenje ne utiče negativno na brzinu interneta. (Dešava se da sa sebi bližim korisnicima fajlove možete da razmenjujete čak i brzinom do100Mbs).
- korisnici DUO i TRIO paketa kod Beogrida isto kao i SBB korisnici mogu koristiti UNIFI i SBB Zone WIFI mreže!

O televiziji i iskustvu sa njom ja još uvek ne mogu ništa iskustveno da kažem ali treba znati da je ta vrsta usluge identična onoj kod SBB što se tiče količine kanala i njihovog kvaliteta ...nisam siguran ali mislim da SBB korisnici imaju 2 a Beogrid 3 D3GO uredjaja u svim paketima sem osnovnog. O televiziji će pisati drugi a i ja kroz koji dan, za sada ovoliko.

O fiksnoj telefoniji ...takođe samo bez iskustva - čini mi se da je Beogridov način paketiranja povoljniji nego SBB-ov. Zaključke izvlačim sa gore postavljene slike a i vama obraćam pažnju na sliku jer mislim da je ponuda odlična.
Za telefoniju takodje treba reći, npr. ja to nisam znao dok danas nisam popunio prijavu ...da i od Beogrida dobijamo neki Siemens Gigaset DECT aparat. Ono što takođe znamo je to da u TP-link TD-VG3631 WIFI ruteru koji se pored ostalog dobija imamo mogućnost svakoraznih podešavanja, kao kod mobilne telefonije skoro - npr. black i whitelist ...ma na ovom linku se može virtuelno pristupiti ruteru i videti sve.

Želim da na kraju ovog ipak prvog posta u temi kažem, odnosno odagnam neke zablude u vezi Beogridovog interneta koje su neki neupućeni članovi prosto ukorenili u ovu zajednicu. Za davnu prošlost te tvrdnje jesu bile tačne ali unazad najmanje recimo 4 godine nisu!
- Znači 100% se mogu forwardovati portovi i ne samo zbog toga već i zbog simetričnih DL/UL brzina zbog kojih dobijate highID vi ste čak privilegovani u torrent swarm-u!
- Svaki korisnik ima ličnu WAN IP adresu zbog čega neće morati da "stoji u redu" za skidanje fajlova sa fajl servera koji se štite vremenskim banovanjem skoro korištene IP adrese!
- za WAN IP adresu je leasing time 24h i nova se dobija svako jutro u 5h što je bilo potrebno reći kako bi se odagnale netačne tvrdnje o tome kako WAN IP nije dinamička.
- i razbijanje poslednje zablude: Nema ničeg specifičnog kod Beogrida u odnosu na druge provajdere što se tiče iznajmljivanja statičke IP adrese ...kao i svugde, korisnici koji imaju potrebu za statičkom IP adresom istu plate i koriste je za odgovarajuću namenu ...običan korisnik nema stvarnu potrebu za ovime! ...jer nije tačno da je to jedini način da kod downloada sa fajl servera ne budeš u drugorazrednoj poziciji, nije tačno jer imaš samo svoju WAN IP adresu koju ni sa kim ne deliš ...već najmanje 4 godine je tako!



Pozdrav i dobrodošli u temu, pišite a ja ću svakako napisati svoja iskustva za koji dan kad dobijem punu uslugu. :)
 
Kad potrosis tih 200min iz trio gold paketa, koliko kosta minut razgovora ka fiksnim(telekom) ?
 
Još uvek nisam korisnik ostalih usluga sem interneta i ne mogu da pišem sa iskustvom ali evo kompletnog cenovnika:

2014-10-04-213428-beogri.png


Razgovori se zaokružuju na 60 sec. i cene su sa uračunatim PDV-om ...reklo bi se da je posle potrošenih minuta iz paketa cena za pozive ka Telekomu 1,00 RSD.
 
- Oni koji ne prenose već postojeći telefonski broj u Beogrid dobijaju od beogrida broj bez prava biranja a brojevi koji se trenutno dele su iz opsega 4230xxx.
- Iako i jedan i drugi model tableta postoje i u 3G verziji, oni koje deli Beogrid su bez 3G.

Lično mislim da je "8 bolja opcija i ja sam njega izabrao iako je stariji brat ...16GB naspram 8GB interne memorije, malo jača baterija i procesor uz kameru veće rezolucije a takođe i displej veće rezolucije je presudilo ...oba su sa wide screenom.
 
- pokriva područje Novog Beograda i to Savske blokove + blokove 23, 24, 28 i 38;
Ja bih ovde samo dodao da pokrivaju i deo Ledina onaj koji je preko puta Grand kafe, pa da znaju i ti korisnici, naravno ako ste blizu AP njiovog koje tu ima.
Ostalo je receno.
 
Postao sam ponosni vlasnik Trio Platinum paketa. Sve trci, ne znam da li je bitno i da li se desava svima ali citao sam da ljudima na SBB-u slika malo vise kasni za daljincem, u Beogridu to nije slucaj. Imam i jedo negativno zapazanje, na speedtestu uglavnom prolazim sa brzinom manjom za nekih 3-8% od one koju plaćam što nije bio slučaj dok sam bio single internet korisnik ...tada sam imao skoro uvek više od onoga što sam plaćao.

Inače, nisam hteo da pišem pre nego što proverim a sada sam proverio sa majstorom i mogu sa sigurnošću da kažem da gornji post nije tačan - ljudi preko puta Grand kafe i nadalje Surčinskim putem imaju samo WiFi povezivost a to znači da ne mogu da budu korisnici Duo i Trio paketa.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam da ne odgovorim ali moram jer to nije tacno, imaju ako su blizu njihovog AP-a, i onda se povezu kablom i imaju mogucnost da budu DUO i TRIo, ja licno pricao sa covekom i potpvrdio mi je da moze, tako da.....
 
Treba da budemo informativni i zato ako Beogridov majstor nije u pravu kad kaze da je na pristupnim tackama u tom kraju prosecna brzina oko 10/10Mbs sto onemogucava koriscenje Duo i Trio usluge ti treba da proveris toga koji kaze suprotno. Npr. Tako sto ce dokazati da ima neku od tih usluga, on ili neko iz tog kraja. Do tada ili dok neki forumas to ne potvrdi ja bih verovao Beogridovom zaposlenom jer on nema interesa da umanjuje mogucnosti firme koja ga lebom rani.

- ovo nije vezano samo za Beogrid vec i za SBB ...jos uvek D3GO aplikacija ne radi na win 8
 
Нисам скоро пробао на 8/8.1 али овде на лаптопу са windows 10 ради само тако. Наравно, никако на 64-битном броњсеру ;) али ради на 64-битном Windowsu.
 
ček ček kod fiksnog ne zadržavam svoj br već bi novi dobio?

i jel su oni na celom nbgdu ili samo deo neki?
 
Poslednja izmena:
koji su to savksi blokovi?
i jel ostaje isti broj fiksnog?
i koliko se d3i uređaja dobija, koliko se drugi plaća?

i jel valjaju šta oni tableti što bi se dobili?

Edit. sad nađoh da se menja broj, ništa od toga znači
 
Poslednja izmena:
@ calexx hvala za info iz SBB ...ja tu informaciju o tome da D3GO ne radi na osmici nisam izmislio vec sam se sa problemom sudario, potrazio resenje prvo na sajtu Beogrida a onda i pozivajuci korisnicki. Iz korisnickog mi potvrdili da je info na sajtu tacna te da ne radi na osmici. Inace iako imam vise kompova na kojima bih mogao da probam ja sam to uradio samo na ovom jednom koji bi trebalo da bude nesto kao HTPC a na kome imam samo 64bitni win 8.1 i samo u 32bitnom firefoxu. Ako ti kazes da u SBB-u radi onda cu eksperimentisati i na kraju napisati zakljucak.

@dj90 od tvoje zelje i ispunjenosti ratelovih trazenja zavisi da li mozes da preneses postojeci fiksni, ja sam morao da uzmem njihov broj jer postojeci nije na moje ime i nemam pravo da trazim migraciju a da bih to mogao potrebno je da broj bude na moje ime najmanje 6 meseci. Ako si ti vlasnik dosadasnjeg fiksnog ili ako vlasnik moze i hoce da podnese zahtev za migraciju broja onda ti nemas problem.
Savski blokovi su oni omedjeni Savom i Bezanijom te periferno od pruge. A uz njih kao sto sam napisao, pokriveni su i blokovi izmedju pruge i autoputa, 23,24,28,38.
U paketima ispod Diamond se dobija 1 D3i a dodatni se placa 250,00 dok je u Diamond paketima u uslugu i cenu ukljucen i drugi uredjaj. Obrni okreni 2 D3i uredjaja su maksimum.
Sto se tableta tice reci cu ti da ne znam jer ne znam s cim ih poredimo ...to da li su dobri ili ne je ipak subjektivno. Meni je ovaj osmoincni odlican npr.

Ako je potrebno vise informacija ili slika uredjaja koji se dobijaju, bilo sta sto nije objavljeno na sajtu, trazite a ja cu se potruditi da vas ispostujem ...samo ne trazite da se iscimavam sa stvarima koje su vam vec dostupne na temi ili Beogridovom sajtu. :)
 
Treba da budemo informativni i zato ako Beogridov majstor nije u pravu kad kaze da je na pristupnim tackama u tom kraju prosecna brzina oko 10/10Mbs sto onemogucava koriscenje Duo i Trio usluge ti treba da proveris toga koji kaze suprotno.

Pa ja ti rekoh sta mi je rekao majstor iz Beogrida licno pricao sa njim, ako on laze mene da moze onda lazem i ja vas. BTW, taj majstor koji je zaposlen kod njih ima njihov AP i nisam ga pitao da li ima sve tri usluge, ali mi je receno da kablom moze sve tri usluge a preko WiFi-ja samo net, opet kazem tehnicar tako rekao ako on laze ja lazem vas, necu da se upuststam u rasprave, samo kazem, ne znam sto si raspolozen za svadju, nisam ja ono rekao bezveze vec proverenu informaciju.
 
Ti nas lazes sigurno! A da li je tebe iko slagao ili si ti sve izmislio ne znam i ne tice se ni mene ni nikoga od citalaca. I sada si uspeo u tom trolovanju, objasnicu ljudima ko si a oni nek pokusaju da shvate iz kog razloga siris dezinformacije o Beogridu.

@all korisnik enraged je samo novi nick banovanog korisnika dusman13 zbog cijih neistinitih postova u drugim temama o Beogridu sam u prvom postu ove teme i morao da odagnavam (njegovom krivicom) ukorenjene zablude na ovom forumu o toboznjoj nemogucnosti port forwardinga, neimanju dinmicke IP adrese itd.
Uradite search po temama koje tretiraju Beogrid i videcete o cemu pisem.

U vasem je interesu da ne obracate paznju na izmisljotine koje plasira enraged aka dusman13.

@calexx probao sam D3GO i u IE na istom kompu i nista. Ako opisem desavanja mozda ces moci da mi das smernice ...elem na IE sam dobio i server error 500 u vezi sa Javom pa verovatno nesto na relaciji osmica/Java/server i biva razlogom sto mi D3GO jos uvek ne radi. Simptomaticno je da i u jednom i u drugom browseru odmah po unosenju username-a i pass-a, cim kliknem na login, ali bukvalno cim kliknem, dobijam info o pogresno unetim podacima. (EDIT: ovo naglasavam jer je ocigledno da browser tu info o pogresnim podacima nije dobio od servera vec ju je izbacio po nekom automatizmu, znaci bas bas trenutno izbacuje gresku?!) Podaci su 100% tacni a ja sam jos pokusao i sa brisanjem kukija i sa obaranjem UAC settings na minimum i nista. Imas neku ideju sta da jos probam?
 
Poslednja izmena:
Ona greška u vezi Jave u IE je izgledala ovako:

2014-10-09-013549-jboss-.png


...iduci tim tragom bacio sam pogled na Java aplet u Control Panelu gde mi je logicno bilo da u security tabu potražim rešenje ...tamo je i bilo, potrebno je d3go stranicu izuzeti iz provere ...evo slike kako:


2014-10-09-212531-.png



Iza vidite da mi D3GO radi i na 32bitnom firefoxu i 64bitnom 8.1 win ...radi i na IE naravno ali nema potrebe da i to skrinšotujem. Super, javiću kancelariji kako se problem rešava te da mogu da edituju sajt. Inače ovu info o nemogućnosti pokretanja D3GO na win 8 i SBB drži na svom sajtu.
 
Poslednja izmena:
То на сајту је ко зна од када а промениће кад се случајно сете. Иначе не трошим IE па зато нисам имао ту информацију, важно да је прорадило.
 
zanima me jel se troši brzina kad su upaljeni televizori ili ostaje ista

i šta je isplativije? gold duo kod sbb ili duo diamond kod beogrida?
 
Кабловска телевизија не утиче на интернет.
 
koja kablovska? ovo je d3 valjda kao i kod sbb
 
Preko Beogrida ide D3i koji je IPTV SBB-a, verovatno on smanjuje brzinu interneta ili je SBB obezbedio poseban kanal za D3i, moraćeš to da vidiš sa Beogridom (koji je u vlasništvu United Group-e kojoj pripada i SBB).
 
Poslednja izmena:
A jel se kod sbb-a samnjuje brzina? onda bi verovatno isto i kod beogrida bilo

naravno sa njihovim netom u paketu, znam da se ako prikačim na drugi net sigurno smanji
 
Poslednja izmena:
D3 у СББ-у нема везе са интернетом док је са D3go па и са D3i друга прича, то је телевизија која "иде" интернетом и сигурно узима проток, код Беогрида то иде бежично или UTP каблом и врло је вероватно да смањује интернет мада није немогуће да је некако решено да иде посебним путем. Ипак, то не смета као што смета код ADSL-a код кога су и могуће брзине мање.
 
- Svaki korisnik ima ličnu WAN IP adresu zbog čega neće morati da "stoji u redu" za skidanje fajlova sa fajl servera koji se štite vremenskim banovanjem skoro korištene IP adrese!
Нисам пратио тему од почетка па сам сада ово видео. Шта је то лична WAN адреса? Свако има своју WAN адресу и своје LAN адресе, битно је да ли је та WAN адреса јавна или приватна а не да ли је лична или не. Чак бих пре ово лична превео као приватна.

Даље, помињеш TP-link TD-VG3631 који је ADSL модем/рутер. Како је уопште организован Беогрид ако дају ADSL рутер? Мислио сам да до корисника иде UTP кабл.
 
ukljucen D3i


Telenor:

3827451185.png


Telekom:

3827453662.png


SBB:

3827455930.png


VIP:

3827457609.png


Ping ka Nišu:

108275386.png





iskljucen D3i


Telenor:

3827434737.png


Telekom:

3827439264.png


SBB:

3827442999.png


VIP:

3827447400.png


Ping ka Nišu:

108275685.png




To što u početku pingtest ne može da da rezultate za izgubljene pakete je uzrokovano povećanom sigurnošću u Javi na win8 ...kasnije sam tek shvatio šta treba da uradim i zbog toga samo u poslednjim merenjima vidite i tu vrednost. dakle nema izgubljenih paketa u bilo kom slučaju.


- Sa sigurnošću se može tvrditi da uključenost D3i uređaja NE utiče negativno na brzinu interneta kod Beogrid Trio paketa!
 
@dj90 o isplativosti sam moraš doneti odluku, za to ima dovoljno parametara na temi pa mislim da ti to neće biti problem. Po mom mišljenju i uz način na koji ja koristim ove usluge, Beogridova usluga je nemerljivo bolja i isplativija. ...zbog upload brzine, internih DC++ hubova, boljeg paketiranja posebno u vezi telefonije i na kraju - poklanja tablet.

@calexx svojevremeno su u Beogridu ljudi unutar mreže imali privatnu IP adresu a po nekoliko njih je delilo jednu javnu WAN IP adresu što je onda pravilo problem pri downloadu sa file hosting sajtova. Imao sam potrebu da napomenem da to unazad nekoliko godina više nije tako jer je spomenuti dusman13 aka enraged na drugim temama o Beogridu napravio ršum dezinformišući ljude tim u stvari starim informacijama. Kao što sam i napisao, imamo javne dinamičke WAN IP adrese koje se menjaju svako jutro u 5h a tu promenu korisnik ne može izazvati prostim resetom rutera kao kod većine provajdera. Ništa naročito bitno ali eto kolko da se zna.

Da taj ruter je pored ostalog i ADSL2+ ruter ali ta njegova komponenta u slučaju Beogrida nije iskorišćena. U običan LAN priključak ulazi Beogridov UTP kabal, sledeći je zauzet UTP kablom do D3i uređaja a ostaju ti 2 slobodna. Naravno da u priču možeš da ubaciš i svoj ruter (kako sam ja i uradio ) pa da on služi kao switch (i za D3i) i WiFi range extender u drugoj prostoriji. Ruter je odličan, još nisam definitivno konfigurisao mrežu ali itekako ću upotrebiti sve njegove mogućnosti ...dva USB mesta, printer i file sharing, media streaming, ftp server ...ali otom potom.
 
U običan LAN priključak ulazi Beogridov UTP kabal, ...

Da te ispravim, nije u LAN nego u WAN prikljucak. Sam ruter nije bog zna sta, kod mene je pravio probleme na wi-fi a zna i da baguje kad ga opteretis sa puno konekcija. Kako mi ne treba voip, stavio sam svoj ruter i radi sve u h10.
 
То ме је занимало, ако добијате јавну IP адресу, онда је то ОК.

Што се рутера тиче, да ли може да му се промени да тај LAN у који долази кабл постане WAN јер овако тај рутер ради као обичан свич а то ми делује мало нелогично.

Сад видим нову информацију, како Беогридов UTP кабл иде у WAN порт ако је у питању АДСЛ рутер? Или је у питању коришћење LAN порта који се прогласи за WAN порт или постоји нека грешка у целом овом писању.

Може ли још једном, који је тачно рутер и како UTP кабл иде у WAN порт АДСЛ рутера?
 
Ruter koji se dobija (dobijao) u duo i trio paketima je TD-VG3631. To je adsl, voip, router koji ima 4 LAN prikljucka od kojih se prvi moze pretvoriti po zelji u WAN. Konekcija u duo i trio paketima je PPPOE preko WAN porta, WAN adresa je javna,dinamicka i iz SBB opsega je za razliku od "obicnog" Beogrid internet paketa gde je adresa privatna i staticka (da ne bude opet zabune, iako je adresa privatna aktivan je NAT 1:1) i gde si morao da koristis sopstveni ruter je Beogrid nije davao nikakvu opremu. ADSL (telefonski) port se naravno ne koristi. I kod duo i trio paketa mozes iskoristiti svoj ruter, ako ima WAN port i moze da formira pppoe konekciju kroz njega (i naravno iscupas pppoe username i lozinku iz dodeljenog rutera jer oni u ugovoru nisu navedeni vec su unapred upisani od strane Beogrida).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno